Netabuľkové mamičky - začíname prikrmovať

seemani
16. apr 2014

Rozhodla som sa založiť túto diskusiu, lebo všade čítam len o tabulkových mamičkách, ako všetko "má" byť správne, kedy sa čo môže a kedy sa čo nemôže.. Sledujem, ako vo veľa témach kameňujú maminky, pretože dali dieťaťu pribináčika, brumíka, kravské mlieko a podobne. Takže maminy, ktoré sa chcete podeliť o svoje skúsenosti a upokojiť začínajúce matky, že nie všetko čo sa "nemá" a "nesmie" a "neodporúča" ich dieťa hneď zabije.
Takže ja začnem. Malý bol kojený, od tretieho mesiaca som mu dávala na večeru nutrilon, takže pekne pred 4tým mesiacom som začala dávať prvé príkrmy, výživku a piškótky. Keď mal pol roka už veselo papal ovocie, zeleninu, mäsko. krupicovú kašu. Teraz sme prešli na prevarené kravské mlieko, dostáva už aj sem tam šunku, pečivo a jogurty. Minule ochutnal aj rožok vo vajci. Nemá žiadne problémy, bez problémov spracoval každú jednu potravinu, a nemyslím si, že by som mu nejako uškodila. kamarátka ma minule šokovala tým, že jej malá keď mala 4 mesiace dostala fazulový prívarok s údeným mäsom. Malá má 4 roky a je úplne v pohode..
Ak máte odvahu, napíšte aj vy svoje netabulkové "zakázané" prehrešky, keď už sú tu dva tábory skoro na všetko, tak prečo nie aj na toto. Poprosím maminy, ktoré striktne dodržiavajú všetko tak ako je písané, nech sa sem nejdu hádať, téma nie je nato určená a bola by som rada, keby sem neprišli poúčať čo a ako 🙂

pamag1805
11. nov 2014

ahojte maminy..prosím poradte, moja mala ma 7 mesiacov a začala som jej davať prevarene kravske mliečko z mliekomatu....rano pije na raňajky mliečko, potom o nejaké dve hodinky spapa bud výživku s marínou keksíkom, alebo len takú samotnu, na obed jej dam mixovanú zeleninku s maskom, okolo 14 tej mliečko (nikedy hce, niekedy nie), okolo 17 tej bud zmixovanú brokolicu, alebo biely jogurt, na noc o 19 tej ...zasa mliečko....čo by ste mi ešte poradili??zubky vôbec nema, tak sa jej bojím dať chlebík s maslom alebo rohlík do ruky.....

lakyfrutarian
23. nov 2014

@aliza Bodaj by bolo viac takych matiek, ako Ty.. Lebo mam pocit, ze dnesne matky, aspon vacsina su nejakou demagogiou posadnute, ze dietatu treba dat vsetko, aby nahodou na to nemalo v buducnosti alergie.. Vdaka bohu , ze sa este najdu aj rozumne.. 😔

lakyfrutarian
23. nov 2014

@pamag1805 cele zle.. Kravske mlieko je pre telata.. Kedy si to uvedomia ludia?

siska53
23. nov 2014

@pamag1805 na jogurt je priskoro. Ten az po ukoncenom 8.m.,prip.aj neskor. Cisty,smotanovy.
A daj jej radsej ovocie,nie iba tie vyzivy z obchodu. Nastruhaj jablcko,hrusku...prip.banan.mozes aj avokado dat.
Dalej pseno,pohanku,okrem.ryze a zemiakov,plus ovsenne vlocky -premyt,povarit.
Zeleninu mozes aj cukinu,tekvicu ci baklazan,mrkva,kalerab,karfiol,hrasok,kukurica,por,cervena sosovica... Ved ta pedina mala i formovat... Mne dala vzdy zoznam,co deti mozu jest..aj tu je na to kopec tem.

cicimon
23. nov 2014

@pamag1805 nie je trochu skoro na keksy a na tie mliecne veci? kludne to vynechaj a davaj zeleninu, ovocie, masko

andrejta
23. nov 2014

@siska53 tak to máš super doktorku...

siska53
23. nov 2014

@cicimon ale nie je,ved toto je netabulkova tema,tu pokojne aj dvojmesacnemu keks.
Mne sice tiez pedina kazala nastruhat piskotku,keby odmietal jogurt cisty,biely,no kedze on papal,tak nebolo treba. Aj dcerka bez problemov.ale az po 8.m.tusim..
Nieked mi tu vlasy dupkom stavali,ked som citala,co tlacia do deti,ale kazdeho vec.

siska53
23. nov 2014

@andrejta dve 🙂 lebo sme menili a ked som si porovnavala,tak sa to zhodovalo. Okrem.petrzlena,u tej terajsej bol povoleny uz pres prvym rokom.🙂
Ony su obe fajn.

siska53
23. nov 2014

@lakyfrutarian tak jej este porad,co ma davat. Lebo vlastne na to sa pytala..len neviem..ci zabludila a chcela poradit s prikrmami (podla odporucani doktorov) alebo sa len chcela poradit,co este netabulkove moze davat.

andrejta
23. nov 2014

@siska53 nie si náhodou z BA? že by si mi hodila tip na tvoju dokinu 😅