Nestle junior drink

barborav
5. nov 2013

Ahojte maminy. Mam takmer rocneho chlapca a tento vyrobok som si vsimla v obchode. Chcem sa opytat,ake mate skusenosti s tymto produktom,ci ma nejaky prinos aj pre dieta alebo je to iba umelina. Dakujem 😉

salome_82
5. nov 2013

Umelina.

barborav
autor
5. nov 2013

@salome_82. Dakujem za uprimnu odpoved 😉

ichbinich
5. nov 2013

Navyse nehorazne predrazena umelina 😉
Mozes mu uz dat normalne mlieko, nie trvanlive, radsej cerstve, ale normalne kravske alebo kozie, podla tvojho presvedcenia a chuti 😉

stanislavao
5. nov 2013

@barborav mam pocit, ze nic horsie sa mi pod nos nedostalo. hrozne to smrdi. Ale s cerstvym mliekom velmi opatrne, lebo moze mat dieta s nim problemy. moj syn ma 4 roky a stale pije nutrilon. zacinam skusat davat trvanlive polotucne. ked som mu pred cca rokom dala normalne mlieko, skoncili sme s chronickou zapchou v nemocnici. cize moja rada je, davat dietatu Nutrilon, ked chce mliecko, alebo polotucne mllieko. kozie je tiez dobre a urcite lepsie stravitelne, ako cerstvne kravske.

drobec87
5. nov 2013

@barborav Moja skoro ročná dcérka to pije už skoro mesiac. Ale len pred spaním. Chutí jej, zasýti ju viac než čisté mlieko. Pije už kravské. Nieje to nič extra, ale obsahuje cerealie, vitamíny, je bez cukru. O niečo lepšie než umelé kaše. Je to ako napr granko, ale nie sladké. Zatiaľ sme skúsili len vanilkový. Je to na tebe 🙂

kristinaanna
5. nov 2013

@barborav
to nie je mlieko, ono sa to robí do mlieka, je to niečo ako riedka kaša, malo by to obsahovať cerealie, my sme mali jedno, dávala som keď nič malá iné nechcela jesť 😉

barborav
autor
5. nov 2013

Dakujem vam za odpovede. A tie krabickove male mliecka subake? Myslim co predavaju hotoce zarobene. Dakujem opat za rady
@ichbinich
@stanislavao
@drobec87
@kristinaanna

ichbinich
5. nov 2013

@barborav:
Taktiez podla mna zbytocne. Lebo to je uz vo fabrike zarobeny prasok. Oni vyrobcovia tvrdia, ze to je take super pre deti, ale oj posobny nazor je, ze rocne dieta uz moze normalne mlieko, ak ho teda bez problemov stravi a usetris si kpu penazi 😉

stanislavao
5. nov 2013

@barborav tie mliecka balene, to je super ked niekam cestujete, do auta a pod. ale urcite by som to dietatu nedavala denne ako nahradu normalneho mlieka. a zas ked uz kupovane balene na cesty, tak skuste antiviro normalne z potravin. lacnejsie a chutnejsie.

drobec87
5. nov 2013

@barborav Nám odporúčil detský primár dávať kravské plnotučné asi v 10. mesiacoch. Od vtedy pije a bez problémov, neprevára sa, len ohreje. Čerstvé kravské sa prevára. Na rok by už malo dieťa viac menej papať skoro všetko - samozrejme vhodné na daný vek, nesoliť alebo len málinko a pod. Malé krabičkové nepijeme. Raz skúsila, chutilo. Ale ako je už písane vyššie, stačí čisté mliečko 🙂 To malé je fajn na cesty a na návštevu 🙂 Inak je v pohode aj ten junior drink na večer - môj názor 🙂 Predsa len obsahuje nejaké prospešné veci, čo čistému kravskému chýba. UM napr. Nutrilon je tiež umelina a pije sa to ... Niesom Bio, ale ani nedávam malej všetky blbosti. Predsa len v dnešnej dobe už ani nevieme čo všetko jeme, čo sa tam dáva atď. Raz sa s tým stretne tak či tak. Je dobre dávať pozor, ale nie prehnane.

barborav
autor
7. nov 2013

@drobec87
@stanislavao
@ichbinich. Dakujem vam za odpovede. Co hovorite na tie odporucania,ze kravske nie je vhodne pre tak male deti?

stanislavao
7. nov 2013

@barborav niektorym detom kravske mlieko nevadi, ale niektorym vadi. ako som uz pisala, my sme skoncili v nemocnici kvoli mlieku. cize treba skusit.