Nedostačujúce dokrmovanie umelým mliekom

mrkva007
17. máj 2018

Ahojte 🙂

Chcem sa s vami poradit ohladom krmenia UM. Dva týždne som kojila, ale mlieka som mala pomenej, tak som začala prikrmovať nutrilonom. Bohužiaľ teraz už nemám skoro vôbec mlieko, tak som bola nútená prejsť výlučne na Umele mlieko. Dávam malemu nutrilon pronutra, ale doporučena denná dávka mu akosi nestaci . Cez den si pyta aj kazde dve hodiny jest. Máte niekto s týmto skúsenosti? Ako ste to riešili? Budem vďačná za každú radu 🙂.

Dakujeem

katren
17. máj 2018

Tak daj viac, ked nestaci

vyhuelka
17. máj 2018

akou dávkou kŕmiš a akú ma dieťa hmotnosť?

mrkva007
autor
17. máj 2018

@vyhuelka v noci mi vypije tak 100 ml o desiatej, potom o jednej a o stvrtej cca, ale cez deň chce každé dve hodky niekedy aj castejsie a to si potiahne tak 60 až 90 ml vacsinou. Teraz ma 4kg. Mi to vychádza ked prepocitam tak cca 800 ml, a to je dávka podľa tabuľky na vahu 4,5-5,5 kg

mrkva007
autor
17. máj 2018

Tak neviem či mám zmeniť mlieko, odporúčali mi sunar dáky zahusteny, aby ho viac zasytilo, ale skúsila som párkrát a mám pocit, že chytal z neho koliky

vyhuelka
17. máj 2018

@mrkva007 no tá dávka 60-90 sa mi zdá málo asi má už viac ako dva týždne však? preto si pýta jesť častejšie... ja mám skúsenosť s takým starším dieťaťom že vypije aj 120-150ml, ako ktoré dieťa.... jasné že s aspoň jednou prestávkou na odgrgnutie, potom som dala znova fľašku a vypilo celé...

verkom
17. máj 2018

No u nas Nutrilon robil presne to iste, nemala som mliecko vôbec a tak malá bola na UM uz v pôrodnici.... mali sme BEBA um a kedže malú zapekalo tak sme prešli na Nutrilon, no a z neho bola malá taká hladná že až, každú hodinu a pól si pýtala jesť, plakala od hladu, nestíhala som zarábať mlieko.... vďaka tomu sa jej urobila aj pupočná hernia- od plaču z hladu.... Nutrilon letel do koša, skúsili sme Hami a s ním bola spokojnááááá.... napapaná, krásne priberala, nezapekalo ju a bola spokojná 🙂 takze skús vymeniť mlieko, isto pomôže 🙂

luliu
17. máj 2018

@mrkva007 nepozeraj tabuľky a daj mu mliečka, koľko potrebuje 😉 Mne malý vypil toľko v pôrodnici, mal vyše 4 kg a pil 100 ml

mrkva007
autor
17. máj 2018

Ma tri tyzdne ..len on viac nechce pit naraz, to je problém.. Už ked som ho kojila od narodenia bol taký, že po troch minútach zaspal na pesničku:D . Tak jeho KRMENIE bolo na niekoľko x-krát vzdy

veronikazoja
17. máj 2018

ja som si s dcérkou prešla podobným problémom, od začiatku som mala málo mliečka a malá sa ani nevedela dobre prisať, takže som odsávala a dokrmovala s Bebou, na jednu porciu vypila len 50ml a pila aj 10-12 krát za deň, keď ju ešte začalo z Beby zapekať, tak som ju vymenila za SUNAR COMPLEX a bolo to super, zrazu stiahla na jedno papanie aj 100ml a stačilo jej papať 6-7krát za deň, bola spokojnejšie, bruško nebolo stále hladné, nebol problém s kakaním a aj si dlhšie pospinkala a nebudila sa stále, že chce papať

lorela
17. máj 2018

@mrkva007 Nutrilon je veľmi kvalitný, neprechádzala by som na "hustejšiu" Bebu.
Dávaj mu mu mliečko pokojne častejšie, koľko pýta.

