Neúspešné prikrmovanie 5,5 mesačného syna

nikoleta17
23. máj 2020

Ahojte dievčatá.Prosím vas o radu alebo vlastné skusenosti.Mám 5 a pol mesačného syna ktorý je na UM a už vyše mesiaca mu robím doma príkrmy a skúšam mu každý deň dávať no stále neuspešne.Zopar krát sa stalo že spapal tak 6 lyžičiek no viac už nechcel.Posledné dni mi spapa tak 2 lyžičky a už špekuluje.Dneska už pri prvej lyžičke ho začalo nadrapovat takže som mu už vôbec nedávala.Už som s toho trošku na nervy že vôbec nechce papať a popritom niekedy vipije aj liter mlieka za deň.Prosim vas mali ste niekto tiež taky problem ??

pribinak
23. máj 2020

Veľmi skoro ste začali s prikrmami. Stačilo od 6. mes., očividne nemá ešte potrebu papať.
V jeho veku stačí ochutnať a olizovať lyžičku

nikoleta17
autor
23. máj 2020

@pribinak tak ja som moc nevedela kedze je to moje prve dietatko a doktorka nam povedala ze mame zacat od ukonceneho 4mesiaca a ktomu este vsetci okolo znami a rodina ze my ked sme boli male ako deti tak sme uz od 4mesiaca jedli krupicu a vývar a pod🤔🤔

evinka3007
23. máj 2020

@nikoleta17 skusala si mu dat aj kupovany prikrm? Moj na zaciatku prikrmovania nechcel nic co som mu ja spravila a myslim ze na uvarenej mrkve so zemiakom sa neda nic pokazit ze by som bola taka zla kucharka 😂 ale teda zjedol mi len kupovane...trvalo to tak 2 mesiace a zacal papat aj moje co som navarila...teraz ma uz 10,5 a spapa vsetko aj kupovane aj navarene 😊 a kamosky moje mali ten isty problem, kupovane zbastili deti jedna radost a domace nechceli 🤷‍♀️

pribinak
23. máj 2020

@nikoleta17 niektorí by už aj do mesačného decka bryndzové halušky pchali
No nič, netráp sa. Stačí keď ochotná lyžičku-dve. Podstatne je nevytvoril u nebo odpor k jedlu. Uvidis za 2 mesiace keď bude akčnejší, začne lozit tak bude mat aj väčší apetít, viac sa mu bude žiadať papať

evinka3007
23. máj 2020

@nikoleta17 a podla mna si vobec nezacala skoro, presne pri nekojenych detickach sa zacinaju zavadzat prikrmy od ukonceneho 4.mesiaca, tiez som tak zacinala 😊

nikoleta17
autor
23. máj 2020

@evinka3007 kupovane som mu este neskusala davat no uz som aj nad tym rozmyslala

lubiss
23. máj 2020

@nikoleta17 ci to nebude pripad ako moj syn..ked nemal zaujimavu atrakciu ani za nic otvorit usta ak mal okolo milion blikatiek jedol jak nic..:D kazdopadne jemu zase chutila moja varena ked som mu raz dala ochutnat kupovany len vyvalil oci po prvej lyzicke..nevidim sa smrdelo to horsie ako psie a bola najlepsia znacka aku mali..

ivangeline
23. máj 2020

Nie je hladný. Robili ste to tak, že ste vynechali v ten čas, kedy mal piť mlieko, to UM a vtedy skúšali dať prikrm? A vraj sa má začať s prikrmami, keď dieťa vypije za deň visc ako liter mlieka.

elizita
23. máj 2020

Moje obe baby v podstate zili na mlieku az do 9 mesiacov. Bolo milion pokusov, nedalo sa to ale nazvat jedenim prikrmu 😁 a teraz su vyborne stravnicky obe

jumama
23. máj 2020

@nikoleta17 nam ako prvu potravinu doktor povedal ryzovu kasu. Rozvarit ryzu a uplne na riedko s vodou zmixovat. A len do tej ryze po troske pridat zeleniny. Tu ryzu mozno prve dva tyzdne som zavadzala, postupne som nou nahradila tri mlieka - tri jedla denne. Nasa mala reflux a zo zelenin grcosila. Ale takto s tou ryzou to pekne zvladla. Z mrkvy grcosila vzdy, tak povedal neda at, ze co dieta nechce a nerobi mu dobre, nedavat. Postupne som skusala vselico ryzu natural, pohanku, pseno, trosku som vzdy pridala do bielej ryze, popravde naj mala nasa kombinaciu pol na pol biela ryza a natural ryza.

