Odkedy dávať párky, šunku, filety, rajčiny?

katka13122
19. apr 2008

Mamicky,kedy mozem zacat davat,parky,sunku a filety???a este by ma zaujmalo rajcinky kedy sa mozu dat 🙂

aponchie
8. jan 2010

no jo to je smutne ,ale i takove maminky jsou 😖

murinka
8. jan 2010

ano,problemy sa nemusia ukazat hned ale az po rokoch ☹

aponchie
8. jan 2010

nj strava do 3let je dle me velmi dulezita a tim jak se dite zivi do 3let s emu zaklada na dospelactvi..cukry uzeniny pastiky blee ja to sama nejim takze to ani detem nedam..jasne obcas ujedu sem kuchar profik a labuznik v jednom ochutnavame porad,ale vim co je nesmysl dat decku a co ne..manzel rikal,ze kdysi byl u zname za mlada co davala decku patiku na rohliku v 7mesicich a nejakou buckovou tenkrat a sypala cukr krystal do sunaru brr

momin
8. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 jak muze jeden parek v pul roce dite poznamenat na cely zivot??
Samozrejme s tim parkem nesouhlasim a nedala bych-ZATIM- ale prijde mi to prehnane..

rimmel
8. jan 2010

momin asi tak 😀

moravanka
8. jan 2010

Ja jedla parky taky uz v pul roce a mrkev ve dvou mesicich! Nic mi neni, zadne alergie, ale svemu diteti bych to rozhodne nedala.

dadis
8. jan 2010

inak ja som tiez bola "ortodoxna" co sa tyka vyzivy maleho, ale si myslim, ze vsetko treba s mierou. Matko do 2 rokoch nejedol parky. V septembri sme boli v ikei nieco na rychlo kupit, ja ako dojciaca matka hladna ako vlk som dostala neskutocnu chut na hot-dog, tak som si zobrala jeden, malemu som dala kusat rohlicek, ved ten miluje. Nejako som sa otocila, malej podat cumlik, alebo co...a maly mi v nestrazenej chvili uchmatol parok...zacal ho jest ako zhypnotizovany, snad na tri krat ho mal v sebe a popri tom slastne nahlas hovoril mnam mnam 😀 😀...som sa citila ako matka, co este synovi nedala nikdy poriadne najest 🤐 🤐...ludia naokolo sa iba zabavali...odvtedy raz za cas kupim u naseho masiara telacie parky - mame rychlu veceru my aj maly...raz za mesiac zvladne aj take...odvtedy som zacal byt menej upata na zdravu stravu, raz za cas dostane gumoveho medvedika, cokoladku, slanu tycinku...aby potom v buducnosti nebol naruzivy jedak vsetkeho nezdraveho...

lili777
8. jan 2010

Ja len taký malý tip na párky. Ak chcete deťom ulahodiť, kúpte im sójové párky. Myslím, že sú veľmi chutné aj pre nás zhýčkaných, ktorí na to nie sme zvyknutí a deťom to absolútne nepríde, že sú sójové. Dnes už je doba, že ich dostanete kúpiť kdekoľvek, napr. aj v Bille. K tomu kečup a rohlík a budú sa zalizovať.

nikollette
8. jan 2010

Párky nejeme ani my. Jedine tie viedenské syrové. Zdajú sa mi jemnejšie. Ale aj to len raz za čas.
Ked náhodou dostaneme chuť. A malému by som párky rozhodne nedávala, ešte dosť dlhú dobu 😉

aponchie
8. jan 2010

brr ja teda parky klobasy pastiky uzeniny nekupuju 😀 jejej ted sme delali tlacenku a sulc domaci sami si doma to decku klidne dam ta starsi to basti rada navic je sulc lepsi na klouby jak nejake GS Condro,ale z obchodaku eeee 😅

jeudi
8. jan 2010

mi parky davame,myslim tomu strasimu.kureci detske.jine ne.davame je asi od tri let a ne casto,ale nehraju si na uplne cupr matku ktera dodrzuje vse jak ma,a obcas nakou tu hloupost jako je parek dostane.

