Odkedy môže bábo papať miláčkov, pribináčkov atď.?

maja22
27. nov 2007

Ahojte, mám už skoro polročného synčeka, čoskoro začnem s prvým zeleninovým príkrmom. Minulý týždeň som mu dala trošku ochutnať smotanový marhuľový jogurt (videl,ako jem a pozeral sa na mňa tak žiadostivo, až som neodolala) 🙂, tak sa zalizoval, až mi ho bolo ľúto, že mu viac nemôžem dať z tejto dobrôtky. Odkedy smotana (jogurty)a podobné veci jeho črievkam neuškodia?

bielanevesta
27. nov 2007

Maja myslím, že mlieko a mliečne výrobky sa doporučujú až od roka koli alergiám 😉

evercila
27. nov 2007

to maja: je to individualne aj vzhladom na anamnezu, a tak...
my sme biele jogurty zacali papat v 9.M, tie s "umelym" ovocim vobec. Tvaroh /cize pribinacek, etc./ az od roka, a normalne kravske mlieko mozme az od dvoch rokov...ale my sme ten horsi pripad 😒

kotenko
27. nov 2007

podla mna tiez okolo 9-10 mes., ale najlepsie je sa o tomto poradit s osetrujucim lekarom. Aj ked ja si myslim, ze ked das iba "liznut", tak to nikomu neuskodi

maaja
27. nov 2007

maja, mne Dr povedala ze az od deviateho mesiaca - ale len tie probioticke ...

no ale ked ja papam pribinačka alebo čokolvek ine a maly na mna pokukuje, tak neodolam a vzdy mu dam trosicka ochutnat - on je taky zlaty ked to tak vychutnava a vravi pri tom ze "mnam mnam" 😀 a myslim, ze tou troskou mu nemozem ublizit, ne ?

zuzpidka
27. nov 2007

Aj ja to tak robím. Dám mu pomalyčki všetko ochutnať.

livka299
27. nov 2007

Baby pribinacik je velmi tazky na detsky zaludok, my kupujeme iba pobio jogurty najlepsie su zn. sabi alebo yogobella...Mne maly od pribinacika casto grcal, a teraz je to uz o.k. 🙂

maja22
autor
27. nov 2007

to maaja - aj náš synátor sa volá Marek - po ockovi - to len tak na okraj 🙂 vďaka za odpoveď

to livka299 - aj náš malý je veľký "grckoš", ďakujem za tip 😉

macik
27. nov 2007

já bych takové jedlo děcku nedávala nikdy 😝

zevina
27. nov 2007

pribináček obsahuje tvaroh, který zatěžuje ledviny, proto se nedoporučuje do roku, ideální je bílý jogurt s živými kulturami (hollandia, aktivia, selský) ten se zavádí v 8.m 😉

hawra
27. nov 2007

neponahlala by som sa s pribinacikmi. Este sa takych veci napapa za cely zivot.
Radsej by som volila aktiviu, ale az okolo 9-10m.
Dcerka je alergicka na kravske mlieko, moze jest iba syry, tvaroh a jogurty.
Aktiviu a ine jogurty je bez problemov, no pribinacik nezvladala - hnackovala.

nitka
27. nov 2007

macik ty mas vyjadrovanie na urovni dopelej zeny?

maja22
autor
27. nov 2007

fúúúúúúúúúha
prebehla som tie diskusie a vychádza mi z toho jedno - radšej sa nepýtaj,lebo ťa rozbolí brucho...
ale neva, pribináčik sa mi aj tak zdá drahý....

vďaka, zuz11 🙂

herminka
28. nov 2007

Nejsem sice matka, ale dítěti bych pribinák nedala - stačí si přečíst složení (tvaroh, cukr, smetana, vanilková složka, jedlá želatina, zahušťovadla), je to plné tuku cukru a chemie 😝

ukana
28. nov 2007

tiez som za biele jogurty, probioticke, SABI, Activia, pribinak mi pride tazky a sladeny, ale ked jeden raz za cas zje, neumrie z toho!!! to k tym predoslym diskusiam, fakt sa cudujem, co sa tu niekedy riesi 😕 😕 😕 a hlavne akym sposobom 😕 😕 😕

Majka, pribinak je fakt zbytocne drahy, stacia obycajne jogurty, zacni bielymi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Nas 4rocny uz snad pribinak moze, nezabije ma snad niekto za to... 😀 Chemia je uz vsade, aj v chlebe, aj v ovocii, zelenine, tomu sa dnes clovek nevyhne, snad iba keby si vsetko dopestoval vo svojej biozahradke 😒

nenka83
28. nov 2007

toto je tak sprosta tema. ked mu pribinacika chces dat tak mu daj, ked nie tak nie!
herminka som zvedava ci naozaj nedas... ved aj to dieta potrebuje daco mlsnut, samozrejme ze nie 5 mesacne. ale nepochopim preco 4 rocne nie? preco by ta mal niekto za to zabit ukana? ved to by bolo tyranie nedat dietatu obcas aj daco sladke...
tiez som za, aby dietatku bolo podavane co najzravsie jedlo, zeleninka, ovocie...no nevidim dovod raz zacas mu dopriat aj nieco sladke... ved aj my sme hriesne na cokolady...