heidy222
23. máj 2020

A co.mu davas? Netreba sa bat masa, ma podobne zlozenie ako mlieko preto ho babatka dobre toleruju. Ja som davala zo zaciatku sladku zeleninu: batat, kalerab... Zahustujem obcas krupicou, to mojmu velmi chuti. Velky uspech he tiez Ked uvarim zeleninu, pomixujem a do toho vmiesam kupovane maso, sa to vola ,,Fleisch Zubereitung" od hipp, je to proste ako kupovana vyziva Len je to cisto maso a sa to ma do zeleniny zamiesat. Na zaciatok to chuti lepsie, ma to uplne hladku strukturu, Tak nemas sancu maso rozmixovat. najlepsie je telacie . Ja mam tiez 5 mesacneho a veselo prikrmujem.

smejko25
23. máj 2020

@nikoleta17 moja je sice plne kojena ale takisto je natom ako tvoje dieta a to skusame uz 2 mesiace 🙈🙈 zo zaciatku jej tiez islo ale posledne 2-3 tyzdne 2 lyzicky konec...par krat som si uvedomila ze som jej skoro davala (nebola hladna preto odmietala) a potom sa nam zacali ozyvat zubky (o par dni 7M) takze uz malo co mi zje 😁
Nerob si stresy kvoli tomu men uz viacere mamicky ukludnili ze do roka je to vsetko o ochutnavani 😂😁

smejko25
23. máj 2020

@pribinak no a lepsie su tie ktore ze : ved ma 4M uz MUSI zacat 🙈🙈🙈 tu v rodine tak hucali do svagriny (dieta plne kojene) ze musi musi uz chuttat a dietatko TAK zapieklo ze konec...
ja som chvalabohu mala svoj VLASTNY rozum ale svokra uz tyzden pred ukoncenim 4M mojej malej stale prihovarala len pockaj pockaj este tyzden a uz dostanes 😁😁 tak ani nahodou 😁😁

nikoleta17
autor
24. máj 2020

@ivangeline on vypije niektore dni aj viac ako liter mlieka

nikoleta17
autor
24. máj 2020

@jumama ja sa bojim dat ryzu kedze mali ma problem so stolicou a ryza zapeka tak sa bojim aby to nebolo este horsie

nikoleta17
autor
24. máj 2020

@heidy222 davam mu mrkvu a mrkvu zo zemiakom uz a s petrzlenom som skusala aj kašičky som skusala a vobec nic nechce

heidy222
24. máj 2020

@nikoleta17 napriklad zemiak nechcel moj vobec jest zo zaciatku. Potom som zistila ze chutia bataty, kalerab a telacie, Tak mu vzdy nieco nove prepasujem do toho co mu chuti, napr batat+brokolica,kalerab+ zemiak atd. Ja osobne som necakala pri oboch detoch na nejake ,,reakcie" vzdy davam to iste 2 dni Lebo na 2 dni navarim a potom dalsie. urcite skus maso alebo pridaj trosku krupice, bude mu to lepsie chutit. Treba do 7 mesiaca vyuzit imunologicke okno a dat Mu ochutnat co najviac, aj bielkovinu kravskeho mlieka, aj lepok.

heidy222
24. máj 2020

Este skus pastrnak dat namiesto petrzlenu

ninkaninuska
27. máj 2020

@lubiss presne to som si povedala ked som otvorila a oxhutnala dnes hipp alebo minule z lidla. Maleho iba natahovalo. A presne to aj u psa skoncilo. Najlepsie navarit prikrm sama, aspon vies co mu davas.