Od akého veku ste dávali deťom jesť párky a špekačky?

21. máj 2022

odkedy ste deťom dávali jesť párky a špkačky opečené nad ohňom? odkedy ste dávali nivu a hríby? odkedy udenú makrelu? a odkedy suši?

alchemilkazltozelena
21. máj 2022

Nivu hríby a makrelu ešte nikdy a ani sa nechystám .. a suši už vôbec nie.. to čo niet iných normálnych jedál že práve tieto riesis? Na to majú deti cas

autor
21. máj 2022

@alchemilkazltozelena ako to môže deťom ublížiť? už sú veľké tie tvoje.

alchemilkazltozelena
21. máj 2022

Nenapísala som ublížiť ale je milión iných normálnych jedál. Nivu nejem ani ja, je horká, nejedli by to.. huby sme skúšali nechutili im

kitycat
21. máj 2022

Tak ja som sushi ochutnala prvykrat asi 20rocna a potom som sa k nemu vratila asi az o rok. Nrmyslim si, ze sushi je nieco co nejake dieta nutne potrebuje ochutnat cim skor. Takr tir zeleninove preco nie, ale so surovou rybou sa nie je ozaj kam ponahlat, sudhi je ritual 🙂

Parky, dpekavky sme jedli od kedy sa pamatam, opekacky, parky na ranajky

Niva a hriby mi ani dnes nechutia

Makrela udena je zdrava, to virm, ze sme jedavali tak 10 rocne urcite, odjedali od rodicov

eva233
21. máj 2022

Všetko čo spomínaš je v prvom rade ťažké na žalúdok a prípadne nemusí ublížiť hneď alebo v malom množstve ale pri väčších porciach ale pri častom jedení môže viesť k zlej životospráve. To hlavne čo sa týka údenín a podobne. Ak sa bavíme o parkoch a spekačkach máš mamičky ktoré dajú údeniny dieťaťu už keď ma rok niektoré keď ma dva tri iné čakajú do piatich. Pravdu povediac už v škôlke môže mať v polievke párok, budú si opekať na deň detí v škole a podobne takže sa tomu človek nevyhne... Ale teda ja svojmu občas párok dám s tým ze pozerám na zloženie.... Samozrejme nie je to na dennom poriadku a 10ks naraz.. Čo sa týka sushi zase záleží... My si doma robievame sushi a nie je v tom nič zlé.. Ryža, ocot, zelenina, ryba... Jemu rybu udusíme...surovu by som dieťaťu určite nedala.... A tiež kupované sushi by som tiež asi nedala....niva, bryndza a syry s plesňou zase treba počkať do určitého veku najprv skúšať mozzarella, Jogurty, tvaroh a ak sa neobjaví alergia alebo intolerancia a bude mu to chutiť prečo nie.... Zase by som si dala pozor na dodávateľa!!... Zase sú mamičky, ktoré sa neboja dat bryndzu 1,5r a sú také ktoré čakajú do3r... A rovnako je to s hubami... Syn má 2,5r a šampión už jedol napríklad na pizzi alebo mal omáčku a cestovinou.. Tiež to nemávame bežne... Keďže sme vášniví hubári určite príde aj k hubám, ale ešte som mu ichh nedávala. A určite počkám aspoň do 3r ak nie viac.... A samozrejme mam ich sama pozbierane takže viem čo je to za huba. V podstate si myslím, že nech si každá mama robí podľa vlastného uvazenia a podla toho ako si pozná dieťa. V prvom rade dieťa potrebuje zakusit klasickú zeleninu, ovocie, pečivo, bežné mliečne výrobky. Naučiť sa na bežnú kuchyňu, aby dokázalo zjesť to co sa bežne vari doma, u babky aj v škôlke... A ak to bude časom (3-5r) zahŕňať aj občasný párok, nivovu omáčku alebo hubovu polievku prečo nie? Dôležité je podľa mňa aby mu chutili také tie klasické jedlá a keď mu nebude chutiť sushi alebo niva určite to prežijem 😁... Naopak som rada, že zje ryžu, mäso, cviklu, Hrášok, jahody, maliny atď...

eebee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
21. máj 2022

Moje deti napr. nivu a hriby nechcu doteraz (19 a 12 rocne), ale to beriem tak, ze toto su zrovna take veci, ktore bud milujes, alebo neznasas. Co sa tyka parkov, spekaciek, tak asi od 5 rokov, ale zase to treba brat tak, ze opekame tak 3-4-krat rocne. Sushi si robime doma a uz si nepamatam, kolko mali deti rokov, ale tipujem, ze tak 6-7. A my teda mame sushi radi vsetci.

ivangeline
21. máj 2022

Parku a hriby od roka skusali.. Nejak extra nechutilo. Nad ohnom papali minule pekne 2 a 3r. Nivu mozno niekde skusili ale...ze by to jedli... to nie..nechutia im plesnive..

tosomja
21. máj 2022

Parky a špekačky jedia pravidelne keď opekáme, to je tak 2x do mesiaca v letných mesiacoch. Zase nezjedia toho po tri špekačky, len tak sem tam do úst, aby neslintali 😃 na raňajky parky 2r syn je, ročná tak jeden dva kolieska.
Nivu nedávam, ani huby som nedávala, ani vnútornosti a sushi by som nezjedla ani ja a myslím, že k šťastiu im to nechýba. Údené ryby tiež nekupujeme.
12r zje novú len s hroznom 😃 údeniny vôbec, ani parky, šunku, salámu. Údenu makrelu jedla asi raz aj to jej bolo zle.

mareri
27. jún 2022

staršia dcera ma 7 rokov, hriby už je, ale parky dostane raz za rok. Špekačky a nivu jej nedavam vobec. Podla mna to de´tom do ust nepatri. Davala by som im niečo lepšie, zdravšie

janka1011
27. jún 2022

Všetko, čo si vymenovala nie je vhodné pre deti. Malým detom vôbec, starším tak max.ochutnať. Ako párky nejeme už ani my, je to strašný humus.