Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

elinka27
19. mar 2008

veru skusim mu to zajtra rozmixovat a udidim ci to bude lepsie.A okrem toho kde je napisane,ze do tyzdna by sa mala nahradit davka mlieka len cisto prikrmom, ved ked sa to nepodari tak co ho mam nechat hladneho,tie doktorki su fakt niektore mudre 😠

bilushka
19. mar 2008

Eli, mne moja povedala, ze hej, nedokrmovat mliekom, lebo si zapamata, ze vzdy pride mlieko, ale nechat ho hladneho a potom zase ponuknut zeleninu, lenze to je na nervy, lebo my sa krmime a potom ideme kocikovat a co mi bude revat od hladu v kociku a cely den bude v keli ☹

elinka27
19. mar 2008

bilu, tak to by moj nevydrzal, ved kedze on polku tej mrkvy vypluje ureval by sa od hladu.Podla mna je teraz dolezitem,aby sa vobec naucil jest tu mrkvu a ked to zvladne dam mu k tomu neskor zemiak a potom masko.A potom uz snad nevypije tolko toho mliecka a postupne uz mozno nebude mliecko potrebovat po tom jedle vobec.Ja neviem ci je to spravny postup,ale mne to tak logicky vychadza.

petrulla
19. mar 2008

Elinka ja som citala, ze tak do mesiaca by mala tuha strava nahradit mliekom.
U nas uz bojujeme 15 dni a spapame 70-100g. A mliecka maly vypije - kolko mu dam ....
Dnes sa poobede zobudil - a to cca 1 hodinu pred dalsou papanickou a bol uplne urevany a nebola s nim rec. A nakoniec som zistila, ze on chudatko uz plakal od hladu ☹
Tak ja neviem ci je lepsie mu dat po zeleninke tolko mliecka kolko chce, alebo radsej menej aby si nezvykol 😒

Inak na vecer som mu dala stvrtku osupaneho jablka v celku a tak sa s tym zahral .... pouzil to ako hryzatko a este mu to aj celkom pochutilo 😀
Ale postruhane mu nechutilo .... 😒

perelandra
19. mar 2008

kocky, neviem preco vam doktorky nekazu dokrmit mliekom babatka ked zacinate s prikrmami 😠 ved je logicke, ze drobec nie je zvyknuty na chut ineho jedla nez mlieka, tak zje len par lyziciek (aj to v lepsom pripade, my sme zacinali polovicou lyzicky). a jasne, ze ho to nezasyti. ja som malu stale dokrmila mlieckom, ked uz spapala viac prikrmu, tak toho mliecka vypila menej. a tak postupne sa mliecna davka nahradila prikrmom.
trapit take male dietatko teoriou ved ked je hladne tak to zje, je podla mna hlupost. deti su zvyknute zahnat hlad mliekom a ina strava je pre nich este nova a cudzia, chvilu to potrva kym pridu na to, ze aj tym sa zasytia 😉

jaduska
19. mar 2008

Perelandra úúúúúúúplne s tebou súhlasím. Tiež sme tak začínali prikrmovať,že malá zjedla tak pol lyžičky, teda ani to možno nie. Ja keď som pred 4,5 rokmi začínala prikrmovať staršiu dcérku, tak v časopise písali, že treba dať trošku mlieka, aby bábo bolo skokojné a nebolo mrzuté od hladu, potom skúsiť dať príkrm a dokŕmiť mliečkom. Ja som to tak robila aj predtým, aj teraz a maličkú už na obed ani nedojčím, iba spapá príkrm.

bilushka
20. mar 2008

Ved ale mne to nehovorila lekarka na zaciatku prikrmovania, ale teraz, asi po dvoch mesiacoch nasho snazenia o jedenie...ale tiez to tak nepraktizujem, lebo ako som pisala, rozhadzalo by nam to cely den, plac by sa s nami potom tiahol az do vecera a to skutocne nepotrebujem 😉

elinka27
20. mar 2008

tak moj zje aspon 5-6 lyziciek,ale to je boj, napina ho.Skusim mu to dnes pretlacit na drobnejsie uvidime co spravi.A ked mu dam najprv flasu s mliekom uz mi tu mrkvu nechce,lebo sa zacne jedovat,ze som mu ju vybrala.Ja mu to davam zapijat,ale to sa tiez jeduje.On akoby nechapam,ze ta mrkva je vlastne jedlo 😀

petrulla
20. mar 2008

Dievcata, musim sa pochvalit. Kedze je dnes zeleny stvrtok, tak aj nas maly mal dnes prvy krat spenatik.
Spenatik so zemiacikom - a spapal celu misku 😝 😀
Zalial to takym napojom od Hippu a tak sme mali obed bez mliecka.
A na desiatu sme uz bojovali s babanikom s jabkom.... myslim, ze uz mu zacina chutit.
Ale co je dnes, nemusi byt zajtra 😉

Tak uvidime a drzim palceky vsetkym deturencom.

elinka27
20. mar 2008

petru a kolko po zacati prikrmovania sa moze davat to ovocie?Ked sa maly nauci papat lyzickou, tak potom uz mozem aj ine davat?Ci ako je to?

