Od akého veku môže dieťa piť kravské mliečko?

daandra
9. mar 2015

Mala ma 11 mesiacov, stale ju kojim..chcem sa opytat , od akeho veku, uz je bezpecne prejst na kravske mliecko,dakujem

ellen
9. mar 2015

ahoj, ja som kojila do 10. mesiacov. kravské mlieko som začala dávať, až keď dcéra dovŕšila 2. rok. medzitým som dávala umelé mlieko....

kats
9. mar 2015

Skús jej ho začať dávať hned teraz a uvidis ... U nas bezproblemov pili uz aj pri kojení kravské mlieko všetky 3 deti ...

standu
9. mar 2015

umele mlieko je upravene kravske. ak mate alergicku predispoziciu, kravske sa ma davat od troch rokov. ak dieta prestane byt dojcene nepotrebuje ziadne ine mlieko ak ma zavedenu pestru stravu. ja kojim moju dvojrocnu a kravske mlieko pije potroske, ci pridavam do varenia pecenia od jej 8mich mesiacov. chces ju odstavit? najoptimalnejsie je zaviest kravske mlieko v podobe kyslomliecnych vyrobkov, ako nahradu za dojcenie nepotrebuje ziadne ine mlieko.

prego81
9. mar 2015

ahoj. Urcite by som to konzultovala s pediatrickou (aj ked aj ich nazory sa mozu lisit). My zijeme v USA a tu sa odporuca pri zdravom dietati zacat s kravskym mliekom okolo 1 roka. Nas syn ho zacal pit ked mal 11 a pol mesiaca. Tu sa kravske mleiko ani neprevara ani nezohrieva - rovno z chladnicky. Je zaujimave ako je kazdy kraj iny, vsak? 😉

kadan
9. mar 2015

ja som dávala od 6-7 mes. a v pohode 😀

danielita18
9. mar 2015

to záleží od teba pokial nie ste alergici tak kludne možeš, traz kravské mlieko aj tak odcudzujú len kvoli tomu aby sa kupovali UM,všetko je to o biznise,môj názor,môj malý bude mat 2 roky, od 8 mesiac asom mu zacala davat kravské ,mlieko a mliečne náhrady, nie sme alergici, tak som skusila, kamaratka davala hypoalergénny Nutrilon a malá ma alergiu na laktozu tak potom o čom to všetko je, len o biznise aby si firmy na vyrobu UM dobre zarobili na detoch lebo na detských potrrebách sa najlepšie zaraba lebo každá normalna matka s snaží dat tomu svojmu dietatu len to najlepsie

siska53
9. mar 2015

Pri oboch detoch som pouzivala kravske mlieko do mliecnych polievok ci privarkoch a krupicovej kase tak od roku,ale nerobila som ich casto.
Syn kravske ani intenzivnz pit nezacal,sam prestal pit UM (nasadene po odstaveni v11.m.),ale jedava ine mliecne vyrobky.
Dcerka po odstaveni(2r.) pila okrem UM aj kravske, mala obdobie,ked asi 5m. Pila len kravske,no bola chorlavejsia,tak sme sa vratili k UM.
Ja osobne teda ak dam uz len kravske,tak urcite neskor ako po 3.r.,dcerka je dost mlieckova po tatinovi.
No synovi mlieko robievalo problemy,tak sme ho pit nenutili.

Mne z toho vyplyva,ze kto chce,da aj malinkemu babatku,ale kto to neuznava (ako ja),tak neda vobec,alebo len vynimocne.

alexandra1104
9. mar 2015

ahoj mi od 1dneho roka

safranca15
9. mar 2015

Ja ako som dokojila a nebolo malej nic tak od 10mesiacov ho pije

monika0612
9. mar 2015

Moja bude mať na konci mesiaca 2 roky, 17mesiacov som ju kojila a teraz míňam posledné balenie náhradného mlieka. Už som jej skúsila dať aj kravské, ale prevarené. Nemala s tým problém.

ivet1371
9. mar 2015

Mam 4 deti jedno pilo od 4 mesiaca a ostatne od 8 mesiaca a kojila som

kotatko201
9. mar 2015

My sme začali keď mal 1,5 roka maly a to my doktorka este pridala otazku, ze co je lacnejsie, ci sa my vyplaca stale kupovat to umele mlieko, ci nie je lepsie kupovat krabicove, ale iba to 3,5%... :D veľa šťastia

lucy125
9. mar 2015

Ja som kravske zacala davat od 15.mes.striedala som rano sunar komplex vecer kravske.od novembra 2014 mi maly sam prestal pit sunar,pije uz len kravske.

simik14
9. mar 2015

Od 9.m po troske uz davat ochutnat 🙂 poradila mi detska sestricka a ta je veru lepsia nez ktorykolvek doktor

margarita
9. mar 2015

moja najstarsia pila kravske od cca 16 mes. ked som ju prestala dojcit, ale normalne studene surove z chladnicky, ani prevarat som jej ho nemohla, ona teple neznasala. a syn uz po roku detto, ani najmladsej nemam v umysle davat po odstaveni UM.
vsetky anglofonne zdroje odporucaju kludne po roku bez problemov surove kravske, ale holt, na SVK je stale tato mliecna lobby pomaly ze do maturity treba 😉

inak moji ani nechceli potom velmi to mlieko ako take, na Granko som ich doteraz nenaucila, to nepoznaju 😀 ale viac ficia na jogurtoch, jog. napojoch, Acidku a take, co je este lepsie podla mna nez klasicke kravske...