Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nechuť 26 mesačného drobca do jedla

alja20
17. mar 2016

Ahojte uz neviem ako na drobca uz dva mesiace mi nechce papat.Ma 26mes.Nechce ranajkovat.obedovat.vecerat.a ani medzitym ovocie zeleninu ci jogurt.Pred tymto jeho nechutenstvom krasne jedol vsetko mu chutilo az prisiel zlom.Pyta len moje mlieko a cistu vodu.sem tam dzobne do marina keksov alebo kukuricnych chrumiek niekedy odhryzne kusok z rozka alebo neudenej parenice.alebo ryzu obliatu stavou z mäsa aj to musi byt len malicko...som z neho na nervy nejde to po dobrom ani po zlom ani s vyhrazanim ze ho bude brusko boliet ani s vysvetlovanim ci prosikanim ani s vydieranim ze mu nedam tu a tu hracku...Myslela som ze to ma zo zubov bo mu isli 2stolicky naraz bol aj mesiac chory kasel sople atb bral krvne testy mu robila dr. Aj alergologicka bo bolo podozrenie na alergiu no vsetko je v norme...no nechut do jedla neustupila zevraj je to u malych deti normalne ale az tak dlho?dost vyzorovo schudol na vahe nastastie len kg a vytiahol sa do vysky.Baby mate s nechutenstvom dvojrocnych spuntov skusenosti?ako dlho to cca trvalo co pomohlo?dik za rady

tinapa
17. mar 2016

Ja ti môžem povedať len toľko, že môj napr. nechcel obedovať, resp. len málo, ale mlieko si pýtal vždy- pred spaním obedným. Hovorím mu- obedík papaj, mliečko len ak spapáš obed. No samo. nepomáhalo, však to nevysvetlíš malému dieťaťu.. Tak som to stopla. Bol plač, ale neustúpila som- povedala som mu- mliečko bude len večer pred spaním a hotovo. Pochopil a prestal vyrevúvať. Teraz pije 200ml pred spaním, aj to by som najradčej zrušila a dala mu alternatívu, nie kravské mlieko, ale napr. sójové alebo ovsené...ľahšie stráviteľné..zdravšie. Chystám sa na to, to urobiť.

tinapa
17. mar 2016

Chcela som ešte povedať, že papanie obeda sa výrazne zlepšilo.. Takisto mám pocit, že z toho mlieka pred spaním ešte ráno je sýty, lebo raňajky zje niekedy veľmi málo.. Určite mu to množstvo mlieka- tých 200ml znížim postupne na minimum..najradčej by som mu nedala vôbec..

alja20
autor
17. mar 2016

@tinapa lenze moj je este cicikovy a co sa tyka mlieka ako takeho neznizuj vapnik potrebuje koli rastu alebo potom daj alternativu vela mliecnych vyrobkov ako jogurty a syry...este som rozmyslala nad nejakym vitaminom co by mu tu chut do jedla opät nastartoval

tinapa
17. mar 2016

No je otázne,či kravské mlieko ako zdroj vápnika... Pozri si diskusiu Prof.Dr. Waltera Veitha Neuveriteľná pravda o mlieku...na youtube. Inak jogurty papá a syry tiež ako tak, tie pomenej..nechce. Vitamíny určite, ale hlavne prírodné...

briketa
18. mar 2016

@alja20 to co vsetko zobka ako si napisala, ho v pohode zasyti. Ked mu prestanes davat uplne striktne snacky medzi jedlami a nahradis mlieko iba cistou vodou, naje sa lebo bude hladny. Deti v tomto veku vedome nikdy nehladuju. Jest iba ryzu poliatu stavou z masa je normalne jedlo. Napriklad ryza v kuracom vyvare je tiez riadne jedlo. To sa len tebe ako dospelemu nezda.

monicm
18. mar 2016

@alja20 Sú fázy, kedy deti menej jedia, je to normálne, netreba sa tým stresovať. U teba, resp. u tvojho syna mi to ale príde dosť extrémne. Ako prvé by som skúsila znížiť príjem mlieka, je dosť možné, že ho to zasýti a preto nechce normálnu stravu. Rovnako aj množstvo vody, ak jej vypije príliš veľa, môžu mu zaplniť žalúdok, čo mu signalizuje, že nie je hladný, ale nemá žiaden riadny príjem živín. Zobkanie pomedzi jedlá by som zrušila úplne, zaviedla by som aspoň dočasne striktný stravovací režim (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera, pomedzi to, ak mu chceš dať napr. marina keks, tak zamiešaj do jogurtu či k postrúhanému ovociu alebo do ovocnej presnedávky). A skús mu zvýšiť príjem vitamínu B, deti vedia mať nechuť k jedlu ak majú málo železa v krvi. Prípadne mu daj spraviť krvné testy.

