Odkedy môže bábo papať miláčkov, pribináčkov atď.?

maja22
27. nov 2007

Ahojte, mám už skoro polročného synčeka, čoskoro začnem s prvým zeleninovým príkrmom. Minulý týždeň som mu dala trošku ochutnať smotanový marhuľový jogurt (videl,ako jem a pozeral sa na mňa tak žiadostivo, až som neodolala) 🙂, tak sa zalizoval, až mi ho bolo ľúto, že mu viac nemôžem dať z tejto dobrôtky. Odkedy smotana (jogurty)a podobné veci jeho črievkam neuškodia?

dzanka3
20. jan 2009

baby tak prosim vas ktore tie jogurty su najlepsie a od akeho veku podavat?

sirinka
20. jan 2009

dzanka u dojcenych od 10. mesiaca u nedojcenych od 9. mesiaca. najlepsie su co najviac prirodne, ja kupujem malej iba zvolensky smotanovy alebo jihocesky v skle...

dzanka3
20. jan 2009

maly je nedojceny...tak este mame cas 3 mesiace 😵 😵 😵 dakujem...obcas vas sledujem aby som vedela co a ako 😀

sassi
20. jan 2009

dzanka, našmu nedojčenému sme začali po ukončenom 8. mesiaci, ale chvílku trvalo, kym mu zachutili. Neprisladzuj ich, ked tak pomrv do toho piškotu, alebo popuč zrely banán a postupne zmeň pomery (viac jogurtu - menej banánu) ... ale maš fakt ešte chvílku čas 😉

sirinka
20. jan 2009

na klasicke piskoty je tiez dost casu, obsahuju dost vela cukru...najlepsie je fakt naucit bud na ciste, alebo s cerstvym ovocim.

sassi
20. jan 2009

no alebo ten keksík Sunarka, ten sa aj dobre rozpušťa

yasmina
20. jan 2009

sassi preco by som ich mala testovat?ved maju 13 mesiacov...teraz davam obden activiu tvarohovu al.jogurt a na dalsi pribinacika

sassi
20. jan 2009

ved si písala že jedia denne velkeho pribináka, nie? Ani ta Activia tvarohová nie je žiadna výhra 😉 asi by som skusila radšej bielu nesladenu.
A nie som sama, čo sme sa zhodli, že davať deťom skoro každy den tvaroh a tvarohove vyrobky nie je práve najvhodnejšie. Maximálne tak 1x do týždna - 1x za 14 dní 😉 Ja som to nemyslela v zlom, ale z toho im nejde ani tolko výživy, skor zaťažuješ trávenie - žaludok, črevá, pečeň, obličky.

yasmina
20. jan 2009

sassi som nevedela ze tvaroh takto zatazuje 😕
musim preluskat net

zuzana76
20. jan 2009

yasmina, veru, tvaroh zatazuje oblicky, obsahuje velmi vela bielkovin

ja som malemu, uz ma takerm rok a pol dala doteraz len 2x taky tvarohovy dezert, radsej s tvarohom opatrnejsie, nie az tak casto

briketa
20. jan 2009

Pribinak po domacky a bez konzervantov - kysla smotana, trstinoovy cukor a trochu pravej vanilky (bude to mat malilinke cierne bodky)....no a po tejto pracnej vyrobe moj syn povedal ble a jedla som to ja 😀 dnes uz viem, ze na moje obrovske stastie nema rad nic sladke (ovocie ano)

radka.m.
21. jan 2009

ahoj,tvaroh opravdu ve velkém množství zatěžuje ledviny,obsahuje veliké množství bílkovin,doporučuje se podávat po roce jednou týdně,to bohatě stačí 40g tvarohu se počítá za 250ml mléka.

