Používame cookies. Viac informácií tu. OK
barunka_1
6. okt 2011

Ahoj, mám dve deti, pri prvej som ani nevedela kedy vyšli zuby a pri druhom uz od začiatku plač, slintanie, každé dieťa to nesie inak. Ja som dávala taký gel na zubky a ten zaberal. Neviem koľko má mala a či ešte kojis, skús aspoň tekutiny do nej dat. ono to raz prejde, chce to len trpezlivosť. Držím palce.

kmirkav
7. okt 2011

Ja mam s malou to iste co ty. Kazdy zub si vytrpi a papanie tiez priserne, bolo obdobie, ze mi nechcela 7 dni nic jest, tak som len po 2-3 lyzickach davala jest a samozrejme velmi casto. Je to tazke, lebo ona sa zatla a neotvorila usta. Nam sa take fazy striedaju uz od 4 mesiaca, vtedy uplne odmietala UM. Potom u nej nastanu take fazy, ze aj 2-3 tyzdne papa ukazkovo a zasa sme na 2 mesiace v tom desnom obdobi co papa malo alebo par dni co takmer vobec nic. Od 6. mesiaca kvoli tomu slabo priberala a uz som bola tiez na konci so silami, no nejak som si uz zvykla, aj ked obcas kvoli tomu tiez riadne nervacim. Takze u nas to trva uz asi 8 mesiacov. Vela sil 😉

nelicefo
9. okt 2011

Skús nejaký gél na zúbky 😉

svetlankat
9. okt 2011

Z vlastnej skusenosti, nam ked isli zubky, mala mi odmietala jest cokolvek, sem tam si nieco zobla ale bolo toho dost malo, tiez som riesila papanie, bola som nestasta. Pokial je babatko hrave, vesele a prospieva, teda nechudne, nemusi uz v tomto veku nejak extra priberat, tak to vobec neries, myslim to papanie, ono to prejde. My sme mali v roku a pol vsetky zubky a poviem ti, ze este stale sa najdu dni, aj tyzdne, ze mala nechce papat, potom zase pridu dni, ze mam pocit, ze spapa aj mna. Fakt pokial nechudnete, mala je hrava tak to neries. Gelik zabera len na par minut, vacsinou sa pouziva pred zaspavanim, aby sa dietatko ukludnilo pred spankom, ale je to len na kratko.

b1105
27. feb 2012

ahoj mate nejake typy ako prezit bolave zubky co idu my mame gel dentinox a tiez cipky a nurofen ale aj tak je podrazdeny stale

anjelicek26
27. feb 2012

@b1105 - dufam, ze mu len tak nedavas nurofen ci cipky cele dni, ved to je sama chemia, mne je jasne, ze ho to boli, ale viac ako ten gel fakt nie. Pomoze mu chladene hryzt - mrkva, kus jablcka priamo z chladnicky, nas hracky na zubky zut nechcel. Alebo rozdrvit klincek (to korenie) s kvapkou vody potriet, uplne mu to znecitlivie.

mikavo
28. feb 2012

u nas zabera jedine mundisal gel

marlenka27
28. feb 2012

Aj my sme na tom podobne, kazdy den im varim same dobroty ale najviac to chuti nasmu psovi. Tiez sa nam tlacia stolicky, rovno 3, ja pouzivam Gengigel je to drahsi ale nam pomaha. Na dnesnu noc ale dostanu aj panadol lebo sa nam vkuse budia a potom sa s nimi neda ani cez den vydrzat. Skus jej dat keksik medzi papaniami, nasi miluju Sunarka susienky a troska im to pomasiruje aj dasna, ale neprehanaj aby nepapala potom len tie keksiky a predsalen je to sladkost. Alebo skus upiect bublaninu, alebo nieco z piskotoveho cesta. Pevne nervy, nejako to musime prezit 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli