Nebezpečná detská výživa Babylove z DM

jahodkax
15. júl 2007

Oslovujem všetky maminky, ktoré kŕmia alebo sa chystajú kŕmiť svoje dieťatko výživami Babylove z DM drogerie, totiž sa zistilo že výživy pre deti do 1 roka obsahuju nepovolenú, pre dieťatko veľmi nebezpečnú látku. V predajniach ich už našťastie nenájdete a tiež o nich mimoriadne rýchlo stiahli informácie na webe DM. Upozornenie o nebezpečenstve nájdete vyvesené v každej predajni DM. Píšem Vám preto, aby ste neohrozili svoje detičky nebezpečnou detskou stravou!!! Ťažko povedať či si niekto všimne tie ich miniaturne upozornenia? Viem zo spoľahlivého zdroja že výživa obsahuje látku, ktorá môže spôsobiť vážne a trvalé poškodenie zdravia dieťatka.

katulka11
15. júl 2007

Jahodkax, týka sa to aj instantných kašičiek? No, teraz si ma vystrašila... 😖

mimi109
15. júl 2007

jahodkax tyka sa to len tychto vyziv babylove? a co za latku to obsahuje? 😖

jahodkax
autor
15. júl 2007

Viem len o tejto jedinej výžive pre detičky do 1 roka (konkrétny názov výrobku je vyvesený v predajniach). Ja ešte babätko len očakávam, neviem asi by som všetko vrátila. Nič negatívne o ostatných produktoch značky Babylove DM neviem. Keby sa niečo vyskytlo okamžite sem napíšem. Neviem povedať o akú látku ide a nevedeli mi to povedať ani predavačky v drogérii. Zatiaľ som nenašla ani oznam na stránke SOI, zistilo sa to len pred 2 dňami, takže predpokladám, že SOI-ka nabehne a tiež vyhodia oznámenie.

milhaus
15. júl 2007

ja kupujem z jednoty pretože do mesta sa moc nedostanem a raz som mala aj tesco a ked som to okoštovala to bolo ako zhnite ovocie a tie jednotacke mi chutia viac, jej je to jedno

lindda
15. júl 2007

no ja kupujem mlieko aj kasu babylou kurnik dufam, ze to je ok lebo ma porazi tak velmi nam chuti. Ja som inak nikdy nevydela ani vyzivy v dm babylou.

bubonic
16. júl 2007

ja kupujem mliečko sušené v dm a tiež som výživu nikdy nevidela. a veľmi by ma zaujímalo čo je to za látku.

ervotoc
16. júl 2007

ešte že som švihla bio 😀 😀 😀 😀

bubonic
16. júl 2007

jahodkax bola som v piatok v dm a nikde nič nebolo ani predavačky mi nič nepovedali. skús napísať konkrétny výrobok. nakoľko výživa pre dieťa do jedného roka je strašne široký pojem - spadá tam všetko - aj mlieka aj kaše. okrem toho všetko je to dovážané z nemecka a na nemeckých stránkach nie je ani zmienka.

lindda
16. júl 2007

ja som bola dnes a bolo to tam vypisane v AUPARKU

bubonic
16. júl 2007

no nakoniec som to našla. ak by mal niekto záujem
http://www.dm-drogeriemarkt.de/dmDHomepage/gene...

mimochodom je tam zmienka aj o hypoalergénnom mlieku od HIPP.

hanka274
16. júl 2007

baby a co tak si sama vyrabat vyzivy, nemusite sa takto stresovat.
my od narodenia vsetko robime sami, v zivote som nic nekupovala, nastastie kojim, takze ani UM, ale ziadne vyzivy-sladke, zeleninove, ziadne polievky, kase....

ved staci pomixovat ovocie, popripade aj s piskotkami, Marina keksami....a mate take mnam vyzivy, ze sa hocijaka kupovana moze strcit a mate akotaku zaruku, ze to je urcite zdravsie ako kupovane....