dadka999
30. máj 2009

Ahojte, precitala som si celu tuto diskusiu.. a som fakt zaujata vsetkymi nazormi, ktore som tu nasla.. ja mam 7mesacneho synceka, bol kojeny do 5 mesiaca zial mi mliecko odislo.. ale maly mi papka vsetko a aj pribinacika velkeho mi spapka a to uz ho papka hodne dlhu dobu.. nikdy mu z neho zle nebolo a ani nezvracal.. cie neviem no asi kazde dieta je ine a u kazdeho dietatka je to individualne.. davam mu papkat skoro vsetko.. ved sa nato pozrime takto, v minulosti deti uz od mozno 3 az 4 mesiaca pojdeli rozne jedla a tu su.. nic sa im nestalo.. myslim , si , ze vsetko v urcitej miere sa moze spapakat a ked mu nieje zle tak preco nie..?ale chapem , ze niektore mamky sa boja , ale ked neskusia nebudu predsa vediet..

andy.a
30. máj 2009

Dadka,no comment 🙄 🙄 🙄

len by ma zaujímalo,čo na to hovorí tvoj pediater 😔 😔 😕

kisska
30. máj 2009

dadka - prapac, ale ja to komentovat budem 1. kedysi nebolo v jedlach tolko soli, konzervantov, Eciek a inych vylepsovadiel (kedysi len mlieko vydrzalo 3 dni, dnes 3 mesiace).
2. nebolo tolko alergii, dnes su tie deti, ktore kedysi jedli vsetko, rodicmi, ktori sami trpia alergiami (u niektorych to prepuklo az v dospelosti), maju vysoky tlak, cukrovku, astmu, nadvahu, vysoky cholesterol, celiakiu... ja si vazne nemyslim, ze poskodenie obliciek zbadas na druhy den...
3. toto sa tyka hlavne starsich deti, ale my (rodicia) sme kedysi travili ovela viac casu pohybom na cerstvom vzduchu, dnes su deti hlavne doma pri pocitaci, telke, takze im naozaj netreba tolko energie ako kedysi nam...
4. keby nase mamy mali vtedy tolko informacii a novych poznatkov, ako mame my dnes, tak by nas tiez urcite krmili inak...
Ono to je skor o tom, ze ked dietatu nieco nedas, alebo das neskor, narobis ovela menej skody, ako ked do maleho nezereleho telicka natlacis vsetko hned a potom sa budes cudovat, ze z coho to asi tak moze mat... Staci si len porovnat rizika a nechat sa viest zdravym rozumom...

mikalove
30. máj 2009

mi to papkáme od 11 mes. so suhlasom detskej lekárky

denisocka
30. máj 2009

my papame dračiky a sabinačiky od 16.mes

sisstin
30. máj 2009

dadka: tak tvoje argumenty a podobné mě vždycky dostanou 😝 ony ty alergie, problémy s žlučníkem, játry atd, to není vidět ani za rok, ani za 5 či 10let...tady nejde o to, že by jim z toho bylo špatně..ale jaké doživotní následky to může mít? Proč si myslíš, že tolik 40tníků např. má ted problémy s rakovinou tlustého střeva? Je to mastnou, tučnou stravou, kterou do nich rodiče cpali, když byli batolata..či kojenci 😉

jinak my dáváme vanilkového Lipánka od roka asi 2x týdně, ted už ho má asi 4x a dávám i čokoládového atd, ale v poslední době mi ho malej začíná nějak bojkotovat 😝

andy.a
30. máj 2009

no,mňa Dadkin príspevok až nadvihol zo stoličky,preto som sa radšej zdržala vyjadrenia 🙄 🙄 🙄

ale napísala by som v podstate to čo Sis a Kisska 😝 😅

andy.a
30. máj 2009

..a trocha mi to pripadalo,akoby ten Dadkin príspevok bol zo 70-tych -80-tych rokov 😕 😕 😝 😀

sisstin
30. máj 2009

jinak můj dědeček skončil asi v 6týdnech se zauzlenými střevy, jelikož dostal pěkně do flaštičky krupicovou kaši 😝

blau
30. máj 2009

Cakala som na reakcie, dadka napisala, ze si precitala reakcie a vsetky prispevky v tejto teme. Ale asi nie dostatocne.
Pozri kazdy mame rovnaky pristup k informaciam, uz je len na Tebe co das svojmu dietatu jest. Mozes zajst aj do McDonalda a urcite mu to tam bude chutit a nic mu z toho nebude 😉 🙄 🙄

kisska
30. máj 2009

to je ako keby sme sa dnes vratili k nazorom za cias Marie Terezie, ked ludia povazovali za skodlive kazdodenne umyvanie sa... to by bolo 😉 🙄

blau
30. máj 2009

😉 kisska

blau
30. máj 2009

a niekom mu by to mozno aj velmi vyhovovalo (ved naco sa umyvyt, ze?)

