Od ktorého mesiaca ste začali prikrmovať?

kristinocka12115
23. jún 2016

ahojte, mam otazku odkedy sa smie prikrmovat? a ci zacat ako prve prikrmovat? 🙂

sardinka335
23. jún 2016

@kristinocka12115 od ukončeného 4 mesiaca mozeš začať prikrmovat dieta na UM...kojene sa píše ze od 6 mesiaca. Prvý prikrm napr. zemiak popučeny alebo ja som pripravila ako kašu zemiak s mliekom popučeny. (mlieko MM alebo UM) to su take neutralen chute, začať skor zeleninou a potom pridavat ovocie nakolko je sladšie. Tolko taka hruba teoria. Ja som ako prvy prikrm spravila uz spominanu zemiakovu kašu a potom som pridavala, mrkvu, cukinu, kuracie mäso...tak postupne.

kristinocka12115
autor
23. jún 2016

pytam sa preto pretoze mala ma 2 mesiace a je stale hladna sme na UM pretoze sme MM vobec nemali a ked jej dam UM tak mi je po nom stale hladna ... cize vobec neviem co mam robit ... sestra napriklad zacala prikrmovat uz od druheho mesiaca a to ryzovou kasickou ale to len tak jednu odmerku aby malej moc neroztiahla zaludok ...

sardinka335
23. jún 2016

@kristinocka12115 a kolko ti vypije na jedno krmenie? z čoho usudzuješ ze je hladna?
zahustit sa da aj vyvarom z ovsených vločiek alebo svätojánskym chlebom vola sa to Nutriton. Ale skor sa porad s doktorkou v poradni. Na prikrmy je vazne ešte skoro. Zase neni dobre veci urychlovat, mozno ani prikrm by nič nevyriešil no kto vie.

kristinocka12115
autor
23. jún 2016

@sardinka335 no to zalezi podla nej niekedy vypije len 60 ml niekedy 180ml ako sa jej zmysli ... ako som to usudila ked juprilozim n aflasku je ako ,,besna" a ked dopija a uz viac nema zacne plakat ale ako jej spravim dalsie tak to uz neche ... nechapem ju niekedy ... alebo si zvykne kusat ruku 🙂 🙂

jonnie
23. jún 2016

@kristinocka12115 Ako vies-ze je hladna? Tak zvys davki mlieka-ale urcite by som ine nedavala. A necakaj teda 3h-ale skus ponuknut mlieko skor...a uvidis-ak odmietne-nie je hladna. Mozno ma len obdobie sputu a pominie to. Co na to pediater?

jonnie
23. jún 2016

@kristinocka12115 robis jej stale rovnaky objem? Mozno chuda v tom nema istotu. Aj za cenu-ze mlieko vylejes...ale casom sa ustali. Neviem kolko sa odporuca na krabici pre jej vek.

ela2710
23. jún 2016

@kristinocka12115 ahoj a ako casto papa? Davas ju aj odgrgnut? Podla mna je to dost rozdiel, ze raz vypije 60 a raz 180 ml...na krabicke su aj odporucania kolko ml v akom veku a ako casto...ja mam 3-mesacneho ma 63 cm a 6900 g, a teda papa po 150 ml na jedno krmenie, raz necha 10-20 ml, inokedy to spapa raz dva cele, po cca. 2/3 flasticky ho necham si odgrgnut - grgne si vzdy dva razy, a potom papa dalej, ked sa zacne hnevat alebo spucat, alebo sa tvari tak nepohodlne, tak ho dam odgrgnut znovu. Papa cca. 6 krat denne, vzdy vydrzi bez papania cca. 2 - 2,5 hodiny, ale noc prespi uplne celu. Prsteky, a celkovo rucicky si papaju skoro vsetky deti, moj krpcek mal na palceku aj modrinku z toho, kupila som mu cumlik, pri dvoch starsich detoch som cumel nepouzivala, ale Lukasko ho proste potrebuje, on sa s nim zabava, dudle ho. Prikrmy pre 2-mesacne babatko su strasne skoro, nema este dobre vyvinuty traviaci system. Moj prvy bol na UM, skusala som prikrmovat od 4-teho mesiaca, ale bolo to len trapenie, take dietatko je este male a nedalo sa ho krmit, nechcel to, vypluval to, hral sa s tym a to mal vyse 4 mesiacov, tak som si povedala, ze pockam, skusila som ked mal cca. 5,5-6 mesiacov a uz vedel papat ovela ovela lepsie, pri druhej som ani nespekulovvala, bola kojena a zacala som teda v 6.mesiaci a teraz treti je na UM ale nedam prikrmy skor ako od stvrteho mesiaca, aj to len skusim nepojde mu to, tak zacnem neskor. Vsetko ma svoj cas...
A k tomu papaniu, ak ti dobre pribera a prospieva, tak to nebude v tom, ze by bola hladna....

