Od kedy dávať dva chody na obed?

nanulik
5. júl 2011

zaujíma ma že od kedy sa dáva detičkám na obed aj polievka aj druhé. lebo ja ked dám malému (má 8 a 1/2 mesiaca) cca 150 ml polievky tak už nechce druhé lebo je najedený z tej polievky. takže mu ju nejako velmi nedávam. a ešte či to dieťa vôbec vníma že niečo je polievka a niečo druhý chod ked je to aj tak vymixované. sice nemixujem do hladka ale predsa len je všetko kašovité

dakujem za odpovede

aduskatt
5. júl 2011

ked zistis, ze mu nestaci polievka, davaj druhe🙂
pokial mu staci, co ma doteraz, zbytocne ho budes prepchavat

vulka
5. júl 2011

My máme 3,5 ročného syna a oba chody nezvláda. A to dostáva fakt maličké porcie.

kralicica
5. júl 2011

podľa vlastnej skúsenosti je myslím rozumné začať zvykať dieťa na dva chody približne v 1,5 roku, resp. v čase, keď chodí spať už len raz denne okolo obeda. náš dubák má 15 mes., chodí spať o 11.00 a tak mu začínam namiesto zvyčajnej "Desiaty" dávať pred tou 11.00 polievku, ktorú už mám uvarenú. Po zobudení (teda po cca 3 hodinách spánku) mu dám druhé. Obe porcie by naraz nezvládol. Myslím, že nie je nutrične potrebné dávať polievku, ale dieťa si musí psychologicky zvyknúť, že obed pozostáva minimálne z dvoch častí, aby potom napr. v škôlke s tým nemalo problémy... Myslím, že keď sa postupne spánok posunie a okolo 2 rokov bude chodiť spať až okolo 13.00 tak mu skúsim dávať obe veci naraz. Najprv menej polievočky a viac druhého... Asi tak 🙂

danteska
5. júl 2011

ja davam ako kralicica-okolo 11:30 polievku a ked sa zobudi sa snazim mat pripravene druhe jedlo.ked ozaj nic nie je tak ma riadnu porciu miesaneho ovocia (ja som rada ked sa vobec poriadne naje takze oba chody naraz neriesim..) to ma asi cas este,niekedy ani polievku nevladze..

andrejka1974
5. júl 2011

ahoj moja mala tiez nema este dva chody bud zje hustu polievku alebo druhe my mame naranajky chlebik, na desiatu jogurt, na obed zvycajne druhe jedlo, olovrant mame ovocie a vecer dostane hustu polevku alebo druhe hlavne jedlo my jeme vela plne taniere mala ma 2 roky 9 mesiacov

tami_tami
5. júl 2011

ani my nepapame dva chody... chodieva spat cca o pol dvanastej - dvanastej, no predtym dostane len nieco lahke, pretoze inac mu je tazko a strasne sa poti ked ide napapany leahnut... a az kolo tretej obeduje a podla toho co varime - bud polievku alebo druhe - podla toho co viem, ze ma rad... dva chody nehorzia u nas... mozno dvakrat spal kratsie tak som skusila najprv polievku a neskor aj druhe, no ocividne mu bolo tazko... 😉 kym je dietatko spokojne a prospieva tak neries 😉

suzi81
5. júl 2011

ja som zacala davat dcerke 2 chody cca od 13 mesiacov. Nie vzdy vsak, ale postupne si zvykala a teraz v 16 tich mes. nema problem. Ale mozno je to aj tym, ze obed papa az po obednom spanku, cca o pol 2, 2, takze je hladna a preto vsetko spapa. Ale zas nerobim jej nejake extra velke porcie, polievocky tak 1 dc a druhe tak na maly tanierik, necham na nu kolko chce. Ak nahodou odmietne druhe po 2 lyzickach, tak odlozim a dam na olovrant. Dcerka ma na ranajky pecivo (asi tak striedku z pol chleba, na desiatu jogurt s ovocim, potom okolo 11 - pol 12 ide spat a pred spanim ju kojim, vstane si po 2 hodinach, tak ma obed, na olovrant ovocie, alebo pecivo a vecer kasa.

ikke
6. júl 2011

dva chody vobec nie su nutne, pokial dieta dostane v jednom to, co v nom ma dostat: zaklad (zemiaky, cestovina alebo ryza) + zelenina + pripadne maso alebo vajicko (zltok).
u nas sa polievky takmer vobec nejedavaju a nezda sa, ze by moje alebo ktorekolvek ine dieta v okoli tymto nejako stradalo... 😀

svetlankat
6. júl 2011

Miska ma 17 mesiacov a dva chodi ani zdaleka, pred spanim polievocka, po spani druhe, alebo pred spanim druhe a na veceru polievocka. Ono je to dost vela na dieta dva chody naraz, ale zalezi od dietatka, su aj dobri papkaci.