Nechce papať moje ani umelé mlieko. Čo mám robiť?

paula80
29. júl 2008

Ahojte, nemáte niekto podobný problém ako ja?:Moj 3,5 mesačný synček sa pred dvoma týždňami úplne odstavil od prsníka, vzpieral sa plakal, nechcel chytiť, skúšala som všetko:zmeny polohy, homeopatiká, čaje, aby neprišla o mlieko, ale nič nezabralo.Hneď prestal priberať doc.kázala dokŕmiť.Lenže malý úplne odmietal fľašu a akékoľvek mlieko.Nakoniec sme skončili v nemocnici s tým,že nechcel ani prsník ani fľašu.Boli sme tam dva týždne a nakoniec začal trocha piť sunar 1, ale všelijako v spánku, a keď aj za bdela tak sa pri tom krúti a horkoťažko vypije 100-120 ml na dávku a aj to pije asi pol hodinu, cumlík mu musím stále poťahovať, aby neprestával piť. A to už som šťastná ak vobec vypije tú dávku každé 3 hodiny.A inak nikdy skutočne neviem odhadnúť či je hladný, lebo je spokojný, usmievavý, nikto mi nechce veriť, že máme takéto problémy. Viete niekto poradiť, čo s tým? Dík za každú radu Paula

martina46
29. júl 2008

Aschin,
to nadmerné množstvo plynov by ale spôsobovalo kŕče aj mimo jedenia, nie? Či nie? Moja malá je úplne spokojne a šťastné dieťa, ak práve nemusí papať. Reflux nám zistili 1. Stupňa, ale už je to vari ok.

martina46
29. júl 2008

A prečo je nebezpečné kŕmiť v spánku? Mne to tiež nedoporučili, ale vari čo by som už potom iné mohla robiť?

aschin
29. júl 2008

Pry jsou ty krece jenom pri piti mlika, niceho jinyho. V tom spanku jsem to taky tak uplne nepochopila, mam pocit, ze kvuli zaduseni.

martina46
29. júl 2008

Aha. No mne vraveli, že dieťa zabudne mať akoby potrebu prijímania potravy. Neviem, či som to dobre napísala.
Tie kŕče by nám ale zistili z krvi hádam.

paula80
autor
29. júl 2008

Aj ja sa pripájam, nám tiež zistili reflux mierneho stupňa 2/10 a čakáme na výsledky krvi na alergiu na bielkovinu kravského mlieka a ešte niečo nespomeniem si čo presne.A to kŕmenie v spánku: keď sa nedá inak tak ako kŕmiť? a ja dávno viem, že náš malý má poruchu príjmania potravy a nechutenstvo.
Dnes sme ale úspešný zas vypil 130, a to začal piť keď bol hore a samozrejme pri tom zaspával a ku koncu sa prebral a po odgrgnutí dopil tak metajúco sa zvyšných 20 z celkovej dávky. Tak ja to nechápem celé to jeho jedenie.

paula80
autor
29. júl 2008

ozaj a zabudla som napísať, že keď nám robili sono bruška, malý bol strašne zaplynený a tak nám kázali brať kvapky Sap simplex 3xdenne 15 kvapiek.

aschin
29. júl 2008

Martino, meli by udelat krevni rozbor a sono.

paula80
autor
29. júl 2008

Aschin, a vy sa tiež trápite s odmietaním prsníka, alebo fľaše? Zmenilo sa to po začatí papania príkrmov, kedy si jej dala prvý?

aschin
29. júl 2008

jojo, me nepila mliko ani ode me, ani z flasky. Jen cajik. Ten kdykoliv a v jakymkoliv mnozstvi. Vsechny prikrmy papa nadherne, jen to mliko porad ne a ne.

paula80
autor
29. júl 2008

A od kedy nechce mlieko od narodenia snáď nie.A ako jej to mlieko potom dávaš, do jedla? A s váhou ste na tom ako, priberá? Stačia jej príkrmy?Nenapísala si kedy si s príkr. začala a čo si jej dávala ako prvé.

martina46
29. júl 2008

Robili nám aj dôkladné sono. A rozbor krvi v nemocnici, tak si myslím, že urobili na všetko možné.

paula80
autor
29. júl 2008

Martinka aj my máme všetko dobré, ja si myslím, že po zdravotnej stránke sú naše deti ok, až na ten mierny reflux, iba sa im nechce piť to mlieko.My dve sme na tom asi podobne, prešli sme nemocnicou, vyšetreniami až na to,že ty ešte kojíš a malá je staršia. Ozaj a ona papá príkrmy, či ani tie jej nechutia, kedy si s nimi začala? a čo jej chutíí?

martina46
29. júl 2008

Paula,
potom máme asi veľmi veľké potvorky detičky ☹
Ja som začala kvôli tomuto s príkrmami skôr asi týždeň pred 6 mesiacmi. Ale vôbec nechcela. Trvalo to skoro 2 mesiace, nez sa trochu rozpapala. A ak zje 100g, tak jasám. Ale vždy ešte potom pije mlieko. Čiže nie je úplne najedená. Robím to tak, že dávam obed pred popoludňajším spánkom, aby si mi napila a zaspala. Ku večeru dávam presnidávku. To zje ešte menej. Ale to ma netrápi.

