Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Od ktorého mesiaca môžem dať dieťaťu niečo sladké?

migely
17. sep 2014

moja dcéra ma 1 rok a tri mesiace

bonaqa2013
17. sep 2014

moj syn jedol horálku v 10 mesiacoch. A ešte ako otváral ústa.... Sladké. V súčasnosti má 20 rokov.

evittam
17. sep 2014

Moja má 9 mesiacov a sladké už dávno vyskúšala. Neviem prečo sa pýtaš?!

matarka
17. sep 2014

Ja som zrovna vcera citala o tom, kolko "skryteho" cukru vlastne pojeme...az mi z toho prestala chutit cokolada, ktoru som popritom chrumala. Takze za mna - cim neskor, tym lepsie, idealne az ked dcera sama zisti, ze existuju sladkosti..

evelynm
17. sep 2014

dieta do jedneho roka by sladkosti vôbec nemalo jest. Je to nezdrave, neuzitocne. A po jednom roku tiez velmi opatrne. V utlom detstve si deti vytvaraju stravovacie navyky, mnohi prave kvôli nespravnemu stravovaniu v detstve bojuju neskor s obezitou a s roznymi ochoreniami, akurát ze si uz málokto spomenie, co vsetko nevhodne clovek pojedol ako dieta, ako zbytocne bol zatazovany jeho traviaci system. Toto sa vemi podcenuje.
Nerozumiem, preco potrebuju mamicky davat malickym detom sladkosti. Detom to nechyba, kym to nespoznaju. To su len take predstavy mamiciek, ze mu "chcu dopriat"...

cannella
17. sep 2014

Ak si mala sladke nepyta, tak jej to zbytocne netla, nema najmensi zmysel tlacit do dietata rafinovany cukor. Ak uz dojdes k tomu, ze si bude sladke pytat, tak radsej domacu babovku so steviou, alebo hnedym cukrom, pripadne domaci puding. Ak budes kupovat, tak zdravsie alternativy. Mne raz kamoska povedala, ze ved vsetci to davaju detom. Tak som sa jej spytala, ci ked vsetci v ich rodine fajcia, ci da potiahnut aj malej. Tato stadovitost je najjednoduchsie riesenie, robia to vsetci, budem aj ja ako ovecka, ved co sa budem namahat s kolacikom, alebo domacou vyzivou, ked ani ostatny sa netrapia

ichbinich
17. sep 2014

Co je pre teba "sladke"?
Domaci kolacik urcite moze. Na cisty cukor v podobe cukrikov a lizatiek ju radsej ani neuc. Ked to neuvidi doma a nikto jej to nebude davat, nebude to vyzadovat.
Moje deti zhruba od roku jedli aj sladke, trosicku cokolady, aj nejake kupovane keksy a pod. Dva krat do roka Brumika, syn teraz leti na Horalky, ale z tych, co sme donielsi domov, zjedol zatial polovicu. Radsej si dal skoricove slimaciky, co som napiekla 😉
Ja sa drzim toho, ze radsje kontrolujem co a kolko pojedia, ako by som im to mala uplne zakazovat. Takze mozu aj napriklad sladky jogurt, chrumky don, keksy, aj Lentilky, ale teda ja im urcim mnozstvo a napriklad nemaju sladky jogurt kazdy den, ani mlieko so sladkym muesli nie kazdy den.

miriem
17. sep 2014

Moj syn skusil ozajstne sladme typu cukrik az po dvoch rokoch. Ja som mu neponukala a on si nepytal. Dovtedy mal akurat nejake cerealne nemacane keksy, alebo karobove chrumky, spadlove pukance s medom, burizony, susenu ovocie- cize nebol uplne bez sladkeho, ale cukriky, cokoladu, dzusy sme zacali davat az po dvoch rokoch. Snazim sa v obmedzenom mnozstve, ale nie vzdy sa to da... 😔 hlavne pri navstevach.