No a inak my teda stale po starom, maly mi to pluval a to som to dala na najdrobnejsie ako sa dalo 😒 Ale je to len treti den, tak snad to bude lepsie

julca80
20. mar 2008

elinka to je v ok s tym pluvanim, robi to vela deti, ako som uz vopred pisala, nasa mala to robila strasne dlho, dokonca este aj teraz to robi. S tym ovocim by bolo najvhodnejsie zacat az vtedy ked maly odskusa zeleninove chute, potom po by malo nasledovat biele masko (morcacie,kuracie a zajacie) a najneskor hovadzie. Bravcove by sa nemalo davat do 1roka. Ked drobec ochutna aj zeleninku z rozmixovanym maskom, az potom je vhodne zacat skusat ovocie. Bo mohlo by sa stat, ze ak vyskusas ovocie, moze byt potom este vacsi problem s papanim zeleninky, bo ovocie je sladsie.
Samozrejme neplati to pre vsetky deti. 😉

elinka27
20. mar 2008

julca dik, skusime najprv tu zeleninu, zajtra uz skusim zemiak snad mu bude lepsie chutit a do toho mu nejak zakamuflujem tu mrvku 😀 myslim,ze pre nas bude uspech ked sa nauci prehltat z lyzicky,lebo on je z toho chudacik vyorany ako mys,ze co od neho chcem. 🙂

talitha
21. mar 2008

ahojte baby,
dnes sme sa zase mordovali s mäskom... kralik... zase nechcel jesť. ja naozaj neviem, ci mu to maso nechuti, alebo je len zle pomixovane, alebo co. ale ved maso musi, lebo je tam vela bielkovin a navyse aj nam to doktorka odporucala kvoli chudokrvnosti... ach jaj, trapili sme sa s par lyzickami. zjedol asi 70 g na obed a potom som mu uz nedala mliecko. nech vie, ze na obed sa papa zelenina a mliecko az o tretej.
zajtra mu spravim nejaky obed, kde toho masa bude minimum. uvidim.

talitha
21. mar 2008

elinka, urcite nech si zvykne na zeleninu. lebo ovocie ti bude hltat jedna radost, uvidis. u nas posiel cely banan za par minut a zeleninove obedy trvali aj polhodku. ja som huga na lyzicku naucila tak, ze som mu ju davala do rucky, este pred tym, ako zacal papat, aby si zvykol na jej tvar v pusinke. nemame s jedenim lyzickou ziadne problemy. pekne sa to naucil.

letuskah
21. mar 2008

ahojte pridavame sa do klubu odmietacov, maly zacal uplne pekne papat zeleninku, otvaral vratka ze som nestihala na lyzicku naberat. no a odkeydy som zacala s ovocim, nechce ani ovocie, ani zeleninu a zacina strajkovat aj s vecernou kasou. dnes sice poobede spapal 4 lyzicky jablkovej vyzivy, co sa este teraz cudujem a vecer zlupol 140ml kase ale obavam sa ze to bol len omyl.
inak to ovocie som mu zacala prihrievat a ked je to take teple tak este ako tak olize koniec lyzicky ale ak to ma len izbovu teplotu tak ani nepricuchne.
neviem kam toto speje...

andy.a
22. mar 2008

ani mojej malej nechutí ovocie..ovocnú výživku máme na 2-3 razy,ani tú malinkú Frutapuru nie je schopná naraz zjesť..a to už máme 9 a pol mesiaca 😖
banán ani vidieť ☹

a s varenou stravou tiež nula bodov,všetko ju to napína,aj keď to má najjemnejšie pomixované 😒

máme veru úbohý jedálniček..spapá mi teraz len maxim.120 g Hami príkrm/predtým aj 250/,jogurt,kašu maxim.120 g.. 😕

chlieb,keksíky,chrumky a pod.-nič ☹

julca80
22. mar 2008

ahoj andy, ked tak citam tvoj prispevok, tak vidim, ze mame podobny problem, surove ovocie mala skoro vobec, a to som si myslela, ze aspon banan bude, ale ani ten. Nastastie niekedy ked ma naladu mi papa varene veci aj to tam musi dat troska morskej soli, a sem-tam vyvar. Aspon som rada, ze mi zje jogurt, a to len 1/3 na ranajky, tiez ma rada vanilk.pribinacika 🙂 . Snazim sa dodrziavat tento ritual kazdy den, nech mam aspon vapnika a calcia.
A take veci ako piskoty, chrumky, kdezeeeeeee ☹
Vcera som jej robila taky zeleninovy mix s kuskom zemiaka a rozlahany zltok, normalne zjedla ale 6-8lyzic, tak dufam, ze aj dnes na obed mi bude pusu otvarat. 🙄

bilushka
22. mar 2008

Ahojte, zavidim vam, ze vam papaju zeleninku a ovocie nechcu-u nas je to opacne, odkedy maly objavil sladku chut ovocia, tak zo zeleniny papa uz len sladucku mrkvicku, inak nula bodov-o mase ani nehovorim, to hned vypluva...

