Odkedy môže bábo papať miláčkov, pribináčkov atď.?

maja22
27. nov 2007

Ahojte, mám už skoro polročného synčeka, čoskoro začnem s prvým zeleninovým príkrmom. Minulý týždeň som mu dala trošku ochutnať smotanový marhuľový jogurt (videl,ako jem a pozeral sa na mňa tak žiadostivo, až som neodolala) 🙂, tak sa zalizoval, až mi ho bolo ľúto, že mu viac nemôžem dať z tejto dobrôtky. Odkedy smotana (jogurty)a podobné veci jeho črievkam neuškodia?

terezkaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susanh
4. dec 2007

Macik, veď ja nehovorím, že to malej dávam, keď nechce nič iné. Sama som jej miláčika kúpila, až keď mala rok. Jedávala naozaj len to, čo sa považuje v dnešnej dobe za vhodné pre detičky. Vlastne ona skôr nejedávala ☹ ☹ najviac len mlieko, jogurty a kašičky. Ja som reagovala hlavne na to tvoje slovo "nikdy" čo pri detičkách naozaj neplatí, pokiaľ nejde o život alebo o dôležitú výchovnú vec 🙂

cecil
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarrinn
4. dec 2007

Majka35: to chapu a vim, ze prodavaji spoustu kravin, ktere obsahuji skoro jen cukr a tak, to jsem taky nikdy neuvedla, ze se to ma detem davat. Ale myslim si, ze obcas ten pribos dat diteti nevadi. Treba ja mu taky davam zatim jen mliko a obcas neco (jogurt a tak) na cumel a pozdeji chci zacit davat organicke presnidavky a zeleninku, to je jasan. 🙂 Jak uz bylo receno- vseho s mirou 😉

janka9
7. dec 2007

ja dávam môjmu synčekovu pribináčik už od 7. mesiaca.Veď je bez umelých a konzervačných látok a fabív a veľmi mu chutí.Nemáva z neho žiadne žalúdočné potiaže.

danca81
15. jan 2008

Holky, tak jsem prolítla ty vaše příspěvky. Prosím, můžete mi napsat, jaké jogurty (značky) tedy dáváte. Dáváte tedy jen bílé a nebo kupujete i s ovocem? Mám 7 měsíčního chlapečka a zatím mu dávám jen masozeleninové příkrmy, ovocné přesnídávky a čerstvé ovoce. Včera jsem ale jedla termix a tak jsem mu dala trošičku ochutnat a mu to strašně chutnalo. Vy tady ale píšete, že termix podávat až od 1 roku. Tak nevím. V odborných článkách jsem jen četla, že se dětem mají podávat plnotučné jogurty. Žádné nízkotučné apod. děkuji

lefika
15. jan 2008

no my sme davali jogurty od 9.mesiaca biele (zvolenske a sabi). vzdy som pozerala zlozenie, ci to nie je sama umelina ako activia 😖 potom ked som chcela vyrobit ovocny, zmiesala som biely s trochou ovocnej vyzivky 😎

danca81
15. jan 2008

Holky, a co říkáte na jogurty Dobrá máma?

kkatrina
15. jan 2008

keď vás tak čítam pripadám si ako matka z iného sveta, ☹

Kubkovi pred 3 rokmi som smotanové krémy - teraz ich už nedostať nenapadne ma ako sa volali, pribináčka a biely jogurt dávala od 6 mesiaca a pediater o tom vedel. Nič mu nebolo a ani nie je a to je alergik. Do bieleho jogurtu som zamiešala buď zavárané ovocie alebo domáci lekvár. Tak od 1 roka? baby ja teda neviem ale moje dieťa v 1 roku jedlo všetko (nepočítam udeniny, klobásky a pod.)

danca ja jogurty zn. danone z princípu nekupujem - samá umelina. Keď jogurt tak smotanový - zvolenský.

adetka
15. jan 2008

danca... ja Dobru mamu davam.. a Mirke chuti... a inak davam bielu Activou s ovocim...

