Nechuť do jedla u ročnej dcérky

86
13. okt 2013

Prosím vás, čo by ste mi vedeli poradiť na podporu chuti do jedla pre ročnú dcérku? nebola doteraz nejaký extra jedák, ale aspoň čo to zjedla, no v poslednej dobe je to už neskutočné s tým jedením, pretože skoro všetko mi odmieta, vypije len mlieko a ani toho nie vela. už som úplne v koncoch :( máte skúsenosti so sirupom PEDIAKID? pomáha to? dakujem

luciarobotova
14. okt 2013

@86 Ja ti verim, ja som tiez v koncoch bola..a je to len na predpis...preto sa spytaj doktorky...a uvidis, ze jej nebudes musie davat kazdy den po lyzicke iba ked uvidis, ze ti odmieta cely den papat..a malemu behom hodiny zacalo tak chutit, ze jedol vsetko co mu prislo pod ruku 😀 a vzdy som mu to dala do caja a vypil a ani nevedel ako 🙂, poinformuj sa doktorky ktore je lepsie, ja len pisem skusenost s Peritolom, drzim palce 😉

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciarobotova
15. okt 2013

@86 Jasne, najprv vyskusaj to prve a ked nie, tak Peritol, moj je taky isty...uvidi lyzicku a vresti jak pavian ale odkedy mu davam Peritol sa skudnil 🙂 treba vyskusat vsetko, kazde dieta je ine..drzim palce a daj vediet 😉

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisafono
15. okt 2013

@86 my sme mali tiez krizu okolo 1roka veku, tak 2-3tyzdne to trvalo, prijem tekutin sa nezmenil ale tiez odmietala, vypluvala, niekedy som jej skusila dat 3 rozne jedla na obed aj tak to nepomahalo, zacala odmietat aj ovocie, na ranajky zjedla zo 5 lyziciek jogurtu, do obedu nejake 1-2 kekse pre deti, obed 2-3 lyzicky tuheho, do vecere 1-2 kolieska bananu a vecer 30-40ml kase aj mlieka vecer pred spanim a v noci vypila menej nez obvykle. A udrzat ju v jedalenskej stolicke bolo nemozne, jedla za chodu-behu. Sledovala som jej vahu, kedze nechudla, nemala ziadny zdravotny problem, spala dobre-tak normalne, tak som to neriesila. Preslo to samo.

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ywet72
15. okt 2013

@86 moja mala tiež okolo roka ,,krízu" dovtedy síce tiež toho veľa nepojedla + mlieko nepila od 8 mes 😖 a okolo roka a pol začala mávať také stavy, že si počas dna len tak ľahla a pozerala, ako keby nevládala, bola bleda, kruhy pod očami - začala som jej dávať lyžicu makového oleja do polievky (kupis v lekarni) je to vynikajuce na nedostatok železa - po týždni užívania sa vrátila do normálnych kolají a dokonca sa rozjedla, teraz má konečne 12 kg v 2 rokoch a 3 mes :D ale šrotuje jedno cez druhé

ingmiriama
23. okt 2013

@86 ahoj viem že je skoro sa pýtať ako zabral pediakid ? ale predsa či sa niečo zmenilo ...lebo ja som ho začala od včera dávať malému a neviem či to zaberie

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciarobotova
24. okt 2013

@86 Ahoj, tak jej to teraz nedavaj, ked ma teplotu a idu jej zubky...nemalo by to ziadny efekt...ale ja dava malemu ked mu idu zubky vzdy na papanie detsky mäsovy prikrm, ten mi vzdy spapa, bo je uplne pomixovany, takze iba prehlta a tym padom aj cosi spapa..skus vyskusat aj ty....vies, kazdy doktor je iny...mojmu brali tiez uz 2x krv, zelezo ma ok, vsetky testy na 1ku...cakala so, ze nas posle na gastro, robievaju testy a tam vzdy doktorka nariadi liecbu, kt.pomoze...kamartky co maju doktorky tam posielali deti ale moja doktorka nie, preto asi tvoj doktor nechce este predpisovat ten PERITOL, ale ked znama ho dokaze zohnat aj bez predpisu vyskusaj...aj lekarnicka hovorila, ze ked dieta neje, tak na gastre robia od 2rokoch geneticke testy...skus sa aj na to opytat.. a potom jej davaj ten Peritol 1x denne do caju najlepsie ked pojde spinkat pred obedom...a potom uvidis, ci jej to budes davat 1x denne, alebo 1x tyzdenne ..drzim palce 🙂

