Nedávam kašu, vadí to?

zuzikmeduzik
7. júl 2009

ahojte maminky,
vadí to, ak malému nedávam večer kaše?
príkrmy papá od 4,5 mesiaca a máva nemliečny obed aj olovrant.
Ak by som mu dala miesto večerného mlieka kašu, mal by za deň iba 3-4 dl mliečka = všetkých tekutín, lebo vodičku ani čajík nechce.

lula5
7. júl 2009

Mala ma rok a pol a v zivote kasu ani nevidela... nemyslim si, ze by to vadilo. Ja som si hovorila, ze ju zacnem davat ked sa bude v noci budit (povazujem kasu za "beton"), ale budit sa nezacala. Aj tak niektore baby hovoria, ze to nepomaha co sa spanku tyka. Tak je bez kase....

hubinka
7. júl 2009

zuzikmeduzik-řeším stejný problém, kaši taky nedávám, protože se pořád bojím, at má dost tekutin, za celý den mi vypije v mlíčku tak 500ml, jinak ma zelenin. oběd a ovocnou sváču, ale jiné tekutiny do ní nedostanu,tak se pořád držím toho večerního mlíčka, nevím jestli jí tolik tekutin stačí, večerní budění mi nevadí, i když se budí jen tak max. jednou za noc, někdy vubec.
Ted v tech horkách mi nechce papat skoro vubec, už jsem z toho na prášky ☹

mousunek
7. júl 2009

zuzikmeduzik - v tomhle veku by mel vypit litr tekutin, kasi davat nemusis, ale tekutiny urcite

hubinka
7. júl 2009

ale jak to do nich dostat ☹ ??????

lendy1
7. júl 2009

kaše se snad připravuje z vody, to jsou taky tekutiny, co se počítají 😉

pammy
7. júl 2009

My tiez nepapame kase a tiez by ma zaujimalo, ci 'musime'... Papame zeninu na obed, ovocie na olovrant a to je zatial vsetko, kasu som mu dala 2x, vobec po nej nespal lepsie, tak isto ako vzdy (zle), nema to na spanok ziaden dopad... aspon u nas. Pijeme iba mm a ine tekutiny iba ak sme prilis dlho z domu prec. Neviem, ci je to spravne, ale snad ano...

mousunek
7. júl 2009

hubinka - asi tezko, nektere deti kdyz se jim holt od malicka nezkusi alespon trosicku cajiku denne tak to neznaji a odmitaji. ja zacala davat v 1mesici 60ml za den a ted mi melaj vypije v pohode vsechno. a pije rad dam mu flasku s cajem sam si ji drzi a pije...
jedine zkouset a nebo koupit takovou tu flasku s dirou uprostred aby ditko melo radost z toho ze muze pit samo...

hubinka
7. júl 2009

mousunek- zkouším uplně všechno co jde, mám v picích hrníčkach, lahvičkach, čejech a štávičkách už majlant ☹ , někdy si dá treba 50ml na raz a z toho do ní nedostanu nic, ona je celkově na jídlo absolutně hrozná ☹

kvacka
7. júl 2009

Iha dievcence,

kasu dieta urcite nemusi. Ale pocitat mliecko za tekutinu je podla mna nespravne. Mlieko je totizto potravina, nie tekutina. (to ale nehovorim o materskom mlieku - tam platia ine kriteria)! Dietatko nemusi pit vela, ale aspon tri male pohariky cistej vody urcite. My sme od malinka trenovali - vzdy k ranajkam v pohariku trosku vodicky alebo cajiku a to iste k obedu a k veceri. Maly ma nieco vyse roka, ale pride si vodicku vypytat sam. Nikdy sme vodu nepili z flase, vzdy z poharika (najprv z lyzicky). Ale treba trenovat od malicka - my sme zacali po piatom mesiaci.

mousunek
7. júl 2009

tak zkousej treba pred jidlem alespon 20ml pakona si na to casem zvykne a bude to vyzadovat....

