Nechce vôbec jesť. Čo máme robiť?

severka222
8. aug 2008

Ahojte, moja 10 mesačná dcéra ma zrejme psych . problém ... vôbec nechce papať, či už lyžičkou, alebo z fľašky .. ani rukou ... je to každodenný boj ☹ ☹ Vzniklo to zrejme tým, že sme jej dávali jedlo aj ked nechcela - neviem ... Ale niečo jesť musí ...
Ako to riešiť ???? PORAĎTE ....

junovka
8. aug 2008

Ja neviem, ale ja si myslim, ze psychicky problm to urcite nebude.Moja Timeika ked mala asi tak tiez tolko mesiacov, tiez odmietala v podstate hociake jedlo, tiez som to dakedy robila nasilu, nakolko som uz nemala nervy, teriaz viem, ze som urobila chybu,vlastne chcela som tym povedat, ze jej to ostalo dodnes a to ma uz 7 rokov, prieberciva v jedle je, odmieta ovocie a zeleninu 😖 😠 ....uz nezrobim tym nic, hadam vekom na to raz pride 😎 Ked moja Nely nechce jest, tak jej uz nedavam, nakolko ona mi zakyva hlavickou, ze uz nechce a tak cakame do nasledujuceho jedla 😉

severka222
autor
8. aug 2008

junovka, lenže moja dcéra je ešte malá, bojím sa jej nedať jesť a čakať ... ☹

marianeta
8. aug 2008

Mas pravdu nutenie do jedla moze vyvolat este vacsiu averziu voci nemu.Tak hadam skus pockat ked si sama vypyta papat a ak to bude pokracovat tak asi najlepsie bude spytat sa dr co s tym a mozno ma len take prechodne obdobie a casom ju to prejde a je aj teplo ani mojmu moc nebere v takych horucavach ,vypije menej mlieka.

mracik
8. aug 2008

náš šimon tiež v tom období takmer nič nejedol, ale nenútili sme ho, od pol roka do roka nepribral ani deko, dokonca v 11 m trochu z, lebo mal salmonelu. Okolo roka sa to zlomilo, a teraz je toľko, čo ja. 🙂 A konečne už aj nejaké kilečko pribral 😵

severka222
autor
8. aug 2008

mracik ... a ked nepriberal , neboli ste nikde na vyšetrení ... ??? Ja sa bojím že ak nebude jesť , tak ochorie

junovka
8. aug 2008

Severka, ja ta chapem, ale co ine chces robit??Moja Nely, tiez dakedy strajkovala a mala este menej mesiacov ako tvoja, nechala som to tak a bolo....na dalsie jedlo mi zjedla vsetko 😒 A nemoze byt, ze jej idu zubky???...alebo ako pise Marianeta, je to mozno teplom 😒 😉

zuzna.z
8. aug 2008

Ahoj,určite to nie je psych. problém. Nedávaj jej keď nechce. Pri deťoch sa mi osvedčilo, že ak nechcú nemusia - majú naložené a nerobí sa žiadny nátlak. Možno 2x - 3x nezje nič, a potom zistíš,že sa snaží napapať. Nátlakom sa to len zhorší a ty budeš nervózna a podráždená.

severka222
autor
8. aug 2008

Normálne jej nemám dať nič celý deň ?????

junovka
8. aug 2008

Skus!Moja Nely, ked jej sli zubky v marci, tak boli hadam 2 dni, co mi doslova nic nejedla 😨 😨

severka222
autor
8. aug 2008

junovka dobre skúsim .... ale neverím tomu ... lebo ked má pred sebou, tak sama si vyberie z taniera .. ale ked jej idem dať ja - nechce , ani lyžicou ani rukou

junovka
8. aug 2008

tak ju nechaj a pozoruj, co bude robit, ked si vyberie z taniera.Mozno , chce zacat sama jest?? 🙂 😕

mracik
8. aug 2008

severka boli sme na gastre, ale nič nezistili, dnes sme akurát boli na odberoch, kvôli celiakii, ale verím, že to bude v poriadku, lebo už teraz nemá žiadne problémy 😉

