Odkedy dávať párky, šunku, filety, rajčiny?

katka13122
19. apr 2008

Mamicky,kedy mozem zacat davat,parky,sunku a filety???a este by ma zaujmalo rajcinky kedy sa mozu dat 🙂

dadulka19
19. apr 2008

katka,tu máš toho dosť https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
no malý tvoj má len 8 mesiacov,prečo už rozmýšľaš o párkoch?..na tie má časuuu a ryby teda tiež ešte nie 😝

malovani
20. apr 2008

Párky 😕 ? No, to snad ani ne... myslím, že párky nemusí jíst nikdo...

nevesta
20. apr 2008

Parky by som osobne dietatu nedala, vsak tam je pomlete hocico 😝

suki
20. apr 2008

párky??????To bych v žádným případě nedávala , vždyť je to pro dítě strašně nezdravé.Dobrou drůbeží dušenou šunku může dítě od 9. měsíce.

aponchie
20. apr 2008

parky neee a dlouho ne klidne ve2letech nejdrive 🙂

nensy
20. apr 2008

katka tak to teda nevím .ale do roka asi určitě ne ale stou kuřecí od toho roka stím a si nic neskazíš 😀

alterna
20. apr 2008

parky k zivotu nepotrebuje k zivotu ani dospeli.... 😖 natoz male mimco!!!!!!

lencici
20. apr 2008

MOji známy davali 6 mesačnému chlapčekovi papať párky. Myslím, že to trošku prehánajú oni by chceli žeby malý na rok už papal všetko....

Ja šunku dávam malej už asi mesiac ale veľmi sa za nou netrhá...

lusil2005
20. apr 2008

no parky sice milujem, ale nejem ich odkedy kojim. ked dokojim, tak sa s nim zas objem poriadne!!! 😀 ale malej ich este poriadne dlho davat nebudem. ved je tolko dobrych zdravych veci ktore moze papat. moje zdravie slak traf, ale na to malej som hakliva 😅

a s tou sunkou - asi len taku naozaj kvalitnu...

luciia
20. apr 2008

odkedy som si prečítala zloženie párkov a šunky tak mi je zle

aponchie
20. apr 2008

jedna znama dava chlapeckovi vsecko..konzervy,pastiky,parky,rohliky a prosim uz od pul roku ..langose,parky v rohliku a jine humace ☹ je to skoda no..ale ten parek fakt nema moc masa v sobe chce to cist a cist a cist slozeni a vybirat kdyz uz jednou za cas ho mam rada s kecupek ,ale zasoby doma nedelame klibasky u nas nejsou vubec a uzeniny?max sunka nebo anglicka pod vejce nebo jen na krupavo..ale odnauzila jsem manzu tohle jist pac u nas doma i u neho se to jen hemzilo temahle vecma a je to o zvyku asi pac ted nam to moc nechybi

llucinka
20. apr 2008

dala bych až po druhém roce a jedině nějaký fakt pořádný, jako kvalitní, ne nějaký šmejd. Melou tam bůhvíco a to bych dítěti fakt nedala.
Šunku bych koupila takovou tu pro děti, dneska je už hodně k dostání, viděla jsem ji i tady u nás na vesnici. Ale ani jednu z jmenovaných tří věcí ne v 8mi měsících!!! 😠

aponchie
20. apr 2008

i ta sunka pro deti nemusi bejt koser..v tesku nabizi jednu jako detskou ale slozeni vyrobku ti nedaji precist 😀

llucinka
20. apr 2008

aponchie: No, tak to já třeba složení a výrobce čtu a proto bych ji koupila. Ti, co to nečtou, chcou bu%d ušetřit a nebo nemaj s sebou brejle 😀
Jinak je rozdíl šunka pro děti a šunka pro děti, to je jasný.

draga
20. apr 2008

tak třeba dětskou šunku jsme koupila jednou a naposled byla slaná jak slaneček... 😎 ale jinak malýmu dám kousek dobré krůtí šunky, sem tam jsem dala už i vepřovou výběrovou ale vždycky tak jeden plátek ale napřed jí ochutnám 🙂) a párky nechci vůbec vidět, manžel je sice miluje ale pro dítě ne...určitě jednou párky jíst bude, to je jasný ale času dost...

lyongirl
20. apr 2008

tak ja malému ešte nedávam ani párky, ani šunku a ani sa nejak nechystám, nemám dvôvod sa ponáhľať s potravinami, ešte ani nesolíme, necukríme, varím mu samostatne, ešte nemal ani rybu, aj keď o nej už uvažujem, len musím naštudovať akú môže a nezdieľam názor, že dieťa po roku môže to čo my dospelí... veď sa takých jedál v živote ešte naje...

aponchie
20. apr 2008

presne tak ja jsem v tesku cim dal vic nas....radsi uz to kupuju u reznika nebo v globusu a detskou sunku z teska jako fakt ne..je za nejakych 130kc kilo a ta nejdrazsi hranata kureci je za 189kc a stejne je lepsi chutove neni vodnata netrha se chutove stabilni a dokonce ma v sobe hodne masa a malo skrobu 😀 a detska jak rika draga je dost slana a pomer soli skrobu je srovnatelnej jak v ostatnich ..spousta jich je jen tahak na rodice to mas jak tavene syry a tak pro deti...pamatujete na ten primator trojuhelnicky s kvetinkou na obalu?

