Neúspešné kŕmenie matkou

obleckozaecko
11. aug 2020

Ahojte.Moj syn lepsie znasa, ked ho krmi otec (co samozrejme nie je mozne stale) Ma skoro rok a mam pocit, ze ked ho krmim ja, robi naprieky - najma ak ide o zeleninove a masove jedlo. Vypluva mi kazdu druhu lyzicku a roztiera si jedlo po tvari, ak aj papa caka ze ho budem pritom zabavat ako v cirkuse, dvihat veci ktore 50 x zhodi s podobne a mna to prestava bavit. Dnes som ho s nervami vybrala zo stolicky a umyla, ze jest teda nebudeme, lebo nebudem tolerovat take spravanie (muzovi to nerobi). Ten hned komentoval, ze to je nezvladnute z mojej strany. Ako to mate vy? Stretli ste sa s tym, ze by dieta nejedlo normalne prave pri vas? Co robite ked vypluva jedlo? Dakujem za nazor

margaretka_
11. aug 2020

my sme pred krmenim vyzliekli iba do plienky a krmil sa sám 😀 potom rovno do sprchy a upratať kuchynu. jasne, že to malo svoje hranice a ked už velmi vymyšlal, tak to bol jasny signal, že ma dosť. ked bol hladny, tak sa naozaj dokazal najest už od mala 🙂

0silvia0
11. aug 2020

@obleckozaecko o aký vek dieťaťa sa jedná?

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@margaretka_ mozem ho teda nechat skusit sa najest sameho? Ma len 11 mesiacov. Ako prosim vas jedol napriklad kasovite jedlo? My mu stale stravu pucime lebo kusky odmieta.

janettdamian
11. aug 2020

Skúša tvoje hranice, otec ich má asi prirodzene nastavené, tak si to u neho nedovolí. Keď budeš v kľude preber si sama so sebou túto situáciu a ujasni si ako chceš aby prebiehalo to kŕmenie, čo mu proste tolerovať nebudeš napr. neustále dvíhanie hračiek, robiť cirkus, mazanie jedla po tvári. Bude to chcieť pevné nervy a dodržať čo si nastavila pravidlá a pripraviť sa na plač zo začiatku. Keď dieťa vycíti, že to myslíš vážne, si o tom pevne presvedčená, že konáš správne, si v kľude tak to príjme.

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@0silvia0 11 mesiacov ma

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@janettdamian ano, asi citi, ze ma rozculuje - lebo naozaj ma provokuje. Nerobi to vobec pri nom a mna samozrejme mrzi, ze sa pri mne pekne nenaje. Ved to poznate, ked vsetko nachystate a vysledok 0 bodov. 😌🙈

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@janettdamian Chcem trvat / vytvorit presne tie hranice a radsej prerusit to jedenie. Nech vie, ze toto nie je cesta. Lebo co bude dalsie?

janettdamian
11. aug 2020

@obleckozaecko áno je to náročné, ale čím bude staršie tým to bude horšie aj v iných veciach. Proste je to v tebe, ja som vychovala štyroch a u každého to boli hranice na niečo iné, čo som si musela časom u seba vybudovať. Mení sa to aj vekom dieťaťa samozrejme. Musíš si ho od sledovať ako reaguje, možno zo začiatku, keď je hladný papá normálne, keď začne vymýšľať, upozorniť, nereagovať na je ho "provokácie" resp. ukončiť kŕmenie. Po čase, keď bude hladný znova nakŕmiť, prerušiť keď bude vymýšľať. Ale ukonči to v kľude.

eliska13
11. aug 2020

@obleckozaecko trocha súhlasím s mužom aj, keď sa Ti to nebude páčiť😀deti zhadzujú veci, aj vypluvajú, ak to bude robiť pri olovrante a večeri nedáš mu celý deň jesť?Nebol už unavený?veď vyskúšaj aj toto je cesta možno zaberie...vyskúšaj možno chce sám, ale ja som taký vek ešte kŕmila.A určite už rozlišuje ku komu si čo môže dovoliť.
@janettdamian môže ju provokovať ešte viac a vyžadovať otca.My sme jedli aj s autickom či knižkou nemalo by sa viem...

margaretka_
11. aug 2020

@obleckozaecko nasi mali od mala chut skušať sami jesť, tiež aj kašovite, no huste. polievky nevedeli

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@eliska13 len muz tvrdi, ze netreba jemu ani hracka - ze nech pekne len papa ako ked sa stoluje. On s nim len komunikuje ( to samozrejme aj ja - volam to moderovane krmenie ) 😂 ale nestaci. Ukazuje mi stale ze cosi chce. A hlavne ! Vypluva a to roztieranie, neviem to rozdychat. Ale naucim sa.