erikasadek
30. máj 2009

tolerancia kde si dadka mas zdrave dieta to je zaklad ale riziko je tu vzdy vies tie umela jogurty a tvarohove dezerty su plne farbiv a e ciek takze zivna poda pre vznik alergii a inych probkemov moznych.... Nevidim nic na jej prisoevku sokujuce ale kazdy lale iny nazor na vec....... v posledej dobe sa tu smejem nad niektorymi prispevkami proste chytale sa za slova na uplnych malickostiach v takej afrike azii by boli dieta vdacne aj za takeho pribinacika co by mohlo zachranit jeho zivit reda co sa tyka kalorickeho prijmu my europa ky vo vseobecnosti sa starame co najlepsie o nase deti mozno az prilis a su deti ktore vlastny rodicia ani neuvazuju ako sprijemnut zivit detom a?e skor ako ich vytazit pracovne financne radost a pozitky detskeho zivota bokom.. takze ked to clovek vsetko vidi co sa deje vo svete a ako ziju miliony deti vo svete tak takata diskusia pribinacik ano nie je dislova smiesna.... treba sa pivzniest su aj ine problemy.... Prepacte mi za tento orispevok ale nedalo mi.........

felicia1
30. máj 2009

ja som davala pribinacika od cca 8 mesiacoch maleho,a ked budem mat dalsie deti,nebudem cakat kym dovrsi rok a pod.ked budem vediet ze je zdrave,preco nie? 😲

sisstin
30. máj 2009

erika: mně teda zbytečná nepřijde, nežijeme někde v zemi třetího světa...to je jasný, že tam neřeší, zda to či ono..ale jak vůbec neumřít hlady..ale to je snad něco jiného...

felicia: tvarohy nadměrně zatěžují v kojeneckém věku ledviny..co tvému dítěti uteče, když do roka nepozná Pribinák a podobně? 😕 Jako třeba to beru u dětí, které nechtějí pít mléko(náš případ), nemají rády jogurty atd, tak v tom vidim smysl ten Pribinák dát..ale pokud je některé dítě mlíčné či kojené a nemá s tím problém, tak je Pribinák absolutně zbytečnej a nevhodnej..Pribináků se za celej život nají až až...fakt nechápu, co z toho některé máte, že všechno honem hr hr hrrr.. 😔

erikasadek
30. máj 2009

sisti n jasne ja som len neako unudena tymi vecnymi temami jedno to iste ak chce tak da aj keby sme sa ly vsetky na hlavu postavili radsej ale pribinacika ako ma byt dieta zneuzivane vyhladovele a len i vode a chlebe a povedzmi si rovno v poslednej dobe je vela rodicov ktory takto tyraju svoje deti alebo na luesto fkqse mlieka ma tam coca colu to je pre mna nieco co ma sokuje....... 😉

sisstin
30. máj 2009

erika: 😉 nj, je to tady furt dokola..ale vem si, že jsou pořád nové a nové maminky..a prostě je to zajímá no 😉 od toho se mažou duální témata...ono fakt spousta holek prostě neví, co a jak..nikdy se o to nezajímaly, dokud neměly děti...co jsem tady četla..tak jedna těhule se strašně divila, že miminka nepapají krupicovou kaši, že bratříček na ni byl od narození atd. 😉 jasně, že Pribináček nikoho nezabije 😉 ale proč si nezjistit pár informací nebo se zeptat 😉 ...mně fakt přijde, že některé na ty svoje děti strašně spěchaj..aby už už všechno jedly..už už spaly samostatně v pokoji.., kojenecké období je jenom jedno.. 😉