Od kedy môžem dieťaťu dávať Bebe brumíka?

bibi16
9. apr 2012

mamicky kedy ste davali prvy krat bebe brumika??

machiabeli
9. apr 2012

cca od roka .. aj to len obcas

stanislavao
9. apr 2012

akoze a co by sa dietatu malo z brumika stat???? ved vsetko z mierou.

zajaciq
9. apr 2012

nedavam vobec, zmysel? ked sme boli teraz doma u rodicov, babka pokupila vselico.. aj pribinakov.. zjedla som ho ja :-P 😀 😎

brisilda
9. apr 2012

od roka...podla mna v malom mnozstve rocne dietatko moze postupne vsetko ...ale samozrejme vsetko zalezi od teba kedy a co budes svojmu dietatku davat :D

sisaha
9. apr 2012

nepamatam si uz, hadam od roka a pol..a aj to mozno raz za mesiac..

pimpulienka
9. apr 2012

Dcerka ma 21 mesiacov a brumika nemala. Myslim, že o nič neprišla..radšej jej dam špaldove sušienky 😉

inffinity
9. apr 2012

Ja sem ho obcas koupila cca od roka a pul ale jsou tam same hnusy a umeliny ani me to nechutna tak na co kupovat upecu babovku a je to Miska stejne papala jen toho bez naplne..

beruska.zuzanka
9. apr 2012

Naša dostala, keď mala rok, ale vypľula to a hodila o zem, teraz, keď od niekoho dostane, spapá celkom, aj keď nie celého... ja to nekupujem, radšej jej upečiem doma koláč 😉

mandragora22
9. apr 2012

asi od 15.mesiacov po troske, boli tyzdne, ked mi vyzila len na tom, lebo je maly jedak a to jedine dokazala pojest. ale asi sa prejedla, lebo v sucasnosti ma vyse 2 r. a ked niekedy aj kupim, tak nezje celeho. tak polovicku a ma dost. celkovo zo sladkeho miluje len cokoladu, to ma po oboch rodicoch. z ostatnych sladkosti ozobe ozobe a potom necha nedojedene 😉 a z "umelin" nerobim vedu, hoci som nikdy dieta neprekrmovala, aj ked teda bolo obdobie "brumika", ale inak som sa snazila vzdy zdravo ju stravovat, ale nie som zasadny odporca umelin, lebo skor ci neskor sa k tomu dieta dopracuje tak ci tak a potom nastane jedna z dvoch veci: bud totalna alergia, alebo totalna nenazranost 😀 😀 😀 😀 😀

koniarova
9. apr 2012

Pri prvom synovi som poctivo dodržiavala a študovala, čo kedy môže. 😀 😀 😀 Už si všetci na hlavu ťukali. 😝 Pri druhom, som rada , že chrúme brumíka a je chvíľu ticho. Ale k otázke: Mal cca 1,5 - 2 roky.

koralinka
9. apr 2012

moja má 9 mes a tiež dávam pozor na to čo je, brumíka ešte neplánujem ale tá moja bosorečka malá sa dnes hrala s vajíčkami a postavičkami čo bolo pre šibačov a ako to obžúvala naraz počúvam, ako mlaská a tá už čokoládové fúzy!!!! :D skoro som z nej odpadla tak sa precuclala až k čokoláde :D

kvetinka211
9. apr 2012

pre mna je v tej istej kategorii ako lizatka, kecup ci hranolky ... co najneskor a potom velmi zriedka 😉 a prave tajne bastim malemu vysibane cokolady ... buduci rok mi to uz asi neprejde 😉

magali
9. apr 2012

tak nas mal asi okolo roka, ale moc mu nechutil a dlho ho ani nechcel papat, teraz ho niekedy zje celeho a niekedy len kusok a viac nechce.. niekedy sa to strasne drobi a je to take suche, vtedy to nechce, inak suhlasim s tym ze radsej nieco domace.. ale ako v pripade nudze na desiatu ak ste niekde vonku, je to sikovne.. nam sa vsetci strasne cudovali ked som povedala ze maly to nechce, ale ja mu sladkosti skoro vobec nedavam, max nejaku susienku.. cokoladu asi tak raz za par mesiacov aj to len kinderku, jednu tu malicku tycinku.. ublizit mu to nemoze ale treba mysliet na to ze vsetko s mierou.. ja to sladke nedavam hlavne kvoli tomu ze moj syn je obcas slaby jedak a este ked dam sladkost,tak mi nepapa vobec, tak uz sa aj okolie zmierilo s tym ze u nas so sladkostami moc nepochodia, ale aj tak napr dnes sme doniesli celu igelitku sladkosti, co si vysibal a to ma 17mesiacov, akoze ja som nechapala vsetkych ze nad cim rozmyslali ked mu to kupovali, ale vsak tatinko si da rad

pandula
9. apr 2012

najlepsie nikdy na 1 brumik je 10 g cukru co mas take mensie 3 lyzicky 😅 ale tak od roku sa take kolacikove veci uz mozu.

