Bábätko nechce piť z flašky

zdenka821
31. dec 2007

Ahojky, drobec nechce vypiť nič z fľašky, ani čaj, ani kašičku, keď papá z lyžičky, je nervózny. Cumeľ na fľaške len okusuje a žužlá. Máte tiež takúto skúsenosť?

andy.a
31. dec 2007

zdenka,detto..akurát malá ,ked bola menšia,cca tak do 2 mes.,občas vypila odsaté MM z fľaše alebo čaj..teraz však úplne odmieta fľašu,čokoľvek je v nej..skúšala som rôzne typy dudlíkov na fľaše,ale nič/predtým jej to bolo jedno../..takže sa len kojíme..

..a príkrmy-teda MZP,lebo kaše a ovocie odmieta,papá lyžičkou,aj to iba v pololeže,lebo v stoličke nechce byť..

junovka
31. dec 2007

zdeni, pretrvava to uz dlhsie, alebo len par dni?

andy.a
31. dec 2007

kojené deti mávajú niekedy problém zvyknúť si na fľašu.. 😉

rosarita20
31. dec 2007

Ahojky, pridavam sa s podobnym problemom...asponze lyzickou dostanem dnu aspon trochu caju...neviem si predstavit, ze by som prisla o mlieko...cumlik a flasku poznal len do 2 mesiacov a teraz uz ma 11 a stale nie a nie ho naucit vypit nieco z flasky...

vlasa
31. dec 2007

nasa tiez flasu len ozuzlava,ma ju ako kusatko 🙂 tak sme jej skusili dat aventovy hrncek a bez problemov sa napila.tak pijeme vodu z hrnceka 😉 a tiez sa len kojime,ani kase ani ovocie nechce 😒

nikol805
31. dec 2007

ahojte a ja mam takyto problem...z flase nechce vobec pit..ale lyzickou papat chce..aspon ze to! :D....tiez ho kojim ale to by mi tak az neprekazalo cez den ako v noci...
v noci je to katastrofa!!ked zaspi tak spi asi tak do tej polnoci a potom je skoro kazdu pol hodinu hore...a stale na mojom prsniku..mate niekto taky problem?? a prespia vase deticky celu noc? ☹

andy.a
31. dec 2007

nikol,ja mám dcérku podobnú,ak nie aj horšiu,čo sa týka toho spania..
ani do polnoci neprespí..uspávam medzi 19.-20 hod..ako-tak zaspí,potom najneskôr za hodinku je hore..nakojím,zaspí..za hodinu zasa hore..nakojím zaspí..potom tak cca po 2 hod.okolo polnoci to isté..a do rána kojím každú hodinu a pol..mám pocit,že čím je sta,ršia,tým je to horšie.. ☹

a lyžičkou mi spapá len Hami príkrm zeleninový alebo mäsovozeleninový..kašu nechce,už som rôzne druhy vyskúšala..ovocie tiež nechce,vypľúva..

kojenie mi nevadí,ale raz za čas by nebolo zlé aspoň 3 hodiny v kuse v noci pospať..ono to vychádza tak,že za celú noc tie 3 hod.prerušovane spím,aj to nie vždy..

zdenka821
autor
31. dec 2007

Nikol, Andy aj u nás je to takto, presnejšie tak ako u Andy, som permanentne nevyspatá, malý v noci papá presne každé 2hodiny, po polnoci častejšie. Skúsim mu dávať piť čajík cez cvičný pohárik, možno to pochopí. A zeleninové príkrmy odmieta, zato ovocie spapká.

zdenka821
autor
31. dec 2007

Junovka, trvá to pár dní, pripisovala som to prerážaniu sa zúbkov, ale zúbky nikde a fľašu stále nechce. Keď sa narodil, 2mesiace som nemohla kojiť, tak papal UM, potom sa prisal a doteraz kojím. Keď mu dávam príkrm z lyžičky, to je revu 🙄 , keď mu dám prsník je v siedmom nebi. Tak neviem, asi má strach, že už bude len fľaša?

junovka
31. dec 2007

ja som len myslela, ze ked nechce sat s flase nic a ani papat z lyzicky, tak ci nahodou ho neboli usko alebo hrdlo, mam na mysli pri prehltani, lebo presne toto mi robila Nelka, nevedela som preco, az nakoniec chudatko mala zapalene usko 😢 Teraz je to uz ok/klop-klop/ 😉

zdenka821
autor
31. dec 2007

A ako sa to zapálené uško prejavovalo? Ako ste to zistili? Som rada, že je už v poriadku. 🙂

junovka
31. dec 2007

najprv mala zapal hrdla.Zistila som to ked mala teploty.Potom o par dni sa zacala chytat za usko, tak som povedala dokine, ta nas poslala na krcne, tak tam nam povedala, ze je to zapal uska.

zdenka821
autor
31. dec 2007

No on vyzerá byť čulý a hravý tak verím, že bude OK.

