Od ktorého mesiaca ste dávali deťom puding?

luciferkax
3. jan 2012

Odkedy ste deťom dávali puding, napr. zlatý klas alebo kakaový, s kravského mlieka? Začínali ste postupne, po lyžičke, alebo ste mu rovno dali plnu misku?

martinex
3. jan 2012

dnes som dala 1x,maly ma o tyzden 11m...spapal celu misku...a ked dopapame UM co este mame doma,prejdeme rovno na kravske 😉
ak je v rodine alergik,zacala by som opatrnejsie

lenuliatko22
3. jan 2012

ahoj,mne dr povedala,ze kravske mlieko do 8 mes.urcite nie...

lubinka26
3. jan 2012

ja som dnes dala prvykrat krupicovu kasu z kravskeho mlieka. zjedla asi tolko ako bezne kasu. nie sme alergici, obycajne maslo, aj tvrdy syr bol ok, tak dufam, ze nebude nejaky problem. kamosky davali do varenia KM ovela skor.

katren
3. jan 2012

my sme zacali davat tesne pred 1-vym rokom, s tatinom skusala a po roku spapala celu misku, a je jej jedno akej chuti je.... 😉
@lenuliatko22 ale ona ma starsie deti.....

gumimaci
3. jan 2012

Nas maly mal az po roku a to asi 2x, u nas sa to velmi neje 🙂 a prvy x dostal do misky len na par lyziciek, ani som ho nesladila podla navodu, len trochu vanilkoveho cukru a slabu lyzicku cukru /v navode je 2-3 pol. lyzice/

anjelicek26
3. jan 2012

Ja robim puding z ryzoveho mlieka, normalny vanilkovy, chuti im obom, vzdy prisypem jahody alebo maliny a par piskot 🙂

abbie
3. jan 2012

ja ho robim z umeleho mlieka a dala som rovno plnu misku 😀 a nic malemu nebolo

moniciak
3. jan 2012

Ahoj ja robím asi od 9 mesiacov ale cez fľašku (áno viem že sa neodporúčajú príkrmy na fľašku ale ja jej tak dávam tie kaše pre malé deti pudingy aj krupicu ostatné obed ovocie a detské jogurty na lyžičku som si tak istá že to zje a má to rýchlejšie cez fľašku 🙂 ) a tiež robím ešte z umelého mlieka už aj vanilkový jahodový atď okrem kakaového... na kravské mlieko sa zatiaľ nechystáme tak skoro 🙂 🙂

kvetinka211
3. jan 2012

myslim ze je aj kopec inych potravin, ktore sa daju dat dietatu v tomto veku ... preco prave puding? sladka prifarbena muka v kravskom mlieku .. mozno tak od roka a pol, dvoch rokoch po troskach ... ovela vyzivvnejsia je predsa kasa - daju sa uvarit rozne druhy aj ich vvselijako ochutit ...

fialkaa
3. jan 2012

puding ani nic ine v prasku malemu nedavam a ani ja nejem (okrem instantnej kavy). pride mi to velmi umele, navyse tie prichute su same ecka plus cukor. radsej dam malemu jogurt.

lienockaa
3. jan 2012

z umeleho mlieka som puding nevarila, kojili sme..a z kravskeho uz mal vyse dvoch rokov, ale zje ho tak 5x do roka, aj to len vanilkovy..malej som puding este nedavala, no boli sme v nemocnici, mala vtedy 1 rok a tam nam davali aj puding..dokonca aj kakaovy..ale nejedla ho, dala si len piskoty ciste a tiez sa kojime, tak som jej nechcela davat nieco z kravskeho mlieka..myslim, ze ho este nepotrebuje.. 😉 ked ale davas umele mlieko a vies z neho uvarit puding, tak preco nie? 😉

pralinka25
3. jan 2012

ja som malemu uvarila ked mal 18 mesiacov prvy krat ale nechcel ho. skusila som kakaovy a ten odmietol uplne. mozno skusim vanilkovy este ale asi neskor.
ale nenasla som na nom ze by obsahoval Ecka.
ja mu varim mliecnu ryzu radsej miesto toho.

