Od ktorého mesiaca môžme dávať bábätkám kašičky?

miskachrumka
10. jún 2009

🙂 ahojte od kolkeho masiaca možem davat kasicky napr bananove?su miesane s prevarenou vodou.ale chcela som vediet je tam napisane že od ukonceneho 4mesiaca mi mame 3mes.a 2tyzdne a mali mi už nechce humanu ar tak som sa chcela opytat ci by som mu ju po troske mohla davat už teraz

roka96
17. jún 2009

to áno kolko krát vidím reklamy na také kaše, čo som ešte ani v obchode nevidela 😔

megi93
17. jún 2009

Miskachrumka, nevadí, že je to nutrilonova kaša. Tie sú vraj neni až také dobré, ale snáď to spapá. Mi sme mali tú prvú Hami ryžovú a tiež sa zarábala s vodou a bola s píchuťou. No a jahody určite nie...ani príchuť. Ja som sice dosť odvážna, čo sa stravy týka, ale jahody sú fakt tabu.

Babymatej: Tie rakuske Milupy len potvrdzujem čo hovoríš. Sú absolútne najlepšie, chutné, že by som ich aj ja zjedla, keby neboli pre moje dieťa 😝 A aj cenovo su celkom fajn. Len dostať sa k nim. My sme dostali dve, krupicovu a mliečnu s ovocím a malá ich pojedla jedna radosť. Rýchla príprava, výborná chuť a celkom dobrá cena. Podla kurzu, ale myslím, že najviac sú cenovo tak ako tie naše. Len teda tá dostupnosť 😖

miskachrumka
autor
17. jún 2009

praveze ta nutrilon je ok ta mu cuti ale dnes sme boli u pediatricky nas ockovali do noziciek ale to som nechcela chcela som ze som sa pytala dokini a ona povedla ze kludne mozem obmienat tu nutrilon ryzovu co sa miesa vodou ze to nevadi ze to obsahuje ine mliecko lebo mi pijeme humanu ar a ze ju muzem obmienat s tou nestle nemliecnou co sa miesa s nasou humanou ze to sa nbic nestane a tato nestle je tiez ryzova!no a pytala som sa na hami mliecnu s bananom a ze mu mam najprv rozmackat banan a vyskusat dat samostatne az potom vyskusat tuto kasicku!aky mate na to nazor!

megi93
17. jún 2009

Ja si myslím, že je to jedno asi. My sme dali najprv banánovú kašu, lebo banán mi príde zapekačný a v kaši toho nie je tolko. Ale ono je to asi jedno. Kludne skús aj banán najprv. A zmeny v kašiach mi neprídu také divoké ako keď sa mení mlieko, takže kludne daj teraz nutrilon a potom trebárs aj hami alebo humanu alebo ktorúkolvek 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskachrumka
autor
18. jún 2009

megi ok necham si poradit ved aj dokina povedlal ze to nevadi ze je to nutrilon a ta zas nestle ze to nieje taka zataz ako ine mlieko!a predsa si myslim ze už bude mat 4mes a je podla mna zbytocne zvykat zas jeho brusko zas na nejake ine mlieko len aby mi ho papal ja mu davam tieto kasicky a popritom tuto nasu mumanu ar!dakujem

miskachrumka
autor
24. jún 2009

no baby tak sme sa dali len na nemliecne momentalne som kupila ryzovo mrkvovu ale mu chuti tak som rada 🙂 baby co ked by som vyskusala mu dat prvy banan mozem už teraz?mame skoro 4mesiace

lindda
24. jún 2009

ja by som banan nedala bud ho zapece alebo bude mat krce.. Staci mrkva a po 2 tyz by som skusila jablcko nie hrusku robi detom krce. A pomali zemiak a tak velmi opatrne nieje sa kam ponahlat zbytocne zatazovat organizmus.A kasicky su super Nutrilon a Hipp prve jedlo su tiez super my sme mali super skusenost 😉

miskachrumka
autor
24. jún 2009

nutrilon sme mali ja teraz kupujem nestleeeeeeeeee takze bananik nie no ok lebo dokina nampovedla ze mu už mozem skusit dat trosku az potom bananovu kasicku

megi93
24. jún 2009

My sme banán dali v 5 mesiaci myslím....ale podla mňa môžeš aj teraz. Našu nezapiekol, by som povedala, že práve naopak.... Skús troška a ak to bude ok, tak na druhý deň, mu daj kludne aj celý, taký menší.

miskachrumka
autor
24. jún 2009

no ok uvidime a dakujem megi

vanja
24. jún 2009

banánik a ovocie by som zaradila deťom až po odskúšaní všetkej zeleniny, nakoľko ovocie je sladké a potom sa môže stať, že vám nebudú chcieť papať zeleninku, ak tak na obed zeleninu a na olovrant pri starších deťom ovocie

verona20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulka79
25. jún 2009

ahojte,,no ja mam zo zahrady mladu zeleninku,,ale mojmu matkovi chuti papat kazdy druhy den,ale banan ten ma velmi rad! 🙂 a co sa tyka kasi aj tu zje ale zeby lepsie spinkal to sa mi nezda.tak mu ju teraz na chvilku nedavam,ma 5,5m je kojeny..a ked nepapa kasu vecer spinka ovela lepsie..

miskachrumka
autor
26. jún 2009

no to mne moj asi nebude chciet len tak zeleninku samu pchybujem!!!!!! ☹

megi93
26. jún 2009

Miskachrumka možno sa budeš čusovať. Aj ja som si myslela, že mi to nebude jesť a v pohode. A to sme dokonca začínali kašami a ovocím najprv...a potom v pohode zjedla aj samotnu uvarenu mrkvu alebo so zemiakom

janka1224
31. júl 2010

ahojte,

prosím vás o radu. Mám 4 mesačné dievčatko chcela by som jej dávať na noc kašičku aby prespala trošku dlhšie. Kojila som ju 1 mesiac a aj dávala nutrilon HA.
Teraz je na trhu kaša nutrilon nemliečna od 4 mesiaca, ale na obale je zobrazené že sa pridáva s mliekom nutrilon 2. My však papáme nutrilon 1 HA, tak teraz neviem či tu kašu môžem zmiešať z mliečkom nutrilon 1 HA?
No som z toho jeleň, keď kaša je od 4. mesiaca ale nutrilon 2 HA je od šiesteho. Neviete mi prosim poradiť? 🙂

skybaby
2. aug 2010

@janka1224 ja som mala kase (nieco ako nutrilon z anglicka) a zacala som davat ked mala dcera 4 a pol mesiaca ako prvuj veceru okolo siestej a okolo deviatej dostala este mliecko ... a zarabala som normalne s nutrilonom 1 a na tvojom mieste by som tiez zarabala s nutrilonom 1 ... ta 2 je podla mna uz o nieco narocnejsia na travenie tak aby si nezatazila malej zaludok 😉

monikazarka
25. dec 2018