Od ktorého mesiaca môže dieťa papať Pribináčik?

efka82
29. okt 2012

Prosim vas od ktoreho mesiaca mozu deti jest pribinacika

careamell
29. okt 2012

Sprav si ho doma: 250 ml šľahačky+250 ml tučného tvarohu ,pridaj trocha trstinového cukru a máš ho doma, bez všetkých tých úžasných prísad. U nás doma sa za tým bijú. Malému ho robím od roka 🙂

glowix
29. okt 2012

my sme začali s pribinačikom od 10 mesiacov a malej nechutil tak potom v jedenastom a od vtedy papame..tak dva krat do tyzdna,,viac ani nechce..

amouramour
29. okt 2012

@something...velky like!...ja tiez v duchu polutujem eti co ziju na bio zrne a klickoch...bio je podla mna jedno velke klamstvo...ako vsetko s mierou....ale uprimne co poznam v okoli prave tieto deti uzkostlivych matiek maju najviac zdravotnych problemov

nikolet_89
29. okt 2012

ja som malej dala ked mala 5-ty mesiac 🙂 a teraz papame jeden jogurt denne zvolensky s prichutou samozrejme 🙂

zigzag
29. okt 2012

moje niake priinaciky a debilinaciky neje, si precitaj co to obsahuje, same zelatiny a aromy a skroby , kup radsej kyslu smotanu a hnedy cukor a vymixuj, mozes pridat aj ovocie, ake uz papa, my sme zacali po 8mom mesiaci.. sice chce to troska casu, ale koli zdravej strave pre moje dieta som ochotna obetovat trocha casu 😅

mirage
29. okt 2012

@amouramour
@pojezdalova
To skor bude alergicke a nachylne ked mu v 6 mesiacoch strcite do ust xantanovu gumu, apodobne lakocinky.Jezisi baby, mylite si zdravu stravu, vyvazenu, ovocie, zeleninu, dobre zdrave maso s bio. Aj klobasa a bravcovy lalok mozu byt bio a je to nezdrave / aj ked dobre/.

katuska80
29. okt 2012

ja som malým začala dávat od cca 6,5m a spapaju kazdé ráno 2 pribináčiky alebo miláčiky 🙂

verronicka
29. okt 2012

Prečo ked tu položí niekto otázku....sa niektoré mamičky hned rozčulujú a idú ju ukameňovať zato, že sa len opýtala ???
Možno tá mamička má prvé dieťa a nemá skúsenosti, tak prečo sa neopýtať? ...nato tu predsa túto stránku založili, aby sme si poradili a podali vlastné skúsenosti !!!!
Baby nechápem Vás (podaktoré) prečo takto reagujete...ak máte komlpex z toho, že má niektorá mamička podla Vás ´blbé otázky´ tak radšej vôbec nereagujte...alebo napíšte len svoj názor na konkrétnu otázku OD KEDY STE PRIBINAČKA DALI príp. NEDALI VOBEC a nevysmievajte sa mamičke, že akú otázku to položila !!!

@effka82 ja mám 7mes. chlapčeka a ešte sa mu ho nechystám dávať aspoň min. do 1 roka 🙂

baklik
29. okt 2012

ja to nejem, ani som nikdy nejedla a nevidim dovod, preco by som to mala malemu davat... co mu to da? sladke? sem tam mu dam piskotku, to mu bohato staci, je spokojny. on si to sam nepyta, to akurat rodicia naucia na take, s prepacenim, gebudziny.
nas sa ide zblaznit za bielym jogurtom. po tom, co som si co-to precitala o mliekarenskom priemysle, kupujem mu bio z tesca alebo billy a sem tam kozi a ovci jogurt. ledva stiham do ust vkladat lyzicky 😀

janaal
29. okt 2012

Ja som dala malej asi ked mala rok, ale neeeechce doteraz, vzdy to plula, tak mame s pribinácikom pokoj. 😀 Apropó všetky superzástankyne ovocia a zeleniny- dúfam, že dávate detičkám len a len jabĺčka a mrkvičku z domácej záhradky....., lebo ak z našich supermarketov tak...... 😀 to kľudne radšej aj toho pribináka nešťastného. 😉

beruska.zuzanka
29. okt 2012

@efka82 skús kúpiť radšej Lipánek, alebo Matyldu, má lepšie zloženie, je chutnejší aj lacnejší a po roku, keďže je to tvaroh 😉

1234lubka
29. okt 2012

ja dam svojmu sem tam termix..tak od 8 mi pediatricka povedala mu mozem daz ale nie cokolodovy ani kakaovy.....ale nedavam mu casto asi raz dva krat do tyzdna....

zuzub
29. okt 2012

najlepšie keď mu ho nedáš nikdy, prečítaj si zloženie 😝

lucia20
29. okt 2012

ja som dala tusim od 4mesiaca.... a teraz ma vsetci zabite... ale teraz davam uz len doma vyrobeny.... 😉

catik
29. okt 2012

Ja som prvýkrát dala keď mali chalani 8 mesiacov a to len preto, že mi nechceli jesť biely jogurt. Zmiešala som jedného pribináčika a jeden biely jogurt a to som mala pre obe deti a tak to robím stále. Nedávam, ale každý deň.
A verronicka, to čo si napísala sa mi veľmi páči, mám ten istý názor.

sendy182
29. okt 2012

ako ktoré..............niektoré ho majú radi aj v 5 mesiaci a iné deti ho nemôžu ani po roku............... 🙂

nicky182
29. okt 2012

ahoj, nikde nie je presne napisane od akeho mesiaca mozes dat dietatku pribinacik 🙂 mliecne vyrobky by sa mali zavadzat cca od 7a viac mesiacov veku diatata ....ja som dcerke zacala davat mliecne vyrobky od 9m ....je pravda, ze pribinacik je riadna umelina, skor skus pohladat nieco VIAC tvarohove-smotanove ...cely cirkus okolo pribinacika je aj preto, ze nie je prave lahko stravitelny, zatazuje zaludok, oblicky atd. ...preto cim neskor mu ho das, tym to to travenie menje zatazis ...

danu
30. okt 2012

@efka82 vsetky odpovede najdes v temach na ktore ti dala linky bubelko