Nechce jesť ovocie. Nebudú jej chýbať vitamíny?

vodnarky
26. apr 2010

ahojte..mam 2 rocnu dcerku ktora odmieta akekolvek ovocie..ked bola mladsia, tak ho jedavala v podstate kazdy den..ale teraz,trva to uz asi 3-4 mesiace ho do nej nedostanem..uz ma aj napadlo,ci sa ho nahodou neprejedla,ked bola mensia..neviem,moze to byt? bojim sa,ci jej nebudu chybat nejake vitaminy..uz som skusala aj taky trik,ze som jej ho dala do bieleho jogurtu, lebo jogurty ma velmi rada, ale akonahle tam zaciti to ovocie tak to vypluje..co sa tyka zeleniny, tak s tym problemy nemame..chcela by som sa opytat, ci nepoznate nejaky trik, ako ju znova naucit jest to ovocie, alebo cim by som jej ho mohla nahradit, aby mala nejaky ten prisun vitaminov, co obsahuje ovocie..velmi pekne vam dakujem za odpovede.. 🙂

latvia
26. apr 2010

ovo aj zelenina obsahuju v podstate rovnake vitaminy, len v inom pomere.....ja by som ju nenutila, pokial papa zeleninku tak je dobre, skus jej robit kombinaciu so zeleninou (jablko+mrkva)....ale nejak by som to nehrotila, mozno ma len take obdobie..

vodnarky
autor
26. apr 2010

dakujem..urcite to skusim nejako skombinovat..nutit ju nenutime,len ma to mrzelo a dufala,som ze jej nebude nic chybat,tym ze to nechce..este raz dakujem latvia.. 😉

martinex
26. apr 2010

vodnarky podla mna je to len prehodne obdobie... tebe prestala papat ovocie, no poznam aj take ze prestane jest dieta kusky, proste ak nieco nie je pomixovane,tak to nezje... ak ti papa zeleninku,tak sa tym netrap, pripadne jej sprav ovocne stavy- odsavit jablko,hrusku ci ine ovocie...tam tie vitaminy budu 🙂

quika
26. apr 2010

vyskusaj aspon stavy na pitie, ale inac ked pekne je zeleninu tak sa nemusis bat... a teraz zacnu uz dozrievat plody, mozno by sa jej pacilo, ak mas taku moznost, keby si sama mohla natrhat ovocie a rovno aj zjest...
moja sestra ma dceru ktora prestala jest v 9 mesiacoch, odvtedy jedine co zje je mlieko, syr, chlieb, ciste cestoviny a varene zemiaky, asi 10g masa za tyzden. este obcas vyjeda cistu sol alebo bielu muku. a drzi ju to doteraz, ma uz 4,5 roka. nijako do nej nevedia dostat nic ine, ziadne dzusy, alebo nebodaj jedlo. tak jej robia raz za 6 mesiacov rozbor krvi, ci jej nieco nechyba - ma ukazkovy krvny obraz, chora vobec nebyva a vobec nevyzera ze by jej nieco chybalo. detsky organizmus dokaze fungovat aj takto. ved kedysi nebol taky vyber ovocia, zeleniny, ludia jedli celu zimu iba par veci co mali do zasoby, takze sme na to prisposobeni. jasne ze extra zdrave to nie je, ale netreba stresovat. keby si mala fakt zly pocit, povedz to lekarke nech jej spravi rozbor krvi.

vodnarky
autor
27. apr 2010

dakujem vam..velmi..dzusi mi moc nechce,ale skusim to s tymi ovocnymi stavami..este raz vam dakujem.. 🙂

tictactoe
28. apr 2010

mne krpec tiez obcas odmietne ovocie a ak to uz trva dlho tak mu zotrem jablcko a dam do toho jeden bebe keks (digestives alebo hobnob's) a trocha pomarancovej stavy. s tym problem nema.

vodnarky
autor
28. apr 2010

tictactoe-tak to mas celkom fajn..ta moja mala princezna bebe kekse,alebo mariiina uplne odmieta,ked jej urobim s tym vyzivu..az ju napne..a pritom to nerobim ,ze je to nejak huste.. 😒 ...... 😉

tictactoe
29. apr 2010

a co piskoty?pripadne zmiesat s cerealiami, ja mojmu niekedy rozpucim hrusku alebo banan s cerealiam. a napriklad pomarancovu stavu zo svojho poharika nevypije, iba zo skleneneho - dospelackeho 😉 to sa mu viac paci. alebo este do jogurtu skus, do bielej aktivie, alebo do smotanovych...