aschin
29. júl 2008

Paula, odmitat mliko zacala v necelych 3 mesicich. Ja jsem se to do ni snazila dostat nasilim, myslela jsem si, ze si jen vymisli a zrovna nechce. Pak jsem se dovedela, ze to jsou krece a prestala to delat. Prikrmovat jsem zacala hned ve 4 mesicich. Nejdriv zeleninou, pak jsem dala kasi a nakonec ovoce. Tento tyden prislo na radu maso. Elli hned napoprve snedla polovinu sklenicky mrkve. Kdybych ji to nesebrala, mozna by si dala jeste vic. Mliko pridavam do vecerni kase. Pres den mi pije 40 - 70ml, v noci 150ml. Nekdy se ji to snazim propasovat do ovocne presnidavky, ale vzhledem k tomu, ze davam HA mliko, tak to je fakt neskutecne hnusny. Snedla to s tim jen 1x. To co ji davam jsem si asi tyden psala a ukazala to doktorovi v nemocnici. Nic nerikal........ jen mel pripominky, ze ji davam hodne prikrmu, ale kdybych ji to nedala, uz davno by byla na infuzich, a to se mi zda zbytecny. V podstate mi nikdo neporadil jestli toho mlika je dost (celkove tekutin vypije za den asi 1 litr) a jak to udelat, aby ho pila. Tak to zkousim jak se da a kdyz odmitne, davam ten prikrm. S vahou jsme na tom OK. Ve 4,5 mesich mela 6500g.

libka1
30. júl 2008

malá včera pri kŕmení na tatu normálne vyziapovala a celú dobu sa vadila s fľašou ☹ neviem či jej to nechutí, ale toto sme ešte nemali, väčšinou pritom spí, neťahá a podobne, ale aby hentak protestovala...
Paula k tomu kojeniu, veď keď mal tvoj 2,5 mesiaca tiež si ešte kojila 😉 takto už asi dlho nevydržíme ani my...
Jediný moment dňa kedy naozaj papá je ráno... vtedy problém nemáme... čo sa ani nečudujem, lebo spí od 10 večer do pol 6, aj by bolo divné keby aspoň vtedy neťahala... ale je to v takom polospánku... a to mám aj ja dosť mlieka
Rozmýšľala som či sa nad tým prsníkom nerozčuľuje lebo jej málo tečie... ráno toto nikdy nemáme... Držte sa!

paula80
autor
30. júl 2008

Tak som rada,že ste všetky znovu napísali a odpovedali ohľadne príkrmov.Ja s nimi začnem zhruba o 2 týž. uvidíme potom.

Martina, držím palce nech sa malá rozpapá, ale veď píšeš, že vždy po príkrme chce mlieko, ako ho vypije?Normálne?

Aschin, malá ti dosť pekne pije tých tekutín, to vypije liter čaju + mlieko za deň, veď to je super. A váhovo je tiež dobre. A aký čajík jej to tak chutí? A kedy jej ho ponúkaš, medzi jedením alebo po príkrmoch?

Libka, ty si na tom tiež ešte dobre,keď kojíš a malá ešte čosi vypije z fľaše. Náš malý fľašu nechcel ani vidieť, keď sa iba kojil. A s tým pitím z prsníka to je asi ako to bolo u nás, ibaže náš malý pil 3 min. a dosť, asi iba kým tieklo a potom sa mu už nechcelo ťahať, tak ho to prestalo baviť a odstavil sa.
A ozaj to ti malá prespí bez papania celú noc?

martina46
30. júl 2008

Paula, v podstate po príkrme pije mlieko v spánku. Zaspí pri tom. Alebo horko ťažko tak, že leží a ja buď kľačím nad ňou a pchám jej prso, alebo ináč krkolomne. Ak je ospalá, je to lepšie, lebo môžem ju držať normálne.
ináč, teraz ráno vypila 30ml z fľaše francúzke mlieko ochutené tým frapkom, tak verím, že to pôjde. Potom som ju kojila a zaspala pri tom.
Včera večer ma chytila horúčka a zimnica, nie je mi ináč nič, možno už som príliš unavená, neviem si to vysvetliť ináč, tak by to bolo vyslobodenie.
Paula a kľudne začni s príkrmom aj teraz podľa mňa.

paula80
autor
30. júl 2008

Martinka, aj tak ťa obdivujem, tak dlho to vydržať, ale zdá sa mi, že tvoja malá aj semtam vypije pekne sama ako aj teraz ráno.Horúčku možeš mať aj zo zápalu prsníka, ale asi nie, bude to ozaj to vyčerpanie,nevyspatie a večný stres.
Vydrž a priebežne píš ako ste na tom. Ozaj a pocikané plienky máte moc?My dosť málo. Aj to má tmavo žltý moč.
a náš malý začal zas menej piť, horkoťažko ráno vypil 100 ml ale bol po zobudení, metal sa vyplúval, ale neplakal pri tom. No o nervy. Koľko mám dať pauzu, keď vypil 100, 3 hodiny, alebo ak začne byť mrzutý?

