Nechce vôbec jesť. Čo máme robiť?

severka222
8. aug 2008

Ahojte, moja 10 mesačná dcéra ma zrejme psych . problém ... vôbec nechce papať, či už lyžičkou, alebo z fľašky .. ani rukou ... je to každodenný boj ☹ ☹ Vzniklo to zrejme tým, že sme jej dávali jedlo aj ked nechcela - neviem ... Ale niečo jesť musí ...
Ako to riešiť ???? PORAĎTE ....

kosicanka1
9. aug 2008

tak pridam svoju skusenost, nasa simonka nechcela vobec ale vobec papat, skusala som hocico, a nakoniec pomohlo toto: nedala som jej jest cely den, dokial si sama od placu nevypytala a od vtedy akoby utalo, papa vsetko, bez cirkusov, raz dva sup sa napapa.
inac ten den bol strasny, som aj plakala, ze ved asi od hladu uz odpadne, ci pojdeme na pohotovost, ci co, ved nic nejedla a to bol uz skoro vecer, jedlo som mala pripravene, ale ona bola spokojna, hrala sa a okolo 18tej zacala byt asi velmi hladna, zacala tak inac plakat, rychlo som prihriala zemiacik s maskom a sup sup spapala.
mne sa tak laicky zda, ze to moze byt psychicky problem v tom, ze dieta potrebuje spoznat ten skutocny pocit hladu, potom ten pocit uspokojit jedlom a odvtedy vie, ze naco ten pocit hladu je. dovtedy som do nej davala jedlo podla hodiniek a vobec nepomohlo.

evina313
9. aug 2008

no kedysi existovali také tie ozdravovne. ja som sa tam dostala asi ako 5,6 ročná pretože som nechcela jedavat a bola som chudá. Domov som prišla este o 1 kg chudsia 😀 stale som dostavala injekcie B 12 a chuda som doteraz 😀
V detstve som pravdepodobne odmietala jedlo z toho dovodu, že ma stale nutili jest.
Dnes mam po 30, 50 kg, 2 deti. Starší syn je ako palička, vela toho nezje, ale ani ho nenutim. ked bude hladny, naje sa. A chudý bude stale, ma byt po kom 😀
Mladší uvidime, ma len 2 mesiace a zatial vyzera že by papal stale. 😀
Takže osobne si myslím že detičky netreba nutit,

gangulienka
10. aug 2008

Tiez ai myslim, ze deti nutit do jedla je riadna blbost (teda mam na mysli normalne zdrave deti, u malickych predcasne narodenych je to ine) moja Tamarka nepapa skoro nic, dve minilyzicky ovocia doobeda, dve minilyzicky jedla na obed, vecer kasa 0 - 2 lyzicky, vzdy o rovnakom case to skusam zje co zje a ked nechce odlozime a dame zase na obed (alebo veceru )....este ju kojim tak si cucne mliecka, moze vypit tak 400 ml denne....v piatok sme boli v poradni, pribrala 1kg za 2 mesiace, ravela som dr. ze skoro nepapa a ona ze ved pribera tak to neriesme...
Ked som ja bola mala stacilo mi malo na zasytenie a rodicia ma nutili stale jest...ked sa blizil cas jedla mna uz len napinalo na zvracanie pri tej predstave ze zase ma budu nutit jest 😝 ....vdaka tomuto zazitku nikdy svoje dieta nebudem nutit jest

martina46
10. aug 2008

gangulienka,
tak to je super! mas nizkospotrebne dieta 🙂
a funguje v pohode, to je perfektne 🙂

gangulienka
10. aug 2008

ja tomu nerozumiem, vazi 8,5kg je dost baculka oproti inym detom a je extremne ziva a pohybliva....asi zije z lasky alebo mam nejake hyper super mlieko 😀

babulik22
20. aug 2008

severka: moja mala zacala robit to iste nechce papat.ale inac je ciperna,velky sinter.krvne testy su ok,tak neviem co to moze byt.dokyna nato nic.a co ako to je svami?uz papate?

laurajana
21. okt 2010

@martina46 no my sme ten 1. prípad....malý nám má 4 roky a 2 rokov je ráno jogurt, cez deň v škôlke polievku (ak je zeleninová, alebo zemiaková) z druhého jedla len zemiaky, inak tak rožok zo syrom, či čistý chleba, teda ja mám z toho už psychiku v háji, lebo mám aj ročnú dcérku, ktorá by zjedla aj mňa takže fakt nepomer, a potom má byť človek kľudný...začali sme to už riešiť cez odborníkov, nehovorím, že ho chcem nútiť jesť, nikdy som to nerobila, ak chcel jesť jedol, ak nie odložila som a "čakala že príde že je hladný" - nie akože nebol aspoň podľa neho jednoducho. Doteraz do seba nedal ani ovocie, zeleninu, mäso, ryžu, cestoviny...proste len to čo píšem vyššie a aj jogurt jedine čokoládový...takže tak...uvidíme čo povedia odborníci, keďže nám v noci zle spí, počas dňa keď príde zo škôlky je podráždený, nervózny, robí zle malej - strká ju, búcha...akoby neznášal to, že vôbec je, nechce aby mu chodila do detskej a pod. (je to akoby chvíľkové) potom ju zasa stíska a ľúbi...tak si myslím, že tu je nejak psychika narušená asi, neviem fakt...pritom je to veľmi šikovný chlapček, básničku, či pesničku sa naučí čoby-dup, aj po anglicky si vyspevuje, stačí mu niečo počuť, takže rozumu má...ale to jedenie ☹ ☹ ☹ čo sa ja naplačem...