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@margaretka_ ano, take huste mu robime s kuskami. Ale dnes som si vsimla, ze vyplul provokater aj take, kde kusok vacsi nebol. Proste nechcel. Tiez zalezi co papame. Kase s ovocim idu dobre. Ale, treba aj ine jest.

janettdamian
11. aug 2020

@eliska13 áno môže provokovať aj viac, zareaguje na vnútorné nastavenie matky. Ak prikladá jedlu matka veľký význam, v zmysle, že to moc prežíva, trápi sa tým atď. tak dieťa tento stav využije. Otca môže vyžadovať, ale ak bude celý deň v práci napr. tak čo bude hladovať? Aj keď teda môj syn mal tiež obdobia, že nemusel jesť celý deň. Napr. moje deti nemali nejaké extra problémy s jedlom, kŕmením, ale nie pretože že boli ukážkoví jedáci, ale preto, že som to nejako nesilila, nerobila som z jedenia, nejedenia "vedu"...

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

A podotykam, ze nie vzdy to tak bolo. Kedysi bol ako vtacik, otvaral pekne usta, vsetko chutilo. Zrazu bum, vymysla - len jedenie je nuda 🤷🏻‍♀️

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@janettdamian nie, to neexistuje ze bude preferovat muza. On krmi rad ale neda sa to stale. Navyse syn je este kojeny stale, takze to je dalsi faktor. On ked aj odmietne jedlo, hocikedy si cez den vypyta mliecko. A ja som mu to nikdy nezakazala. Hladny teda nie je. Ale radsej by som uvitala zjedeny prikrm ako castejsie kojila.

basska_b
11. aug 2020

@obleckozaecko Deti si najviac dovolia pri vlastnej mame, nič si z toho nerob 😀 len trpezlivosť

janettdamian
11. aug 2020

@obleckozaecko jasné mliečko mu nezakazuj. Vyskúšaj mu dať príkrm, za kedy pekne papá, vymýšľanie v kľude stopni a uvidíš. Prípadne skús dať príkrm, potom mlieko. To už uvidíš sama ako bude reagovať. Len proste nech dieťa má ten podnet od teba, že si nebude k tebe dovoľovať čo ti nie je príjemné.

limetka69
11. aug 2020

@obleckozaecko nebude problem prave v tom? Ze vie, zeas aj iny zdroj potravy, ako ten v tanieri? 😂 Ze dosiahne kojenie

mogaa
11. aug 2020

@obleckozaecko prepáč ale problém je podľa mňa v tebe....nie v dieťati, lebo je "provokatér"....je to len malé dieťa a má 11mesiacov...ty si tá čo to má vedieť zvládnuť a nie mu v 11mesiacoch stanovovať hranice štýlom - neješ pekne ako si predstavujem ja, tak nebudeš jesť vôbec.....skôr sa zamysli ako dieťa kŕmi tvoj muž že pekne papá.....dieťa veľmi vycíti nervozitu alebo napätie matky a prenášaš to na neho......to že niečo vyplúva - to jednoducho patrí k tomu veku, nemá 2roky ale 11mesiacov.....

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@mogaa ja si uznam svoju slabu stranku, ze som malo trpezliva a mozno aj uzkostliva, ked ma jedlo vo vlasoch, na tvari, na zemi a vsade. Ale problem vidim v tom, ze dovoluje si to len pri mne. Aj ked to vypluje este to dobre porozotiera a pozera pritom na mna ako sa tvarim. Nema 2 roky, ale niektorym veciam uz pekne rozumie. Minimalne chcem obmedzit take spravanie. Aj ked robi nebezpecne veci, cosi stahuje, pohryzie ma - vzdy to nejako stopnem, vysvetlim - nepomoze, beriem prec z miesta. Ja som skor zastanca hranic. Preto som to stopla. Nejde mi o to nedat mu jest. Ale stopnut to spravanie. Teraz som sa vratila po hodine k jedlu a zase kusok zjedol. A ked zacal vymyslat. Ukoncila som to...skusim zase neskor.

