Odkedy dávať párky, šunku, filety, rajčiny?

katka13122
19. apr 2008

Mamicky,kedy mozem zacat davat,parky,sunku a filety???a este by ma zaujmalo rajcinky kedy sa mozu dat 🙂

aponchie
20. apr 2008

hmm ja bych nedala

lusil2005
20. apr 2008

no s lepkom opatrne.

mata78
20. apr 2008

tak ja budem tu medzi vami asi jediná mama, ktorá už svojmu dieťaťu dava párky. davam jej ich asi od 16 mesiacov. kupujem jej len originál spišské párky. samozrejme, že to s nimi nepreháňam. má ich tak raz za 2 týž.

čo sa týka chleba a pečiva tak tie papá už od 8 mesiaca. naša doktorka mi povedala, že môžem tak som jej zo začiatku dávala len chlebovú kôrku. malej to robilo dobre na dasienka.
a tavené syry? tie má zo všetkého najradšej. papá ich hádam každý deň od 1. roka. taraz ma budete asi odsudzovať a myslieť si aká som hrozná a nezodpovedná matka, lebo davam malej karičku, ale vyskúšala som všetky možnosti ako prinutiť malú aby spapala detský syr. nič nepomohlo. a pretože malá od 15 mesiaca už nie je kojená a od toho času odmieta akékoľvek mlieko a mliečne výrobky tak som rada, že aspon ten syr spapá. samozrejme, že ani ja ani doktorka nie sme z toho nadšené.

cazadora
20. apr 2008

suki naše malá má 6m a 2t a doktorka říkala že za měsíc pomalu začínat s jogurty a lepkem ale asi na to má taky každej doktor jinej názor stejnak jako na vše co se týká příkrmů

veverca
20. apr 2008

suki- veď to už má skoro 8 mesiacov, to už lepok postupne môžete. Ale my ho zatiaľ moc nepotrebujeme, len občas si kúsok zobne od nás.
A aby som jej dávala párky alebo šunku, to ma ani nenapadlo. Dostala akurát kúštik pečeného kuraťa, keď sme obedovali, ale veľmi na ňu nezapôsobilo.

junovka
20. apr 2008

baby, co je zac ta Detska sunka???Este som o nej nepocula.....a poviem vam pravdu, ani by som ju este vobec nedavala, tak asi minimalne do roka a pol urcite nie, tak isto ani parky 😒

boden
20. apr 2008

Suki, lepok sa kludne moze davat v osmom mesiaci, niekde dokonca uvadzaju, ze od siesteho je v poho. Ved to babo ten chlebik alebo rozok len tak olizuje a zje aj tak len trosicka.... Aj obilniny v rozkoch su zdrave...

kiwuska
20. apr 2008

uuups, parok... no nad tym som este ani nerozmyslala, aj ked uz mame 17 mesiacov. ani ja ich velmi nejem. nemyslim, ze je to to najvhodnejsie pre deti

katka13122
autor
20. apr 2008

kase mu nedavam lebo ho zapekaju,do vcera som mu nedala ani piskoty lebo ho zapiekli...skusim mu dat tu sunku,uvidim,,,maly ma problemy stym zapekanym tak musim davat pozor nato co papa,aj mrkva ho zapekala,banan,piskoty dokonca aj cestoviny aj zltko,chleba mu davam,ale mu moc nechuti ☹

lyongirl
20. apr 2008

katka, skús mu kúpiť probiotiká, to mu upraví stolicu, aj keď neviem, či pomôže aj po dobratí, keď ho tak veľa vecí zapeká.

nikka.vo
20. apr 2008

http://www.stream.cz/video/45/8153-jak-se-co-de... koukněte jak se dělají párky 😉

lu777
21. apr 2008

no, tak pro mě žádný překvápko.. valná většina párků je 😝 😝 😝
párky, konzervy, čipsy.. to fakt dám dítěti jedině až nebude zbytí 😅
i tu šunku bych moc nedávala, je to přece jen taky uzenina.. určitě je lepší ryba nebo nějaké dušené kuře apod.

