Od ktorého mesiaca môže dieťa papať Pribináčik?

efka82
29. okt 2012

Prosim vas od ktoreho mesiaca mozu deti jest pribinacika

sksko
29. okt 2012

cca 1 rok... niekto da skor, niekto neskor.... 😉

materina_duska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
da_n_ka
29. okt 2012

Ja davam, od pol roka cca

mj28
29. okt 2012

ja som davala a aj nasa pediatricka mi odporucala pribinačika az od 1 roka ... a na druhej strane všetky maminy co mam v okoli,tak davali ovela ovela skor ....

digysa
29. okt 2012

Myslim si, ze na Slovenskom trhu jednoznacne najziadanejsim a najdolezitejsim "jedlom" pre batola je PRIBINACIK

Je to jasne ...nutna potrava pre slovenske deticky....

Mi to pripada, ako keby sa mame narodilo babatko ona hned zacne odskrtavat v kalendari kolko dni jej zostava do tej slavnostnej chvile, kedy konecne otvori PRVY PRIBINACIK...

jeeeeeej 🙂

(Prcic, keby som aspon vedela, co to ten Pribinacik je)

lejlla
29. okt 2012

mne dr povedal ze az okolo roka,ale presne ako pisu ,maminy davaju skor.len viem ze co sa tyka zlozenia top pre deticky je LIPANEK 🙂

zuzi0911
29. okt 2012

Ahoj ja som davala tak po pol roku okolo 8~9 mesiaca. ale tiez mi doktorka hovorila ze az od roku a aby som jej davala biely jogurt.

malinkaaninka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanes10
29. okt 2012

ja som malému tiež začala davať ked mal 6mesiacov...

nanulik
29. okt 2012

konečne sa dozvedám niečo nové🙂

Halóóó tu na koníkovi je super vec, volá sa to vyhladávanie 🙂

a aby som nebol uplne OT tak ja som dávale ked mal malý asi 8 mesiacov

danusskaaa
29. okt 2012

daj, ked uznas za vhodne. ja som dala v 5mesiaci a mala ho ma velmi rada... jasne ze tabulkovi odbornici budu pisat nech pockas aspon do roka.... je zdarvsia mrkvicka a ine zeleninky, ale aj nieco sladke babo potrebuje! ja davam vsetko co papam aj ja-aspon malinka ochutna a nikdy jej nic nie je! je spokojna a zdrava! tak sa uz konecne prestanme stale pytat a toto moze, a toto nie... ved vyskusaj a uvidis ci to pasuje alebo nie. niekto papa banan od 2mesiacov a moja ani v 8nemoze, lebo ju upcha. proste je to vsetko individualne!!!vyskusaj a ak nebude mat nejake reakcie /nahodou nejaku alergiu, alebo ine.../ tak davaj. my davame kazdy den pribinacika, alebo jogurt ktory robim doma!

vampgirl
29. okt 2012

Idealne nikdy, nie je na nom nic zdrave, len kopa cukru a tuku. Co takto nahradit ho bielym jogurtom a ovocim? Moja dcera bude mat dva roky, este nevie, co je to pribinacik a len tak skoro sa to ani nedozvie 😎

stanislavao
29. okt 2012

mozno kopa cukru, ale urcite chuti lepsie, ako biely jogurt. ten nezjem ani ja a ani moje deti. pribinacika sme davali od pol roka. detom to chutilo a chuti dodnes.

bibistec
29. okt 2012

no ako myslis tak od cca roka len si uvedom ze to ni je mliecna zdrava desiata. je to cukrovinka. obsahuje same ecka a cukry, nic zdrave. skor by som zvykala na biely jogurt, ale ako obcasna maskrta preco nie .

