Odkedy dávať párky, šunku, filety, rajčiny?

katka13122
19. apr 2008

Mamicky,kedy mozem zacat davat,parky,sunku a filety???a este by ma zaujmalo rajcinky kedy sa mozu dat 🙂

jeudi
10. jan 2010

aponchie:jdu ti sem osobně poděkovat.koupila jsem tu přenídávku je chutově o sto procent lepší ,málému strašně chutnala,takže strašně moc děkuju.. 😵 opravdu stačí jen koukat pořádně,a hlavně neni sladká jak cecek jako ty ostatní...takže stokrát dííííííííííííííííííík 😀 😉 😵

briketa
10. jan 2010

Chcem len napisat, ze vobec nemusi platit, ze ked nieco detom nebudeme davat, potom to budu chciet o to viac.
Moj starsi je vedeny velmi dosledne v strave. Ja som az fanaticky dodrziavac zdravej stravy u deti, koli mojim osobnym zasadam. Nikdy nedostaval klasicke sladkosti ani cukor, ziadne masove vyrobky, ziadny biely chlieb, sladke jedla. Ale ja tak varim doma, nie ze my sa budeme napchavat a on chudak sa na nas pozerat.
Teraz ma styri a pol a naozaj nema rad ani sladkosti ani vyrobky. Odmietne. On skratka na sladke nie je. Moze sa mu nukat milacik (pribinacik), vyziva, keksiky, nicoho sa nedotkne.
Ale napr. aj moji dvaja bratia nikdy nesiahnu po sladkom a to ku tomu ani neboli vedeni.
Ja si myslim, ze to je ciste od individualneho tipu cloveka. A vo vseobecnosti sa mi zda, ze muzi inklinuju k sladkemu menej ako my. 😅
A v mojich ociach to ma urcite zmysel a vyznam viest dieta k spravnym zasadam stravovania, lebo je to dobry zaklad do buducna.

aponchie
10. jan 2010

jeudi tak to su rada,ze si ju nasla a ,ze vam chutna ja to kupuju i pro sebe v ramci dietni stravy 😀

briket je to pravda sice nase mala ma rada sladkosti ja to omezuju sec muzu pac je po nich jak silena plna energie,ale je tezke ji zakazovat kdyz se sama cpu obcas kokynkama 😀 nicmene jednou chtela kostiky tak sem po nalehani vyhovela a poblila se z toho uplne silene tak od te doby jak to vidi fuuj kostici mami to je hnus co?rika to i v obchode no je spontani bohuzel🙂)kdekoliv prijdeme a deti maji same nalepky kostik ona jen projde kolem a nezajima ju to ani paula ani zadne pudingy nic ona sotva sni jogurt a to bilej a jogurtove kysane mleka toho hodne teda anebo koupim kysku acidko a dam do toho domaci zavareninu mixnu a ma shake..,ale jako od 3let mi neji zeleninu vubec 🙄 ve skolce ano,ale doma proste ne a ne a ne nevim proc ..jednou rkela,ze rajc eneji pac by byla cervena 😝

briketa
10. jan 2010

Aponchie, do urcitych neoblubenych druhov zeleniny, ci ovocia by som nenutila ani ja a to sa u nas vari zelenina aj ovocie naozaj vsetkeho druhu, od ruzickoveho kelu, zeleninove banany, ci kaktusove ovocie.... (byvame v klimate, kde je takmer vsetko po cely rok)
Su rozne fazy, ktorymi myslim idu vsetky deti, u nas bolo jeden cas, ze brokolicu nejem, lebo stromy jest nebudem... :D
Nieco prejde, nieco ostane. A napr. tie rajciny, vela detom nechutia koli smiesnej konzistencii. Vacsinou aj to prejde.
Tu sa napriklad hovori, ze uplne staci ked dieta je ovocie, so zeleninou sa kludne moze zoznamovat neskor.
Vela veci je kulturna zalezitost, u nas davaju prve prikrmy slady zemiak a avokado. Mexicke deti sa napchavaju cili paprickami od jedneho roka a na citrusy ani nemame obmedzenie, ze by boli nejaky alergen.
Je zaujimave sledovat ako rozne narodnosti maju uplne protichodne stravovacie zvyky a pritom vsade rastu zdrave deti.
Presne na toto som videla teraz uputavku v kine na jeden novy film, vola sa to "babies" (prepac admin za odbocenie, ale ono to vlastne suvisi)
ako v styroch roznych kutoch sveta rastu deti do jedneho roka v uplne protichodnych podmienkach a urcite ze aj s inymi stravovacimi navykmi. Uputavka vyzera ohromne:

https://www.youtube.com/watch?v=0yYxt4FL6Z0
aponchie
10. jan 2010

briket jenze ona nesni zadne certve ovoce ani zeleninu..ovoce teda jo to bych kecala sni mandarinky a jablko obcas banan ,ale to ji musim naloupat a davat do pusinky za pochodu ,sama od sebe ani tuk a to si na zahrade trhala sam cherry rajcatka jako malinka ,trhal maliny jahody a prd tak sem koupila formy na zmrzku a delam s jogurtem ovoce a mrazim sni to ,ale musim ji to trosku osladit jinak je to kysele 😖
a varenou ji sni v pohode jenze to ma malo vitaminu neboli skoro nic..smazenej kvetak i brocoli sni..miluje rajskou..rajcata sou prej lepsi tepelne upravene nez syrove ,

aponchie
10. jan 2010

ale zase ji konzervy s tunakem silene rada jen to musi byt rio mare 😝 😀

aponchie
10. jan 2010

jezisi to vypada dobre nemas link na stazeni pls?

briketa
10. jan 2010

pride to az v aprili do kin! ja idem na premieru, ale urcite potom zozeniem aj link, prip. kupim neskor dvd a mozem napalit.

