Nutrilon AR1 a problémy so stolicou. Je to normálne?

lulu1502
2. mar 2009

Ahojte viete mi prosím niektorá poradiť? Náš synček bude mať v piatok 4 mesiace. Dávali sme mu nutrilon 1 ale on bol z toho veľmi hladný a často papal a potom začal zvracať. Doktorka mi poradila Nutrilon AR z toho prestal zvracať ale teraz nás trápia zápchy kaká ako dospelý a dosť často máva bolesti a často prdí. Je to normálne alebo máme prejsť na iné mliečko.

yasmina
2. mar 2009

Lulu je to normalne...aj my sme to mali...klasika na reflux zabera a nasledne su zapchy...
ja som musela malym masirovat dennodenne bruska Pupikom /kremik/ a davat na prdiky Espumissan kvapky a nakoniec z toho vyrastli...a kakali sme vdaka rektalnej trubke...ste nam pomahala stavicka na zapchu Hipp slivkova ale je az od ukonceneho 4 mesiaca...ale ta pomahala teda dobre...uvidis za chvilu z toho vyrastiete 😉

lulu1502
autor
2. mar 2009

yasmina. Ďakujem za radu už som sa zlakla že sme mu tým mliečkom pokazili žalúdok lebo z toho nutrilonu 1 pekne kakal ale začal zvracať a z tohto mu celkom dobre trávi len to kakanie je ťažké. Aj my dávame rektálnu trubičku je to super len veľa ľudí vraví že to neni moc dobré. Ale pomáha to.Mám doma kvapky espumisan.Aj bruško masírujeme ale nepomáha len trubičkou sa vykaká.

yasmina
2. mar 2009

aaaaaale blbost...rektalna trubicka je v pohode a ked to pouzivas jemne...prdiky idu vonku a je po probleme a vdaka nej sa aj pekne vykaka babo...len na koncek trubky treba davat olivovy olejcek ale to iste vies...aj my sme kakali prvy polrok len za pomoci rurky...neboj za chvilu ked zacnes prikrmovat aj inou stravou kakanie sa zlepsi...ver mi mam to odskusane na dvojcatkach 😉 a ARkove mliecko je velmi dobre...a krasne po nom priberali...nevrackali a to je hlavne ...este som obcas na tie prdiky davala rascovy caj alebo HIPP spokojne brusko...je tam kamilka, aniz a fenikel...

muffinka
2. mar 2009

lulu1502 - mam skusenosti s oboma nutrilonmi. Obe moje deti mali/maju reflux. Lucka presla viacerymi variantmi Nutrilonov. Nutrilon 1 + nutriton = hnacky, Nutrilon HA + nutriton = zapchy, Nutrilon AR = zapchy, krce, bolesti bruska, Nutrilon Comfort 1 + Nutriton = zelena stolica, ale pri nom sme zostali, lebo zacala v pohode kakat a teraz uz sme na Nutrilon Comfort 2 + Nutriton. Poistovna nam preplaca polovicu Nutrilon Comfort. Kvapky Espumisan, Sab Simplex, Bio Gaia = furt dokola len prdela, pucila sa a zase prdela. Drzim vam palce, nech z toho cim skor vyrastiete. 😔

lulu1502
autor
3. mar 2009

muffinka chcem sa spýtať my sme dávali najskôr nutrilon 1 potom sme prešli na nutrilon na dlhšie zasýtenie lebo po tom prvom bol neustále hladný a po tomto na zasýtenie začal zvracať.Potom sme vyskúšali Nutrilon na koliky a zápchy a to sme prestali dávať už ani neviem prečo a teraz dávame nutrilon AR to je super len sa nemôže vykakať, stále prdí a od bolesti kryči.Já už neviem aké máme dávať nevieš nám prosím poradiť? Môžu sa tieto mliečka aj kombinovať?

finanzata
3. mar 2009

lulu, ak dovolis ja by som ti poradila skusit ine mlieko. my sme tiez davali najprv nutrilon 1 a potom to sytejsie a zacal z toho mavat hnacky. presli sme na sunar. a ak ma bolesti, daj mu espumisan ako spominala muffinka. nasmu malemu to velmi pomohlo. ale coskoro by mu mali koliky prejst, tak do 5 mesiaca. u nas to trvalo do 3 mesiaca.

muffinka
4. mar 2009

lulu - u nas trvali síce koliky do 5.mesiaca, ale na mliecku sme zostali nakoniec Nutrilon Comfort 1 + Nutriton, lebo to AR-ko malej hrozne zatazovalo brusko a furt plakala, nevedela si bud riadne odgrgnut, alebo mala zapchu a plakala pri kazdom tazko vykakanom hovienku. Ten Comfort to po case vylepsil - len tomu treba dat cas. Aha a zabudla som my sme vymenili aj flasku. Mali sme Avent /osvedceny u syna/ a presli sme na Dr. Brown´s. O nieco menej grga a prdi.