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciarobotova
25. okt 2013

@86 vies co ja to davam malemu tak 1x za 2-3tyzdne, podla toho kedy vidim ze ma nechut do jedla...keby som mu to mala davat kazdy den, tak by vyjedol cely obchod 🙂...on neznasal salamu a teraz za 1den zje aj 20dkg 🙂 a pokial viem, ospaly nebol z toho....ale tak musis vyskusat, na kazde dieta to asi inak vplyva...daj vediet 😉

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciarobotova
25. okt 2013

@86 no aspon u mojho maleho to ma taky ucinok..predtym nejedol nic, 1rocne dieta zjedlo vyse co moj skoro 2rocny...ja mu to davam za malu lyzicku do 1dcl caju/dzusu...preto tak malo caju, mozes dat aj menej aby to hned na sup vypila a nepila to hodinu a malo to rychlejsi ucinok 😉

zkutnikova
25. okt 2013

zienky moje mile moja dcera nejedla nic do 4 rokov a to doslova vsetko co som jej dala vyvracala,,,,,,utrpenieee!!!!..ale neskor som zistila....v com som robila chybu.....ked mi nechcela jest,bola som aspon rada ze pije mlieko a to bola velka chyba ona mi vypila 2dcl-3 dcl mlieka.,,,a preto mi nechcela nic jest...a ju to mlieko nasytilo a jej to uplne stacilo,kedze...je a bola utlunka...jej to proste stacilo.....ale teraz konecne ked pocujem mamiii som hladnaa tak mi az srdce podskoci..... 🙂

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciarobotova
25. okt 2013

@86 tak daj velku lyzicu 🙂 ja som si necitala pribalovy letak, doktorka povedala mala lyzicka tak som ju radsej posluchla 😀 , vies co vyskusaj zatial menej a uvidis... ale po troske aby to nahodou nevyvratila...a co pije teda malinka ? vobec nic? mne maly vypije za den aj 2litre, plus pol-tristvrte litra v noci 😒 ...a to vstavam 2-3x na prebalovanie 😖 takze plienky miname jedna radost...

luciarobotova
25. okt 2013

@zkutnikova mne maly nelubi mlieko od 6tich mesiacov...horko tazko mi vypije deci ochuteneho mlieka za den, takze u nas je iny problem 🙂

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciarobotova
25. okt 2013

@86 a nejake detske dzusiky? Vies, ze ju v obchode zaujme obal a bude to chciet a tym padom to aj vypije..ja ked som s malym v obchode, tak vzdy si berie dzus a kym dojdeme k pokladni uz je vypity a pyta dalsi 😖 no hlavne v lete na to pozor, moj pije zasa exremne vela ...alebo ovocne koktaily? aj v ovoci ma stavu...treba skusat

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcelatje
25. okt 2013

@86 nerozmýšľala si nad parazitmi? Mrle a spol. tiež môžu spôsobovať nechuť do jedla a nespavosť 😉

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamoska79
25. okt 2013

My sme davali Bcomplex kvapky ....a mozem povedat, ze pomohlo..davame aj teraz sem-tam...su volne dostupne ...kupovali sme take dvojbalenie aj s vitaminom C ..tiez kvapky...aj tem sme davali...poradil nam pediater toto vsetko...az na to, ze mala odmieta mlieko...ze vobec :( od 20 mesiaca...za to vela vody a caju pije
a uz spapa vsetko dokonca aj masko..a vela zeleniny a ovocia jej chutii...

luciarobotova
26. okt 2013

@86 Verim ti, sme na tom podobne... ale aspon mne maly dost pije...nam napr.doktorka nebrala vzorku stolice, co sa aj cudujem..a s ovocim sme boli rovnako na tom, jedine melon v lete jedol a sem tam jablko...a vseko hadze psom, takze neustale chodia za nim a cakaju co im da 😠 ....alebo vyskusaj Hroznovy cukor, i ked ten nam nezabral...ale keby si jej to dala do caju, tak by jej to mozno take sladke chuilo a zacala ti viac pit...ja som tiez plakavala ale doktorka mi zakazdy hovori, ze z maleho velke byva, tak som naramne zvedava...

86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
86
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamoska79
26. okt 2013

Hmmm....skoda :( nam pomohli....teda nie je z nej jedak...ale aspon uz nieco zpapa...tiez neposedi....aj s jedlom ja musim behat za nou...ked chcem, aby nieco spapala...z kadeho len par vkusov si da ...ale mi sa tesime, ze aspon nieco ako nic ....