trixi
21. apr 2008

junovka, detsku sunku maju napr. v Bille. Nemala by obsahovat tolko rychlosoli a inych chemickych blbosti, co sa do sunky dava, ma tam byt vysoky podiel svaloviny. Zasa som niekde citala v mudrych casopisoch, ze deti by udeniny nemali jest do 2 ci 3 rokov. Nepotrebuju to. Ja si myslim (nemusi to byt pravda 😉 ) ze kvalita sunky ci parkov je dana aj cenou. Predsa sunka 1 kg za 70,- nemoze byt tak kvalitna ako sunka za 200,- . A tak je to aj s parkami. Videla som taky rozbor roznych sunk podla cien - cim nizsia cena tym viac nahrazok masa, cim drahsia, tym viac svaloviny, cisteho masa. Davam prednost drahsim vyrobkom a hlavne menej slanym. Nasmu malemu sa nechystam davat tak skoro parky. Mam uz sunku, ktora je menej slana, ked chcem kupit novy vyrobok, poprosim, ci mi odrezu kusok na skusku, a podla chuti sa rozhodnem.

Nasa doktorka tiez povedala ze uz mame malemu davat chlebik, vianocku (v 7 mesiacoch), ze sa lepku netreba bat. A v 8 mesiacoch mu vraj mozem zacat davat jogurtiky. Chlebik mu dam obcas, nevie co s tym, zvyka si na novu chut, ako pise boden, skor ho olizuje a spapa par omrviniek.

womenne
21. apr 2008

ja som davala chlebikovu korku okolo 8 mesiaca,parky videnske od 9mesiaca atakisto šunku podla mna drahšiá=lepšia,s jogurtami sme začali oklo 8mesiaca davala som im bielu aktiviu,zlepšil sa im travenie redtym mi kakal cez trubičku ako sme davali aktiviu tak mal normalnu stolicu.doteraz musia mat každy den jogurt maju ich radi.Od roka som im obmienalas pribinačikom a teraz dobra mama,všetke tieto su bez umelych prisad tak vpohode možte davat.

katka13122
autor
21. apr 2008

jogurty m udavam jedine zvolenske,ine nechce ani pribinackov...v bille som videla aj detske parky,tu sunku dnes skusime,skusim mu dat aj vianocku
probiotika mu davam,zacina to byt ok....zo zaciatku activiu papal a terza nechce vobec
a urcite ked mu pojdem kupit sunku tak tu drahsiu nie nejaky 😝 😝 😝

junovka
21. apr 2008

kam sa vy baby ponahlate s tou sunkou a parkami, tak to neviem 😕 😕 😕 ved im nic neujde 😀 😀 😉

katka13122
autor
21. apr 2008

junovka viez teba malinka pije mlieco, ale unas mlieko ide velmi malo alebo len v noci 😉

lyongirl
21. apr 2008

no, ja by som nedala ani párky ani šunku, ako som už písala, ale je to každého osobná vec, tak ako so všetkým ostatným, takže nech si každý robí, ako sám uzná za vhodné 😉 .Môj názor tu je a je to už na každom, čo si urobí.
Katka, riaď sa podľa seba a svojho rozumu, je to tvoje dieťa a určite mu nechceš zle 😉

katka13122
autor
21. apr 2008

maly je vely papkac,ale nesmie mat stale to iste,lebo mi to potom nechce...urcite chcem preneho to NAJ NAJ 😀

junovka
21. apr 2008

katka, Nely pije mliecko uz len vecer a rano 😉 A tiez je velky jedak 😉

sue
21. apr 2008

...no párky ani šunku určite nie do dvoch rokov... neviem na čo tak skoro... však mäsko, ktoré detičky môžu sa dá upravovať na veľa spôsobov, aby sa nenudili...
...lenže na druhej strane je pravda, že keby sme im chceli dávať naozaj zdravé veci, asi by čoskoro umreli od hladu 😖