severka222
autor
8. aug 2008

sama sa predsa nenaje ☹(ä

kili
8. aug 2008

severka, my sme sa s Adamkom dostali až na sondovanie. Vždy bol maličký, keďže aj keď je veľa, tak nepriberá skoro vôbec, takže myšlienka, že by niečo nedojedol proste neexistovala, a tak som do neho tlačila a tlačila. Ale viem, že keby jedol menej, bol by hladný. Nevedeli sme, čo mu vadí, a tiež neviem, či to je psychické alebo ako, teóríí, prečo nechce jesť je snáď aj 10. Lyžičkou sa kŕmiť nedalo, lebo sa vždy povracal a to stačilo, keď mal trošku na jazyku.
Ale fakt už neviem, či je to psychické, v nemocnici povedali, že to psychické byť nemôže, ale psychologička povedala, že áno. Proste nikto nevie, čo mu vadí, že aj keď je hladný, tak samotný akt jedenia odmieta.
Momentálne ho ale zas kŕmim na silu, mlieko flaškou, sať už nevie, takže má veľkú dierku a keď to dudluje, tak mu to tečie, niekedy mu pomáham, že mu stáčam savičku a on prehĺta. Príkrmy mu dávam na silu lyžičkou, prestával z nich zvraciavať, tak už ho nič nezachráni, proste reve, zjape, bráni sa, dokonca má ruky doškriabané od mojich nechtev, jak sa trhá, ale jesť musí. Raz mu hádam dojde, že sa mu neubližuje a začne jesť, raz už lyžičkou aj jedol a nebránil sa.
Na svoj vek má 6,2kg a 68cm, takže chápeš, že jesť proste musí, aj keby mal do životne navštevovať psychológa 😅

severka222
autor
8. aug 2008

kili no len u nás je problém opačný ... Malá ma 10 mes. , váži 9,3 kg .. sama sa postaví , sama si sadne, spraví 2 krôčky .. celý deň je spokojná ...
Ja preto na silu do nej moc nechcem pchať , lebo aj ked neje , tak prospieva dobre ...
Za deň vypije 500 ml mlieka, zje marhuľu, alebo slivku ... niekedy rožok a to je všetko, ostatné jedlá zje niekedy tak že ju zabávam hračkami, viem že sa to nemá, ale nedá sa inak .. a vtedy niekedy zje, niekedy nie ... ale trvá to aj hodinu 😠

vinka
8. aug 2008

Môj syn mal tiež asi tolko ako tvoja dcérka severka a nič nejedol týžden.Naozaj len pil.Doktorka mi povedala,že ked neje je dôležite aby pil.A nakoniec sám začal papat.To môže byt spôsobené aj tym teplom.

severka222
autor
8. aug 2008

vinka fuuu dik, si ma ukludnila trošku ... dúfam že aj moja začne

vinka
8. aug 2008

Severka ved ked je tak horúco chutí ti lebo mne nie.A prečo má chutit tým detom.Lebo to mi chceme?Ale skús sa opítat doktorky.

severka222
autor
8. aug 2008

Doktorka povedala že ak prospieva , tak lieky na nechuť do jedla nie su

junovka
8. aug 2008

Pocas dna ma Severka napadlo ,ze s Timeikou, ked mala 2 roky, tak sme to sli riesit na gastro, tam zistili akurat to, ze sme mali malo zeleza a to je vraj dovod na to, ze dieta nema chut na jedlo.Brali sme zelezo, trocha sa to zlepsilo, ale nie na dlho, pretoze znova nechcela jest, ale za to vysledky zeleza vtedy uz mala v poriadku....tak som to dalej uz neriesila, lebo by som sa vtedy asi z toho total zcvokla....ako som pisala vyssie, ostalo jej to dodnes....a v konecnom dosledku som sa dozvedela od nasich, ze taka som bola aj ja, taze je to asi dedicne 😀 😉

natal
8. aug 2008

Mne mala nevydrzi sediet v stolicke. Je hladna, ale sediet a jest nebude 🙄 Tiez som si hovorila, ze ziadne zabavanie pri jedle u nas nebude, ale ak chcem do nej nieco dostat musim jej dat nejaku hracku. Ona sa bavi a zje vsetko. Alebo jej pustim reklamu, tie zboznuje a krmim ju. Jedine tak do nej dostanem jedlo 😖 A to mi do roka jedla priam ukazkovo a mlieko pila tak, ze som nestihala kupovat. A teraz ani jedlo a mlieko uz vobec nie. Uz viac ako mesiac nepije mlieko. Som z toho nestastna. A nasilu do nej pchat nebudem.
Junovka asi to fakt bude dedicne 😀 Moja mama ked vidi, co robi Tanicka, tak vravi, ze vidi seba ako sa snazi do mna dostat jedlo 😀 Tiez som vraj bola strasne slaby a vyberavy jedak 😝

