Nebezpečná detská výživa Babylove z DM

jahodkax
15. júl 2007

Oslovujem všetky maminky, ktoré kŕmia alebo sa chystajú kŕmiť svoje dieťatko výživami Babylove z DM drogerie, totiž sa zistilo že výživy pre deti do 1 roka obsahuju nepovolenú, pre dieťatko veľmi nebezpečnú látku. V predajniach ich už našťastie nenájdete a tiež o nich mimoriadne rýchlo stiahli informácie na webe DM. Upozornenie o nebezpečenstve nájdete vyvesené v každej predajni DM. Píšem Vám preto, aby ste neohrozili svoje detičky nebezpečnou detskou stravou!!! Ťažko povedať či si niekto všimne tie ich miniaturne upozornenia? Viem zo spoľahlivého zdroja že výživa obsahuje látku, ktorá môže spôsobiť vážne a trvalé poškodenie zdravia dieťatka.

jlucia
18. aug 2007

prečítajte si toto: BIO hotové príkrmy verzus Doma pripravené príkrmy http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

lenka1smejka
3. nov 2009

Tak som sa vystrasila...prosim poradte mi je kupovana zeleninova vyziva zdrava?Lebo mne mala nechce nic okrem toho.Nechce domace bojuje place a to sa neda vydrzat...cely mesiac som pocuvala jej plac pokial som neskusila kupovane.Mala je nekojena od narodenia,prosim poradte mi,ci to ma tolko vitaminov ako ked jej to ja doma spravim.

ellinka777
4. nov 2009

jasne ze je zdrava, a hlavne kontrolovana, mozes si aj pestovat v zahradke ale kvalitu pody, ovzduzia neovyplyvnis, tak nestresuj

nikollette
4. nov 2009

NO tie babylove nestiahli z trhu, veď v DMke ich stále vídavam 😕

bibi78
4. nov 2009

nikollette, myslim, ze baby uvadzali presne jeden typ s urcitou spotrebou, ktora uz davno vyprsala, takze nemoze ist o tie iste produkty. 😉

lenka, tie kupovane mala lubi asi preto, ze tam pridavaju cukor a je to teda chutnejsie nez neochutene domace 😉 kludne jej ich mozes davat, v zahranici sa nikto nemorduje s mixovanim zeleninky a maska pre babatka a vacisna mamiciek aj tak nestiha a tak kupovana vyziva frci... 😉

lenka1smejka
4. nov 2009

OK BABY DAKUJEM VELMI PEKNE ZA RADU LEBO SOM MALA STRACH,ZE NEMA TAK POTREBNE VITAMINY...POTESILI STE MA DAKUJEM

emanka
4. nov 2009

Bibi, ako si prišla na to, že tam pridávajú cukor? Myslím, do tých kupovaných. Cukor tam nepridávajú, je tam len prirodzene sa vyskytujúci cukor.... 🙂

bibi78
6. nov 2009

ked som pred 8 rokmi ochutnala detsku konzervu, kde bola vyziva z maska a nejakedj zeleniny, bolo to dost sladke, neviem, cim to dochucovali, ale ciste maso a zelenina to nemohla byt. ale mozno u nas sa predavaju iba cisto naturalne vyzivy. ja zatial taketo vyrobky nekupujem, tak to bola iba davna skusenost. sorry, ak som niekoho zmiatla. beriem teda spat 😅 🙂

mukky
6. nov 2009

ahojte,
imoj maly ma takmer 16 mesiacov a este ani raz sme nemali vyzivu ci pohariky s jedlom,ja im nedoverujem vobec a mam na to vela dovodov,ovocie davam cerstve ,varim domacu zdravu stravu
najviac na tom ziskavaju vyrobcovia a neverim ze su taki poctivi a nedaju tam nahnite ovocie ci zeleninu a podobne,to by boli asi velmi stratovi
tu je jeden z prikladov,neviem ci to tu uz bolo,
http://www.novinky.cz/ekonomika/163620-brokolic...

emanka
7. nov 2009

Mukky - ja by som tiež rada varila malej čerstvú zeleninu, lenže nie je až také ľahké ju zohnať - myslím bio, bez chémie...to čo predávajú v našich obchodoch je tak strašne prechémiované, že to nemá ani chuť toho ovocia. Proste humus. Občas sa mi podarí zohnať cez troch známych nejakú nehnojenú, len aj to, ktohovie, či to tak je...
Ale väčšinou jej kupujem a nemám s tým problém, lebo všetko, čo sa týka detí, tak podlieha nenormálnym kontrolám, vlastne takéto jedlo je najviac kontrolované...i keď ako vidím podľa linku o tej brokolici, môže sa stať ☹ pevne verím, že na to vždy včas prídu a upozornia nás 😉