dubka29
17. sep 2014

Zodpovednosť je na tebe. Dieťa prijíma cukor v chlebiku v materskome mlieku či UM ale i v ovocí. Ja malému 16m ani doteraz nespadol čaj ale nevyhnem sa tomu ked ochutnava moj. Ked tak papka nejaký kolacik upeceny ale.ten bez.cukru nepapkat. Čo sa týka cokolad to vôbec nedávam keksiky minimálne. A ozaj cukor v jogurtoch ani nehovorím. Takže netreba žiadne sladkosti

kofoluska
17. sep 2014

Dnes mas toho cukru na...neho snad vo vsetkom. Naco to este nasobit sladkostami? Pokial si to dieta nepyta (a kedze to nepozna, nechyba mu to a nema si to preco pytat), tak netreba davat. Cukor odvapnuje kosti a sposobuje obrovske vykyvy v hladine cukru v krvi. Vysledkom je len rychly hlad a dalsia chut na sladke.
Tvojmu dietatu na uspokojenie sladkej chuti bohate staci sladke ovocie, sladke druhy zeleniny a obilnin (napriklad pseno).

bleee
17. sep 2014

môj začal až v 2,5 roku a môže za to škôlka. Pomaly každý týždeň má niekto sviatok a nosí sladkosti. Dovtedy bol pre syna najväčšou sladkosťou banán a jablko. Keby nie škôlky, určite vydržíme bez sladkostí dlhšie. Teraz zje ovocie len keď mu ho nanútim, už si ho sám nepýta. Pýta si sladkosti 😢

amandas
29. sep 2014

podla mna podla toho co presne povazujes za sladke.. napr. ja som davala malej domace kolaciky, domaci brumik,snazila som sa aj o domace vyzivy.. ale tie jej teda moc nechutili.. takze pri nich sme ostali verni kupovanym vyzivam Ovka.. piskoty a tak. v tom vsetkom mas v podstate cukor...co sa tyka cokolady, cukriky a tak.. asi by som sa snazila tomu vyvarovat a posunut to co najdalej..moja mala bola z toho strasne hyperaktivna a teda nehovorim o tom ako to skodi a tak 🙂

meluela
29. sep 2014

Lizatka, cukriky a cokolady vobec nepotrebuje (ani ako dospela) ... piskot, domaci kolac a pod., to uz obcas moze. Je to priserny pohlad ked male babatko sedi v kociku a v ruke nekvalitne kriklavo farebne lepkave lizatko 😠 ja davam po 3r obcas ochutnat aby nemal pocit ze o vela prichadza .. kusok kvalitnej cokolady uz obcas dam, hroznovy cukor, ovocne dzusove cukriky z dmka. Lizatko par krat olizal aby videl ze to nie je nic moc. Inak skor mierne sladke pecivo, kvalitne keksy (bez stuzenych tukov), domace pecenie, dzem, vela ovocia ... je to aj ked sa snazim sladke obmedzovat tak ci tak viac nez dost ... je mi jasne ze akonahle je vacsi kontakt z priemernou populaciou, tak exponovanie tonami sladkosti narasta ... za par tyzdnov v predskolskom zariadeni som mala doma nazbieranu celu kopu sladkosti, ktore som nastastie este vedela tak zapatrosit ze sa nejedli ... nehovoriac o nahodnych podarovanych lizatkach len tak od ludi na ulici ci v obchodoch ... v skolke to musi byt fakt des zo sladkostami, hlavne ked ani nevidia rozdiel medzi vodou a sladenou limonadou

jongopongo
2. okt 2014

súhlasím s @matarka cukor obsahuje väčšina potravín takže dieťa ho nemusí príjímať ešte aj v sladkostiach, naša má rok a tri mesiace a o sladkostiach može len snívať a ešte aj dlho bude, jej oblubená lakota je biely jogurt s ovocím a občas nejaká sušienka ;) tak len dúfam že jej to aj dlho vydrží.