danu
8. feb 2010

micicici • 1d, 45tt • Dnes o 19:07
Baby prosim vas poradte mi. Mame doma 5 tyzdnove babo. Od zaciatku nekojim, nemam mlieko. Davame malej Nutrilon 1 ale casto nam zvracka. Dnes nam dr. predpisala Nutrilon AR. Je dost husty a mam obavy, aby ju nezapekalo. Teraz ma v pohode stolicu 1x do dna. Myslite ze by bol problem, keby sme jej to striedali? Ma 3,8O kg a obycajny nutrilon nam pije 75 ml kazde 3 hodinky... Davat jej taku istu davku Nutrilonu AR a kolko krat do dna. Mozem to vobec striedat s obycajnym??? Som sa na to zabudla opytat doktorky a od zajtra ma dovolenku az do pondelka... ☹

perla200
9. feb 2010

micici- ved dávaj bábu len AR nutrilon načo striedat....ked sa to upraví tak potom prejdi na normalny nutrilon

pia22
9. feb 2010

Micici my sme tiez vystriedali 3 druhy Nutrilonu v priebehu 1 mesiaca a vzdy sme len vymenili jeden za druhy a davali presne tak, ako sme davali ten predosly. Tak mi to poradila mudr. a neboli ziadne problemy😉

anka2103
7. dec 2012

ja zas davam nutrilon ha1 a troska vracia no stolicu ma skoro zakazdym hoci sa mu niekedy tazko prdi,ale ESPUMISAN UZ MU DAVAM AKO CUKRIKY,ci? vraj to nic zle nieje

mirus1977
3. jan 2013

lulu1502 je to normalne aj moj syn papal nutrilon ARkovy a tak ho zapieklo že sme museli letiet na pohotovost,tam mu dali infuziu ,aby sa vedel vykakat. hned som nutrilon vyhodila a teraz papa sunar.

viktoria230
13. máj 2013

Maminky ja som tiež kojila len mesiac a od vtedy papame Nutrilon AR lebo tiež z obyčajného zvracala a chcem sa ale opýtať že či by som už mohla prejsť na obyčajný Nutrilon ked už nevracká 🙂 a aký je medzi nimi rozdiel? okrem toho že po AR-ku nevracka? a ešte mi poradte ktorý je taký naj obyč. Nutr... dakujem 🙂

nastasias
25. máj 2013

ahojte, nasa skusenost je asi taka, ze nutrilon klasik bol cely zle, maly ho ani poriadne nechcel pit, ako 3 mesacny vypil tak max 70 ml, bolelo brusko, kaku mal kyslo zapachajucu a potom aj reflux prisiel, takze sme presli na AR a bolo to v pohode. po 2 mesiacoch AR som skusila dat normalne miecko, ale zase vyvracal. takze pokracujeme a co sa tyka zapekania, na obale pisu, za karobova guma je cista vlaknina a zmakcuje stolicu. to mi neslo do hlavy, preco nas zapeka, az som citala raz rozhovor s doktorom Bukovskym a podla neho vlaknina moze zapekat, ak clovek neprijima viacej tekutin. co sa nam potvrdilo, odkedy maly pije viacej cajika a vody, tak zapchy nemava 🙂

nastasias
25. máj 2013

este som zabudla, ze doktorka nam na zapchu pri AR radila davat jednu davku normalneho nutrilonu, ktora by mala pomoct - troska ho ako keby prehnat. pomahalo to (aj N anti colics pomahal) ale zase nejako bolelo brusko, dokonca aj po tom AC, takze radsej ten caj a vodu pijeme

mariana1
7. aug 2013

@nastasias Ahoj, mame podobny problem, syn pil nutrilon klasik, no z toho dost vrackal, az sme sa dostali do nemocnice lebo sa dusil. Tam nam dali AR a tiez mu zacali davat kvapky na zelezo Maltofer, z tooho ho hrozne zapekalo a velmi plakal tak sme sa po prepusteni domov ukazali na gastre a tam nam vsetko zrusila a predpisala nam nutrilon na alergiu ktory sme mali zahustit odvarom z ryze no ale to bola cista katastrofa, hrozne bolesti bruska mal a mam pocit ze to vsetko opat grckal. Tak sme sa vratili k nutrilonu klasickemu a neviem, ci sem tam dat aj AR? ty to kombuinujes opacne, vsak?

nastasias
9. aug 2013

@mariana1 ahoj mariana, ja som mu to tak opacne nakombinovala len par krat, lebo sa to potom nejako zlepsilo. prave ked sme nasadili AR tak zacal pit aj caje, mal uz 3 mesiace, takze mohol veselo pit a ta tekutina pomahala na tie zapchy. a matlofer sme tiez uzivali od 3 tyzdnov az do pol roka. mali sme od zaciatku vlastne nutrilon klasik, comfort aj anti colics ale nic nepomahalo, len to ARko nam sedi. neboli sme na gastre, takze by nas tiez mozno zrusilil, ze reflux nema, ale jednoducho mu to mlieko sedi a to je hlavne. nemalo by sa to velmi striedat ale v ramci jednej znacky mozes kludne skusat, tam je stale rovnake zlozenie, len nejake pridavne veci sa menia. skus AR a ked mu bude dobre, nebude vrackat (nas si aj tak po kazdom papani hodi trosku von, ale uz to nejde prudom), potom uz len nieco na tu zapchu vymysliet, bud vodu alebo raz za den klasik. tak nech sa dari 😉

luciaone
11. jan 2015

mohli by ste mi poradiť že či možem zmiešať spolu Nutrilon 1 HA a Nutrilon AR tak že 2 dávky prvého a 1 dávku druhého do jednej flaše? Lebo pri provom dosť zvrackáme ale stolica je dobra až riedka a pri druhom nezvrackáme ale stolica je zapcha alebo hnačka podla toho asi kolko vypije čaju a toho pije dosť vela....

polynka9
3. feb 2015

@luciaone ahoj, ja miesam 5 odmeriek ar + 1odmerku obycajneho...a kakanie nam ide lepsie...ale neviem ako to funguje s ha...

polynka9
3. feb 2015

@luciaone ha som daval druhemu z dvojiciek, casom mal riedku,tmqvu,zapachqjucu stolicu...zmenila som mu mliecko na franc lait, a ide to + prikrmujeme... vsetky lieky som dala prec., beru vigantol a piju rascovy cajik...drzim prsty 😉