nikol805
31. dec 2007

andy.a... no ja som skusala kasicky tak niektore papa 🙂 ....v podstate mu chuti vsetko okrem ovocia...no banan este jak tak zje :D

andy.a
31. dec 2007

mne raz spapala 120 kaše Humana,jablčková myslím,to bola..ale väčšinou len takých pár lyžičiek,čo nestojí za reč.. ☹

a pritom kaša je jedlo najbližšie mlieku,väčšina detičiek to má rada.. 🙂

banán vôbec tá malá potvorka nechcela..ani iné ovocie/skúšala som jablčko,marhuľkovú výživku../.. 😉

janka08
14. jan 2008

Ahojte,Tak uz si zvykli vasi drobci na flasku?My mame taky isty problem.Maly cumel len okusava a viac mliecka mu ide bokom ako do pusy.Ako ho naucit na flasku?Poradte ako sa vam to podarilo 🙂

ada78
16. jan 2008

tak mne sa to uz podarilo.
dnes som kupila takuto flasu http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
a maly z nej pil, ako keby to bola najsamozrejmejsia vec na svete. 🙂

janka08
16. jan 2008

Ada a to vazne????

ada78
16. jan 2008

janka fakt.
predtym som skusala s aventom - to nepotiahol ani omylom, potom chicco - po velkych bojoch raz vypil 10ml a raz asi 40! no a dnes som nasla tu flasu tommee tippee, tak som si povedala, ze ak nevypije ani z tej, tak to uz uplne vzdam.
a on vycucol 120 ml ako nic (a to tam mal cumlik 0+ a on uz ma 5 mesiacov) a pil by aj dalej, ale ja som mala na skusku zarobene len tak malo, tak som mu potom dala prso a dotlacil sa mojim. 🙂

mne maly starsne malo priberal a ja som uz bola zufala, lebo som mala prazdne prsia a v naruci od hladu vrieskajuce dieta, ktore sa az zadusalo, ked som mu davala flasu.

vyskusaj aj ty a daj potom vediet, ci zabrala. 🙂

janka08
17. jan 2008

Adi uz som ju objednala vcera vecer 😀

andy.a
17. jan 2008

naozaj je tá fľaša taká zázračná?? 😕
tiež by som potrebovala.. 😖 malá by bola stále len na mne prisatá,keď má papacie obdobie..a hlavne v noci.. 😕 😅

nepodobá sa dosť tá fľaška na avenťácku?? 😉

andy.a
17. jan 2008

a janka08,všetko naj tvojmu malému k polrôčku.. 🙂 😵

janka08
17. jan 2008

Andy dakujeme.Este tu jednu skusim.My uz mame doma snad vsetky druhy a nic ☹ bez cumlika ani nezaspi a ked sme mu kupili flasu takej znecky tak nic.-

andy.a
17. jan 2008

moja Anetka má tiež normálne cumlíky rada..ale tie na fľaške nie.. 😕
a skoro všetky som vyskúšala.. ☹

janka08
17. jan 2008

Andy a ty kojis???

ada78
17. jan 2008

ahojte.
andy, ta flasa sa nepodoba na ziadnu, co som doteraz videla. a videla som ich teda dost. 🙂
tiez som si myslela, ze ked ma aventacky cumlik (predtym sme vyskusali 4 ine druhy, ktore vypluval), tak aj na krmenie bude chciet take iste, ale EE ☹ 😀

jani, som zvedava, ci ju marko bude chciet

janka08
17. jan 2008

Aj ja ale teraz ma napadlo ze ja som objednala tu 260ml ale tam je ten najmensi cumlik ze som asi mala objednat vecsi cumlik?

ada78
17. jan 2008

na 260ml by mal byt stredny prietok. ten pomaly je na 150ml. 😉

ale ak ti doteraz tahal len prso, tak vytiahne aj z toho najmensieho prietoku.
a gratulujeme k pol rocku. 🙂

janka08
17. jan 2008

Dakujeme.Dufam ze tu flasku bude chciet.Adi a vy ste preco presli na flasku?Ak mozes?

ada78
17. jan 2008

nepresli sme, stale ho kojim, ale pred 2 mesiacmi pribral 300g/mesiac a teraz uz len 150g/mesiac, tak uz som sa zacala bat. a aj doktorka mi uz hovorila ze to je strasne malo. ☹ ☹ ☹

ja som sa uz dlhsie pokusala dostat do neho UM, ale vsetky pokusy boli bezvysledne. menila som flase, savicky, mlieka, polohy pri krmeni, no proste skusala som snad vsetko ale on sa z flase nevedel najest.
stale chcel len prso - az mi ich uplne vyzuzlal, som skoro az plakala pri kojeni.

zatial ho chcem dalej kojit a raz za den mu dam UM a zacnem uz aj s prikrmami, tak dufam, ze zacneme priberat.