Nechutí mu zeleninka. Čo mu mám dávať?

hanculka
18. feb 2008

ahojte mamičky , Vaším detičkam chudila zeleninka? lebo môjmu synčekovi nechuti zemiačik , napína ho. Poradte mi-mám mu ho dávat? ďakujem

veverica
18. feb 2008

hanculka ja mojmu malemu davam tak prikrm, ze mu robim prestavky pri papani a to tak, ze mu dam medzi lyzickami na chvilu dudlik. Este sa mi nestalo, ze by nechcel, alebo ze by zjedol len 3 lyzicky. Zo zaciatku spapal menej a za tym mliecko a teraz uz iba zeleninku, dnes mal zemiak+cukina

pietra
18. feb 2008

hanculka a ako dlho zeleninku uz skusas? Mne mala nechcela papat spociatku vobec, napinalo ju, bola som z toho strasne nestastna, ale baby radili trpezlivost a naozaj, uz papa lepsie. Nie je z nej velky papakac, ale uz zeleninku pekne popapa bez napinania

hanculka
autor
18. feb 2008

pietra -ahoj tak zeleninku papame 5 den

pietra
18. feb 2008

hanculka, tak to si len zvyka na novu chut 😉 my sme prestali vymyslat po takmer mesiaci

pietra
18. feb 2008

a davas zatial len zeleninku? baby v julovkach radili zamiesat do zeleninky trochu kase, vraj potom dietatko nenapina z tej zeleniny

kako
19. feb 2008

hanculka,skus pridat do zeleninky troska materskeho mliecka 🙂

jeny
19. feb 2008

moju malu tiez zo samotneho zemiaka napinalo,tak som ju netrapila,skusila som aj s mlieckom zmiesat ale nepomohla tak som jej dala zemiak s mrkvou a zjedla par lyziciek,inak jedla tak 3 lyzicky a uz nechcela tiez som myslela ze jej zelenina nechuti potom papala cuketu so zemiakom a urobila som to do flase krásne spapala 120ml tak isto brokolicu,karfiol tak papame z flasky a chuti jej velmi

bubba
19. feb 2008

skus poharikove prikrmy do hami,my sme s nimi zacinali tiez bo nechceli sme nic papkat oni maju taku jemnu chut(pre dospeleho hnusnu)ale pre detsky jazycek uplne najlepsie co moze byt...

mimakro
20. feb 2008

Bubba, Hanka nechcela iné, iba Hami. Niekto vraví, že je to humus, ale čo som jej mala dať? Začali sme od ukončeného 6.mesiaca a moje mlieko jej už nestačilo, však by bola stále na mne prisatá. Prvý mesiac sme sa trápili, od ukončeného 7.mesiaca som jej do zeleniny pridávala trošku jabĺčka, množstvo ktorého som počase znížila. A teraz zje všetko, čo nezje ju 😀

ivec79
20. feb 2008

moja skusenost: zemiak len s rôznou zeleninkou, aj s 2 ci 3 druhmi. Dokonca sa mi zacal tak dusit, hrôza, az ma mraz obchadza...a to iste aj s vajecnym zltkom - nadrobno popucit do ostatnej zeleniny. Inak aj spenat, kedze samotny ma hroznu chut, mixujem vzdy s nejakou zeleninkou nech to ma lepsiu chut. 🙂 A vzdy pridam, ked varim zeleninku stipku mletej rasce. 😖

alzbeka
20. feb 2008

mojej malinkej chuťi zeleninka ale aj ja som mala problemi že jej nechuťila mrkvička ale teraz ju už papa

kazdovci
20. feb 2008

ahojte kocky. ja mam podoby problem. zacala som so zeleninou ked mal drobec 6 mesiacov. pomalicky sa to rozbiehalo, spapal malo ale aspon nieco. uz tyzden trva stav kedy do neho nedostanem nic okrem mliecka a vecernej Hipp kase ☹ uz som z toho zufala..ziadna zelenina ani mix ani ovocie proste NIC!

susika
20. feb 2008

ahojte.ja som malej dala prvýkrát mrkvu,ked mala niečo po 6 mesiaci.chutila.dávala som jej ju cez cumel, lebo zinak bola všade, len nie v jej ústach.vypila na prvý šup 70ml.viac som sa na prýkrát bála.drzhý den znova, aj tretí. potom som s tým prestala, lebo dokyna ju vlastne nekázala a dnes som s tým začala znova a malá sa tak ksichtila, ako keby som jej dávala citrón.revala, vrtela sa a dostala som do nej ledva 40ml. z lyžičky to bolo ešte horšie.

