Odkedy môžu deti párky a iné mäsové výrobky?

tanja61
30. nov 2008

co si myslite baby odkedy sa mozu davat parky a ine mas.vyrobky?moj partner si totiz mysli ze prehanam ak malemu nedam parku vraj uz moze....drobcek ma 16mes.neviem preco ale ja si myslim ze na parky je este skoro...hmm?

cicushka
1. dec 2008

ja som akurat dnes kupila baby parky, tak som zvedava, ci ich bude jest.

sirinka
1. dec 2008

cicushka detickam tieto veci vacsinou velmi chutia, lebo je v tom kopec korenin a umelych ochucovadiel a farbiv, takze je to pre nich lakave spestrenie jedalnicka po kasickach 😉

tanja61
autor
2. dec 2008

cat:ja zijem v UK a tu deti mozu jest vsetko,tu dokonca deti vo veku mojho drobca jedia bezne v mcdonalde hranolceky tak co myslis?ked sa tu spytas det.lekara na nieco take tak pozera ze co od neho vlastne chces!koho sa mam pytat ked nie skusenych mamiciek?a co sa tyka parok podla babky uz mame jest vsetko v takom veku vraj mi sme jedli vsetko co bolo 😀 😉

sassi
2. dec 2008

tanja, lenže nebolo tolko konzervantov, solí, farbív, ochucovadiel...
šunka bola cez rok vzácnosť, ja si ešte pamätám, ako moja mama mne zhánala šunku, alebo moj otec robil doma, aby sme mali aspon príležitostne niečo fajnove 😉

Ano deti jedli čo bolo - teda čo bolo doma, domacu varenu stravu, žiadne flaštičkove vyrobky z bohviečoho trvanlive rok a viac, žiadne hranolky, majonezy. Klobásky, udeniny boli v bežných rodinách fakt len vynimočne.

Tie deti s hranolkami v ruke vidno v Mc Donalde aj u nas 😖 Moja dcera jedla hranolky asi v 2 rokoch (priležitostne), maly už jedol tiež ( ešte zriedkavejšie) ... jaj mam totiž zo zdrav. dovodov zakazane take veci jesť, takže to ani nevarím. Dćera hranolky aj tak nelubi 🙂 a ked 1x za mesiac niekde zjedia par hranoliek, tak to nie je tragicke, myslím.

sirinka
2. dec 2008

aj klara uz papala hranolky...pecene v rure a nesolene...ale len prilezitostne...

sassi
2. dec 2008

ja zvaknem piecť v rúre nie hranolky ale take mesiačiky, len s rascou a maly s aide za tym zabiť... teda aj my, si to ale osolíme.
On sol vobec nepotrebuje - zje s rovnakou chutou osolene aj neosolene, tak ked varím pre neho, nesolim mu vobec. A ak odoberám z našho, am to trošku osolene, ale tak malo, že si všetci (okrem mna) na tanieri prisolia. Mne sol tiež nechýba - lan halušky musím mať slané 😀

smisela
3. dec 2008

Ja si myslím,že podávanie takýchto mäsových výrobkov je vecou každej z nás,ja napríklad jem párky raz za dva týždne a radšej si za ne priplatím a viem,že jem mäso a nie len sóju,múku,chrupky a pod...malá dostane jeden párok raz za dva týždňe a kvalitnú šunku raz do týždňa,ináč u nás uprednostňujeme nátierky ako vajíčková,rybacia syrová, bryndzová a pod..
A v rodine,kde papajú takéto mäsové výrobky je veľká pravdepodobnosť,že ich bude papať aj dieťa 🙂

tanja61
autor
3. dec 2008

sassi no to mas pravdu niekedy nebolo tolko konzervantov a farbiv,ale aj tak sa tomu zrejme nevyhneme 😒 ja nesolim vobec a ani jedla ktore varim nam dospelym,ale vegety trochu pridam pre chut, smisela:mi jeme parky aj trikrat do tyzdna patria medzi oblubeny pokrm 🙂 no neviem ale doteraz som sa nezamyslala nad tym co parky obsahuju alebo ostatne potraviny skratka co chuti to jeme 😅 nezijeme na hamburgeroch,na konzervach ale varim,zvlastnostou je , ze dnes pomaly kazdy vyrobok obsahuje farbiva,konzervanty ale osobne si myslim ze niesu v takom mnozstve aby nejak skodili.... 😉 pytam sa na parky pretoze partner si mysli ze maleho obmedzujem ked mu nedam a ze to prehanam... 🙂 tu v UK nieje na vyber tolko potravin ako u nas,tak aj preto sa pytam co mozem malemu davat...rybaciu pomazanku robite s tuniaka? 🙂

