Nebezpečná detská výživa Babylove z DM

jahodkax
15. júl 2007

Oslovujem všetky maminky, ktoré kŕmia alebo sa chystajú kŕmiť svoje dieťatko výživami Babylove z DM drogerie, totiž sa zistilo že výživy pre deti do 1 roka obsahuju nepovolenú, pre dieťatko veľmi nebezpečnú látku. V predajniach ich už našťastie nenájdete a tiež o nich mimoriadne rýchlo stiahli informácie na webe DM. Upozornenie o nebezpečenstve nájdete vyvesené v každej predajni DM. Píšem Vám preto, aby ste neohrozili svoje detičky nebezpečnou detskou stravou!!! Ťažko povedať či si niekto všimne tie ich miniaturne upozornenia? Viem zo spoľahlivého zdroja že výživa obsahuje látku, ktorá môže spôsobiť vážne a trvalé poškodenie zdravia dieťatka.

to.beruska
10. apr 2010

no co sa tyka ovka tak my ich kupujeme.skusali sme aj hipp,maly ich vobec nechcel a tiez hami,tie zjedol ale ovko mu chudi najviac

lenka1smejka
10. apr 2010

cerkis-ty este mixujes?

adka48792
29. máj 2010

Ahojte dost choré je to s tými výživami ovko ktoré stahovali z trhu mi zasa ovko nekupujeme vobec skor hipp a nesladený hamanek ale ovko su moc sladké a ešte po tejto kauze urcite nie.. 😖 😖

jespera
30. máj 2010

Ahojte,
Ja napriklad byvam na vidieku - zahrada, no teraz v takom obdobi, ked este nic nie je - v tomto smere je mi to na figu, takze aj tak sa nevyhnem kupovanym veciam. Takze nie je to az take jednoznacne - ako tu pisali niektore babenky, ze len domaca strava....
ja som tiez zacala s prikrmamy - dost tu diskutujete o tom co je zdrave, a to ci ono je horsie...pripravovat stravu doma - pokial mate plnu zahradu stromov, a vlastny sklennik - snad je to o nieco zdravsie, kupovane potraviny a hlavne zelenina - ovocie - milion krat striekane...takze v tomto pripade su aj zdravsie klasicke vyzivy...a ked k tomu este pridame bio - snad nejaka istota ze je to zdrave. Aj ked som minule jedla vyzivu ja a z ust som si vybrala malicke sklo, a pritom z poharika nebolo ani odstiepene - jednoducho to bolo vo vyzive...

Inac ked kupujete vyzivy - a citate obsah - naco sa zameriavate,, co je dobre si vsimat?

cerkris
30. máj 2010

lenka1smejka nemixujem to som už dávnejšie písala vtedy som to tak na hrubo mixovala, teraz mi malý zje aj kúsky v pohode, ale poznám také detičky čo im ešte aj po roku mixujú lebo kúsky vypľúvajú 🙂 ako vravím nie je to náš prípad

lucinka02
27. júl 2010

ahojte,
ja takisto neodcudzujem cerstve mamicky, ktore si nakupia vyzivy do zasoby a vyuziju napriklad na vyletoch alebo tak... Ved ked nemaju v meste zahradku a dovazane ovocie, zelenina su aj tak chemicky upravovane, ani sa necudujem. Zato suroviny, ktore su pouzivane pre vyrobu detskych vyziv podliehaju prisnym kriteriam a mali by byt kontrolovane uz pocas rastu (www.ovko.sk) Clovek je jednak zmateny z toho vsetkeho co sa uvadza a nevie, kde je vlastne pravda. Ja som zase citala, ze domace detske vyzivy mozu ublizit....