ja som s jogurtami zacala az v 10. mesiaci (chcela som az od roka)... a to po troske... kedze mame v rodine alergiu na kravske mlieko... milacikov, ani pribinacikov som zatial nedavala... nevidim dovod, ked jej chutia jogurtiky... zacnem neskor

vlastulka
15. jan 2008

Ja malú kojím večer a v noci a cez deň mi už papá takmer všetko, pribináček mi už mastí tak od 7-8 mesiaca...

nenka83
15. jan 2008

mojej pribinacik nechuti 😒

lefika
15. jan 2008

dobru mamu som kupila len teraz ked boli po vianociach vybrakovane obchody a nic ine nemali. inak tak ako katrina, danone nekupujem vobec, najma ked vidim to zlozenie 😖 kupujeme zvolenske a yoplait...
inak moja mala uz papa aj pribinaciky a pudingy a podobne veci a v pohode. jedine z jednotacika sa vzdy povracala, tak ten sme vylucili. aj ked nechapem, lebo v zlozeni nic take nie je: ostatne smotanove kremy obsahuju +- to iste.....

krista
1. dec 2008

amalka007 • 1d • Dnes v 09:56
Ahojky, chtěla jsem se zeptat od kolika měsíců dáváte pribináček. Díky.

gilotek • 1d • Dnes v 10:04
Ahoj, my jsme ještě nedali a ani ho dávat nechci 😉 Možná od 2 let?? 😀

dididi30 • 2d • Dnes v 10:05
amalka , moja dcera ho zacala papat pred rokom, hm lebo sme uz nevedli co jej dat do zaludka, nelubila papat, no ani tomu moc nedala, asi tak 2-3 lyzicky a zbytko dopapal tatko🙂

ekia • 1d • Dnes v 10:08
Ahoj, ja som niekde na internete čítala, že pribináčik nieje vhodný pre deti do jedného roka, pretože su sladké a majú dosť Ečiek. Od 9mes. môžeš dávať biely jogurt do ktorého môžeš pridať ovocie. Tiež sa neodporúča ovocné jogurty,pretože su dosť presladené a nechýbajú v nich e-čka.V testo dobre obstála zelena aktívia pro-bio

lenkazdenek • 1d • Dnes v 10:25
ahoj tak probiňáček nejdřív po roce,ale my ještě nedávaly

kubaka • 2d • Dnes v 10:29
Když si amalko přečteš etiketu, tak právě Pribináček a příbuzný Lipánek žádná éčka nemají. Jsou čisté Bobík a další už třeba různá aditiva mají .
My je baštíme tak od 14 měsíců a malý ho rád k snídani. Ale do roka bych je nedávala. Po roce už ano.

lendy1 • 1d • Dnes v 10:39
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jakoubka • 1d • Dnes v 10:45
ahoj.Od roku ,ale dávám jen Lipánka.Jen ten je bez éček.Samozřejmě,když nemají Lipánka,tak ten Pribináček dám, 😉

kili • 2d • Dnes v 10:54
od roku, lebo je z tvarohu. dá sa aj ľahko vyrobiť, recept je v sekcii Recepty 😉

janulle22 • 1d • Dnes v 11:06
tak my valime pribinaka od roku asi...aji dr. mi rikala ze do roka by se nemeli davat ze sou sladky...ale ted frcime na dobra mama.... 😉 pribinaka jen vyjimecne kdyz ho nekdo z babicek koupi ale jinak dobra mama a ma vsechny mozny prichute tak je to lepsi...ale je to na kazdym kdy da diteti... 😉

sylvar • 1d • Dnes v 11:22
já malé zklusila dát pribiňák poprvé o víkendu a nechce ho ani lžičku, jen čistý bílý jogurt

andy80 • 2d • Dnes v 11:34
Pribináček není pro děti do roka vhodný. Je to tvarohový krém a tvaroh se dětem může dávat až po roce.

nensy • 2d • Dnes v 11:41
tak mi dáváme lipánek .pribináček nám nechutná ale taky moc ne jenom někdy

deina • 1d • Dnes v 11:50
A co tie Hipp tvarohove duety, pisu tam, ze su tusim od siesteho mesiaca - a pritom tvaroh sa odporuca az od roka.