jlucia
17. júl 2007

hanka, konecne spravny nazor. My este len zacneme o chvilu zavadzat prikrmy a uz teraz v zahrade u svokry pestujem zeleninku. Kupila by som vyzivu len v stave nudze. Tak baby neblbnite, pohnite ritami a urobte nieco dobre pre svoje deti a nedavajte im ten drahy humus z obchodov !

bubonic
17. júl 2007

hanka ale tu problém vznikol pri umelom mlieku a to si ťažko doma vyrobíme, keďže kojiť nemôžeme. akurát to jahoda nazvala výživou, nakoľko oficiálny názov je "náhradná sušená mliečna výživa". takže tak. a jedná sa o formulku do 4. mesiacov, takže tam ani príkrmy neprichádzajú do úvahy.
a neviem ako iné baby, ale ja kombinujem domáce ovocie a zeleninu s kupovanými hotovými výrobkami. ale mlieko si kupovať musím.
a aj tebe aj jlucii by som doporučila poriadne si prečítať tú vetu nad vami, prípadne kliknúť na ten link, skôr ako začnete niekoho poučovať.
jlucia mimochodom nemáš jediná svokru so záhradkou a keď začne s príkrmami, čo ja som už začala pochopíš aj iné veci. hádam.

jlucia
17. júl 2007

tak dik

lenadka
17. júl 2007

Baby vo vsetkych predajniach by uz mala byt stiahnuta, cez rychly vystrazny system ta info ide rychlo do vsetkych clenskych statov. Ide o produkt Kindernahrmittel infant food - babylove dauermilch od babylove, malo by to byt 800 g balenie, vyrobena v Nemecku s datumom spotreby do 16.7.2008. Zistena bola pritomnost baktérie enterobacker sakazakii. Toto je velmi odolna bakteria, prezije aj vysoke teploty pri vyrobe, preto sa sleduje v detskej vyzive pravidelne. Robim na hygiene a okrem toho ze sa bezne sleduje su pocas roka su okrem toho specialne ulohy len na odber vzoriek pre sledovanie tohoto mikroba 😕
Este pred par rokmi by trvalo aj mesiac kym by sa to stiahlo, teraz je to otazka dni.

lenadka
17. júl 2007

Inak tiez som si prikrmi robila doma-mam zahradku kde viem co tam dam, ze to nicim nepostriekam a ak ano ze dodrzime ochrannu dobu. Tiez ked varite mrkvicku v tej vrchnej casti pri vnati sa koncentruje viac dusicnanov, to som odrezala viac alebo davala len spodnu polovicu mrkvi malej, dat pozor nedat nazelenaly zemiacik a pod. Zase ovocne vyzivky ked je uz nieco nahnite aj ked len trosinku nedavat detom ani dospelym /mojej svokre s toho cukalo ked som vyhodila celu broskynu pre nahnitu dubku ani nahnite jablcko co ona vykroji a zje ja nie a mala uz vonkoncom/ tam je zase zvyseny obsah patulinu a aflatoxino /plesni/.
ovocie som davala cerstve, len raz alebo dva krat som navarila malej vyzivu ovocnu /jablko-maliny s glukozou/, ale v tomto pripade mi pridu bezpecnejsie tie od vyrobcov, sice som to sterilizovala,ale nie kazde viecko dobre chytilo /a co ja viem co sa mi tam doma v spajzi pomnozi??/a su strasne casto kontrolovane tak preto...
treba chapat maminy co nedojcia nemaju inu moznost ich deti musia jest a ked nemaju zahadku a nemaju moznost dopestovat si svoje "ekologicke" tak tu zeleninu co kupim na trhu alebo v obchode sa mi to zda rovnake ako ked kupim hotovy detsky prikrm 😕

lindda
17. júl 2007

ja som to teraz docitala na nemeckej stranke tato bakteria vznika iba ak nechate mlieko stat viac ako 4hod. Ja to neriesim pozerala osm to cislo a ja take nemam a ak som aj mala uz je to jedno. Pred rokom to boli detske vyzivy Hipp teraz je to mlieko neriesim to stava sa ziedne dieta nezomrelo. Nastastie dufam, ze bude vsetko ok.