pimpa
2. máj 2010

u nas od zaciatku bolo ovoci papane s placom. Musi byt ale vzdy uplne postruhane a potom ich Paťko spapa, sice skoaredo, ale zje. Odkedy mu ho ale davam hned zrana, ked ma hlad po celej noci, tak uz je to lepsie, iba par slziciek padne a spapa dve postruhane ovocia a zatym jogurt a ma dost 😉

vodnarky
autor
3. máj 2010

tictactoe-to s tym jogurtom som uz skusala..presne,s tou bielou aktiviou..cistu mi spapa bez problemou,lebo co sa tyka jogurtou,tak tie miluje,ale ked som jej tam dala hrusku,alebo banan tak sa mi skoro povracala.. 😝 ☹ ..ani s piskotami.. 😝 ..aj tu stavu z ovocia som jej spravila,ze nech sa aspon troska napije,ale povedala mi ze:fuuuuj,ja take nechcem.. 😖 asi budem musiet pockat a dufat,ze ju to snad raz prejde a chut sa jej vrati.. 🙄 ..ale ajtak vam dakujem za rady.. 🙂

pimpa-tiez mi kedysi papala dve ovocia naraz..a bolo to kazdy den a uplne bez problemou..no,ked sa tak zamyslim,tak to bolo aj vyse rok a pol co sme to takto pekne papali....preto ma napadlo,ze ci sa toho ovocia nejako neprejedla,ze teraz ma k nemu taky odpor.. 😖 ... 😉

atrami
4. máj 2010

Týmto sme si prešli. Malý mal 2 roky a 2 mesiace a prestal jesť ovocie. Začal až v školke, teda 1,5 roka nezjedol ovocie. Teraz nezje len banán a ananás. Nebol pritom vobec chorý. On bol celkovo zlý jedák, ale teraz zje za dvoch.
Dávala som aspoň šťavy a zeleninu, tú trochu jedol.

u2jana
4. máj 2010

... tak dufam, ze aj u nas sa to raz zlomi.
od sameho zaciatku jej ovocie nechutilo, obcas v slabej chvilke, som do nej nejak dostala par lyziciek vyzivky, ale to bolo vsetko. nic struhane, mixovanie, krajane... dokonca som zo zufalstva skusala aj ovocne polievky a nic.
ked jej babka nukala cez vikend banan, tak sa zufalo rozplakala... ona proste ovocie ani nechyti do ruky - fakt to nechapem.
Tak jej davame Cebion a obcas ovocnu stavu - kym to neprekukne.
Snad sa to raz zmeni, ako pise atrami.

atrami
5. máj 2010

u2jana,
držím palčeky. Vyskúšaj aj rozne džúsiky aj cez slamku aleko z flašky- jupík, alebo kubík. Cez deň jej nakrájaj jabĺčko, rozne ovocie a nechaj jej pár kúskov tak kde sa hrá a nech vyskúša. Ja som tak malého naučila na mlieko. 2 týždne si ho nevšímal a potom pomalinky mu prišiel na chuť. Teraz vypije naraz aj pol litra.
Ďalší 2 synovia, nemali nikdy problém čokoľvek zjesť. Nejako som nestíhala venovať sa ich výstrelkom v jedení, nechceš, nechaj tak!
Najstarší, keď slabo jedol, dávala som dookola aspoň to čo mu chutilo. Miloval banány, teraz ho napína, len keď ho vidí. 😖

u2jana
5. máj 2010

atrami:
dzusikom, takym od Hami, teraz prichadza na chut - hlavne preto, ze je na flaske macik 🙂
ale trocha si toho odpije, ma rada, ked si pijeme spolu a za glgom si strgame - proste saskujeme, ale aspon cosi.
ovocie, som jej skusala nechat ako pises, tam kde sa hra ale nic...
ale vcera som si dala vonku jablko, a normalne mi ho vzala z ruky a prstami od piesku si trochu odhryla - to su u nas take male zazraky.
dr. mi tiez vravi, ze to nemam silit, tak uvidime...

