Nočné kŕmenie kravským mliekom

majulienk
5. jan 2014

Ahojte maminky, potrebovala by som poradit. Maly bude mat o mesiac 1.rocik a chcela by som prejst z UM na kravske. Cez den mi mliecko nechce uz vobec, a v noci vypije dve plne flase. Neviem si vsak predstavit ako budem davat v noci kravske, lebo ho bude treba zohrievat a to moj drobec neprezije take dlhe cakanie 🙂 ma velmi prenikavy plac a uz len za tych par sekund co mu momentalne zarabam UM s prevarenou vodou zobudi cely dom ☹ takze neviem ako to bude ked budem musiet zist z poschodia do kuchyne a ohrievat mu mlieko... Mate nejake typy a rady ako ste to zvladli s co najkratsim placom? 😉 vdaka 😎

janulap
5. jan 2014

Ja davam mlieko neskoro vecer,ak sa zobudi a v noci,ked sa prebera supnem teply caj 😉 Ten mam prichystany v termoske 🙂
@majulienk

fopka
5. jan 2014

ved čas potrebný na ohrev mlieka bude taky isty ako cas potrebny na ohrev vody, ked robis UM, či?

luba28
5. jan 2014

@majulienk zohrej si do termosky a maj pri sebe

hameeda
5. jan 2014

@majulienk : podľa toho že kedy to mlieko pripravíš a kedy ho vipije, ak to nie je veľmi dlhý čas, napríklad ideš spať o jedenástej pripravíš si mlieko a on ho pije o jednej, tak podľa mna stačí dať do termoobalu na fľaše

majulienk
autor
5. jan 2014

@fopka no ja pouzivam teraz ohrievacku flias, takze voda ma vzdy idealnu teplotu. Aj UM mam uz dopredu nadavkovane, takze len to zarobim a hotovo 🙂 ale kym ja zidem z poschodia, vsetko nachystam, tak to bude placuuuuu ☹

kitty88
5. jan 2014

@majulienk ja si vecer prevarim, potom dam do chladnicky a ked sa pripadne v noci zobudi, tak ohriatie zaberie zhruba tolko casu ako priprava UM

majulienk
autor
5. jan 2014

@janulap no ja som to takto robila pri prvom synatorovi, ale druhy mi caj v noci odmieta. Je hladny a nic ine okrem mlieka ho neuspokoji 😀

majulienk
autor
5. jan 2014

@luba28 a neskysne ti v termoske? Ja chodim spavat okolo polnoci a maly sa budi okolo 3 a 5,30. Myslis ze to neskysne? 😕

luba28
5. jan 2014

@majulienk vyskusaj cez den,...ale myslim,ze nemalo by,... 🙂

majulienk
autor
5. jan 2014

@hameeda no praveze su tam dva trojhodinove odstupy. Takze by muselo vydrzat 6hodin a to myslim ze uz je dlho

majulienk
autor
5. jan 2014

@luba28 no veru musim skusit. Vdaka za radu 🙂

janulap
5. jan 2014

@majulienk a kedy ti asi v noci vstava?Ja by som skusila dat ho do termosky.Ak by skyslo,tak potom prichystat uz do flasky,dat do chladnicky a ked sa zacne budit len ohriat...Ja tiez davam caj,pri dvoch starsich dcerkach to pomohlo,postupne prespali celu noc,zistili,ze koli caju sa im neoplati vstavat 😀

luba28
5. jan 2014

@majulienk kamoska ma jedno mlieko krabicove pri posteli a potom len naleje do flase a da pit,..ani ho nezohrieva,...

luba28
5. jan 2014

@majulienk alebo jednu davku v termoske a potom si ist pripravit druhu davku a dat potom do termosky

majulienk
autor
5. jan 2014

@kitty88 v mojom pripade to nebude ten isty cas, lebo takto to mam vsetko po uke vedla postele a on chudacik stoji v postielke a placee kedy to uz bude. Ked odidem z miestnosti tak sa aj zblazni. Jeho hlas je naozaj neuveritellne prenikavy a ked by ma videl ze od neho odchadzam, tak sa decibely niekolkonasobne zvysia 😅

hameeda
5. jan 2014

@majulienk : to ako o ktorej pije tie mlieka? som to pochopila tak že jedno pije večer keď ide spať a potom v noci ešte druhú fľašku alebo???dobre že ja také riešiť nemusím, moje deti by sa teplého mlieka nenapili ani keby zo zlata bolo... 😀

kitty88
5. jan 2014

@majulienk a nemas ohrievacku mlieka? tu si mozes dat aj do spalne niekam, aby bola poruke a tolko, co by si zbehla do chladnicky po mlieko, je zanedbatelny cas

majulienk
autor
5. jan 2014

@luba28 hej, toto by mohla byt moznost. Ak vydrzi aspo tie 3hodiny v termoske bez skysnutia, tak mam vyhrane 🙂

denaalubos
5. jan 2014

@fopka vodu ma najskor v termoske ako som aj ja mavala ked som zarabala UM cize to bolo hned...
@majulienk aj ja som mala s tym problem ked som chcela davat uz kravske ze co v noci tiez na poschodi...no som sa bala jej mlieko v noci nedavat uz lebo ze bude pytat a tak...skusila som jednu noc...a bola som prekvapena ze ho bobec nepoteebobala..ked sa aj zobudila tak som ucicikala a zaspala...takze ak bude potrebovat mlieko nadalej ti neporadim...jedine ze dalej UM... a do termosky urcite ne kravske mlieko lebo ti skysne...

majulienk
autor
5. jan 2014

@hameeda mliecko papa len pocas spanku (2x). Na veceru papa krupicnu kasicku a do polnoci ked sa mi aj zobudi, staci mu cajik. Ale o tej 3 a 5,30 pyta mliecko

hameeda
5. jan 2014

@majulienk : aha no tak to maš blbé, to podľa mňa ani do termosky nie je vhodné dať na takú dobu ale neviem, no veď ak môžeš tak ho nechaj ešte na UM, moja mala ma 15 mesiacov a je na UM, ale ona v noci vypije len o osmej a o desiatej a potom spí do rana, a rano už raňajkuje normálne jedlo

majulienk
autor
5. jan 2014

Dakujem Vam vsetkym za rady. Skusim si cez den dat mlieko do termosky a odstopujem si cas ci skysne. Aspon keby tie3hodky neskyslo bolo by super. A tiez asi budem sem tam skusat ci by mu nahodou nestacil uz len cajik. 😅

veronikam
5. jan 2014

Izbova teplota je ok, nic sa nestane ked nie je ladove