Od kedy môže dieťa papať syr?

olivka84
11. mar 2013

mame super kucharsku knizku od annabel karmel ale dost casto odporuca syr k cestovinkam ale mne sa to nezda zeby sedem mesacne babo mohlo syr inak tam byva vzdy poznamka ked je nieco nevhodne ale k syru tam nic neni ale proste sami to nezda a pozerala som aj bukovskeho a ten syr nespomina v prikrmoch tak neviem

vefi89
11. mar 2013

ja sa pýtam prečo nie? pokiaľ je alebo narajbaný, alebo v jedle, a teda sa nenaťahuje a dieťa ho nemá problém zjesť, tak problém nevidím 😕

ivuska027
11. mar 2013

no taveny syr sa nemoze kvoli vysokemu obsahu soli. Ja som k cestovinkam daval skor smotanu, besamelovu omacku. Ale myslim si, ze keby si trosku dala, tak sa nic nestane. U nas sa taveny syr zacal jest, ked me konecne zacali jest pecivo(okolo11mes). Dovtedy jedol tvrdy a ten miluje ako mladsi, tak aj starsi 😉 (neviem, ci aj ten by bol zakazany). Je to vzdy na rozhodnuti rodica. Ja som z tych, ktore davali velmi pozor na to, co uz moze dieta jest a bola som dosledna v prikormoch, ale tvrdy syt som dala 🙂

katia7
11. mar 2013

no mne sa zda ze koli tej soli ktorej obsahuje syr dost by sa nemal a aj kravske mlieko, ak kojis nedala by som este ak nekojis kravske by nemalo tak vadit ale taveny vobec to je podla mna humus aj pre vacsie a tvrdy, co ja viem este by som pockala, ja som davala tusim okolo roka

sabiatko
11. mar 2013

Syr vo vseobecnosti nie je zdravy, lebo zakysluje organizmus a vyplavuje tym z tela vapnik. Ale v malej miere to nie je taky problem. Nas krpec si uz teraz v 10-tich mesiacoch zobol par nastruhanych slizikov zo zvedavosti 🙂

amouramour
11. mar 2013

nemyslim si,ako tu bolo spomenute, ze syry su skodlive,uprimne som to nepocula🙂neodporucaju sa tavene kvoli vysokemu obsahu soli alebo plesnive, ale take tucnejsie syry typu cheddar podla mna deti mozu

simca06022011
11. mar 2013

Mozu syr, len si vyber kvalitny a kusok babo zvladne, aj vyzivy ho casto obsahuju (zapekane, cestovinove), davala som jej na cestoviny aj tofu 🙂... ja som davala parmezan ale aj ine syry, leerdamer a pod.. Taveny nepouzivame vobec, okrem soli obsahuje chemikalie na "tavenie" syra a prave tie su skodlive... plesnive syry, no mala mi uz trochu na pizzy zjedla, ale extra by som jej to nedavala, je strasne slany...

euka210
11. mar 2013

makke kvoli soli a tvrde by som tieez tak skoro nedala, mozno od 10m. Neviem kde sa tak ponahlate.

jamabe
11. mar 2013

Ja mám tiež tú knihu a malej podľa nej varím, ale niektoré potraviny som z receptov vynechávala... Ten syr napríklad... a paradajky. Nejako zvlášť to chuť jedla neovplyvnilo a malinká to vždy aj tak papala ako divá! Syr som začala dávať asi od 10 mesiacov, ale presne ako tu niektoré vraveli - nie tavené, ale tučné a kvalitné.

januliku
11. mar 2013

My sme zacali lucinou, ale az okolo roka. Teraz davam uz aj tvrdy s nizkym obsahom soli. Makke syry zatial nie, su moc slane a obsahuju kopec hovadin.

reanda
11. mar 2013

ked mu das kusok kvalitneho syra, iste mu to neublizi, ale ani mu to nebude chybat, ked mu ho nedas 🙂 .. ja som malej zacala davat vyrobky z kravskeho mlieka az po roku.. dovtedy sme si uplne vystacili so zeleninou, ovocim, obilninami, zemiakmi, strukovinami.. a vystacili by sme si aj nadalej 🙂 , ale kedze sme zvyknuti mliecne vyrobky jest, tak ich davam aj dcere
inac, tak male deti nepotrebuju mat to jedlo nejak zvlast ochutene.. im uplne staci jednoducha, prirodzena chut kazdej potraviny, to len nam sa to zda mdle 🙂 .. cim menej roznych chuti mu budes miesat dokopy, tym lepsie.. moja ma doteraz najradsej z kasi ovsene vlocky uvarene vo vode so surovym struhanym jablkom.. a to uz okostovala aj "fajnovejsie" veci, sladene cukrom a podobne

libka1
11. mar 2013

tvrdy syr mu kludne daj, mne sa velmi osvedcila aj mozarella, nie je velmi slana a detom brala, makke syry nie su nic moc a davam tak akurat do pomazanok alebo na hrianku 😉 ja osobne by som sa bukovskym pri prikrmoch urcite neriadila...

saska.t
11. mar 2013

tvrdy syr od 10 mes. plnotucny napr.eidam 😉 lucina sa moze od 8 mes.,tavene nevhodne min.do 1 roku koli tavnym soliam,ktore su agresivne,plesnove tabulkovo nevhodne do 3 r.ale po 2 r.je telicjk schopne branit sa listerii ale nie toxoplazm. 😉