nutrimas
4. okt 2014

Ak sa uz rozhodnete pre cukor v jedalnicku, siahnite urcite po zdravsich nahradach. Jednou z nich je brezovy cukor. Ma nizky GI 7, cize je vhodny aj pre diabetikov, mozu ho aj tehotne, dojciace mamicky aj deticky.Okrem toho, ze je nizkokaloricky, posobi osetrujuco na zubny kaz. Chutovo je podla nas lepsi ako napr. stevia. Je znamy aj pod nazvom xilitol.
Najdete ho aj v nasej ponuke v PRO shope, prip. na nasej stranke:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
@migely

asimama
4. okt 2014

toto je velmi blba otazka.. 🙂 od jedneho roka dieta moze vsetko..ano ze to deti nepoznaju..ale cim neskor sa dostanu k alergenom..tym horsie to s alergiami je..moj maly mal pol roka a cuclal lizatko a teraz co??ma tri roky a cokolada mu vobec nechuti..v zivote miá lizatko celôe nedojedol..jedine co mu chuti su cukriky tik tak..ale aj tie vacsinou vsetky nepoje,lebo sa s nimi skor hra 😉 kazde dieta je individualne..ale tot s alergiami moj nazor.. 😉

tinapa
4. okt 2014

Môj syn má 1 rok a tri mesiace a sladkosti neje vôbec. Nepýta si, nedávam...pre jeho zdravie je to lepšie- potom sa čudujeme, prečo "zdravý" človek v 40, 50- tke dostane infarkt, prečo na Slovensku umierajú najviac na srdcovo- cievne choroby. Samo- nie je to len zo sladkého, ale celkovo dáva veľa ľudí už malým deťom, napr. párky- môj ich ešte nejedol...alebo slaninu... Až teraz som mu dala po troche, nie každý deň ochutnať detskú šunku, hoci nie som moc naklonená, lebo bohviečo tam všetko dali... Nie všetko, ale nakupujem ALNATURU v DM. Kaše, ovsené vločky, keksíky... Môj malý veľa keksov nezje, tak mu to vydrží dlhšie... 🙂

mataba155
4. okt 2014

Pokial nepyta, tak nedavaj. Tiez som sa tak riadila, ze neni to zdrave. Ale uz asi ako pises okolo 15 mesiaca uz aj navstevy zacali nosit pre malu sladkosti tak som jej to musela dat, samozrejme po trochach. Teraz pri druhom dietati, som sa tomu neubranila, nemal ani rok, a zacala som davat. Ked videl starsiu sestricku, ze nieco papa, musela som dat aj jemu 😠

veriiii
4. okt 2014

Dcerka ma 22 mesiacov a sladkosti ani cokoladu,kakao jej este nedavam, jedine detske piskoty Sunarka obcas do jogurtu..Inac ma sladke ovocie ,ako banany a podobne..a dost cukru ma aj v umelom mlieku.
.Popravde, aj nam uz navsteva vselico nanosila, aj poponukala,mala to so zaujmom chytila, olizala a zahodila ..

gilmorka
4. okt 2014

dcerka ma 18 mesiacov a okrem sladkeho jogurtu a asi 5 piskot za tyzden nic sladke nema. Ked maskrti, ma nesolene chrumky, ryzove, kukuricne, pohankove. Ani nevidim dovod jej davat cukriky. Zatial ani ked vidi syna tak nejako sa velmi nedozaduje. U neho to tiez dost obmedzujem, skor papa susene jablcka ked maskrti.
Kakao sa da ochutnat aj inak ako v cokolade, napr. kolaciku, ako posypka na krup.kasi a pod, ak teda ide o zvykanie na alergeny. A v cukrikoch ani nie ze su alergeny,ale skor cukor, glukoz.-fruk. sirup a same farbiva a umeliny, na to si netreba pestovat imunitu ale to skor nejest, a aktivne dieta mam aj bez toho 😀

1257
5. okt 2014

No ahojte dievčatá ja sa čudujem že ked ste také zodpovedné mamičky že v obchode ešte predávajú sladkosti a že ešte nezatvoriki fabriky nehnevajte sa namna ,ale podla mna aj to je choré nevravím že 4 mes.dieťa má jesť sladké ,ale prečo by 1 roč nemohlo?Ved aj to ovocie čo tu opisujete je postriekané a má viac dusičnanov než vitamínov ved v terajšom svete hocičo ješ všetko je len chemikália a odpad .A prečo nemôže jesť dieťa sladký jogurt? 😨 No ja neviem,ale ani toto by som zo svojím dieťaťom nerobila nič netreba prehánať všetko s mierou aj sladké 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli