Odkedy môže bábo papať miláčkov, pribináčkov atď.?

maja22
27. nov 2007

Ahojte, mám už skoro polročného synčeka, čoskoro začnem s prvým zeleninovým príkrmom. Minulý týždeň som mu dala trošku ochutnať smotanový marhuľový jogurt (videl,ako jem a pozeral sa na mňa tak žiadostivo, až som neodolala) 🙂, tak sa zalizoval, až mi ho bolo ľúto, že mu viac nemôžem dať z tejto dobrôtky. Odkedy smotana (jogurty)a podobné veci jeho črievkam neuškodia?

erikasadek
30. máj 2009

jasne suhlas 😉

krasulka
30. máj 2009

Ahojte, tak tato tem azaujima ja mna, pretoze.Moja kamoska ma 3 mesacneho syna a uz mu dava pribinacik 😒 lekarke ked som to povedala tak bola zhrozena, zevraj pribinaciky a podobne uz su pre deti ktore uz napr lozia, a vydavaju zo seba vela energie, nakolko pribinacik je velmi energeticky a ze ked sa to dava velmi skoro babetku moze mat sklon k obezite.

milliigoret
30. máj 2009

pruidám tiež svoj názor 😉 my sme skúšali dávať malej pribináčika v 8 mesiaci,nechutilo... 😝 tak sme jej to netlačili,a boli sme ďalej na takej stravee,aká je pre deti od pol roka vhodná plus mlieko 😉
no osobne poznám aj maminy ,ktoré boli od 6 mesiaca tak zúfalé,že dieťa nechce nič do úst,a to koli zubom,tak boli šťastné,ak deti zjedli aspoň Dráčika ,či Pribináčika.
a poznám aj maminy,ktoré by to neponúkli dieťaťu ani do troch rokov....,čiže ja si myslím,že si aj tak tá ktorá mamina stále urobí po svojom 😉
a perla na koniec:poznám aj maminu,ktorá svojej malej dávala od 10 mesiacov aj bryndzové halušky 😲 😲 no toto by som asi nedokázala 🙄

junovka
30. máj 2009

krasulka, pribinaciky by sa mali zacat papat po 1.roku 😉 Tvoja kamoska si na seba pletie bic a na svoje dietatko alergie ☹

felicia1
30. máj 2009

siss aj toto je jeden z komentarov,ale je pravda,ze som mohla pockat a co taky smotanovy jogurt?moj syn ma rad len tie a su velmi zdrave

sisstin
30. máj 2009

feli: jj..smetanové jogurty se doporučují... 😉 já bych rozhodně začla nejdřív jogurty a pak až Lipánkama atd 😉 já je dávám hlavně proto, že malej přestal mlíko pít asi v 7m, nikdy ho neměl rád..takže mu to nahrazuju právě těmi jogurty( do 1roku) a ted už i Lipánky a různými tvarohy 😉 ....jako fakt není kam spěchat 😉 jiná věc je, když děti nechtějí jíst nic..tak to je samozřejmě lepší Lipánek i dříve 😉

andy.a
30. máj 2009

Feli,jasné smotanové jogurty sú OK,ale začať treba probiotickými 😝

tiež som si prešla všeličím,lebo syn aj dcéra mlieko odmietali..synovi povolili cca od 8-9 mes.jogurty/bol kojený do pol roka/,ale začlínali sme klasickým bielym,potom probiotickými a až potom smotanovými 😕

a obe decká mi Miláčky,Termixy a pod.veci odmietajú..takže majú len jogurty,syn 5 r.zje len Zvolenský smotanový,občas vypije mlieko,zje dosť syrov a pod...
dcérka/2 roky/- tá mlieko žiadne,ani kakao..jedáva probiot.jogurt ráno,večer má smotanový a občas nejaké pudingy počas dňa..iné mliečne výrobky mi nezje ☹ 😒

andy.a
30. máj 2009

..a prečo je táto téma vo Voľnej diskusii a nie v Batoľatách ?? 😕 😕 😕