lucula73
9. apr 2012

ja som tiež pri prvom dieťaťi bola nadmieru alergická na všetko..........na všetky umeliny,ečka..........a teraz pri druhom som trochu povolila.....
brumíka som dala malému asi od 1,5 roka.a ako rýchla svačina občas ,nie pravidelne isto neuškodí,neviem prečo sa tu kočky čertia a dávajú ho do jednej kopy s hranolkami 😝
A poviem vám,ani mojmu krpcovi už nechutí,počiatočný ošial za brumikom je fuč 😉

katkamarek
9. apr 2012

V troch rokoch uz urcite moze, ak teda nie si proti "umelilnam", ale to by si sa asi nepytala od kedy moze 😀 Ak nema alergiu na lepok, vajecne bielko alebo nieco co ten burmik obsahuje, tak moze. A ja od roka davam postupne vsetko, pomalicky, postupne a vsetko s mierou. Ale ta moja papulka sladke velmi aj tak nechce 🙂

zmrzlinkams
9. apr 2012

Ahoj ja si tiež myslim že asi tak po roku a pol by sa mohol davať brumik alebo niečo sladke podla mna v pohode ale skus si brumika urobiť doma sama, určite ťa to vyjde lacnejšie, dieťa to viac poteši a može ti pritom aj pomahať a može si vytvoriť vlatneho brumika - može si ho po upečeni samo rozne ozdobiť, použiš fantaziu a možeš použiť aj farbiva potravinárske a vytvorite uplne novych bumikov - čo može urobiť velku radosť aj tebe aj dieťatu. ja som si kupila plech je to na 12 malych brumik macikov ale je aj na 9ks da sa aj cez internet kupiť ak nezoženieš v obchode ja som ho zohnala v obchode stoji tak cca od 3 do 5e podla toho kde a aky ... 🙂

Brumik-recept

2 hrnčeky polohrubá múka, 1 hrnček práškový cukor, 1 hrnček olej, 1 hrnček mlieko, 4 vajcia, 1 prášok do pečiva, 1 vanilkový cukor

Postup : Olej a vajíčka vyšľaháme v šľahači, pridáme cukor, mlieko a pomaly pridávame múku zmiešanú s práškom do pečiva. Kakaom dofarbíme cesto na labky

a pištolou možeš naplniť brumika nutelou ktoru nechaš dobre zmaknuť alebo lekvárom alebo nechaš len tak čistych bez naplne čo možno bude aj lepšie pre deti

ja osobne velmi rada pečiem a planujem to svojej dcerke piecť preto som si to zhanala no my sme ešte maličky na taketo maškrtky ale už sa osobne velmi moc tešim ked budeme spolu v kuchyni vypekať a bude mi dcerka pomahať 🙂 a ja ju možem hrdo všetko učiť tak ako mna učila moja mama 🙂

nelicefo
9. apr 2012

cca od roku.😉

mirka285
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
estterka
9. apr 2012

nedali sme vobec.

bianca
9. apr 2012

nasa dostala na svoje prve narodeniny namiesto torticky ale nic moc nepojedla no zabava to potom bola riadna.Aspon sa vyhrala

ikke
10. apr 2012

precitaj si zlozenie, ak ta neprejde chut, tak po roku "mozes". samozrejme vsetko s mierou... 😉

bv_alexandra
10. apr 2012

najskor ho okoštuj a potom sa rozhodneš sama či mu ho dáš. ja neviem ako iným ale mne to prišlo ako čistá umelina 😝

moniciak
10. apr 2012

Ženy ženy nedávať vôbec veď načo toľko a toľko cukru umeliny katastrofa 😀 Veď je to en PERNÍK ktoré deti majú radi aj čokoládu aj lízatká aj keksy čo sa moze dieťatku stat ked to zje raz za 3 dni??? To aj keď bude choiť do školy nebudete kupovať??? Ja sa snažím Monike variť zdravo papkáme aj veľa ovocia a je ešte na Sunáre 🙂 Ale od roka kúsok dať ochutnať z takej sladkosti je úplne v pohode veď to nie je jed ani nič extra ťažké na žalúdok 🙂 A po troch rokoch sa už nemusíš pýtať môže všetko

zuzana17
10. apr 2012

po roku

katuska169
10. apr 2012

ja som mojej malej zacala davat ked mala 7.mesiacov 🙂

kataatak
10. apr 2012

Ja som ho dala, ked mala dcerka asi tristvrte roka a mala z neho alergiu - vysypala sa okolo ust a na krku. Skusila som to este asi po pol roku a bolo to rovnake. Mala je atopik, takze netvrdim, ze je brumik zly, ale rozhodne nasej malej ho davat nemozem...

sandrika1986
10. apr 2012

Ja som dcérke dala Brumíka keď mala 2 roky 🙂

lucka1987
10. apr 2012

krsniatku ho nekupujem ma 2 a pol roka . a nebudem ho kupovat ani mojmu drobcovi. Zaobideme sa aj bez neho .. No ked ho niekto na navsteve, alebo babka s dedom s nim ponuknu, tak nebudem robit poriadky. mimochodom, mne tiez nechuti

p4
10. apr 2012

ja davam od cca 11 mesiacov,ale samozrejme s mierou. tak raz tyzdenne.