alzbeka
20. feb 2008

ja si mislim erke že vasmu malickemu tiež zacne chutiť zemiačik ako aj mojej malej cerke mrkvička

bubba
20. feb 2008

mimakro
a to mas odkade ze poharikove obediky su humus?
sak to mas vyrabane po dlhorocnych testoch detskych chutovych poharikov s garanciou vyuzivania organickej zeleniny bez konzervacnych a chemickych uprav bez umelych cukrov a soli...
som citala strasne vela clankov o tom a sa mi zda ze aspon na 85 percent su pravdive.
o.i.nie je problem z poharikovej stravy prejst na doma varenu postupne treba pridavat najprv lyzicku,potom dve,potom 50/50 a potom skus dat celu davku doma uvarenej porcie a vsetko bude fajn.nam to trvalo asi 2 mesiace a podarilo sa...

alami
20. feb 2008

ja keď vás čítam, alebo aj postup pri príkrmoch nechápem. že zo začiatku 2 - 3 lyžičky zeleninky?? Malý mal ledva cez 4 mesiace keď som mu po porade s dr. uvarila prvý zemiak a zjedol na prvú šupu 60ml. Na tretí deň to už bolo 140ml!!!! A prvý banánik? Hneď zjedol celý veľký banán. A to mám stále výčitky, že som ho začala zavčasu prikrmovať, ale čo keď je on taký hladoš. Niekedy sa bojím, že ma zje celú komplet,keď sa "do mňa" pustí 😀 😀

bubba
20. feb 2008

wow,tak to ste teda jedni z mala🙂gratulujem

alami
20. feb 2008

neviem či je vhodné gratulovať. Nevyrastie z neho obor? ☹ Kým som nečítala o iných jedáčikoch bola som spokojná, ale keď iné deti 3 lyžičky a môj 30? je mi to voláke divné 😨

jaduska
20. feb 2008

Alami neboj, bude veľký a silný chlap. Ak sa obávaš obezity, tak treba veľa pohybu a nedávať mu sladkosti a iné nezdravé jedlá. 😉

alami
20. feb 2008

len stále neviem, či v tých príkrmoch pokračovať, alebo keď mu stačí mliečko- niektorý deň, tak neprikrmovať... Či už pridať aj mäsko, alebo prečkať do 6 mesiacov na tom zemiaku s mrkvou.... ☹ Nechcem mu to tak hala-bala, raz áno, raz nie. Ale keď sa mi to zdá priskoro, lebo inak ho kojím, tak som mala v pláne pikrmovať až od 6 mesiaca.Ale proste, niekedy sa to s tým hladom už nedalo.Chcela som teda pridať na večer kašu, ale doktorka povedala, že to mám dať radšej zemiačik..., kašou nezačínať, ale zeleninou..

jaduska
20. feb 2008

No väčšina lekárov odporúča prikrmovať zeleninou. Ak sa ti zdá, že mu mliečko nestačí, tak v tom prikrmovaní asi treba pokračovať. Prvý mesiac striedaj iba zeleninku - mrkva, petržlen, zemiak, cuketa, kaleráb, cukina, baklažán, tekvica, karfiol, brokolica a mäško pridaj až na ďalší mesiac.

A nemala si náhodou laktačnú krízu, preto chcel papať častejšie? Lebo sestra mala synátora tiež veľkého jedáka a jej doktorka kázala jedno dojčenie vynechávať, lebo veľa priberal. No ale nedaj bábu papať, keď kričí od hladu. Tiež ho tuším začala prikrmovať skôr ako po 6-tich mesiacoch.

jahodka11
20. feb 2008

alami, ja si zasa myslim, ze je lepsie dat mu zemiacik a zeleninu, ako umele mliecko, to je podla mna viac kaloricke 🙂 aj ja som uz chcela prikrmovat a dr nas stopla, lebo maly mal isty cas hnacky, tak mame pockat do piateho mesiaca...a to sme velky, tak som myslela, ze aspon bude menej priberat....tak cakame 🙂

alami
20. feb 2008

Laktačná kríza to nebola, mlieka som mala dosť. Ale aj tak kričal ako divý 3 hod kým večer zaspal, a my sme len natriasali a hojdali, že čo sa robí a potom sme zistili, že je to hlad. Išlo mu na 4 mesiac, tak som kúpila kašu a čakala na 4.mesiac ako na spasenie. Ale nakoniec so bola v poradni a kázala tú zeleninku...

jaduska
20. feb 2008

alami - tvoj drobec bude asi tá výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo, že deťom stačí prvých 6 mesiacov iba mliečko 😅