lenadka
17. júl 2007

Linda, to je pravda, ale ona nie vznika,ale je tam v pasivnej forme - v spore a za ten cas 4 hod vyklici a pomnozi sa. Preto napr. aj v nemocniciach a dojcenskych ustavoch musia mliecko zarabat tesne pred krmenim. Volakedy mohli aj dopredu a rychlo schladit a pred podavanim poriadne zohriat a potom zase schladit na teplotu podavania. To sa mi vidi pritiahnute za vlasy, lebo je s tym v podstate viac prace ako pripravit cerstve. Mna chytali nervy ked mi svokra vravela ako to na detskom robili oni volakedy-ze zarobili rano sunar a cely den veselo detom davali-si vravim epidkarov na vas!!!Strasne sa cudovala, ked som malej uz ako 11 mesacnej nechcela dat "stare" do predu nachystane mlieko, alebo to co nedopila.
Inak za 7 rokov co tu robim sa nenasla ziadna ovocna alebo ovocno-zeleninova zavadna vyziva /mam na mysli tie klasicke presnidavky ako ovko, jednotacke, hami co dostat bezne v obchode/, mlieko ano, prikrmi ano, kase ano ale tieto ani raz.

caraida
17. júl 2007

ahojte, ak sledujete nemecke spravy, tak sa asi takymto oznamom nevyhnete, bebevita, hipp, milupa/milupil atd., vzdy ine.
treba si davat pozor na sarze a pripadne tie nechat vymenit.
na kazdom baleni je napisane, ze sa ma zarabat mlieko cerstve. babice povedia, do hodiny spotrebovat, inak vyliat, v ziadnom pripade nepodavat znova nacate! a flase sterilizovat, aspon do 6. mesiacov, pred kazdym pouzitim. ono je toho viac, ale este aj dnes umieraju deti na hnacku, len sa o tom nehovori.

sen o kojeni je krasny, ale zial nie vzdy to klapne. a myslim, ze nik nema pravo odsudzovat maminy, ktore nekoja, lebo nemozu, alebo musia prikrmovat. vztah s babom nie je len o kojeni.
vela zdaru.

jlucia
17. júl 2007

ja neodsudzujem ziadnu matku, ktora kupi dietatku detsku vyzivu namiesto toho, aby urobila doma svoju vlastnu eko. Dnes sa daju predsa kupit aj eko suroviny. Nie su lacne, ale ked si spocitate, kolko stoji jeden poharik detskej stravy, stale to vyjde lacnejsie. Ja sa budem snazit dcerke vzdy pripravit papat sama, ale mozno sa tomu tiez nevyhnem a pojdem do obchodu. A to, co som napisala vyssie patrilo vsetkym tym zenam, ako aj mojej jednej kamaratke, ktora zahradku ma, casu tiez vela a namiesto toho, aby svojej dcere dala to najlepsie, tak ma plnu spajzu detskych mäsových a ovocnych vyziv. to je vsetko

a lenadka, s tym ovocim mas pravdu, tiez mi bolo povedane, ze ak je aj malicky kusok nahnity, nemalo by sa uz jest cele ovocie alebo zelenina

lenadka
17. júl 2007

jlucia, u nas eko vyrobky dostat len v hypernove a ta ma polohu tak nevyhodnu, ze ja tam idem tak raz rocne a z ovocia a zeleniny tam eko nemali naposledy nic 😒 ale ako vravim, mna to netrapi ked mam pocas sezony a z velkej casti aj mimo nej svoje zo zahrady...mozno si ta tvoja kamoska mysli, ze ked jej kupi strasne drahe hippky je to pre dieta najlepsie, ved su reklamovane v kazdom detskom casopise a veci su pre nu najlepsie tiez mozno len znackove...no nech ked na to maju maminy...podla mna je podstatne to ako sa o dieta clovek stara, ako sa mu venuje a ze sa SNAZI ako najlepsie vie... 😉