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@limetka69 skor si myslim, ze nie. Ale mozem priprioritizovat ten prikrm pred mliekom. Obmedzovat ho v kojeni ale neplanujem.

jvasenka
11. aug 2020

@obleckozaecko moja strasne vymyyslala zo zaciatku.. Fakt to bolo ako v cirkuse....stale som ju musela zabavat robit grimasy, smiesky, uputat jej pozornost aby netrucovala a pekne jedla... Asi to pomohlo, neviem, ale teraz mame 9mes a ukludnila sa a pekne papka sama otvara pusu nahne sa k lyzicke a pod... Ale ked vidis ze bude zas trucovat tak zacnem putat jej pozornosť vrchnakom z flasky napr alebo prazdnou flasou alebo jej flasou robit nejake zvuky, grimasy.. Nerobím to cely cas iba ten "trucovity" moment... A nie tiez ma to nebavi a niekedy mam take nervy ze az to si k tomu pustím hudbu co mam rada aby ma neporazilo🙂

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@jvasenka aj my sme to mali v uplynulych mesiacoch relativne pohodove. Pekne jedaval. Ako vsak pribudaju jedla, jeho znalosti, zlepsuje sa vnimanie - je to uplne ine. Zhorsilo sa to len posledny mesiac. Napriklad predtym vobec nevypluval jedlo, a presne zabavala som ho v kriticke momenty. Avsak poslednu dobu to bolo skor hotove predstavenie ako obed 🙈😂

sova851
11. aug 2020

@obleckozaecko odpozorujte co vsetko robi manzel pri tom ako ho krmi..mozno ma s nim lepsi vztah..a preco by nemal?ked je s nim podstatne menej a iba sa s nim posali a len v dobrom?vy ste vytazena,nevyspata,sama a vkuse sa mu musite venovat..tak a hrat sa s nim vkuse kazdy den non stop?to da zabrat.Chcem vidiet toho muza,ci by bol taky vysmiaty a plny energie po tom vsetkom..a to sa samozrejme prejavi aj pri jedle.

eliska13
11. aug 2020

@obleckozaecko tak, ale potom bude jesť celý deň po troškach, keď si dá pár lyžičiek pekne a potom to stopnes."Nech pekne papa ako, keď sa stoluje" to by tvoj muž veľa chcel od 11 m😊veď skúšajte a to je len začiatok.Ano aj my sme robili blbiny s lyzickami, kŕmili plysaka a pod...máloktoré dieťa pekne obsedi v stoličke a otvára pusu.Tak, ale zase rozotierat po sebe a vlasoch by som tiež nedovolila.

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@sova851 Ano, je mozne ze tym ze je viac so mnou viac si aj dovoli ku mne. Ocko sa pekne stara, ale presne tak - tam nikdy nebude take "nastavenie" kedze nie je v nasadeni nonstop.

maris5
11. aug 2020

Ja napriklad odlozim vsetko cim by sa mohol rozptylovat. Ziadne hracky, lyzicky, solnicky v jeho zornom poli. Ked vymysla, tak mu spievam, alebo sa ho pytal ako nieco robi alebo hladame pismenka v polievke. Ma 14 mesiacov.

Ale akonahle vojde do kuchyne manzel, koniec. Chce ist k nemu na ruky, krmit sa z jeho taniera. Tak vtedy koncim a nech ho nakrmi on, ked ho ma na rukach.

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@eliska13 on si mysli, ze spolu pekne stoluju. Ako francúzi 🙈😭 (lebo maly pri nom papa aj bez hraciek) proste vecera - tak papame. Ale verim tomu, ze maly ho inak vnima. Musim zmenit svoje nastavenie. Nerozculovat sa, nedat poznat, ze mi vadi co robi. Skor mu to vysvetlit ze papkame. A ked nechceme papkat, koncime. Dnes si dokonca vybral z podbradnicka kusok co vyplul a na prilahlom stole rozotrel, pozeral sa pritom na mna a vedel 😌 🤷🏻‍♀️

obleckozaecko
autor
11. aug 2020

@maris5 Aj ja odkladam. Ale on si najde hocico. Dnes mi intenzivne ukazoval na lampu 🤷🏻‍♀️

simca06022011
11. aug 2020

No ja neviem, nemala som po jedeni cistu stolicku, ale keby mi rozotieral pred nosom spinu po stole tak dostane jasne znamenie, ze toto sa nerobi. A vymyslanie ?... nuz skusa... pri otcovi si nedovoli? Ako to funguje jemu? ved odkukaj.. naloz si jest a jedz s nim, zaroven aj do neho supni. Zabavky by som ignorovala, elbo moze sa stat ze za ppol rok sa uz ani nenajete a budes ho nahanat s tanierom po byte.