junovka
8. aug 2008

...a este ma napadlo, a mam to vyskusane na sebe a uz aj dokonca na Nely, ze ked pijem matovy caj, tak som neskutocne hladna.Raz som urobila matovy cajik Nely vecer, vypila asi tak 1 dl a v noci mi kazde 3 hodiny pila mlieko 😝 😝 Cudovala som sa co sa to deje, 😕 A potom som prisla na to, kde je pes zakopany 😎 😉

martina46
8. aug 2008

no, ja som tu na fore toho o nasej tanke popisala dost, tak sa len pridavam, tiez nie sme papaci, ja som to ale riesila po svojom, kojila som ju v spanku, tak krasne priberala. prikrmy sa zlomili len nedavno, papa uz 3 denne. obed ide, ku veceru ovocie ako tak, rano jogurt s revom, ale tiez zabavam, ked to inac nejde, co sa da robit 😵
a zo zaciatku som veru nutila! vobec neotvarala pusu, pacila som jej ju lyzickou a jeden hlt neustale vypluvala aj 2 minuty. teraz co dostane do pusy, prehltne. tak sa to lame.
mlieko uz skoro nemam, a umele nechce, kojim dalej aj v noci v spanku, aby nieco vypila. no a mam nadej, ze to raz skonci 😀
kopirujeem mo prispevok z inej temy:

este "na povzbudenie" 😉
manzel sa dnes stretol pri jednej akcii s viacerymi kamaratmi, co maju deti, hovoril im, ako mame s malou a TRAJA z nich mali patalie tiez!
1. pripad - babatko velmi dlhy cas (neiem aky) jedlo rano jogurt a vecer flasu mlieka. cez den nic ine! a je zdrave, ok.
2. dieta zacalo odmietat jest, max flasu caju denne, to neviem ako dlho, asi len par dni. potom zacali nasilu stopkat - doslova - do neho, niekto toto krmenie raz videl a povedal ze to bol horor, mal z toho dost.
takto im to trvalo do dvoch rokov! dieta je uplne zdrave.
3. pripad. dnes uz 33 rocna pani, narodena v 7 mesiaci predcasne, tiez do svojich dvoch roko v odmietala jest. ked chceli, aby otvorila pusu a nieco jej tam strcili, skakali na stolicke a mlatili skridlami o seba. zrejme sa len tak na hocicom nesmiala. pani je uplne zdrava az na nadvahu.....

vinka
8. aug 2008

Je sirup proti nechutenstvu.Alebo bol ked som mala syna malého.Volali sa pikovit či ešte sa vyrábajú tak to neviem.

andy.a
8. aug 2008

Pikovit sa ešte myslím vyrába,sirup aj tbl,je to klasický multivitamín,neviem,či je tam ešte aj niečo iné okrem vitamínov a minerálov 😉

martina46
9. aug 2008

Pikovit je až od jedného roka.

vinka
9. aug 2008

Ale u nás nezabral pikovit.Začal papat sám

andy.a
9. aug 2008

severka,pozri diskusiu v Batoľatách "18-měsíční syn bez potřeby jídla a pití" .. 😕 😕 😉
tam sa všetky tieto problémy preberajú 😉

asiza
9. aug 2008

Ahoj severka,
ja som mala so synatorom obdobny problem, tak som sa intuitivne snazila aspon o dodrziavanie pitneho rezimu. Doteraz z neho nie je velky jedak ( aj ked na to nevyzera ), ale je stale plny energie, pricom vobec netusim odkial ju berie 😖 . Skus ten pikovit, alebo nejake vitmainy radu B, najlepsie b-komplex resp. sirup Nutolin B, ten obsahuje aj probioticku kulturu a mozu ho aj dojcata. 🙂

asiza
9. aug 2008

Nutrolin B 😝 😝