ja nechapu lidi ktery jsou vylozene proti dat ditku uz treba vmesicic trochu caje, vzdyt tomu diteti to nikterak nemuze ublizit, naopak ma trochu neco jineho nez jen mliko a hlavne si na to zvyka.... kolikrat mi porijde ze nektere maminky nedaji ditku napit. To mimco malicke to mit "nemusi" ale proc mu to nezkusit vubec to ze neco byt nemusi neznamena ze nemuze, ze by kvuli prebaleni plinky na vic

holky ted to nebylo o zadne z vas, ale i takopve maminky bohuzel jsou a pak maji problem s tim ze ditko caj vubec nechce

hubinka
7. júl 2009

mleko není tekutina????malá je na UM a to je jediné co mi z flašky pije, tak ji dávám i klidně před svačinkou mléko, i když vypije treba jen 70ml, pak se jěšte dojí treba 190mg ovoce,ale říkam si,že aspon nějaké tekutiny má.

mousunek
7. júl 2009

hubinka - jj nebo mlicko 🙂

hubinka
7. júl 2009

takze to delam dobre, uplne jsem se ted vydesila??

ewelyne
7. júl 2009

my sme kaše večer tiež nejedli 😉 neboj, nevadí to určite.

mousunek
7. júl 2009

hubinka - hlavne ze pije k prikrmum neco je jedno co

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bila.pani
7. júl 2009

Já kaši také nedávám,vyzkoušela jsem tři,a po každé měla malá bolení bříška a těžko kakala.. 😒

soanpe
7. júl 2009

já kaši dávám, protože mi Sofi odmítá pít tekutiny a s tou kaší do ní dostanu aspon 120ml vody.dávám jí do ní jabko, hrušku, banán...aby ji měla pokaždý jinou.od nar.je na UM
zácpy z kaší nemá.jde o to, nenakopmbinovat v jeden den mrkev, rýžovou kaši a banán.to pak na 100% miminku zabetonujete střeva 😉
a když má Sofi k obědu mrkev s rýží a masem, tak jí dám švestkovou přesnídávku a vím na 100%, že zacpaná nebude 😀
jde o to, nakombinovat správně skladbu jídelníčku a pak by to mělo být ok

bereninka
7. júl 2009

Holky, to, že mléko není tekutina se počítá u dospělích, ne u dětí.
Když má dítě kolem 8 měs. vypít litr tekutin, počítají se VŠECHNY tekutiny!
tedy i mlíčko, kaše, vida v příkrmech, prostě vše.

hubinko, děláš to dobře a pokud ti vypije naráz 50 ml, je to až až.

zuzi, tekutiny se u takhle malého děcka moc neřeší. Pokud ti pije 3x denně mlíčko UM nebo MM, je to v pořádku a stačí to na pokrytí všech tekutin.

zuzikmeduzik
autor
7. júl 2009

bereninka, to isté mi povedala pediatrička. Vraj si malý vypije, ak bude smädný. Pritom nikdy nevypije viac, ako 10 ml. Mali sme obdobie, keď baštil vývar - po hlavnom jedle vypil aj deci, ale doktorka mi to zatrhla - vraj nemôžem dávať dieťatku vývar z fľaše. On to inak nechcel - ani na lyžičke, ani v poháriku ani vo fľaštičke s náustkom. Hubinka, tiež v tom máme majlant 🙂
Ste ma maminy upokojili s tými kašami, ďakujem vám. Nechcela som robiť niečo zle.

soanpe
7. júl 2009

taky si myslím,že 7měs.dítě by mělo z flašky pít jen mlíko a vodu,příp.čaj
ostatní podávám lžičkou a něco už sama papá,banán, měkkou hrušku,kukuřičný křupky...