inak ked varite z umeleho mlieka tak akym sposobom. umele mlieko sa nema varit nie? teplota nad 40 stupnov ho nici nie?

pimpulienka
3. jan 2012

Malinka ma 18 mesiacov a ešte puding nemala

vlastusss
3. jan 2012

my mame rok aj mesiacik a uz papame puding nie tak casto ale chuti jej velmi..davam jej normalne mliecko a ni c jej zatim nebolo...

beruska.zuzanka
3. jan 2012

po roku až a takmer bez cukru, celkom šmakoval, pár lyžíc dala a teraz ho veľmi obľubuje 🙂 ako aj krupicu a iné klasické sladké detské jedlá

digysa
4. jan 2012

Drb.......a vie mi tu niekto na celom modrom konovi povedat, na co je dobry PUDING? Ake nutricne hodnoty, vitaminy a zdrave zlozky obsahuje pre dieta, ze sa nedaju nast nikde na svete, len v PUDINGU???????
Keby sa tu niekto spyta, odkedy som zacala davat maso, alebo banan, alebo mrkvu, alebo rybu, alebo.......to je jedno........

Je to tu niekedy fakt chore.... 🙄 😖 😕

A ta mamicka- moniciak - to zaklincovala cele.....od 9 mesiaca a cez flasku.... padam na hlavu, idem sa schladit....

cervena_ciapocka
4. jan 2012

@digysa v podstate s tebou súhlasím, že puding ako jedlo pre dieťa je o ničom ... ale zas netreba sa ponosovať keď to maminy varia deťom až niekedy po prvom roku.
Ja som včera jedla puding 😀 a návšteva čo bola u nás (matka 3 detí) sa ma opýtala, či nechcem dať aj nášmu malému (5 mesiacov, navyše atopik) 🤐 🤐 no čo na to povedať. Som povedala radšej len nie a viac nekomentovala.

lypka
4. jan 2012

@luciferkax ja som dal malej ked mala 6 mesiacov a celkom si pochutnala 🙂 nemala s tým žiadny problém, bola spokojná

veronikam
4. jan 2012

Ja by som tiez nedala puding aspon minimalne do 2 rokov, naco je to dobre nerozumiem. Radsej dam nieco zdravsie a chutnejsie, ako zafarbeny prach. 😉

julianka777
4. jan 2012

no to sa tu uz fakt nemoze nikto nic opytat bez toho,aby sa do nej niekto hned nepustil...ved toto je forum!!!niektore by si mali radsej kusnut do jazyka...mat tak ich problemy a prezidentov plat 😝 inak ja som davala malej asi od 8-meho mesiaca a smakoval 🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamichloe
4. jan 2012

ako baby,normalne Vas niektore nechapem....ked už puding,nie je dobry pre Vaše dieta,ved zeleninova polievočka,puding a kaše,su zaklad pre naše detičky.....alebo ked ste take hviezdy,dajte im rovno klobásu do ruky ☹ ☹ ,nechape ,čo tu niekedy niektore napišu !!!!a čo ked dava puding do flaše...spravi ho redši a ma namiesto večerneho mliečka,pred spanim,ked je už babo mrzute,vycucka z flaše...ja davam lyžičkou,aj osladim,nech si pochutííí,uvarim vo vode(možete kludne kritizovať 😀 😀 )a potom pridam do mierne vychladnuteho presnu davku sunaru,a mlieko tak skoro nedam,starši surodenci su alergici na BKM....je zdravy,chutny a nie je to len zafarbeny prach!!!!!možete kritizovat!!!!tot moj nazor 😵 😵 😵

sorciera24
4. jan 2012

ja som davala tiey asi od 9 mesiacov.....}ved to nejdeol kaydz den|.....som to striedala s krupicou, ovsenzmi aksami a pod. ....ako co je na tom yle< ved to nedavame v 5tich mesiacoch......moj maly je velky jedak a teraz napr. nema v skolke problem nieco zjest.......poje vsetko a je zdravy....ano aj puding, kt. tam davaju......