marianeta
30. júl 2008

Jaj babule mate to asi fakt tazke teraz po precitani vasich prispevkov vidim ,ze ten moj maly je asi predsa len vacsi jedlik.Maly sa tiez pri jedeni vrti vyraza mi flasu bucha ponej ruckami ale vzdy vypije kolko tolko aj ked poznam deti v jeho veku ktore vypiju ovela viac a mozno preto to tak beriem ze malo papa.Drzim vam palce kocky aby ich to preslo.Inac sestrina mala bola tiez taka jednu dobu jedla prikrmy a teda uz aj normalne jedlo ze sa isla zadusit a potom akoby utalo.MA uz sice 7 rokov ale ma iba svoje vybrane jedla su asi 3 a same sladkosti.A tiez jednu dobu uplne odmietala mlieko a teraz si nevie predstavit ze by isla spat bez svojho kakaa.

martina46
30. júl 2008

Paula, hádam daj pauzu tie 3 hodiny, ak nebude chcieť, tak neskôr.
Pocikané plienky teraz neviem odhadnúť, lebo ja používam látkove, ale sme na dovolenke, tak sme na jednorazovkách. A tam mám zmätok, lebo tá vata alebo čo to je, keď namokne, tak je žltá. Na látkových má Táňka vždy svetlý moč. V piatok už budem doma, tak uvidím. Ale myslím že tekutín má dosť. A určite aj tvoj malý. A má ho tmavší než predtým? Všímala si si ho aj predtým? No, máme teda čo robiť. A ako to zvládaš ešte s jedným dieťaťom?
Marianeta, nestarosti sa, veď ak aj papá menej a akčne, ale papá, to je dôležité 😉

marianeta
30. júl 2008

Martina
Ta zlta plienka je v poho my pouzivame len jednorazovky a ked je pocikana tiez ma taky zlty nadych.

marianeta
30. júl 2008

Paula
Tmavsi moc moze byt aj od nedostatku tekutin a moze byt taky akoby hustejsi.

martina46
30. júl 2008

Marianeta,
tak je to teda to savé jadro, čo tak farbi moč.
A koľko má tvoj malý (píšem z mobilu a tu mi nejde pozrieť do pasu) a koľko vypije priemerne?

marianeta
30. júl 2008

To jadro je biele a kedze moc je zlty tak ho asi tak zafarbi.Maly ma 4 mesiace a caju vypije ako kedy niekedy za cely den 50 inokedy aj 200 ale ja mu vzdy 1 hod.po mlieku ponukam cajik a ked vidim ze malo pil je to vidno aj na plienke ze cca po 4 hod je skoro sucha a inokedy ju ma po hodine aj 2 kilovu.

martina46
30. júl 2008

A mliečka vypije koľko?

marianeta
30. júl 2008

No to tiez ako kedy vacsinou 130 ale inokedy len100 alebo aj 30 .V pondelok trhol rekord.Varovala ho sestra a ked mi povedala ze vypil 200 tak som skoro odpadla.Inac mna to preto trapi ze malo papa lebo v porodnici ako 1 dnovy mi vypil 100 teraz ma 4 mesiace a davku zvysil o 30ml.

paula80
autor
30. júl 2008

Teraz som skúšala malému dať po 3 hod. mlieko, ošíval sa vyplúval, hádzal hlavou zo strany na stranu, ale nakoniec vypil 120.A plienku mal málo pocikanú, ale zas žlto. Čajík mu nedávam, bojím sa aby potom vypil mlieko.Mala by som, ale neviem. Náš malý mal pocikanú plienku po noci dosť ťažkú, ale cez deň moc nie.
A čo sa týka zvládania 2 dieťaťa, tak je teraz 3 týž. na prázninách, lebo 2 sme boli v nemocnici, nedalo sa inak.Uvidím, keď sa vráti, ako to budem stíhať, ale isto nie.

marianeta
30. júl 2008

Paula
ved ten caj ho nezasiti a nemusi ho vypit hned naraz 100 skus po troske tak 20-30ml lebo ak je na UM tak by mal pit a hlavne v tychto horucavach.A nemusi to byt caj ale aj cista prevarena voda aby zasa nedoslo k tomu ze si zvykne na jeho chut a potom uz naozaj nebude chciet nic ine.

paula80
autor
30. júl 2008

Tak a som tam, kde na začiatku, malý vobec nechce zas chytiť fľašu, plače spína sa nechce zas piť, predtým sme skúšali aj čaj, vypil možno 10-20 aj to vyplúval.
Bože držte palce, aby zas pil,lebo sa z toho zbláznim.

marianeta
30. júl 2008

Jaj moja aj by som ti pomohla ale fakt neviem ako.Musi to byt na nervy ja uz by som asi bola v Pezinku.A ani lyzickou to nejde?