jlucia
17. júl 2007

lenadka, presne si to trafila s tymi Hippkami a znackovymi vecami, akurat ze to venovanie sa akosi pokrivkava. Ale co uz, malá ma jeden rôcik, mamu vidi od narodenia len podvecer, cez den sa stara opatrovatelka a mama. Je to velka skoda, malicka je rozkosna, len mi jej je trosku luto. A hneva ma to. Mozno aj preto, ze to vidim mam este vacsi pocit, ze ja to takto ani so stravou robit nebudem. Takze chapte, ze ked pocujem, ze radsej kupim, ako sama urobim, chyta ma hnev. Ospravedlnujem sa vestkym, koho sa to dotklo

jlucia
17. júl 2007

a kojiť prestala po týždni, lebo inak by nemohla fajčit. Píšem to nie preto, lebo tu chcem svoju kamarátku ohovárať, ale preto, aby sa niektoré ženy, dúfam, že ich je veľmi málo, spamätali !

jlucia
17. júl 2007

lenadka, ešte sa Ťa chcem opýtať ako odborníka, aký je rozdiel v zelenine alebo ovocí z ktorého nám robili jesť naše maminy medzi tým dnes. Pýtam sa preto, lebo vtedy veľa možností detských výživ nemali. Teda ako to riešili vtedy. Dík

lenadka
17. júl 2007

jlucia, to je tiez otazne...napr. volakedy sa proti mandolinkam posypalo vsetko hojne DDT a dnes uz vieme ake je nebezpecne a ake deformity deti /este nenarodenych/ sposobuje, jasne ak nemali postreky a neprehanali s hnojenim-lebo vtedy boli hnojiva lacne a dusicnany velmi presahovali limity.Dnes je polnohospodarstvo /nase/ tak chudobne ze tento problem takmer nie je, skor mozu niektory sukromny podnikatelia vlastniaci skleniky dobre prihnojit aby bola vacsia redkovcicka, rajcinky, kapusticka a pod. To uz radsej kupim v obchode, lebo napr. my ako kontrolne organy nemame pravo kontrolovat sukromne osoby /len podnikatelov so zivn. listom/ a na trhoch maju pravo predavat pestovatelia svoje tzv. prebytky. Lenze ked ich vidim tam stat denno denne s plnym pultom tak to asi prebytok nie je, ale taky je zakon a tak len kukame. Napr. ked si niekto vyziada u nas ze chce rezat kapustu a predavat ju, tak od neho ziadam lab. rozbor, lenze na tychto prebytkarov nemame dosah.

lenadka
17. júl 2007

jlucia inak za odbornika v tomto smere sa nepokladam🙂 😀 😀

bubonic
17. júl 2007

jlucia myslím, že sa to nedotklo niktorej, veď koľko ľudí toľko názorov. len si nemyslím, že dať dieťaťu umelú výživu je niečo zlé. o tvojej kamarátke škoda rečí, taká žena má od matky dosť ďaleko, teda podľa mňa.

a nemôžeš porovnávať stravu našich mám s našou. vtedy nebolo toľko škodlivín ako teraz, my sme oveľa odolnejší ako naše deti. aj na záhradách sa dalo viac pestovať bez chemikálii ako dnes. ale stále sa mi domáca záhradka páči viac ako niektorá zelenina v obchodoch.

no a v určitých prípadoch sa mi napríklad oplatí skombinovať kupované s vlastným. napr. keď dávam nové. začala som kupovaným - povedzme hipp a keď mu to zachutí, urobím domáce, väčšie množstvo a dám zamraziť. a funguje mi to. 😀

lindda
17. júl 2007

No ja iba dufam, ze nas Nino po pade s kocika este nedostane zapal mozgovych blan lebo skoncim v nemocnici s kazajkou 😒

lindda
17. júl 2007

ja som nasla u nas toto a tu sa hovori,ze sa nic nestalo nemci teda napisali aspom nieco tak si to pozrite
http://www.dm-drogeriemarkt.sk/

lindda
17. júl 2007

dolu je ,ze upozornenie inak to nejde stiahnut