ela2710
23. jún 2016

@kristinocka12115 a veru tie mnozstva mliecka drz rovnake, kukni podla veku na krabicke, lebo ju to potom zrejme pletie ked ma raz tak a raz tak

kristinocka12115
autor
23. jún 2016

@jonnie hmm lenze ona sa budi co pol hodinu ak vypije 60 ml a chce znova jest ak vypije 120 spi hodinu a chce jest ... ano robim jej stali objem ... keby nie tak krabica UM vydrzi u nas dlhsie ako tyzden ale to je nemozne .... 😒

ela2710
23. jún 2016

@kristinocka12115 tak preco jej nerobis za kazdym 120 ml, a nedavas jej napr. kazde dve hodinky? Moj sa napapa, prebalim ho, hodinku az dve sa hrame, niekedy aj dlhsie a az potom zaspi 🙂

kristinocka12115
autor
23. jún 2016

@ela2710 hmm my pouzivame cumlik uz od narodenia, a co sa tyka mlieka robi si sama co chce teraz som ju nakrmila a vypila mi 30 ml a 90 ml mam vo flaske co mi to uz vypluva ze to nechce a zase spat nic ma svoje bujne dni v poslednej dobe je jak nepricetna ... som zufala babule ☹ ☹ ☹ ☹

kika2111
23. jún 2016

@kristinocka12115 ahoj mozno nechce znovu jest..mozno si to len ty myslis..niekedy staci zobrat na ruky,porozpravat,zaspievat,pokolisat,prebalit atd..a zacni so systemom napr.kazde 2hodiny 150ml a dodrzuj aspon 2dni a uvidis ten rozdiel 🙂

kristinocka12115
autor
23. jún 2016

@ela2710 a nevies mi povedat ako to do nej mam natlacit krmim ju aj pol hodiny ale ona sa mi s tym cumlom len bavi

ela2710
23. jún 2016

@kristinocka12115 a grgne si normalne? lebo Lukaskotiez vypluva, ak si neodgrgne, a ked ho dam, tak papa zasa dalej

kristinocka12115
autor
23. jún 2016

ano odgrgne si ale ako nahle jej dam flasku dalsi krat tak sa zacne tvarit ze spi

kristinocka12115
autor
23. jún 2016

@kika2111 mi cez den spime maximalne 2 hodiny cize sa jej venujem naplno :D :D

tobnuf
24. jún 2016

Pocuvaj svoju pediatricku ale skor ako od 17t by sa zacat nemalo.. zacina sa zeleninou .. potom.ovocim

tobnuf
24. jún 2016

@kristinocka12115 od druheho mesiaca je brutalne skoro.. este nema vyvinute zaludocne kyseliny a velmi by si jej zatazila ogranizmus pocaj!! Alebo vymen UM ale urcite neprikrmuj

bajana
24. jún 2016

@kristinocka12115 prikrmovat 2m dieťa v žiadnom prípade! Tvoje dieťa vôbec nemusí byť hladné. Môže byt prestimulovana, mať kolíky, atď. Prvorodičky robia chybu, keď si myslia, že akákoľvek nespokojnosť sa vyrieši fľaškou... skús ju cez deň"nechať tak", nevenovat sa jej stále, nehrat sa, nenosit ju furt, choď 2x von, nech spi, 2h spánku na také malé dieťa je málo. Prečítaj si niečo o kolikach a odsleduj, či nimi dieťa netrpí. A takúto a podobné otázky sa pytaj lekára vramci poradne.

jonnie
24. jún 2016

@kristinocka12115 my odkedy sme na UM-tak su rozne fazy...teda presli sme nan neskôr, ale sledujem, ze jeden cas sa chcel sam krmit-lezal a drzal flasku s mojou pomocou, teraz ma "mojkacie" obdobie a takeho maleho obrika musim vziat na ruky a tak ho krmit flaskou. Ked vypluva cumel z flase-zrejme hladna nebude. Urcite neprikrmuj a porad sa s lekarom. Mozno staci viac osobneho kontaktu - nosit ju viac a nebude to teda jedlom. Drzim palce.