ikke
28. nov 2007

co by ste teda dali dietatu, ak su jeho otec a bratranec alergicki na jogurty??? (na mlieko nie)

nenka83
28. nov 2007

ikke ved skusit mozes nie? zato ze je tata alergicky diet byt nemusi. ak bude tak mlieko, syry, tvaroh moze nie? podla veku ale. no skus jogurt ak este nemal..

cat
28. nov 2007

maja22, pytala si sa odkedy moze babo jogurty, doktori zaoberajuci sa detskou vyzivou radia od 8-9 mesiacov ale rozhodne nie pribinaciky, ja ti radim Probia, su vanilkove, jahodove, ale rozhodne je na ne este tvoj syn maly. Alebo Aktivie su dobre.
Na trhu je xy druhov jogurov,ja nevidim jediny dovod vyberat dietatu zrovna tie nezdrave len preto ze su sladsie. To je vsetko, hadam je moja odpoved natolko stravitelna aby ma zas niekto neoznacil za mudrlantku.

tinni
28. nov 2007

ja davam aj pribinaciky od 10 mesiacov, mala mi jogurty vobec nechce...

terezkaaa
28. nov 2007

já jsem zrovna včera sama jedla pribináček-miluju ho a malýmu jsem normálně dala jen na lžičku ochutnat,když tak koukal.Dělám to ikdyž třeba mám jogurt-normálně mu to ještě nedávám,vždycky jen ochutnat a myslím, že na tom není nic špatného.Navíc nechápu, co znamenal příspěvek víš,že "takové sračky"-nevím co je na smetaně, cukru tak umělého 😕 To je pořád určitě víc přírodní než jiné "sračky".Pokud nebude mít dítě problémy s obezitou, tak mu to tedy s klidný svědomím občas dopřeju.

ikke
28. nov 2007

vyskusam, ked budem mat...dieta 😉
ja len, ze maloco z jedla sa da brat ako pausalne dobre (neskodiace), lebo konkretne moj muz je napr. alergicky na jogurt (a najviac na tie probioticke) a jablka... 😔 a kedze vidim, ze v tej rodine nie je sam, myslim, ze to nebudu nejake hypochondricke vymysly... 😕 🤐

zuzidr
28. nov 2007

ahojte,tak ja malej takéo veci nedávam ešte vôbec,ale mám sesternicu,jej malý má 4,5mesiaca a on jej zje celého pribináčika,alebo jogurt,alebo termix 😠 😠

a dr.jej povedala,že ked mu to chutí 😠 😅

ale ja ked som mala 4mesiace,varovala ma babka,moc som plakala tak mi dali jaternicu 😕 a tu som 😉

terezkaaa
28. nov 2007

zuzi, já mám doktorku také s tímto názorem 😉 Jen ten termix mi přijde už moc 😅

terezkaaa
28. nov 2007

Holky, víte o čem jsem stoprocentně přesvědčená, že až naše děti budou mít děti, budou stejně tak žasnout, čím jsme je to krmily,stejně jako teď žasneme my,co do nás vpravovaly naše mámy 😉

tilly
28. nov 2007

stále sa len o jedle bavíte, potom som stále hladná 😀

inak, poznám maminu, ktorá dávala 4mesačnému dieťaťu 2 pribináčiky naraz 😲 on je taký hladnýýýý 😲

paolin
28. nov 2007

my jsme pribinacky zacali davat od roku. nejdriv "naredene" 1:1 jogurtem. ono dite nevydrzi jogurty papkat porad, takze potrebuje nejakou tu zmenu. bastime je jako spestreni a nevidim na tom nic spatneho. je spousta horsich veci, ktere by male dite mohlo snist.

susanh
28. nov 2007

Macik, nikdy nehovor nikdy. Ja som sa vždy dušovala, ako zdravo bude moje dieťa jesť. Ale keďže ju jedenie nebaví a denne ma 3 krát privádza do šialenstva, ako nechce jesť, tak keď nájde horalku a s chuťou zje 5 hryzov, musím ju nechať, a sama si v duchu hovorím, že kde sú moje predsavzatia.... Bodaj by si mala také bábätko, čo bude pekne papať samé zdravé veci.

paolin
28. nov 2007

susanh, uplne ti rozumim!
pravda - nektere maminky jsou plne ruznych predsevzeti a jasnych rozhodnuti o vychove. ale mamka mini, mimco meni 😀

terezkaaa
28. nov 2007

přesně tak,susan 😉