zoeno.1
7. júl 2009

pripajam sa-ani nasa mala kase nepapa a zatial ich ani neplanujem podavat 😉

ygreen
7. júl 2009

no, já kaše dávala a teĎ dávám masozeleninovou večei a před spaním mlíčko trochu zahuštěné nemléčnou kaší 😉 každopádně nevím proč by to mělo vadit když nedáváš kaši 😉 a co máte už skorem batolátka - můj syn si zamiloval jahodový nebo meruňkový kefír - do lahvičky, trochu ho ohřeju, ale jen na vlažno a dávám mu to pít normálně savičkou (avent III.) -- podle mě je to ideální svačinka, zdravá a i "tekutina". Vymlaskne hravě přes 200ml 😉 Ale nechápu proč by dítě nemohlo vývar nebo třeba ten kefír pít z flašky? Neni jedno jestli z hrnku s náůstkem nebo z flašky? Jako důležitý je aby si mlaskal, najedl se a doplnil zdravé tekutiny a né ho půl hodiny trápit podáváním kefíru na lžičce. A nebrání mu to jíst normálně lžičkou, ukusovat si (syn jí sám jablko, housku, banán, meloun, chleba, apod).

hubinka
8. júl 2009

soanpe-tobě malá nechce pít ani mlíčko, nebo máte ten problém jak mi, že nechce jinou tekutinu?

zuzik- ted se malé docela líbí obyčejná lahev od dětského pití, napr.Jupík, která má takový ten náustek, to otevírá pusinu a já jí tam vodičku dávám, to má ji baví 🙂 , moc nevypije, hodně je toho všude kolem, ale něco si dá,každopádně se jí to líbí víc něž všechny ty hrníčky co máme nakoupené ☹

levik82
8. júl 2009

my kase tiez nepapame a ani sa nechytam davat 😉

silviamt
8. júl 2009

kolko moze byt otvoreny um kym sa spotrebuje, na krabici pisu do 2 tyzdnov ale ja davam vacsinu dna mm a tym padom to nestiham v urcenej dobe, moze sa pokazit ?

lacostina
8. júl 2009

ahojky, my začali dávat kaši v 5 měsíci, počítá se za tekutinu....protože tam dáváš vodu a jestli nechceš dávat kaši, že je to beton, udělej ji řídší a dej z flašky...nebo trouchu do mléka....já to tak dělám....když jí malej nedojí dám mu jí ještě do mlíka. A jak mu jede. Jinak sem mu dávala čajík od 6. měsíce. Do deseti byl kojený s příkrmama, ale naučit ho pít byl velký problém. To se naučil až kolem 11 měsíce. Ale musela jsem mu pořád dávat a i jí měl u sebe aby si s ní ze začátku hrál a zvykl si na ní. Měli jsme velký problém protože nechtěl dudlík, z hrnečku měl všechno na oblečení protože si s tím víc hrál než pil, až ho moje mamka naučila z kojenecké flašky, to ale bylo až v 10 měs. Do té doby to byli boje. A teď vypije tři flašky čaje a dvě mlíka, ráno a večer po jídle. Dávám mu to i v kočárku....tam ho položím, podložím mu flašku dekou, protože sám to ještě neudrží a vypil by i celou....někdy mu jí musím vzít, jinak by ani nejedl, jak by měl plný žaludek. Já si myslím že v kaši je taky hodně důležitých vitámínů a látek a že by měla být. Ale to je můj názor. Hlavně mi od osmýho měsíce spí celou noc....krom bolení zubů nebo nemoci.

soanpe
8. júl 2009

hubinka,
pije mi mlíko po 60-100ml ráno v 5:00, 9:30, 14:00, 17:00 a v noci kolem23:00
vodu do ní naleju jen po lžičkách a to max 20-30ml 😖

lacostina
9. júl 2009

Ještě jeden tip aby mimča neměli problém s kakáním....přidat do příkrmu ovesné vločky....ty jsou výborné na trávení!

mousunek
9. júl 2009

jj lacostina ma pravdu, prodavaji i presnidavku s ovesnyma vlockama