aponchie
8. jan 2010

jeudi i 3leteho to uz jde,ale tady bylo mysleno to mensi treba co mas..tomu bys to dala? 😀

jeudi
8. jan 2010

fifovi jsou uz skoro 4 roky takže v tom nevidim problem..aponchie dyt on se dáví i na příkrmech od 6 měsíce u hamánku jsou v tom už kousky zeleniny..takže párek bych mu fakt nedala ,bych ho tim mohla i zabit.zrovna mi rikala babicka ,ze naka pani dala dvouletemu diteti parek a dostalo zaludecni katetr a zemrelo ☹ takze fakt ne u takhle malych miminek zase cupr mama jsem ale u filipka uz na to tak nekoukam,a obcas mu ten parek soupnu 😀

kocicinka
9. jan 2010

Jé já jsem myslela, že je to diskuze o parcích, tak sem vlezu a ono je to o párkách 😀
Tak když už jsem tu... Párky a uzeniny nekupujem ani pro sebe( krom dětské či krůtí šunky občas) tak tak nebudu činit ani pro dítě, nic dobrého to není. Nebudu ho na to učit v jakémkoliv věku, at se pak sám rozhodne, bude- li to kupovat, či nikoliv. 😵

jeudi
9. jan 2010

holky a proč teda prodávají příkrmy s šunkou?když to neni nic dobrého? 😕

aponchie
9. jan 2010

aby to lidi kupovali,ale nemusi to kupovat 😉

jeudi
9. jan 2010

ale přeci si nemůžou dovolit dát do dětského příkrmu pro 8mi měsíční dítě nic špatného?já nevím spíš to teda kupovat nebudou ne?nebo to okolo šunky jen proletělo?

aponchie
9. jan 2010

ale muzou ..dela se to dnes a denne vsude proc myslis,ze do vseho cpou cukr?..ja nevidim na detske dobre masite sunce nic spatneho potom pro starsi batole,ale koupim ji sama ..sklenicky jsou fajn,ale ja jim moc neverim .. 😎

jeudi
9. jan 2010

já ty skleničky taky moc nerada vidim,je pravda,že lepší je čerstvě uvařené,ale ten náš prcek jiné než kupované nechce,přitom je to hnus.tak nevím jak mám uvařit dobrý příkrm a hlavně nevím co do něj můžu přidat u 6ti měsíčního mimča.a ovoce dáváme jablko nebo banán a přesnídávky ,jinak taky nevim jaké jiné ovoce můžu dát...

aponchie
9. jan 2010

teda me nektere silene chutnaji a jedla bych to sama,ale 30kc za 200g me jaksi neuspokoji tak obcas dojim co nesni 😀 ono to asi nikdy nebude tak chutne jak ta sklenicka pac vesmes vsude je sul na par vyjimec pouzivaji skroby kukuricne zahustovadla a jine sracky co tomu dodaji ty grady nejsou samo skodlive,ale v domacich podminkach nemas sanci to udelat takto..zkus si vzit presne co je ve sklenicce a udelat to sama..vysledek bude uplne nekde jinde..kdybych mela cerstvou dyni tak bych davala do vseho ,ale uz nemam jen zavarenou a ta byla zalita vodou s cukrem asi lzice na zavarovacku 😖 nicmene LP rikala,ze uz ted to ani tak nevadi proplachnout to a dat par kostek k jidlu povarit taky dostane nekdy sklenicku kde je cukr

micha3
9. jan 2010

jeudi: zkus udělat slabý vývar a zahustit trochou vajíčka. Nebo jsem malému uvařila mrkev a do toho nastrouhala jablíčko. Musela jsem vždycky nějak to vymyslet aby to mělo nějakou chuť, jinak to nesnědl☹

jeudi
9. jan 2010

no aponchie to máš pravdu u těch zeleninových to tak nák beru ale kupovala jsem ovocný příkrm.a 30kc 😨 jen ze to byl naky extra,a ten jo ten mi chutna,ty zeleninove krasne voni ale na chuti mi to nic nerika

aponchie
9. jan 2010

presne tak..mrkev dyne petrzel sou relativne sladke..

jeudi kukni mi do alba 18kc to stoji a je to 100procent ovoce zadny cukr

jeudi
9. jan 2010

a taky mi nejde do hlavy jak mám udělat aby vypil tolik mleka co pisou v tabulkach kdyz dostane mleko akorat v noci a rano a vecer ml.kasi..mezitim ma zeleninu a ovoce a mleko mezitim nechce.uz takhle je jak cvalda

jeudi
9. jan 2010

ty jo kde jsi to koupila?to vidim prvne v kramu sem to jeste nevidela a je to i cenove prijatelne 😵

aponchie
9. jan 2010

no v tesku sem to nasla uplne dole v regalu pac je to levne nad tim sou same hami hipp drahe ,ale ted sem byla v albertu a prd 😲

micha3
9. jan 2010

aponchie: to myslíš toho hamánka?

jeudi: Malý už taky přes den mléko moc nechce a kamarádky malá ho asi zhruba v roce přestala pít úplně

jeudi
9. jan 2010

a nebylo to mezi tema dia vyrobkama?tam prodavaji presnidavky bez cukru..a jsou sladke i tak

aponchie
9. jan 2010

jj hamanka ..nene bylo to v detske sekci primo

micha3
9. jan 2010

já to taky kupuju🙂