kasis
21. apr 2008

Maleho mam tiez jedaka, mlieku moc neublizi odkedy sa odstavil, vypije tak max 160ml denne niekedy nic, papa okrem toho mliecka ine mliecne vyrobky, zacali sme davat Acidko, chutia mu, jogurty, mliecne polievky, strukovinove privarky.
Nad parkami a sunkou som ani nerozmyslala,parkymy nejeme a sunke sem tam kupim. Na chlebik mu robim okrem ineho aj maskovu penu, do mixera hodim maslo, na kusky pokrajane uvarene masko, co zostalo, surovu mrkvu, pomixujem s petrz.vnatou, dam na chlebik a chuti 😉

mata79
21. apr 2008

No my sa parkom a takymto veciam dlho budeme vyhybat. Uz sa tesim na zeleninku, ako mu obohatim jedalnicek.
Inak maly chce tiez papat to, co vidi v nasich tanieroch, tak mavame rovnake menu, aby nam nezavidel. My zase take zdrave veci mozme....
A nebudeme kupovat ani take parky a sunky, co su oznacene ako Kinder. Neviem, kde k tomu prisli.....
A rybky su zdrave, tak sme veru raz trosicku vyskusali. Pangasius je dobra ryba a nemala by mat ziadne kosticky.

syrael
21. apr 2008

Rozhodne bych to odkladala na maximum. My mame alergii na aditiva obsazena v uzeninach a je to pekne hnusny. Predcasnym podavanim tehle dobrot se muzou vyvolavat alergie. Neni kam spechat. Tehle nezdravot si bobani za zivot jeste uzijou, tak proc jim neumoznit trochu zdravejsi detstvi?

mimakro
22. apr 2008

Mám pocit, že téma párky je podobná ako téma pribináček. Niekto vychvaľuje iný zatracuje. Ja som na vlastné oči videla, čo do párkov ide. Volá sa to morčací separát. Separát od slova separovať, teda oddeliť a verte, že mäso sa tým nemyslí. Ja som nedávala do troch rokov, ani šunky ani párky. Hanka to teda neje, Ondrejkovi občas kúpim kinder párky. Aj to len preto, že manžel má párky rád (snažím sa kupovať iba spišské špeciál - 45% mäsa) a keď to malý vidí, chce aj on. Ale tiež som už videla jesť malé deti (mladšie ako ročné)všelijaké dobroty - údené koleno, majonézový šalát, rezne.

veverca
22. apr 2008

Mňa majú niektorí "za blbú", lebo ešte nedávam to či ono. Minule som si vypočula, že náš jedol všetko od dvoch mesiacov a nič mu nie je.... 😖

angua27
22. apr 2008

katka, čítala som iba Tvoje príspevky, takže neviem, či Ti tu baby už neradili. skús si kúpiť špeciál časopisu Mama a ja o výžive. je tam kopec receptov od prvýk príkrmov až po varenie pre školákov, ktoré sú super. ja s toho zatiaľ varím pre mňa a drahého. stojí iba 59,- Sk. dal sa kúpiť normálne v novinových stánkoch, alebo skús opýtať, či sa nedá objednať aj samostatne: http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Page/sk/Contact... ja som si ho objednala s predplatným. 😉

mata79
23. apr 2008

Trixi, to mas pravdu o rozdielnej cene parkov a sunky.
Aj ked, bohuzial, musim konstatovat, ze to, ze sunka stoji cez 200 Sk neznamena, ze nie je nadupana vselicim moznym. Je v nej viac "masa", ale soli a konzervantov ma statocne.
Necitite, ze vam trnie a drsnie jazyk, ak zjete samotny platok sunky?

fifla
23. apr 2008

ja teda urcite nie som vegetarian, ale masove vyrobky sa mi vidia dooooooooooooost slane pre mimisov a urcite nie skor ako tak 2-3 roky
aj mne malinky zvlada pribinaka, ale dala som ho asi 3x, lebo je dost michelinovcek tak nechcem mat z neho obezne dieta. ale jogurty sa chystam davat pomalicky aj jemu, aj ked tucne su tiez dost.
zatial si vystacime s kasickami a ovocim, ked nepocitam domace prikrmiky na obed

murinka
8. jan 2010

moja kamoska davala dceré upecenu spekacku v siestich mesiacoch-mala vtedy osem zubkov.............ja som zirala a zasla 😕 😅