Nechuť do jedla u ročnej dcérky

86
13. okt 2013

Prosím vás, čo by ste mi vedeli poradiť na podporu chuti do jedla pre ročnú dcérku? nebola doteraz nejaký extra jedák, ale aspoň čo to zjedla, no v poslednej dobe je to už neskutočné s tým jedením, pretože skoro všetko mi odmieta, vypije len mlieko a ani toho nie vela. už som úplne v koncoch :( máte skúsenosti so sirupom PEDIAKID? pomáha to? dakujem

anita777
13. okt 2013

Nám celkom dobre pomohol Nutrolin B.

ankaevka
13. okt 2013

nebude anemická? vtedy detičky menej jedia

1ivanka1
13. okt 2013

Aj ja stale riesim dcerkinu /ne/chut do jedla...tiez nie je jedak od narodenia,ani mlieku moc neda.niektore dni papa lepsie, inokedy horsie..

86
autor
13. okt 2013

@ankaevka neviem, lebo krv jej ešte nebrali, zatial sme to riešili len B komplexom, ale to nemalo žiadny efekt, zajtra s ňou idem do poradne, tak budem si pýtať niečo iné, ja som ako dieťa bola anemická, ale jej nehcuť do jedla sa v poseldnej dobe velmi vystupňovala

laska1982
13. okt 2013

My (ne)jedenie tiez riesime od roka...a teraz ma dcerka sedem a stale to nieje bohvieco s tym jedenim.. 🙄 Stale si prebera, aj teraz som napriklad robila pizzu, ale jej som musela spravit zvlast, bez kecupu a s "jej" salamom..ziadna sunka, obycajny suchy salam...a je strasne vela veci, co mi nezje..niekedy uz mam pocit, ze ma z nej porazi...v skolke napriklad na desiatu nejedla pomazanky, tak jej kucharky davali len suchy chlebik, ten s grankom ci cajikom zjedla...Boli sme aj u dr. robili nam krvne testy, ci nieje anemicka, nieje, krvny obraz na jednotku, imunita tiez, aj na endokrinologii sme boli, lebo je chuducka, ale tam lekarka zhodnotila, ze je dcerka ok, ze radsej nech je chudsia, akoby mala byt obezna, vraj jej to staci, co zje...Su dni, ked zje vela a dni, ked do nej ledva nieco dostanem..ale vsimla som si, ze ked viacej papa, vtedy rastie..aj sladke jej viacej vtedy chuti. A dalsia vec, je stale v pohybe, neobsedi ani minutu..niekedy dokonca aj ked nieco papa, musi stale nieco robit...Uz som sa tym prestala zaoberat, ze nechce jest tolko, ako ine deti, hlavne, ze je zdrava...Tak ti drzim palce, nech sa to rychlo zlepsi 🙂
@86

86
autor
13. okt 2013

@laska1982 ani naša neobsedí ani jednu minútu stále je v pohybe aj postielke ked ju uspávam, ona furt s nohami mixuje a podobne. mám zatial krvné testy nerobili, ja som ako dieťa bola anemická, ale potom sa to ustálilo. akože nejedávala mi ukážkovo, ale teraz skoro vôbec a už ani toho mlieka si tolko nedá a bojím sa aby mi chudnúť nezačala a podobne. my máme aj so spánkom problémy, má ho dosť nepokojný a nedokáže len tak zaspať a v noci je neskutočne vela krát hore a niekedy aj 4 hodiny v kuse, je to všeko pre mna už velmi vyčerpávajúce, tak dúfam že sa čoskoro všetko na dobré obráti.

laska1982
13. okt 2013

@86 no tak to ti verim, ze uz si z toho grogy...my sme usudili, ze u nas to bude genetika..moja mamina je doteraz strasne chuda, pomaly o desat kil lahsia ako ja..a to ja vazim do 55kg...takze niesom nejaka sto kilova baba 😅 .. no a ona vraj az do 15 rokov mala tiez taketo starosti s jedenim..teraz zje ako drevorubac a nieje to na nej znat..a to ma 55 rokov..nikdy nedrzala ziadne diety, nic..tak aspon to je dobra sprava, ze tie nase baby necaka obezita v dospelosti..ked je to genetika 🙂 Drzim ti-vam palceky 🙂