Ozaj bibi - pozerala som na tie príkrmy a na všetkých je písané, že bez pridania cukru - píše to aj hipp aj hami, aj sunárek... 🙂 🙂 🙂

mukky
7. nov 2009

emanka to mas pravdu s tou zeleninou,i ja som rada ked mam bio zeleninu obcas,ale aj tak to proste nekupujem,ale clovek uz aj rozmysla ci moze byt vlastne nieco bio ked je ovzdusie take znecistene ☹

cerkris
8. nov 2009

baby máte pravdu ked vravíte, že najlepšie je variť vlastné a ked sa podarí aj bio.poviem vám moja mama mi pestuje bio zeleninu pre malého , ale zelenina je polievaná daždovou vodou , takže zase je to o tom istom.dokonca sa mi stalo, že som malému vyvárala a nakoniec mi to vypľúval a pritom som mu nerobila gebuzinu, ale vývar so zeleninou.nie som zástanca pravidelného používanie fľaškového jedla , ale sem tam som ho už použila kedže sa mi pri dvoch deťoch stalo , že som nemala navarené pre najmenšieho. a dalšia vec tie zeleniny s tesca a všeliakých obchod sú pestované a umelo a tiež mi starší chodí do škôlky no silne pochybujem , že tam sa trápia s tým odkiaľ zelenina pochádza.
tým nechcem povedať to, že je jedno čo jedia naše deti

emanka
8. nov 2009

Baby, ja som už rozmýšľala, že asi aj bude jedno akú zeleninu jej budem dávať, lebo pravdepodobne celý život bude jesť to, čo ponúkajú obchody...teda aspoň dovtedy, kým si nezačne pestovať svoju vlastnú 😀 😀 😀
Ale chcela som jej dávať niečo zdravé, kým je ešte taká maličká, tak preto viac kupujem poháriky,tie sú bio, ale samozrejme aj jej varím.

Cerkris - aj moja malá niekedy vyplúva, čo jej s láskou navarím a pohár pritom spapá celý 😉 ...no a vtedy aspoň zostane niečo dobré a zdravé maminke 😀

miskachrumka
9. nov 2009

ahojte tak ja som tu znacku chvalabohu este ani nekupila!

mi kupujeme ovko,hami ! 😉

miskachrumka
9. nov 2009

ja ani v ziadnej dm-ke vyzivy nekupujem 😕
ja len v lekarni a ked chcem kupit viac tak v metre !
a unas som tie vyzivy znacky babylove nevidela !chvalabohu!!!! 🙂

miskachrumka
9. nov 2009

a zabudla som este papame Hame okremm Ovka, Hami a od hipp kupujem len mrkvicku!lebo mu velmi chuti! 😉

michaelka
9. nov 2009

Kamaratka robila v ramci studia rozbor detskych vyziv a velmi odporucala Hipp, ze su najkvalitnejsie.
A co sa tyka toho, ze nepridavaju cukor (ako pisu) - pridavaju sladidla ako dextroza, sacharoza, glukoza...a to tiez nie je najzdravsie...

miskachrumka
9. nov 2009

akoze teraz akak znacka pridava do vyziv dextrozu a ine menovane veci cos i napisala hipp?ci ktore? 😕

michaelka
9. nov 2009

To ja ti takto nepoviem, musis citat obsah. Ja mam moment.doma hami a ovko a v ziadnom z nich nie je...

Ale obsahy treba citat, lebo niekedy je napisane ze vyziva vhodna pre 6mesacne deti a su tam huby alebo paradajky.

vanesskanjelik
9. nov 2009

a myslite, ze je Ovko bezpecne, ked je take lacne? myslim, ci nesetria na kvalitných zlozkach, aby vydrzali aj 2 roky v zaruke...

nikollette
9. nov 2009

Mne tá Ovko tiež nepripadá moc kvalitná...
mali sem už aj ovko, ale už kupujem len Hippku, a Hami radšej 😉

berus222
9. nov 2009

ja vyzivy nekupujem, lebo mi ich maly nechce, ale myslim si, ze aj tie lacne musia byt dobre. ved je to strava pre deti a musia byt dodrzane urcite predpisy a postupy, takze to nemoze byt nejaky odpad. mozno sa pri tych drahych plati len za znacku 🙄

nikollette
9. nov 2009

No neviem, už som tu písala, ako dávali vo výrobni hnilé jahody k ostatným dobrým a všetko spolu to zmiešali 😒

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskachrumka
9. nov 2009

berus veru aj podla mna aj tiez lacnejsie musia byt kvalitne a hipp vyzivy aj zelenina obsahuje najviac dusicnanov !!!!!!!takze tiez skodia mozno aj viac ako ovko!ja preto kupujem od hipp len mrkvu aj tu mu zmenim za hame! 😉 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ellinka777
9. nov 2009

fidka zijes niekde na Marse ci v praveku ked este ovzdusie nebolo zamorene a poda cista?? ani tvoja mrkva vypestovana v zahradke nie je " cista" 🙂

cerkris
10. nov 2009

mne sa stalo, že som mala ovko výživu tuším to bola hrušková neochutnala som ju a malý mi ju nechcel jest.ked som ju ochutnala tak akoby bola plesnivá takú chuť mala, hippky mi pripadajú akoby by boli zahustené múkou, neviem či len ja som taká citlivka.mám v zásobe aj ovocné výživy , ale najradšej mu rizmixujem jedlo sama aj ked ani to samozrejme nie je bio.ja už silne pochybujem , že je niečo bio

saudi
10. nov 2009

Hippky aj mne pripadaju dost umelo, su take glejovite :( ja kupujem Alantura z DM drogerie, chutia najrealnejsie. ten poprask o vyzive Babylove je 2 roky stary, teraz to uz snad je ok.

emanka
10. nov 2009

Ja používam iba hipp a hami...

cerkis - na etiketách je aj písané, že obsahujú ryžovú múku, ale tuším iba tie prvé lyžičky - mrkva, karfiol...