atrami
5. máj 2010

u2jana,
tak ju priveď k nám, naši ju nakazia jedením, teda aj jej niečo ostane 😉

u2jana
5. máj 2010

😉
skusali sme nieco podobne, ale ona ovocie veeeelmi rada odovzda dalej...
ale dik za pozvanku 🙂

vodnarky
autor
5. máj 2010

ahojte,
chcem sa opytat..ten jupiik,co ste tu spominali,to je akoze ovocna stava?tu ho sice nemavaju,ale da sa zohnat cez internet..ja som si doteraz myslela,ze je to nejaka dost sladka ochutena malinovka.. 😕 .... 😉

latvia
5. máj 2010

http://freshin.cz/dite/jupik-aqua-a-ovocny-jupi...

jupik je sladka ochutenka malinovka 🙂 a dostat ho aj na slovensku

latvia
5. máj 2010

http://www.medakubik.cz/products.html

kubik je uz 100 percentna stava, bez pridanych latok

vodnarky
autor
5. máj 2010

latvia-diky moc... 😉

atrami
5. máj 2010

Aj Kubík je dobrý, len ten sa mi zdá hustý, my sme ho riedili. Ono je jedno ako sa to volá, len je dobré bez éčok a jednoducho trochu oblbnúť tie naše malé potvorky 😉

latvia
5. máj 2010

najistejsie je kupit si odstavovac 😉

vodnarky
autor
5. máj 2010

latvia-teraz som si vsimla,ze ten jupiik je az pre starsie deti..ale ten kubik tam nepise vek dietata..myslis,ze bude v pohode pre moju 2rocnu dcerku??

latvia
5. máj 2010

kubik je len ovocna stava bez vsetkeho, takze mozu aj male deti. jupik mozu mensie deti tiez, len zalezi od matky, niektore sa vyhybaju cukrom ako diabol krizu 😀 😉 takze asi tak

vodnarky
autor
5. máj 2010

este raz dakujem.. 😀

lila794
30. jún 2010

Juj, dievcata, normalne ste ma ukludnili. Cela vyplasena som hladala tuto temu. Krpec mi tiez krasne cele dva roky papal ovocie a zrazu nic, nechce, ani keby neviem co! Ale on mi nechce ani zeleninu. Teraz mi zacal tak vymyslat, ze zje iba par jedal, ostatne len pozrie a uz nieeeee. Dzusy mi vzdy pekne pil, myslite, ze to staci? Musim skusit aj nejaku zeleninovu stavu, lenze tie ktovieako nechutia.

vodnarky
autor
6. júl 2010

ahojte..
lila794-skus mu urobit zeleninku tak nasladko..zmiesaj to napr. zo sweet patato(sladky zemiak)..je to sladucke a z mrkvickou,karfiolom,brokolicou to chuti vyborne.. 😉 a ked ti pije pekne dzusiky,tak skus stavu z cerstveho ovocia..tiez takeho troska sladcieho ovocia.. 🙂

lila794
21. júl 2010

@vodnarky dakujem, vyskusam. Trdlo mi odmieta ovocie stale, stavy vypije, aspon to!!!! A prisli sme na to, ze spapa susene ovocie - slivky, hrusky, jablcka - take domace. Su aj tam nejake vitaminy?

lenka_da
21. júl 2010

moja potvorka spapa ovocie jedine pomixovane a osladene cukrom a musi byt mierne hladna, zase nie vyhladovana, vtedy je zuriva. s tym cukrom nie som nadsena ale co uz...

lalus
21. júl 2010

lila 😀 asi s dvomi rokmi prichádza obdobie neovocia a nezeleniny..u nás detto - až do predminulého týždňa mi zjedol všetku zeleninu a ovocie, niekoľkokrát denne .... kamarátky mi závideli 😅 a pred asi 10 dňami z ničoho nič akoby uťalo - v surovom stave nie a nie zjesť ovocie, či zeleninu. Uvarenú zeleninku ako súčasť jedla spapá, ale oproti množstvám, čo jedol predtým, je to fakt len pre mušku. a ovocie? keďže to sa variť nedá, tak to mi nechce takmer vôbec. Jablko som do neho prepašovala naposledy pred pár dňami, keď som mu pri hre ukradomky dávala kúsky priamo do pusy...dnes som mu ho mixla a zmiešala s jogurtom, lebo ten má rád....zjedol pár lyžičiek a tváril sa, akoby mal v mištičke podrvené klince 😝
zatiaľ ho nechávam tak, viem, že veľa detičiek si týmto prejde...uvidím ako dlho to bude trvať, kým mi papá ostatné, tak nepanikárim, no už sme mali zopár dní takých, že odmietol aj raňajkový chlebík so šunkou a syrom 😖