sisstin • 1d • Dnes v 11:50
deina: já je normálně dávala a dávm..ty Hippky..já tohle nějak moc neprožívám..na Lipánka jsem najeli těsně před prvním rokem..dávám 2xtýdně 😉

sisstin • 1d • Dnes v 11:51
deina: toho odtučněného tvarohu je tam 8% 😉 jako jednou týdně..nebo i dýl se podle mě nic nestane..necpu ho tim každej den samozřejmě

deina
1. dec 2008

Pytam sa najma preto, lebo mne alergologicka doporucovala davat malemu tvarohove vyrobky ako pribinacikov a pod, co som sa aj cudovala, ale uz bude mat pomaly aj rok, tak by som hipp obcas vyskusala.

bubba
1. dec 2008

ja som sa pribinacikovi a podobnym maskrtam vyhybala asi do 1,5 r kedze moj bratranec ako 10 mesacny dostal z pribinacka salmonelu 😅 😅 😅 tak my sme jedli hlavne tie ceske jogurty v poharikoch take drahsie ale hlvae ze to boli jogurty.teraz uz kupujeme kadeco aj pribinaka obcas 😉

andy80
1. dec 2008

Jo holky, jen chci varovat. Jak tady píšete, jak Lipánek je nej, tak na Lipánka pozor. Můj syn měl z Lipánka salmonelu. A teď jsem se bavila s jednou maminou ve školce a od její švagrové dcera měla taky salmonelu z Lipánka. Je to sice bez konzervantů, ale salomenele se v tom daří. Každého Lipánka když ho koupím, tak kontroluju proti světlu. Na povrchu nesmí být našedlý nebo namodralý povlak.

bejbypd
1. dec 2008

ahote ja naozaj neviem co niektori ludia z tej stravy robia...ja chcem aby moje dieta zilo zdravo ja velmi zdravo nezijem no mala ma kopu zeleniny akurat maska ovocie zboznuje no a od osmich mesiacov jedava aj pribinacky alebo milaciky...a co som zla mama?nemyslim... chuti jej to alergiu na nic nema chvalabohu je zdrava a veci pod...mna pchali ko rocnu parkami aneviem cim jedla som vsetko a vela doteraz milujem jedlo akekolvek ale tucna som nebola nikdy ani pri tele doteraz mam 50 kilov...nechapem ako mozu nejake mamicky odsudzovat ine mamicky za to ze daju pribinacka ked mala vsetko co ma spapka dostane aj kusok cokoladky tiez v tom nevidim nic zle...a este keby vasi deticky nechceli poriadne papat tak by ste boli radi aj keby parky zjedia,ktore som ja este ale nedala lebo problem s papanim nemame...tak naco sa odsudzovat ani ja neodsudzujem ludi ktori su vegetariani a aj male decko vychovavaju bez masa...lebo to dieta potrebuje a pod....nech robi kazda mamina ako uzna za vhodne...my pribinacky papame a aj budeme kym budu chutit

sisstin
1. dec 2008

bejbypd: mně taky někdy přijde, že už se to šíleně přehaní..taky malýmu nedávám dospělácké jídlo..a rozhodně ne všechno...ale takový to, žadny maso, žadnej lepek...já nevim no 😔

bejbypd
1. dec 2008

mne doktor v malej polroku povedal ze uz si na lepok nemusime davat pozor ze je zdrava a hotovo...ani ja jej nedavam neviem co...ale prehanat to neprhanam ani zdaleka jasne ze chcem aby bolo moje dieta zdrave...no kedy ju naucim normaln jest ked jej pomaly nic nebudem davat lebo zo vsetkeho su alergie u nas v rodine alergie nie su a mala na vsetko reaguje dobre ako desatmesacna jedavala rajciny len tak na posedenie pohodicka o vsetkom co papa vie aj doktor a suhlasi ze sa to v dnesnej dobe velmi prehana