mirka285
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaapeter
29. okt 2012

moja mala zacala maskrtit pribinacika od jedneho roka, skusali sme aj predtym, ale nejak jej nechutil, ale teraz je to dobra maskrtka pre nu, v mojom okruhu znamych niektory davali od pol roka, kazde dieta je individualne, kazdemu chuti nieco ine, treba vyskusat 🙂

lussy23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka1987
29. okt 2012

😝
Kde bolo, tam bolo... bol raz jeden Pribináčik.
Dobrý , chutný, tvarohovy.. má však háčik.
detičky ho milujú,
no lekári varujú.
nehodno ho drobcovi (do 12 mes) dať,
ak z neho nechcete alergika mať.
😀 😀 😀 😀 ma ti tak napadlo akosi spontanne 😅

no osobne nedavam vobec pribinacka ani nic take. teda maly to uz ochutnal, ze co to je. ale to tak na navsteve..
papame smotanove jogurty, alebo biele s ovocim.. a ked tak od roka, ochuteny domaci tvarohovy " pribinacik "
Pribinacky maju pre deti do 1 roka vysoky obsah bielkovin. a to tiez nie je dobre.. no je to na zodpovednosti kazdej mamine ako k tomuto pristupuje.. urcite by som ho nezaradila do povinnych prikrmov skor ako pred 12 mesiacom

something
29. okt 2012

Niktore odbornicky detom nedavaju zrat nic len bio zrno ktore sa sa lisi od normalneho iba vtom, ze sa vozi v recykl.sackoch...daj kedy chces, a nevsimaj si ,,odbornicky 😠 ,, ktorym mami mocili cumle do medu a su ziva a zdrave....

luciannka83
29. okt 2012

tuším, že od 8meho mesiaca sa môžu dávať mliečne výrobky,... okrem tvarohu. A tiež by som uprednostnila biely jogurt. A najlepšie asi z domácej výroby.

hradnapani
29. okt 2012

a to sa da vobec jest? ved to uz nema s pribinacikom nic spolocne. Minule som to kupila - vodova brecka, kelimok naplneny do polovice...

pastelka74
29. okt 2012

súhlasím s something...ja som dala od 6.mesiaca a žijeme....a vieš čo je najlepšie?...že ti tu radia aj také,ktoré vôbec nemajú deti....riad sa podľa seba,radšej túto otázku zruš,lebo ako pozerám a čítam,už ťa začínajú kameňovať 😀 😀 😀 😀 😀

anelehka
29. okt 2012

ahoj,davaj kludne od kedy uznas za vhodne,nemam z teba pocit,ze ho chces davat od 2 mesiacov,zboznujem tie maminky ktore sa chudatka az hrozia,ak tu padne takato otazka a tie mudre rady,minule tu jedna mamina pisala,ze straca mliecko a tie mamky,no skoda reci,jedna jej napisala,ze ma pocit,ze je l e n i v a 😝

katulka74
29. okt 2012

Manzelova sesternica volala priamo vyrobcovi a oni jej povedali ze oni odporucaju od roka.

deniskap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaja73
29. okt 2012

nech si kazdy dava svojmu dietatu co chce-z vyzivoveho hladiska da pribinacik babenu asi to co nutela-plno kalorii ale nic co by telo ozaj potrebovalo.
Naucit dieta na zeleninu ci ovocie je vacsia fuska-uznavam ze je pohodlne napchat babenu pribinaka a vytesovat ako super pribera na preventivke. 😅
Casto vsak potom mamicky 2-3 rocakov fnukaju ze dieta nic neje len sladkosti. 😕
Ale OK,kazdy ma pravo na svoje vlastne rozhodnutia. 😉

Ofice sa tvaroh moze od roka-teda aj pribinak.

pojezdalova
29. okt 2012

Ja si myslim, ze ked to dietatu chuti preco jej ho nedat???Je chore prehnane deti chranit pre niektorymi potravinami a vyrobkami, potom bude dieta nachylne na kadejake alergie............a s cim vsetkym sa stretne ked zacne navstevovat skolku.to je moj nazor, moje deti jedli potraviny tak ako ja a niesu vobec chore ani alergicke......... 😉

muckopucko
29. okt 2012

od roka, aj ja som dávala 🙂

dionyzka
29. okt 2012

ja som tiez za nazor, ze nikdy. Je tam len plno chemie, tuku a cukru. Dat alebo nedat je len na Tebe. Uz ked, tak pockaj aspon do roka.