Nechuť do jedla už od narodenia. Čo s tým?

petta8
12. máj 2019

Dobrý deň, prosím Vás o skúsenosti a o radu, so synčekom od narodenia máme problém s papaním (aj kakanim). Kojenie bola čistá katastrofa nenapapal sa poriadne ani cez klobúčiky ďalšie prikladanie (cca do 3 mes.) na prsia bolo len o plači a nervoch malého. Mliečko tieklo po brade a on len plakal. Keďže som musela od začiatku odsavať, pochopiteľne si asi zvykol na fľašu. Mlieka bolo dosť aj v mraziaku (ale také mi už vôbec nechcel) nakoľko mi málo priberal (a nekakal aj 10 dní) na radu MUDr. som začať prikrmovať aj Sunarom (čo nebola dobrá voľba). Nekakal ani zo Sunaru (keď tak totálne zapečený) a ešte mi ho aj grckal. Potvrdili mu reflux. Prešli sme na Nutrilon AR... Problémy s kakanim boli ešte na pár mesiacov neznesiteľné. (probiotika samozrejme boli denno denne)
Prikrmovať kašičkami som začala od 4m. Málo kedy sa stalo že kašu spapal bez problémov.. Keď som začala s ovocím bolo papanie o niečo lepšie.. Potom znovu zelenina už s mäsom, bol to ďalší problém.. Stalo sa že niekoľko dní nebolo problémom aby sa napapal, hlavne zeleninové polievočky, potom aj mäsko bez plaču. A potom znovu obdobie nechcenia. Za pár dní má malý 11mesiacov má 6 zubov a neviem či tú nechuť môžem pripisovať prerezávaniu zúbkov... Nutrilon už dávam len v noci, pretože cez deň keď urobím všetko vylejem. Poslednú dobu je papanie stále s plačom, ani ovocie, zeleninu, mäso, polievku, mlieko, so všetkým je problém aby to spapal bez pľacu. Nedá sa viac písať. Ďakujem za rady...

ink
12. máj 2019

Ahoj, a robili mu krvný rozbor? Nemá málo železa?

sonyyka
12. máj 2019

Moja bola taká istá. Len nie problém s kakanim. Stále som ju musela tlačiť. Trošku nám pomohlo pustiť video na telefóne a ako pozerala, pila v ľahu mlieko. Inak obed obrovský boj. Aj dve hodiny pár lyžičiek. No zhruba po roku to prešlo samé. Teraz zje všetko. Nie za kg, ale všetko 😅 Miluje vývar a cestoviny s omáčkou 😉

petta8
autor
12. máj 2019

@ink ešte nie, teraz v polovici Mája máme ísť prvý krát na krv a som fakt zvedavá aký bude výsledok..

petta8
autor
12. máj 2019

@sonyyka malý aj kakanie má suché úplne aj málo zas len také bobky.. Takže sa potvrdilo že po roku to prejde a začne dieťa papať? Všetko dáva do úst pri ňom udržať telefón 😂 aby oň nebojoval uff :D ... Stále len počúvam že keby bol hladný zje, sám vie koľko atď... Aj malému už chutilo zeleninové polievky najviac aj popučené už papal a teraz všetko len zas mixujem aby bola aspoň aká taká šanca. Keď zacíci kúsok hneď pľuje 😑

sonyyka
12. máj 2019

Celé dni som sa len pokúšala ju nakŕmiť. A ešte som si spomenula na jedno... Ona otvorila ústa, no neprehlta. Aj 30min držala jednu lyžičku v ústach. Moje nervy. Teraz má dva roky. Zje 0.5 l misku polievky na obed 😉, alebo cca 0.3l cestovín s omáčkou. Prípadne 2kopceky ryže a mäsko 😉 Tes sa, bude lepšie

petta8
autor
12. máj 2019

@sonyyka ... Aj ja sa pokúšam, veru už aj strácam nervy niekedy, naozaj neviem čo by som mu uvarila, aby to zjedol.... však ani obyčajný banán popučeny vôbec... On ani ústa neotvorí a keď sa podarí všupnúť mu to, tak spapa možno 3 lyžice a už dosť krik, plač ruky mu lietajú všade. Sem tam ho len do stoličky dám a už plače..
Vytrvalá bola 😬 zlatá, tak nech jej chutí už na furt 🙂
Sestra má dvojičky 2ročné ale tí od malička vždy všetko spapali, poriadne kakali... nemala takýto problém...
Ďakuem za povzbudenie 🙂 pevne v to dúfam že už to prejde a bude hladný... Ešte som zvedavá na ten krvný obraz.