Nočný hlad u 6 mesačnej

alisia29
27. feb 2014

Ahojte. Malinka ma pol roka.
Doteraz mi celu noc prespala a budila sa az rano okolo 6-7. Stale kojim, ale uz aj prikrmujem na obed a aj poobede o 3.
Ale od kedy mala teploty, tak sa mi v noci budi a je hladna. Predtym jej stacilo o 19 vecer nakojit, a teraz musim o 19, 24, o 4 a rano o 7.
Neviete cim to bude? Mam jej dat vecer nejaku kasicku???
Ale aku? Lebo zarabanu s UM nechce a ja si tolko neodstriekam...
Prrosim poradte nejako.

luba28
27. feb 2014

@alisia29 ved uz je to slecna,cize je aj viac hladna,...skus tu kasu,ale nas ani to nechcel,...su aj take co sa robia do vody

alisia29
autor
27. feb 2014

@luba28 tu s vodou to nechce tiez vobec. Ani za lyzicku. Moja mama mi hovorila ze mam spravit s normalnym kravskym.
Len neviem preco sa teraz vsade pise ze kravske nie je dobre ked do teraz bolo vzdy kravske najzdravsie...

luba28
27. feb 2014

@alisia29 kolko vsetkeho je nievelmi dobreho na trhu,.....nas ani ovonat,....ani krupicu,ani kase,ani pudingy,...len mlieko,...skus jej dat aj na veceru to co na obed,...olovrant daj nejaku vyzivku,a veceru to co na obed a potom nakoj a uvidis,...

xarra246
27. feb 2014

@alisia29 Podľa mňa kaša nepomôže. Ja tú moju natláčam cez deň jedlom a aj tak sa v noci budí. Lenže u nás je to o psychike - dcérka ma musí cítiť 🙂 U vás nočný nepokoj môže byť aj zo zúbkov 🙂

jul11
27. feb 2014

@alisia29 moze to byt hlad,nemusi.bola chora,potrebuje ta teraz mat viac pri sebe.mozno pojdu zubky,tazko povedat ☹ vyskusaj pridat prikrm,ked nechce kasu,presne,daj to co davas na obed. skus 1kojenie nahradit vodickou,napriklad to o 24 a uvidis,ako bude reagovat

pavuciatko
27. feb 2014

Ahoj,podla mna to nebude hladom.potrebuje ta mat pri sebe.moja drobka tiez vedela istu dobu prespat celu noc a potom zrazu sa zacala budit aj 10x za noc.zacalo to asi v 5-6mesiaci a stale to trva.teraz ma skoro9.nepomozu ziadne kase.prvy mesiac som bola strasne unavena,nevyspata,ale uz som si zvykla.predtym som ju zakazdym nadojcila a dala do jej postielky a to bolo fakt unavne,lebo ja som bola cely cas hore,ked som ju dala do postielky,tak kym som ja zaspala,ona sa ux zobudila a tak dookola,teraz fungujeme tak,ze zaspi okolo19.30-20.00,po 2 hod.sa zobudi,pricucne sa,2x potiahne a spi.ja idem spat okoko polnoci a to sa vacsinou ona zobudi,hned si pyta mliecko,tak ju zoberiem k sebe a tak spime do rana,ze ona je vacsinou pricucnuta.ale najviac nad ranom.vraj z toho vyrastie.ale mne to uz nevadi.je to o zvyku a navyse je to skvely pocit,ked sa tak ku mne tuli celu noc. 🙂

leporeloo
27. feb 2014

@alisia29 ahoj je uplne normalne a velmi bezne ze tvoje dietatko sa chce teraz viacej dojcit...
deticky maju iny spankovy rytmus ako dospely a to ze ju nakojis vlastne 2x za noc je velmi malo
niektore deti sa budia na dojcenie aj kazdu hodinu
to ze sa pocet dojceni zvysil moze suvisiet s mnohymi vecami ale zuby su velmi zavazny faktor, ked malej isli zuby bola na prsniku v podstate non/stop... mlieko ma analgeticky ...
moze to byt aj preto ze dietatko uz viacej cez den vnima a je prepodnetovne a tak sa potrebuje troska skludnit...

podla mna ju nakoj tesne predtym ako pojdes spat a to pomoze aby sa ti prebudila uz len raz a potom ranne kojenie o 6/7...

najhradzat kojenia prikromom ci voddou, je nebezpecne z hladiska toho ze sa ti moze znizit tvorba mlieka a tak sa dietatko skor prestane o prsnik zaujimat,,,, takze je to na povazenie, najma ak teda chces este dojcit...
a ano bude sa ti to cele robit o dost pohodlnejsie ked si ju supnes k sebe do postele...

alisia29
autor
27. feb 2014

Ja ale nenahradzam dojcenie lebo vzdy ju musim este dokojit. A vodou kojenie nenahradim lebo nechce ani vodu. Maximalne si tri krat
cucne, ale akonahle zisti, ze je to voda, tak uz si neda.
Mna len zaskocilo ze zo dna na den jej musim dat v noci o 2 kojenia viac. Lebo aj ked mala 2-3 mesiace tak sa mi zobudila len raz.
No nevadi tak do teraz som si vyspavala 😀 a od teraz budem vstavat...