timea7
18. mar 2016

@alja20 určite na neho nechoď vyhrážaním. Zruš mu mlieko, skutočne už nepotrebuje, aby si ho kojila a on sa rozpapá. Je tu more tém, ako dosiahnuť, aby dieťa jedlo pestrú stravu, stačí len poprečitovať. A žiadne zobkanie pomedzi jedlá, naháňanie dieťaťa s lyžicou po dome, vláčenie jedla von na ihrisko. Ráno raňajky, nezje, nevadí, do desiatej nič, nezje, nevadí, ide sa von, do obeda aspoň dve hodiny vonku, obed, nezje, alebo zje len máličko, nevadí, spinkať, olovrant, nezje, nevadí, ide sa von, až do večere ste vonku, potom večera. Tvoje dieťa nebude mať materské mlieko, nebude žiadne zobkanie - tu chrumka, tam kúsok banána, piškóta, iba voda. Žiadne sladkosti, ani sladené nápoje, denne čo najdlhšie na čerstvom vzduchu, ale pohyb, nie vláčenie na kočíku a ak vydržíš dva, tri týždne, zmenu určite zaznamenáš.

michaelkanr
18. mar 2016

Ak trpi zrazu nechutenstvom, moze za tym byt aj anemia-nie je bledy, bez energie? Ak ano, dala by som zistit krvny obraz.
V ziadnom pripade vsak dieta do jedla nenut, to narobi viac skody ako osohu. Zrus vsetky blbosti popri jedlach a zameraj sa len na kvalitne potraviny/jedla, ovocie a zeleninu-na nete je kopec inspiracie, ako sa da jedlo pritazlivo pripravit pre dieta.

luba41
18. mar 2016

hlavne nedávať chrumky, keksíky a určite nie medzi jedlami..to nie je jedlo, akurát kopa sacharidov..ponúkni niečo zdravšie, ovocie, zeleninu-nech sám je rukami, sám vidličkou napichuje..nie násilné štopanie lyžicou a pod....vysleduj čo vyslovene odmieta, možno mu to nerobí dobre na trávenie.hlavne sa mu nevyhrážaj..viacej po vonku, rozptýliť-prísť domov vyhladnutí..nechuť je možno ešte dôsledok choroby..mlieko mu nemusíš neobmedzovať..

moni244
18. mar 2016

štrajk bol tak týždeň, nie 2 mesiace, prestať kojiť, spraviť režim na jedenie, žiadne zobkanie blbostí

michaelkanr
18. mar 2016

No a este k tomu kojeniu-to ze ho zrusis, to vobec nie je zaruka ze zacne jest. Neriesila by som to teraz vobec, bola by to dalsia zmena a zbytocny stres. Urcite to nie je pricina nechutenstva😉

okataivana
18. mar 2016

@alja20
ahoj moj syn ma 30m a aj ked mal rok a pol, tak niekedy nic nejedol, len mlieko pil
resp. iba mlieko. doktorka mi povedala ze pokial mlieko pije tak OK ze tam mam vitaminy
teraz ked ma 2r.a 7 mesiacov tak tiez nemá bohvie aky apetit, niekedy len 2 lyzice polievky ani to nie, druhé ani nehovorím. jogurt občas da ale ani nie cely
niked robím hlivy na cibulke, napcha sa oprazenou cibulkou a je najedeny.
myslim ze netřeba sa stresovat, dietatko si najde cestu ku papaniu, neboj.
nech sa vam coskoro vsetko upravi
krasny víkend

fopka
18. mar 2016

@alja20 to je normalne, u nas to iste, dokola na striedacku, raz obdobie, ked padnu 3 parky na ranajky, inokedy ledva pol, raz 2 cajove lyzicky polievky, inkokedy miska cela...treba prestat s tym bojovat a neupierat sa na to...ja som bola z toho uz na nervy, vyvavarala, malemu isty cas zvlast, len aby nieco zjedol, a ked som videla, ze padli z jedla 2-3 lyzicky, malo ma od nervov rozhodit. Prestala som to riesit a silit, a je pokoj...a moj tiez stale najradsej len mlieko, je schopny aj polievkou vypit flasu 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli