Od koľkého mesiaca môžem dať dieťaťu rožok?

nika1082
22. mar 2014

Synček má o týždeň 7 mesiacov.

seemani
22. mar 2014

ja som môjmu dala len tak žužlať, ke´d mal 7 mesaicov. Ale len raz, rožok nie je dobrý v tom, že sa lahšie pricapne na podnebie, takže ja radšej dávam čerstvý mekkučký chlebík, natriem maslom, dám plátok šunky( šunky, nie salámy) a nakrájam na vojačikov. Malý to má každý deň na raňajky, zbožňuje to.. už kludne môžeš dávať aj rožok aj chlebík 🙂

liz_lemon
22. mar 2014

@seemani sunku deti nemaju jest do 3 rokov, hlavne kvoli vysokemu obsahu soli, a roznym konzervantom, a cerstvy chlieb nie je vhodny ani pre dospeleho, nieto este pre take male dieta

sense
22. mar 2014

no myslim ze na sunku je v 7 mesiacoch hodne skoro, i ked nie je sunka ako sunka ale aj tak ma vela soli....ja somdavala malej obzuvat korku z chleba kvoli zubom alebo suchare...

saska.t
22. mar 2014

biely rohlik do ruky na zuzlanie ano,sunka od 10 mes.

ivet1371
22. mar 2014

kludne ked si pri nom možeš dat.aj moje deti zbožnovali chlebik maslovy a šunku. a že šunku od 3 rokov to je aka blbost och niekedy neverim už vlastnym očiam čo tu čitam 🙂 🙂 🙂 🙂

katy2
22. mar 2014

Rozok zuzlat moze, len treba dat pozor, aby sa mu celkom nerozmocil koniec a nedostal sa mu tak velky kus do pusy 😉
a sunka? ja robim domacu, sol davam minimalne, konzervanty ziadne a podiel masa mam 100% 🙂 takze sunku veselo papaju od malicka....

jankastubka
22. mar 2014

Ja som tiez asi v 7 mesiaci dala. Sunku chcem najskor dat po roku, ale nie hocijaku - ziadnu presolenu mukou zahustovanu sunku. Najradsej mam tu z lidla ma 95 % masa. A cakat so sunkou do 3 rokov sa mi zda extrem. Ved po roku by uz malozacat dieta jest postupne vsetko co rodicia. Samozrejme sol v obmedzenom rezime. Ale uz by sa pre dieta Nemalo varit osobitne.

tutky
22. mar 2014

určite s pečivom nie je problem ja tiež davam aj s masielkom a šunkou treba vyskušat či nebude nejaky problem odporucaju to aj lekari,

m_ij_ka
26. mar 2014

pečivo už môže, ja som tiež mojej dcérke dávala od pol roka a šunku som jej krájala na drobné kocky od 10 mesiacov

mahulenka87
26. mar 2014

ja dávam malému rožtek, žemličku a chlebík tak od 8 mesiacov. Dávam mu ale kúsočky... aj bez zúbkom si dokázal odhryznúť veľký kus a bojím sa, aby sa nezadrhol... :-/ Zatiaľ dávam iba suché, poprípade do zelenonových príkrmov.

silvinuska6
28. mar 2014

myslím že už môžeš dať kľudne 😀