sirinka
3. dec 2008

tanja ano, mnoho potravin obsahuje konzervanty a farbiva a pod. ale parky su v tomto bohuzial jeden z extremov. skus si niekde zistit, co obsahuju tie, ktore kupujes a to co je na obale, v skutocnosti este o polovicu menej maska a o polovicu viac koze a pod... 😉 to je rovnako ako s kupovanymi pastikami...my ich nejeme vobec.

sasiki
3. dec 2008

Ja malej párky a výrobky tohto typu ešte nedávam 😅 . Keby áno, určite by sa jej nič nestalo, ale nedávam. Myslím, že má dosť pestrý jedálniček aj bez toho. Osobne ich mám rada - ale tie ,,najchutnejšie" sú najdrahšie 😒

zade
3. dec 2008

pisalo sa tu, ze si treba dat poradit od detskej lekarky.
Mna by zaujimalo, kde dofrasa taka existuje co ma cas aj na uplne obycajne otazky???

sirinka
3. dec 2008

zade u nas 😉

sasiki
3. dec 2008

s mojou sa da dobre pokecať. Vždy na poradni. Určite také existujú aj inde 😉

sirinka
3. dec 2008

hej, aj u nas to tak funguje na poradni...a aj moja byvala detska bola super...ta sa o nas zaujima dodnes, kde sme a ako sa nam dari...

marika80
3. dec 2008

no moja byvala, si doteraz pokeca s mojou mamou a vzdy sa na mna pyta aj moju malu, nech ju prideme pozret(byvame v zahranici), a vzdy ju aj zadarmo vysetri. No proste zlata 😀

sassi
3. dec 2008

aj ja mam dobru, teda sama od seba vela rád nedala, ale na čo som sa opýtala, na to mi odpovedala. Da sa vystihnuť aj čas, ked nikoho v ordinácii nemá. Ked je nátresk, tiež sa nejdem vykecávať.

Naša napr. neodporuča ani kupovane presnidávky, džusiky, prikrmy a granulovane čaje - take tie detske HIPP a spol.
Vraj je to nezdrave. Granulovane čaje dávam malemu, ale presnidavky len malo - skor všetko čerstvé, flaštičkove mäsovozeleninove prikrmy mu aj tak nechutia. Dcerka zasa lubila flaštičky, ale som sa snažila pokial možno tiež variť, aby si na to moc nezvykla.

Take ako parky som pred nou ani nespomínala, asi by ju zdvihlo zo stoličky 😉 a to je ona kludna osoba 🙂

tanja61
autor
4. dec 2008

ja davam malemu dost flastickovych prikrmov on ich miluje 😉 no nic v zlom ale aj ked tieto potraviny pre deti niesu zdrave tak fakt uz neviem co naozaj je 😒 ja osobne si myslim ze tie z flasticky su lepsie pripravovane ako tie co varime.dava sa velky pozor pri vyrobe takych jedal a hlavne pre deti...neverim tomu ze aj tam je nejake svinstvo a v navode si citam co obsahuju tieto jedla a nieje tam nic take co maly este nejedol 😉 no parky som malemu nedala este ani chutnat a zrejme s tym este pockam 😉

sirinka
4. dec 2008

tanja61 tak to si natrafila asi na dobru znacku...lebo v tych na sk su popridavane rozne zbytocne bludy...
a neviem, ako varis doma ty, ale ja som si ista, ze to robim minimalne tak dobre, ako tito vyrobcovia...ale ja ani neverim uplne vsetkemu, co hlasaju o svojej vyrobe, to by som to musela najprv na vlastne oci vidiet...
ale nemyslim si, ze by kupovane prikrmy alebo presnidavky boli az take skodlive pri pouzivani cas od casu, ale ked si pozrieme ich trvanlivost, tak nieco tam proste nehra...
granulovany caj je dost zla volba, kvoli pridavanemu cukru...