A chcem vam teda napisat, ze tie, co vam deticky papaju zeleninku a vsetko pekne a len ovocie nechcu, tak je to uplne v pohode, lebo som citala clanok s Mudr. Babinskou a ta hovori ze:
"Odmieta dieťa ovocie? Nemusíte sa znepokojovať. Dôležité látky, ktoré sú v ovocí (najmä vitamíny, minerálne látky a vláknina), obsahuje i zelenina, takže je plnohodnotnou náhradou za ovocie. Deťom po 1. roku ponúkame rozličné ovocie a hľadáme druhy, ktoré im zachutia."

A ja, co moje dieta chce iba bananik, jablcko atd. uz fakt neviem, co budem robit 🙄

Elinka, ako pokracujete? Dlho si sa neozvala 😉

andy.a
22. mar 2008

bilush,mne sa ovocie nezdá až také sladké..kupované výživky bývajú bez cukru..teda tie drahšie..mne to malá nechcela jesť 😕 😝

elinka27
22. mar 2008

tak sme bojovali 3 dni z mrkvou,ale ziadny pokrok,vcera som mu dala uz zemiak s mrvkou na najdrobnejsie pomixovane ako sa dalo,ale zacal sa jedovat,pretoze nemal flasu, skoncilo to tak,ze som mu to dala zapijat mliekom inak som to do neho proste nedostala. 😒ale mlieka vypil o 30ml menej ako pijava.Dnes som teda skusila len cisty zemiak a cuduj sa svete,zjedol,sice nie vsetko ale uz to bolo len lyzickou a zacal sa jedovat az ked uz mal skoro zjedene, tak moc nenechal,ale zapil to mliekom a vypil jeho beznu davku.Neviem,keby som mu nedala este za tym to mlieko asi by sa ureval od hladu 😒 On este nezje tolko aby ho to uplne zasytilo 😖

andy.a
22. mar 2008

eli,neboj,malý sa ti určite rozpapá.. 😉
veď má len 4 mesiace,nemôžeš hneď čakať,že spapá plnú misku 🙂

držím palce 😝

bilushka
22. mar 2008

Andy, to je pravda, napr. Sunarka nie je moc sladka, ale skus Frutapuru-ovocny koktejl nam najviac smakuje, aj sa mi zda najsladsi, ja som sa na zaciatku okaslala, ked som mu dala Hipp slivku aj marhulu a v oboch je cukor 😠
Neviem, ako som si to nemohla nevsimnut 😠

My dnes na obed: hovadzie maso a zelenina bez uspechu ☹ A to som si myslela, ako som to sikovne zamaskovala do mrkvy, no hned pri prvej lyzicke zistil, ze to nie je cista mrkva (tu este zje) a potom uz nechcel otvarat usta ☹
Neviete, co s tym?

andy.a
22. mar 2008

bilush,tie Frutapury sú najkyslejšie,skúšala som ich..neobsahujú cukor 🙂 😉
teraz dávam z tých lacnejších,Ovko 😉

bilushka
22. mar 2008

Andy, ty mas teda gurmanku doma, ked Frutapury jej nie su dobre 😀 😀 😀
Mala by si jej do duse prehovorit, ze za tie peniaze nech otvara pusinku 😉

elinka27
22. mar 2008

andy,ved ja sa nebojim, pojde nam to pomaly,ale verim,ze sa to nauci.Je este maly tak mame cas,my sme zacali s prikrmami preto,ze on grckava a tak dokina odporucila tuhu stravu od 4.mes, a okrem toho je este velky papac, uz teraz vypije 160ml, a zacina miu byt malo 😀 tak preto prikrmujeme

andy.a
22. mar 2008

eli,tak to máš naozaj papkáča 🙂 😵

my máme zistený tiež reflux-mierny..až teraz v 9.mesiaci jej ho diagnostikovali !!!
nám práveže vracanie začalo až po zavedení tuhej stravy ☹ ale vracanie určite níe je dôsledkom refluxu 😒

petrulla
22. mar 2008

Baby, neviem ako je to so zavadzanim ovocia. Ale mne lekarka povedala, ze uz mam davat ovocie. Mne sa to moc nezdalo, ale kedze uz 2-3 tyzdne ficime na zeleninke, rozhodla som sa na olovrantik vyskusat ovocie.
Musim sa pochvalit, ze asi uz sme v tejto teme neaktualny 😉 , lebo na obed spapame misku zeleninky a na olovrantik sme "žožrali" cely bananik.
Ja len dufam, ze nam to vydrzi. Este uvidime co spravi masko ..., ale snad to bude ok.

Vsetkym detickam pravem dobru chut k dobrotkam od maminiek 😉 😀

maca793
22. mar 2008

petrulla
už môžeš dať aj zemiačik s kuracinkou na obed a dávaš aj jablko?

andy.a
23. mar 2008

petrulla,mala by si veru prejsť na tému "veľmi veľa je " a podobne 😅 😝 😉

petrulla
23. mar 2008

Maca - ano skusila som aj jabko s bananikom.
Neviem, vraj aj hruska sa moze ... tu este zvazujem.
A s kuracinkou pockam este tyzden - ked budeme mat presne 6 mesiacov 😉