sisstin
1. dec 2008

bejbypd: ono..občas je to fakt z extrému do extrému..já tady vidim ženský, co dávaj v pěti měsících knedlík s gulášem..a naopak zas roční, co žijou jen na MM a ovoci 😕 podle mě ani jedno není dobrý...nejlepší je zlatá střední cesta.. 😕

aponchie
1. dec 2008

ja nevim zase svagrova od maleho miminka co prestala kojit neteri cpe vsecko zitne,same ty polys.chleby,kozi mleko jen!atdatd nic jineho nesmela,ani krapet cukru(souhlasim)ale proste nic nic nic vsecko je fuj chemie nechutne a ja nevim co a pritom zitnej chleba a jine celoz.veci s enemaji malickym detem davat bo zatezuji hrozne travici system kozi mleko ani nemluvim,holka ma stejne ekzem semotamo porad jak ji vidim a pribinacky a takove veci ji stejne nedava bo je to prej humus a ji jen bilej jogurt(to nase mala taky ale proste miluje tvarohacka a neposeru se)nesnasi cerstvou zeleninu asi uz rok a co mam delat...ji to co ji chutna a nutit ji nic nebudu ,samozrejme se koukam na slozeni a treba vegetu nepouzivam a takove srajdy a hotove jidla,ale nekdy se to uz vazne prehani me to prijde tak posledni 3roky intenzivne 😖

andy80
1. dec 2008

jj taky jsem pro zlatou střední cestu, ale Lipánky, Pribináčky a jiný sladký tvarohový krémy si myslím, že fakt mít nemusí. Jinak malé je 6 měsíců a 2 týdny a už měla i chleba se sýrem, takže já to fakt nepřeháním.

jo a podle nové studie se prý může lepek zavádět spolu se zavedením příkrmů, takže už taky dlabeme

sisstin
1. dec 2008

andy: já začla dávat toho Lipánka fakt těsně před prvním rokem 😕 malej už dlouho nepije mlíko..a furt kašema a jogurtama to nahrazovat..to ho taky pořád n ebaví 😕

jarula25
1. dec 2008

ja si myslim ze kazda matka vie co je dobre pre jej dieta a nemusi sa riadit podla ostatnych,,ved kym nieco nevyskusa tak nevie ci to je dobre pre jej dieta a ak to nieje dobre tak urcite to svojmu dietatu neda druhy krat...my sme nemaly zatial snicim problem a maly fakt od 5 mesiacou je vsetko co mu dam a pride pod ruku...ale zase si ja myslim ze matka ktora ma 2 rocne dieta a to male neje nic ine len materske mlieko nakolko je este stale kojene neni dobre ved to dieta ide za chvilu do skolky a co bude tam robit???bude tam snim a davat mu prso??a bohuzial je to pripad z mojho okolia..neodsudzujem kojenie to vobec NIE ale papat treba aj nieco ineee... tak to je moj nazor ...

aponchie
1. dec 2008

nase male dieta(4roky ) 😀 bylo kojene do roku a pul a prikrmy ma od roku neceleho takze sme na tom fakt dobre 😀 nicmene je mlicnak a to chodi do skolky a neni pravda,ze by nic jineho nejedla..to ,ze pije denne pul litru mleka a sni jogurt nebo tvarohacek neni vubec na skodu a ono si telo vetsinou rekne co si zada 😉

aponchie
1. dec 2008

btw dodavam k prvnimu dotazu:v 6mesicich bych to nedala 😉

qetinka
1. dec 2008

mi papame jogurty od 10mes.,zacali sme smotan.bielymi..a teraz uz jeme aj ovocne...malinovy a jahodovy zvolensky mu strasne chuti..a pribinacik vobec nechce...absolutne ..viac x som skusala a 0 bodov...ale mne to nevadi... 😉

aponchie
1. dec 2008

a kterej male chutna nejvic z tech bilejch?u nas vedl klasik od olmy a pak chocensky smetanovy

sisstin
1. dec 2008

holky...já chtěla dávat hlavně Hollandie..a ty mu vůbec nejedou 😕 nejradši má Florian, Kunín a tak..ale Holandii prostě ee 😕