kristinocka12115
autor
24. jún 2016

@jonnie nosit ?? sak ona mi kolko krat place aj na rukach davam ju na brusko ale tam moc nechce byt vydrzi tak 3 minuty a potom zacne plakat a sami uznajte ze tiez vam nieje pomoci ze ked place aby ste svoje ratolesti hned nevzali na ruky a neutisovali ... malo co spime ale to si myslim ze je tym ze sa snazi vyrovnat mojmu spaciemu programu a vytvara si svoj vlastny tak spi vtedy kedy ona potrebuje ... kolko krat sa stalo ze len tak odpadne do spanku ale co s toho ze max na 5 minut cez den , noc to je hruza chodi spavat o pol 11 a budi sa co hodinu o 3 sa zobudi a sme hore as do 8 a potom zaspi zasa len tak na hodku a cez den spi maximalne hodinu a myslim ze na dvojmesacne babetko je to strasne malo :/
na spanok sme skusali vselico ale najviac nam pomoha vozenie v aute ale ako nahle sa auto zastavi tak mame oci ako keby sme spali dva dni a zasa ten isty stereotyp kupili sme hupacie kresielko no myslite ze tam bude no neexistuje max 5 minut ale spanok nic kupili sme vybracne kresielko ani to kocik neexistuje ziadne huskanie ked sme vonku tak aby ste behali bo ona potrebuje citit vietor na tvari ako keby :D :D niekedy ju uz fakt nechapem ... chcem pre nu to najlepsie ale naozaj sa niekedy neovladam a uz jej aj vynadam .... normalne sa niekedy uz citim na neake prasky ... ale tak zatial je to v pohode uz sa tesime na zuby to len vtedy bude katastrofa ... :D :D

jonnie
24. jún 2016

@kristinocka12115 Taky podobny spaci rezim sme mali aj my...a mame aj doteraz 🙂 Ale utesujem sa, ze v puberte budem dieta tahat z postele - aby vstalo 🙂 Nejako to prezijem dovtedy. Uz si len srandu z toho robit, lebo mi nik neveril, ako moze spat tak kratko, aj to len na rukach a bola som prastastnaaaa, ak vobec pospalo aj tam. Svokrine reci - ze si zvykne na ruky som nebrala - lebo som potrebovala, aby aspon chvilu pospalo. S vozenim v aute detto - aj teraz - ked ideme - akonahle zastaneme, uz oci ako ohnicky a ide sa vystrajat. Postupne ti pomoze len sledovat, kedy sa jej bude chciet ist spat a nejako jej vytvarat rezim....skus si kreslit na kockovany papier kazdy den casy, kedy asi spala a za tyzden ti do da nejaku mapu - a budes sa moct odrazit dalej. A ver...u nas ani prikrmy nepomohli k lepsiemu spanku. Ked niekto spomina kase....je to iba blud, ma spave dieta, ale nie kasa k tomu dopomohla. Nam pomozu asi v neskorsom veku len rezne a salat 🙂

jonnie
24. jún 2016

@kristinocka12115 Ked sa ti zobudi v noci, tak s nou nejako debatis? Ja nocnu lampu len vo vedlajsej izbe a v takom polosere sa ho snazim zdrapit na ruky a vlacim a čičíkam....bez slov, bez prihovarania, aby zaspal....dnes sme tak behali od pol tretej...hodinu. Skratka, tvoje dieta nepotrebuje tolko spat. Bude sikovne, si hovor...zatial co ide deti spia, ono bude skumat svet 🙂