lussy666
4. jan 2012

ja som dala az teraz niekedy, ale nie ze by som nechcela, len my to doma nejeme, tak som zabudla, ze nieco ako puding existuje🙂) ale chuti malej velmi, tak jej raz za cas robievam, par piskot a ovocie do toho. a normalne z kravskeho mlieka, to davam aj do varenia a tak..inak je stale kojena.

li_la
4. jan 2012

Jaj!!! Všetko je choré, proste nejedzme nič. Ani my, ani deti.
To je jediné, čo na to môžem povedať. Niečo, čím sme sa napchávali celé detstvo je zrazu niečo horšie ako jed na potkany. Netvrdím, že nie sú veci, ktoré môžu byť ozaj škodlivé, ale puding a piškóty - OBYČAJNÉ som jedla odkedy si pamätám a nič mi nie je...
Puding je zlý, ale smrdlavý zelený zapekajúci banán z Tesca, ktorý bol odtrhnutý ešte skôr, ako si stihol uvedomiť, že je banán, je to najlepšie, čo môžeme našim deťom dať. Super!!!!!!!

Tvoj Samko má približne toľko, koľko môj Samko. Mliečko už môžu aj obyčajné, síce som ešte nedávala, ale tiež sa teším, keď mu prvýkrát spravím punding a predpokladám, že to bude v priebehu tohto týždňa. Vyberiem si lepší puding a urobím. A moje dieťa ho zje. A budeme obaja šťastní.

Mimochodom, viem zopár receptov na domáce pudingy, ak by si chcela. 🙂

stanislavao
4. jan 2012

10 mesacnemu uz mozete kludne dat puding. co by dietatu akoze z toho malo byt? dajte vanilkovy, aby kakaovy nezapekal nahodou a nevidim v tom ziaden problem a je podla mna jedno, v akom mlieku ho spravite. 10 mesacne dieta uz moze jest vela veci a nic mu nebude. co by ste do kedy niektore mamy chceli "chranit" svoje deti od normalneho jedla???

titkovamiriam
4. jan 2012

od roka, ale nie praskový ale doma vyrobený, ako kasa tak aj puding sa daju uvarit od základu doma 😉

karinka2105
4. jan 2012

tu sa uz fakt neoplati nic napisat,lebo ak das dietatu nieco co sa niekomu prieci tak ta zakopu rovno pod ciernu zem,dobre ze ta nenazvu nezodpovednou,,ze to do toho dietata pchas.
cim viac budeme opatrne voci tomu co papaju,nebodaj aby im to nespadlo na zem,sak hadam to nebudu jest spinave,tym to dieta bude viac alegricke
videla som to na svojej sesternici,cil je alegricka hadam na vsetko naco sa,ale ked bola mala zaobchadzali snou ako v rukavickach,toto nesmela tamto nesmela
nehapem toto zmyslanie niektorych
ja som dala malej puding ako 9mesacnej,od 9m,sme na obycajnom kravskom mlieku a nic malej neni a nechyba
ona mi tie praskove mlieka odmietala,a je to este vacsie zlo,ako ten praskovy puding.tot moj nazor,...

kaja73
4. jan 2012

Puding od urciteho veku-preco nie?,ale brala by som ako pochutinu-nie ako potravinu-podobne ako cokoladu-proste obcas ano,ale nie ako zdroj zdravej vyzivy-lebo nim ozaj nie je. 😉
A určite by som ho nedavala denne.
To radsej celozrne kase-aj tie su kaloricke-možes ich zarabat do roznych mliek-rastlinnych aj zivocisnych-ale maju aj nieco vyzivne v sebe-na rozdiel od pudingoveho prasku,ktory je vyzivovo len vystrel do prazdna.

jasminet
4. jan 2012

po roku, do kravskeho, minimum cukru. a len vanilkovy - iny jej nechuti