Nechuť do jedla mojej 17 mesačnej dcéry

loknicka
30. dec 2014

Ahojte mamicky. Potrebovala by som poradit. Dcera ma 17 mesiacov a odkedy jej isli posledny krat zubky akoby sa blokla a odmieta jest - ale len varene. Vypije mlieko, zje jogurty, ovocie, pecivo... Proste varene nezje nic. Bola som u lekarky vraj je v poriadku. Poradte co mam robit. Bojim sa aby to nesposobilo nieco zle ked odmieta jest. Dakujem

ivana2301
30. dec 2014

@loknicka narosan čučoriedkový z justu je veľmi dobrý na doplnenie vitamínov a podporuje chuť do jedla aj http://www.justnahrin.sk/podla-pouzitia/stavy-a... aj moje deti ho užívajú....samozrejme dávkovanie majú upravené podľa veku.

agnes28
30. dec 2014

skús vitamíny B, napr. jej daj Nutrolin B, to nám pomáha na chuť do jedla. to bude snáď len dočasné. tiež mám nejedáka, no a keď mi je mliečne výrobky, ovocie a pečivo tak som šťastná😀 dávaj jej čo jej chutí a časom uvidíš...

ena70
30. dec 2014

@loknicka nám kedysi lekárka poradila kvapky Maltofer..... paráda...

maca283
30. dec 2014

@ivana2301
@loknicka Aj ja odporucam narosan cucoriedkový odskusany na mojej malej robi zazraky 🙂

canama
30. dec 2014

@loknicka a surovnu zeleninku zje? tak potom urcite dostava z jedla, co potrebuje. tepelne upravena strava uz toho vela kvalitneho neobsahuje. a ako dlho to trva? detom niekedy nechuti nieco aj niekolko mesiacov a potom sa k tomu jedlu zase vratia a nevedia sa ho nabazit. moja mala by zase stale jedla len ryzu, zemiaky, cestoviny a maso. dostat do nej surovu zeleninu je vykon...nastastie sme kupili kvalitny odstavovac a denne si davame nielen ovocne ale aj zeleninove stavy....a tak postupne to do nej ide.

loknicka
autor
31. dec 2014

@agnes28 dakujem. a nieje nutrolin pre starsie deti? davam jej co jej chuti len sa mi to zda malo za cely den ☹

loknicka
autor
31. dec 2014

@canama trva to uz cca mesiac. surovu zeleninu neje ani ovocie cerstve jej moc nechuti. banan, hruska a inak presnidavka. vypije mlieko, zje jogurty, tvarohy, pecivo, sunku a sladke pecivo, piskoty. nic ine do nej nedostanem a zda sa mi to malo. aby jej nieco nechybalo. predtym sme take problemy nemali. som z toho nervozna

agnes28
31. dec 2014

@loknička nutrolin B sirup môžu deti od 6 mesiacov 😉

katarinka73
4. jan 2015

@ivana2301 prosim ta ten narosan mozu aj 14mesacne dievcatko moja dcerka nechce vobec papat trapenie je to drahe ale ked robi zazraky tak skusim ma 8600g v noci aj 10krat hore kojim stale by len dudala co robit

01fialka01
4. jan 2015

@loknicka to mala aj moja dcera. Dr. povedala, ze ju nemam nutit. Nabrat jej, ked nechce odlozit a nedat nic ine.... Znie to tvrdo, ale pomohlo. O 2 dni zjedla vsetko normalne. Pud sebazachovy je "svina" 😉

ivana2301
4. jan 2015

@katarinka73 osobne si myslim ze narosan by mohla aj tvoja dcerka.Co som uviedla link na just tak urcite najdes kontakt aj na poradkynu ktora ti presne urci davkovanie..Ale aj moja prvorodena dcerka bola iba na mojom mlieku asi do 15 mesiaca nic ine nejedla iba moje mliecko.vsetky prikrmy odmietala..A nocne kojenie si myslim ze nie je az tak o hlade ale asi chce byt v tvojej blizkosti a cuckat prsnik.Verim ze je to unavne a narocne nakolko sa nevyspite..Ja by som oslovila urcite aj laktacnu poradkynu aby poradila ako postupne odvykat babatko od nocneho kojenia.Skus pozriet na stranke mamila.sk a konkretne kontakt z tvojho miesta bydliska..Mne mnohokrat pomohli aj telefonicky aj osobne navstevou doma.Bolo to bezplatne.Drzim palce, aby sa to u vas co najskor upravilo.