kristinocka12115
autor
25. jún 2016

@jonnie nie v noci sa s nou nerozprava pustim jej premietacku na stenu ktomu uspavanky a tapkam ju po zadku aspon tak je ticho ale spat sa jej nechce a takto robime kolko krat aj tri hodiny v kuse aby asspon ako tak zaspala ... niekto na spanok pouzival prepasirovane ovsene vlocky ale ja osobne si myslim ze by jej to len uskodilo na zaludok tak sme to ani neskusali ... hovorim si ze dieta nieje pokusni kralik ... najhorsie je ze ked ju nieco bolite a vy nevidite co a ona vam to povedat nevie je to ako na zblaznenie chcete jej pomoct no neviete ako pretoze neviete co ju boli pocujete len plac a slzy nakrajicku ocka ... ale snazime sa ucim ju aby spala alspon v neakych intervaloch aj ked mozno len po piatich minutach ale snazime vecer sa snazim ju vzdy ulozit do postielky v tu istu hodinu a s papanim no je to bieda ale ked vypije tych 30 tak to by mala mat na hodinu nepcham do nej skor ako kym neprejde hodina davam jej cajik ale ten mi moc pit nechce dva krat potiahne a dost ... cez den sa jej snazim naplno venovat pokial nespi hrame sa pozerame si farby na karticka obrazky v kniskach rozpravame sa masirujem jej nozicky brusko cvicime nozickami a hladkam ju po hlavicke... ked ju hladkam je taka pokojna a klipka ocami ale ako nahle prestame oci su zas velke jak zemegula ... ale vsimla som si ze ma v hlave filipa ked som sa snou uz vivadila ked plakala a bola furt nervozna tak som jej len tak povedala nech sa uz troska skuludni a ze nech uz neplace tak s tichla pozrela sa na mna a bola mozno 5 minut ticho normalne som o nej nevedal ale po 5 minutach zasa .... nechcem ju prikrmovat aj ja si myslim ze je este skoro to bola len otazka ze od kolkych by sa mohlo lebo niekto zacina od toho dva a pol mesiaca niekto od 3 a niekto pomali as od 5 tak preto som sa pytala ze kedy je to asi tak najvhodnejsie :D

ukulela
25. jún 2016

@kristinocka12115 no tak ja som zacala od ukonceneho 6ho mesiaca. a moje dve segry tiez. nekojene deti sa zacinaju prikrmovat od ukonceneho 4ho. ak niekto dava dietatu prikrmy uz v 2, ci 3 mesiaci, riskuje nasledky, ak vyhlasi, ze jeho dietatu sa predsa nic nestalo, tak preto,lebo malo stastie, nie mudreho rodica.
ak je problem s jedenim, skus vymenit mlieko. nemava mala koliky? berie nejake probiotika?nieco na koliky? porad sa o tom s pediatrickou. davaj malej jest aj kazde dve hodiny v pohode, ja som kojila aj kazdu hodinu a pol, ked chcel. pri umelom mlieku davaju aj pit - cistu vodu, ci caj, mozno feniklovy by ti pomohol, ak ma malaproblemy s bruskom.
poznam znamych, co 10mesacne dietakrmia pastikou a parkami, ale neberiem si z nich priklad. ani ty si neber priklad zo sestry.

tobnuf
25. jún 2016

@ukulela taky argument ako pouzivaju maminy ze "nic mu neni" ale nevedia ako bude v buducnosti ked bude starsi - dospely. Ci nebude mat traviace problemy a pod. podla mna je cista nezodpovednost napriek radam pediatrov zacinat s prikrmami skor ako odporucaju. Kam sa ponahlat ? Za cely zivot sa este naje somarin

bajana
25. jún 2016

@tobnuf tiež dobrý argument je: matka vie najlepšie, čo je pre jej dieťa dobré...

dominikav123
25. jún 2016

@kristinocka12115 dvojmesačné dieťa dávaš spať o pol jedenástej večer ?

tobnuf
25. jún 2016

@dominikav123 myslim si ze je diskutabilne riesit kedy ide spad drobec. Napr. moj niekdajsieho casu aj o 23.00 chodil spavat lebo sa vydrichmal cez den 😂 a nedal sa mu ten poobedny spanok odopriet lebo bol mrzuty .. a este ak ma drobec koliky .. tak koniec. My sme celu noc nespali.

jonnie
25. jún 2016

@kristinocka12115 este k spanku...polozis do postielky a cakas-kym zaspi? U nas by som sa nacakalaaaa...jednoducho 20 min na rukach...a to som obcas riskla a dala ho do postielky skor...zobudil sa a mohka som odznova. Az ked zaspal hlboko--spravidla tych 15-20 min.na rukach...vtedy zaspal na dlhsie. Zial...nemam srdce hodit ho do postielky..jednak by sa aj 2h prehadzoval a plakal. 9 mesiacov bol v brusku a ja chcem-aby za tych par mesiacov tu na svete bol ako dospelak? Neboj..to sa kusok zlepsi. Ja som blazena-ked sa teraz naucil poobede spat hodinu vkuse...to je zaaazrak pre mna. Ale uspavame stale na rukach...je to mamickar-ked citi blizkost..tak sa tak slastne uvelebi v naruci a do par min.spi. uz to nie j tak ako na zaciatku...niekedy 2 min.a dieta spokojne....