mrkva007
autor
17. máj 2018

@veronikazoja čau, takže to môže byť mliekom. Len sa bojím ďalšie zase skúšať, lebo už sme dali aj trikrat sunar minuly týždeň, aj kozie mlieko v prášku pre novorodencov. Či to nie je zle kazdu chvilu niečo iné mu davat

mrkva007
autor
17. máj 2018

@verkom skúsim, len už som skúsila aj sunar aj kozie v prášku pre novorodencov a ziadn3 zatiaľ nesedelo

veronikazoja
17. máj 2018

@mrkva007 tak u nás to bolo jednoznačne mliekom, vymenili sme a bolo to 100% lepšie vo všetkých smeroch, píšeš že už si skúšala sunar a ako dlho, lebo to sa neprejaví hneď, nám to trvalo asi tri dni, než sa všetko ustálilo ale väčšia spokojnosť u malej už bola v priebehu prvého dňa

janinah
17. máj 2018

tabulky sú orientačné,dávaj kedy chce a kolko chce,hlavne,aby priberalo

zuzuliennka1
17. máj 2018

my sme prešli na France Lait mlieko, z Nutrilonu ho zapekalo, Sunar som neskúšala, toto mu sadlo hneď, čo som trošku sondovala medzi kamoškami aj po nete, France Lait sadlo všetkýcm deťom.... niektoré vraj boli menej sýte, teda že mlieko tak nezasýti, ale ja ten pocit nemám..... má 5mes, od začiatku aj dokrmujem, dlho som nemala mlieko, aj prisať sa prisal prvýkrát až po 3 týždňoch od narodenia, a stále dojčím aj dokrmujem 🙂 ale zarábam mu len najmenšiu dávku 60ml a stačí mu to na také "dokŕmenie", podľa mňa kebyže je len na UM a robím dávku, aká už pre neho by mala byť, teda 210ml - tak by mu to bohate stačilo.....FL má aj fajn dávkovanie, Nutrilon bol taký zvláštny aj dávkovaním... skúste France Lait, do 6mes. sa stále používa jednotka ružová

lubi40
17. máj 2018

@mrkva007 mne doki vravela, ze mam pocitat 150ml na 1kg a vydelit poctom krmeni. To je, ale nejaky referencny udaj. Su deti, ktore jedia viac a kktore jedia menej. Ja by som pridala 30 ml a uvidis, ci to pomoze.

katren
17. máj 2018

@mrkva007 hlavne mu tak casto nemen mlieko...ved aj to brusko si musi zvyknut trosku...za mna je top Hipp bio Combiotic, moji traja su "odchovani" na nom...

luliu
17. máj 2018

Mne obe deti od narodenia pili Bebu a úplne bez problémov. Treba nájsť vhodné mlieko a zostať už pri nom, nemenit len tak

lulistek
17. máj 2018

@mrkva007 dat tolko kolko si dieta ziada

bubinko1506
17. máj 2018

Moji pili obaja od narodenia Bebu, a jeden vypil vzdy viac na 1x - vydrzal potom pekne aj 3-4hodiny, druhy vypil menej, ale chcel pit znova po 1,5-2hodinach. Po case sa to upravilo a doteraz maju obaja rovnaky rezim - spinkaju a papaju naraz

mrkva007
autor
18. máj 2018

@veronikazoja sunar som davala deň, ale akurát vtedy mu začali koliky, tak som radšej prestala..aj ked to nemuselo mať súvis možno ale som sa zlakla.. A to bol vyslovene sunar na koliky, zapchu a grckanie

vcerajsia
18. máj 2018

@mrkva007 svojho mlieka máš málo len preto, lebo dokrmujes UM. Mala som rovnaký problém , ale odmietam dávať malej nutrilon na úkor môjho mlieka. Začala som odsavat, aby som zvýšila produkciu a podarilo sa, a to som už mlieko takmer nemala. Mysli na to, že produkcia vyrovná vždy dopyt ☺

ink
18. máj 2018

Ahoj, počuj, ešte mi napadlo, či nechce piť nie kvôli hladu, ale aj od smädu. Skúsiť aj vodičku či by si dal.

veronikazoja
18. máj 2018

@mrkva007 veru to je ťažko povedať či to malo súvis alebo nie

zuzuliennka1
23. máj 2019

@vcerajsia to nie je pravda 🙂 ja som dokrmovala od zaciatku a zhruba ked mal syn pol roka, som mala mlieka dostatok, ze zrazu UM uz nebolo treba 🙂 teraz ma 17m a ja som sa rozhodla odstavit, lebo ma to uz trosku obmedzuje, mieko stale ale mam 🙂 to su take nezmysly, vsetko je o psychike a mieko je

fiafia
23. máj 2019

@mrkva007 určite by som nemenila a nestriedala mlieka keď mu nerobí problémy. Tak zarábať častejšie keď si pýta. Mne mala tiež jedla častejšie a menšie dávky, postupne sa to samo upravilo. Zbytočne sa nestresuj a nerátaj. Ani dojcenemu dieťatku sa nedá zmerať koľko vipije. Držím palce

jankafe
20. júl 2021

@vcerajsia tak toto nie je pravda ani nahodou