86
autor
13. okt 2013

@laska1982 ďakujem, veď ja z nej nechcem mať tlsťošku, len si želám aby sa skrátka pekne najedla a aj trošku lepšie začala spávať, lebo ja už dosť často oriem hubou a nespala som poriadne ani nepamätám a už sa to na mne aj začína podpisovať :(

bemi5
13. okt 2013

@86 tak toto poznam. Nas maly presne tak isto ako tvoja mala. Ma rok, a jedenie to je hotova katastrofa. Som z toho uz zufala. Dnes napriklad nezjedol skoro nic. Len sa mu blizim lyzickou k ustam, a uz sa tvari znechutene, sermuje rukami aby mi vyrazil lyzicku, len aby som mu ju nevlozila do ust, a ked sa nahodou rozhodne nieco ochutnat, tak je to v momente vyplute. Keby nepil mlieko, aj to len v noci 3 krat, tak by zil asi len zo vzduchu.

alex137
13. okt 2013

ahoj, asi nedostatok železa, my sme tiez mali tento problem a pomohla az melasa

1ivanka1
13. okt 2013

@bemi5 my tiez tak, vacsinou je to ne ne ne ne

86
autor
13. okt 2013

@bemi5 ani naša dnes nič nezjedla, len pila mlieko aj to nie vela :( na raňajky rožok s maslom a džemom nula bodov, ani výživu nechcela, na obed brokolica so zemiakmi (čo mala rada) opäť 0 bodov, tak som jej skúsila dať ryžu a maso na šťave čo sme mali by (vela nesolím a nekorenín skoro vôbec) 0 bodov. na večeru som jej teda zemiakovo petržlenovú polievku so smotanou - zase nič, ani jogurt ani výživu, len mlieko :( som už v koncoch a do toho ešte ten jej spánok a mám pocit, že za chvilu ma do hrobu dovedie.

86
autor
13. okt 2013

@bemi5 aj ona ked sa len blížim s lyžičkou všetko mi vyráža vo, odstrka a ked sa mi to podarí dat jej do puse, ihneď vypluje ☹

86
autor
13. okt 2013

@alex137 zajtra idem s ňou k lekárke na kontorlu, bola chorá, tak jej poviem aby jej krvný obraz vyšetrili. a tá melasa vám za ako dlho pomohla?

bemi5
13. okt 2013

@alex137 melasa, a to sa ako uziva?

bemi5
13. okt 2013

@86 tak potom daj vediet ako si dopadla u doktorky, maly bol tiez chory doktorka pred tyzdnom povedala, ze ma zvacsenu jednu mandlu, ale v piatok uz vraj vyzeralo byt vsetko v poriadku. Ale toto vlastne neni terajsi problem, lebo u neho to nejedenie trva dlho. Vlastne, od kedy prikrmujeme, tak sa normalne nenajedol 😢

lucka011
13. okt 2013

Neviem, naša malá je zase jedák. Papá dobre, tak neviem. Keď sa náhodou stalo, že niektoré dni odmietala jesť, tak som ju nehala, a na druhý deň už bola asi taká hladná, že jedla poriadne. Ale napr. čo som videla pri sestre, tak keď jej deti nechceli jesť, bolo preto, že mali parazity. Vtedy detičky nechcu jedávať. No teda neviem, či je to dlhodobo čo nepapá,alebo len nejakú dobu.. Treba len skúsiť nech urobia ster,za to nič nedáte. Aj ja som to dala malej urobiť, len tak pre istotu..

mirkakab
13. okt 2013

@86 Ja mám takú 7 ročnú doma, ktorá nechce jest, bola som s nou aj na krvné testy a mala ukážkové výsledky, čo nechápem. lekárka mi povedala že pokial nieje malátna a unavená nech neriešim, že sú určité typy detí ktorím stačí málo. Už som počula že niektorí ludia dokážu naberať energiu zo slnka, čomu som sa zasmiala, no asi tomu začnem veriť. Ak by Vám lekárka poradila niečo na podporu chuti do jedla, mohla by si mi napísať, vyskúšali by sme .... ďakujem