draga
20. apr 2008

jj taveňáky to je další věc...sice jsem už malýmu párkrát na chlebík mázla ale vyjímečně...je tam opět jen samá sůl...navíc si myslím, přesně jak aponchie že je to jen tahák na rodiče, myslí si jak dítku kupují to nej nej a ono to tak vůbec není...možná to je jen marketing jak prodat sůl a zbytky masa 🙂)

rybu jsem dala ... pangase, je úplně bez kostí a fakt malýmu moc chutná 😉

jinak mi doktorka na roční kontrole říkala, že mám nadále pokračovat v kojenecké stravě, že na dospěláckou má času dost..takže taky vařím zvlášť, polívky jen vývar maso zeleninka, žádný kostky masoxy apod.,solím jen minimálně ale sladký Dalí papá to mu chutná...no potřebuju ho trochu vyživit má v roce a 2m 8,5Kg 😀

llucinka
20. apr 2008

draga: My měli 8 kilo ve 3 měsících 😀

aponchie: No souhlasím, nejlepší uzeniny a maso je v Globusu a to říkaj všichni. V tescu ani nikde jinde salámy ani uzeniny nenakupuju.

A vždycky říkám, tyhle dospělácké jídla bude malý jíst celý život, tak proč ho tímhle krmit tal brzo, když to není potřeba. 🙂

katka13122
autor
20. apr 2008

maly mi odmieta uz dlhsiu dobu mliecko,po dohode s dr.moze jest prikrmy/co ho neham hladneho/stale dookola 😒 je ovocie,jogurty,maso a je uz toho prejedeni,tak chcem nieco nove,a ja sama neviem co mu mam uz varit 😉
ja som chcela vediet vase nazory co kedy a ako a podla toho by som zacala davat
v knizke som citala ryby od 10 mesiaca
a lunex a syry?????ok kedy sa moze????

draga
20. apr 2008

kačí já jsem četla že dítku stačí dávat max 10potravin stále dokola, že na další chutě má času dost, takže jsem hodně vařila porkovou polivku, tu má malej rád, brambůrky se zeleninkou, polívky...ryby snad jen mořské a doporučovali toho pangase (prodávají filety v marketech) ...ale opravdu v 8m bych párky a taveňáky nedávala..
co je lunex?

dadulka19
20. apr 2008

katka,mäkké syry minimálne do roka nedám,ale tvrdý dávam nastrúhaný do rajčinovej polievky 🙂 a má veľký úspech 🙂
a zeleniny je veľa,tej sa asi nepreje.A napr.dávam aj cestovinky 😉

aponchie
20. apr 2008

presne tak zadne novinky neni nutne davat aspon do roku a pul staci co jedi ted akorat vic masa ale rozhodne nestradaji tim,ze nemaji sul v mase namlete kuze a skroby

katusha
20. apr 2008

ja osobne teda malej nedavam nic, co je slane 😕 nanajvys nejake pecivo a tam je minimum soli 😉
ale poznam aj deti, co ako rocne jedli cipsy a parky 😖 ja som proti, na to maju casu dost 😒 😉

llucinka
20. apr 2008

a o tom, co je vidět rodičů s takhle malýma dětma, jak se ládujou u Meca hranolkama... ☹ a nejen u Meca... 😔

lyongirl
20. apr 2008

katka, podľa mńa to je len o fantázii, ako a čo skombinovať. Zo zeleniny sa dá vykúzliť neskutočne veľa vecí - polievky/brokolicová, karfiolová, mrkvovo-petržlenovo-pórková, sem tam do toho zemiak, alebo ovsené vločky/, cez deň sa dá striedať ovocie/banán, jablko hruška, popr. výživy/, buď samotné, alebo s keksíkmi detskými, môže zemiak s maskom, ryžu, cestoviny, pohánku a kaše tiež rôzne, nech nie je objedený. Ja to tak robím a malému to nevadí a to mi okrem banána nezje žiadne ovocie, výživu zjedol "až" 2x a detské kekse ako Sunarka, Hero alebo piškóty tiež nezje. A ešte papáme chlebík a rožok a stále holý, iba ak vypytuje od nás, tak je na ňom maslo.

lyongirl
20. apr 2008

samozrejme ešte jogurty biele, buď čistý, alebo zmiešaný s ovocím, výživou.

kitty68
20. apr 2008

tady se ryby davaji od 6m a v poho, ale musis koupit cerstve ne zadne rybi prsty a podobne
kdyz koupis tresku, nic nezkazis, ono to je v kazdem state jinak
nakrajej mu jidlo na hranolky at si ji sam 🙂 to ho bude bavit

aponchie
20. apr 2008

kitty to je jasne,v UK to maji trosku jinak,ale ja osobne zastavam nazor,ze clovek by mel jist vsecko ale v rozumne mire a kdyz ne tak si to aspon zkusit pac nejhorsi je neco odepirat nebo presneji nedavat jasne dokud nema rozum nevi co to je ,ale driv nebo pozdeji na to dojde a manza rikal jak jedna jeho znama odpirala dceri kazdej cukr co kde byl ve vsem proste nic nemela jen v ovoci a to jedla min nez vic no a pak jak nekde byla na navsteve u nekoho tak ta mala myslela ,ze sezere vsecko co kde videla proste se naprala sladkym kde mohla a to je hrozne..

suki
20. apr 2008

holky a můžu už malé dát chlebík nebo ještě ne? Má 29. 4. osm měsíců.