ivka.minnie
27. feb 2014

Suhlasim. Tiez si myslim, ze nocne budenie nebude o hlade, ale o potrebe uistit sa, ze si pri nej. Sanie na prsniku ju upokoji a pomoze zaspat. Niekde som citala, ze deticky od pol roka do cca 8 az 9 mesiacov maju ,, separacnu uskost ´´ a zacnu sa v noci budit castejsie. Potom to vraj prejde. Moj maly je od 4 . mesiaca hore kazde 2 hodiny niekedy castejsie a stale ho to nepreslo... Vyriesili sme to tak, ze spime spolu. Trochu trvalo kym som si zvykla, ale je to jedina moznost ako sa vyspat. Teraz ma 9 mesiacov a rano si uz ani nepamatam kolkokrat sme boli v noci hore. Uz to neriesim, raz z toho vyrastie....tiez som si najprv myslela, ze je hladny, ale v noci pije poriadne iba raz tak okolo pol druhej a potom az rano. Zvysne prebudenia len tak cucka a zaspi. Inak kasicku som tiez raz skusala, taku co sa rozrobi z vodou, natrepala som maleho vo viere, ze bude spat celu noc 🙂 zaspal ako dudok a po 2 hodinach vsetko vyvracal a napinalo ho este 2 hodiny ☹ to len bola noc... Uz som to viac neskusala...

leporeloo
27. feb 2014

@alisia29 to je fajn ze nenahradzak kojenia, ja som sa k tomu vyjadrila len preto ze ti to baby dost radili dat kasu vodu atd
fakt 2 nocnne kojenia su tazka pohoda oproti tomu co niektore deti stvaraju v noci 🙂 to sa stihnes este aj vyspat...

sense
27. feb 2014

alisia kasa ti nezaruci ze bude v noci viac a lepsie spat, moja ma 10mesiacov a este stale sa budi v noci na jedlo a viem ze ide o hlad nie o mojkanie....a to sme vyskusali uz vselijake kase, aj tie instantne....ked som skusala rady ze mam jej dat viac cez den, tak vzdy sa akurat dobre pozvracala ked som do nej skusila natlacit viac....tak som sa zmierila s tym ze budeme davat nadalej mlieko aj v noci....

sense
27. feb 2014

@alisia29 apropo k nocnemu vstavaniu, do 4 mesiacov som vstavala raz a potom az skoro do deviatich ani neviem kolko krat, takmer kazdych 45min-1 hod. a v deviatich sa to zas upravilo len na 1-2 krat za noc...ono sa to upravi neboj chce to cas...moze sa jednat o to ze zacinaju zubky, separacna uzkost, skok vo vyvine....a to este mala do 7mesiacov zaspavala bez problemov vo svojej izbicke v postielke a potom len place tak sme ju bravali k nam do postele aj to sa upravilo....ked sme sa zbavili separacnej uzkosti...

pavuciatko
27. feb 2014

@ivka.minnie presne,aj mna sa stale kazdy pyta,ako sme spali a ja uz ani neviem,lebo to ani nevnimam,kolkokrat sa budime,mne to spolocne spanie maximalne vyhovuje.asi mi bude luto ked to raz prestane.

ivka.minnie
27. feb 2014

@pavuciatko jooj a kolko som sa napocuvala aj od mojej mamky, ze ona nas dala do postielky a spali sme ... a ze uz maleho neodnaucim od spania so mnou a pod.... Ale kazde dieta je ine a musis sa mu prispisobit a bez spolocneho spania by som neprezila 🙂 tiez si neviem predstavit, ze raz to bude inak. Podla mna budem este dlho potom , kec bude maly spinkat sam vstavat kazde 2 hodiny a hladat ho vedla seba 😀

pavuciatko
27. feb 2014

@ivka.minnie presne,aj mne to hovoria,ze ju rozmaznavam,ze ju treba nechat samu v postielke,nech sa nauci sama zaspat.ze aj nas tak naucili.no to je pre mna nepredstavitelne.podla mna ma potrebuje,ked ma vola.ved mam len jedno dietatko,som tu predsa pre nu.

aliza
27. feb 2014

@alisia29 ako si pisala, odkedy bola chora....tym, ze si pocas choroby viac dojcila, si mala na to zvykla a teraz to vyzaduje, s hladom to nema nic spolocne. Skus ju v noci upokojit inak, ako prsnikom....ponos ju a tak a uvidis, zase sa to da do normalu. V tomto veku si deti osvoja to, na co ich my naucime, ak ju naucis na nocne dojcenie, tak ho bude vyzadovat, aj ked k tomu nebude mat ziaden dovod, bude to len navyk. Ak vytrvas a nebudes ponukat prsnik zakazdym, tak sa ti mala nauci zase pekne spat celu noc. Je to na tebe, aku cestu si zvolis. Moje deti v noci nikdy nepapali, ani materske, ani umele mliecko, ani vodu, ani caj....

alisia29
autor
27. feb 2014

Ked sa potrebuje uistit ze som tam tak to si len tak zamrnci. Akonahle dam hlavu pri nu a pohladkam ju tak spi dalej.
Ale teraz sa budi s revom a musim prebalit a dat najest. A cely cas vresti aj ked ju prebalujem - co tiez vobec nerobila.
Moja mala spava sama. Som ju tak naucila, hned jak polozim tak o 5tich minut zaspi. So mnou by spat nemohla ani. Kde by spal potom tato? A ona je maly blazon ked ma vidi tak mi chce len vlasy trhat a nos chytat nie spinkat.
Ja ju zas nechcem na mna naucit ( aj ked to je v podstate blbost lebo sme stale spolu) lebo potom ju dam k babke na pol dna a ide sa zblazdnit ked ma nevidi. A myslim ze to nie je dobre aj do buducna ked budeme chciet niekde ist bez malej na 2 dni...