aponchie
10. jan 2010

to nevadi to uz bude na netu nekde ja mela vsecky filmy driv nez sli do kin 😀 ale tohle nemuzu najit zatim kurna

jeudi
10. jan 2010

a kde stahujete ty filmy?potřebuju na to náký program?já tomu totiž vůbec nerozumím..já neumim stáhnout ani film sto let starý 😎

klarik707
2. apr 2020

ahojte zienky, mamicky😉 moja natalka mala v marci rok a este som jej ziadne taketo veci neskusala davat. ani sunku, mam uz postupne zacat? a ak ano, tak aku navrhujete? dakujem za rady🙂

potomka
7. apr 2020

@klarik707 nieee, este jej vobec nemusis davat taketo produkty. Sunky by mali deti papat az od 3 rokov, takze este stale mas cas. Ak chces, kludne sa tu ale mozme pobavit o zdravsich produktoch. Si aspon navzajom poradime a do buducna budes vediet, ake kupovat, hm?...

klarik707
9. apr 2020

@potomka ano? az od troch rokov? myslela som si, ze skor, dobre vediet🙂 aaaano, to by som bola velmi rada, keby sme si tu o nejakych zdravsich potravinach popisali🙂😉

potomka
14. apr 2020

@klarik707 jasne, ze az v takom veku. Uplne zbytocne by si skor zacala, mohla by si jej odpalit nejake organy. Treba pekne postupne. Tak podme na to. Napis najprv ty, ake masove produkty (sunky, salamy, atd...) kupujete. A potom ti napisem aj ja...

janett_332
15. máj 2020

Vážne baby až tak neskoro dávať dieťaťu mäso? Ale to len šunky, také kuracie a zajačie mäso, to sa môže aj skôr nie? V auguste sa stanem prvorodičkou a už začínam mať menšie obavy, ako to budem zvládať😕😇

pracujucazienka
15. máj 2020

@janett_332 ja som išla cca podľa tohto..niečo som dala skôr niečo neskor upravila som si podľa seba

janett_332
17. máj 2020

@pracujucazienka ďakujem ti veľmi pekne, takéto tabuľky sa mi zídu 🙂 Idem si to preštudovať, aby som bola dobre prichystaná 🙂

pracujucazienka
17. máj 2020

@janett_332 ono jedna vec sú tabuľky ďalšia čo ti dieťa zje 😉 ako hovorím papier toho veľa znesie..uvidis keď začneš ale aj ja som bola úplne v “lese” a nevedela som čo a ako robiť takze tabuľky boli pre mna vykúpenie a spása..lebo vieš ako je to keď starší ľudia radia..😉

janett_332
1. jún 2020

@pracujucazienka je mi to jasné, že realita môže byť úplne iná ale aspoň ako taký základ ako postupovať budem mať. Však toto, že tí starší by hoc čo už malému mesačnému bábätku pomaly dali a tomu sa chcem vyhnúť :D :D Svoje dieťa si chcem sama vychovávať a chcem čo najzdravšie, veď sladkého a iných blbostí sa naje ešte v živote dosť :D

klarik707
8. jún 2020

@potomka to nechci vediet🙈😂 my kupujeme vselijake, nejako na zlozenie nepozeram. tie, ktoru su v akcii, tie kupujem. preto si radsej necham poradit od teba😉

potomka
12. jún 2020

@klarik707 aleeee, ja by som chcela vediet. No ak ti to je moc neprijemne a hanbis sa za to, tak nechaj tak, nebudem ta nutit. Co sa tyka tych akciovych produktov, tak to je v poriadku, ved aj kvalitne produkty sem-tam obchody daju do zlavy. Len treba pozerat to zlozenie, to je najdolezitejsie!..

nikolieta9
23. jún 2020

@janett_332 vies, malokedy sa to da ustriehnut a hlavne vtedy, ked ma dieta uz rok, samo beha a uz chce vsetko kostovat. Mojmu synovy som dala prvy krat sunku do ruky, ked mal 14 mesiacov. Takze je to tazko, sama uvidis, ako tvoje dieta bude napredovat. Kazdopadne ale suhlasim, ze treba dat detsku sunku, ktora neobsahuje tak vela soli a tych e-cok.

janett_332
1. júl 2020

@nikolieta9 to mi je jasné, že potom si viac menej to dieťa stanovuje čo chce. Už sa ale strašne na to teším, veď každú chvíľu už bude medzi nami. A ktorá detská šunka je taká, že obsahuje menej soli a Ečok?

janulik2008
1. júl 2020

Polrocne je male na parky a k tym komentom ze obsahuju hocčo su aj poctive parky 😉

janett_332
1. júl 2020

@janulik2008 áno, to je jasné, že to je ešte skoro. My sa tu skôr bavíme, že od koľkých rokoch je ideálne dávať aj takéto suroviny.

nikolieta9
3. júl 2020

@janett_332 mne osobne sa najviac pozdava zlozenie ale aj chut suniek Krasno, konkretne sunka Amalka je detska. Takze my vacsinou tie kupujeme. Ale isto su aj ine, lebo vsak tych druhov je neskutocne mnozstvo v obchode.

janett_332
8. júl 2020

@nikolieta9 však to je jasné, že ich je veľa. Lebo prídeš do obchodu a máš tam milión druhov na výber. Preto som niekedy rada, keď mi takto niekto poradí, lebo aspoň viem, čo mám kúpiť a nemusím sa dlho zdržiavať v obchode a všetko študovať. Ďakujem, vyskúšame potom keď bude črievik na to pripravený😉🙂

nikolieta9
17. júl 2020

@janett_332 vyskusajte, su velmi dobre.