86
autor
13. okt 2013

@bemi5 aj my do kedy prikrmujeme tak sme ešte normálne nejedli, ked mi kamošky hovoria čo anši rovesníci pojedia, tak ti poviem, že do plaču mi je a neraz som už plakala, ale som nakričala na ňu, a vždy ma to dokáže vytočiť, ked robí scény a ešte ani nevie čo vlastnen ide jesť :(

bemi5
13. okt 2013

@86 presne, ani on nevie, ako to chuti, kedze to neochutna, a uz nechce. Moj prvy syncek bol od zaciatku ukazkovy jedak, vsetko spapal, nepreberal, a doteraz je tomu tak. Robila som pri prikrmoch presne to iste, zacali sme s tym istym, postupovali sme tak isto, a predsa je to diametralny rozdiel.

bemi5
13. okt 2013

@mirkakab tak žeby aj ten moj naberal energiu z toho slnka? Lebo tej ma teda dost aj za dve deti 🙂

nativanativa
13. okt 2013

@86 ako ti pribera ? v pohode ?? zda sa ti byt nejaka ina , myslim ze nevladnejsia alebo tak ,ale citam ze je stale v pohybe , takze zjavne ju nic netrapi , neboli ..... , hm ze by este zubky ?? my tiez toho nic moc nepojeme a len prsko pyta vkuse ..., dam mu ochutnat , hned sa ksichti , tiez som zufala z toho ako ostatne deticky papaju a tento moj krahulik nic , tak mi je do placu
vyvar mi zje , jogurt tiez , rohlik s malsom ako tak tiez ..... no ine polievky 0 bodov 😖 😖
ale pribera fajn , je spokojny , zjavne mu to staci

86
autor
14. okt 2013

@nativanativa teraz sme na poradni neboli, lebo bola a ešte stále je chorá, takže len tak oreintačne som ju doma vážila, ale v poradni aj tak vždy váži inak, tak neviem kolko teraz pribrala. no ona má energie aj za dvoch, ona fičí ako na baterky. neviem čo za tým bude. ja som si tiež myslela, že zuby, ale nič je v puske nevidím :( tak neviem

nativanativa
14. okt 2013

@86 nemusis vidiet ze sa jej nieco tlaci , ju to moze svrbiet a bolkat , preto moze byt taka ze nezje skotro nic - chcem sa spytat dojcis , ci ste na UM ?

86
autor
14. okt 2013

@nativanativa my sme od dvoch mesiacov na UM

matozazzo
14. okt 2013

nejdu jej zubky? Mozno ju bolia dasienka, preto odmieta tuhu stravu... alebo mozno jej nechuti to, co jej davas... co chlebik? Alebo trojuholnikovy syr, ovocie, vsetko odmieta? Moja mladsia polievky nechcela ani vidiet, vzdy len tuhe chcela 🙂 a teraz v 2 rokoch, ked idu stolicky, tak len polievku 🙂

nativanativa
14. okt 2013

@86 my sme kojeni , a ked mu absolutne nechuti jest tak visi iba na prsku , preto som sa pytala ci kojis alebo nie
no sama neviem , ako dalej , dnes som robila spenat a pyre , akonahle zbadal lyzicku hned sa otocil a tahal caru prec , ja fakt neviem , nasledne dostal vyvar a to uz hltal .... 😖

luciarobotova
14. okt 2013

@86 skus povedat doktorke nech vam predpise Peritol, nam velmi pomohol, je to taky sladky sirup...mne vtedy doktrka hovorila, ze mu ho mam davat kazdy den pred jedlom ale tak sa mi po nom rozjedol, ze mu ho davam tak 1x za 3tyzdne, ked vidim nechutenstvo do jedenia...a to podotykam, ze moj syn bude mat 2roky a ma 10kg ☹

86
autor
14. okt 2013

@nativanativa my sme dnes boli len na mlieku a takto je to už týždeň skoro

86
autor
14. okt 2013

@luciarobotova to vážne vám ten sirup tak pomohol? mne teraz poradili PEDIAKID na podporu chuti do jedla, tak neviem čo to urobí a ten PERITOL je len na predpis? lebo ja by som bola už rada keby sa normálne najedla, ak ten PERITOL tak funguje, tak to určite vyskúšam, lebo zúfalá a na nervy už som