tanja61
autor
4. dec 2008

sirinka dnes som si studovala vyrobky ktore kupujem,co obsahuju a tak nevsimla som si ziadne bludy,len to vsetko co pridam do jedla aj ja ked varim....to ze som napisala ze je to lepsie ked varime to som tym nemyslela ze neviem co pridavam do jedla ale napr.vyrobky hipp sa vyrabaju v bio kvalite su bezlepkove,probioticke a vhodne pre kazde dieta,samozrejme sa treba vyhybat Eckam,konzervantom atd......a tieto vyrobky su vyrabane pod prisnym dohladom,to potom nic ine nekupujes okrem cerstveho tovaru?to by sme mohli povedat ze 50%potravin jeme len same bludy lebo nevidime co do coho davaju....ja som robila pri vyrobe potravin sice tu v UK ale vsetko je pod kontrolou,stale sa kontroluju potraviny a tiez ludia ktory pracuju s potravinami su pod prisnym dohladom takze je to moj nazor...co sa tyka trvanlivosti tak je dlha az kym jedlo alebo nieco ine neotvoris,uz ked to otvoris tak treba do 2dni vacsinou skonzumovat,doma zavarate?vsetko musi byt sterilne a ciste inak ti to dlho nevydrzi no a flastickove prikrmy to je to iste.. 😉 🙂

sassi
4. dec 2008

tanja ja varím z čerstvej zeleniny a vždy len na 2 dni. Nikdy som malemu ani nemrazila, ale da sa to, niektoré kočky to robia, uvaria na týžden a namrazia. Ale ked som doma, tak uvariť detsku polievku - to nie je tolko času ...On je papkáčik dobrý, takže polku zje hned a 2. polku dam hned po vychladnutí do chladničky a to zje na další den. Ako je starší, už sa stáva, že zje aj všetko naraz.

No ja som tiež čítala, že flašky su "zdravšie" lebo su BIO a kontrolovane a bežna zeleniny je plna dusičnanov ... Ale tiež tieto hlašky beriem z rezervou ... hlavne ak to čítam na strankach vyrobcov tej to stravy.
U nas to maly vyriešil za mna, lebo prikrmy z flašiek striktne odmieta. Po 1. lyžičke ho natiahne a viac to do pusy nedá. Mala som kupene iba na dovolenku, to mal 14 mes. a nakoniec jedol to čo aj my, mali sme polpenziu, a na obed som mu robila kašu Sunarku 😉
Ale varili vyborne, kopa všeliakej zeleniny, hydiny, cestovín, vyborne polievky ... len to bolo solene 😒 , no za 7 dni sa hadam nič nestalo. 😉

Granulovany čaj mu davam, ale nie vylučne, varim aj normálny detský,a maly vypije aj vodu alebo zriedenu ovocnú šťavu. to je len na doplnok.

sirinka
4. dec 2008

tanja61 tak ja som videla v tych prikrmoch od pol roka pridana sol, paradajkove pyre a smotana, jablcna stava v karfiole zo zemiakom a pod....to mam na mysli ako bludy, ktore tam podla mna nepatria...
a ano, vzdy kupujem a varim z cerstvej zeleniny a kazdy den. nemrazim, neodkladam, nezaberie to skutocne vela casu.
a to ze vyrobky hipp su v bio kvalite...moze a nemusi byt pravda... 😉
probiotikum dostava moje dieta v mm, nie je pre mna nutne ho pridavat do obedneho menu.
proste tak...

sassi
4. dec 2008

no a ešte jedna vec ... finančne hladisko, taka flaštička stojí u nas isto dobre cez 50,-
za to mam pre maleho stravu na cely den, a nie jedlo na 1x

čo sa týka mäsa, používam hlavne kuracie krídelká, je z toho dobrý vyvar a navyše to mäsko ked sa oberie, tak je take jemné. Ale davam aj ine mäsko, kusok hovädziny, alebo morčacie, jahňacie. alebo iba zeleninovu s vaječným žltkom
myslím že takáto davka mäska tak 5x do týždna uplne stačí. Ine mäsove vyrobky teda vlastne netreba. Ale ked maly tu šunku tak strašne pýta, občas povolim 😔
A včera objavil slivkový lekvár 😝 zjedol cely krajec chleba s tým. Doteraz sladke na chlebík nechcel.

trixi
5. dec 2008

ahojte, ja patrim do skupiny matiek, ktore obcas svojmu dietatu dopraju nozicku detskeho parku, platok sunky, obcas zdibec domaceho kroasanu, strudle a pod. 😲 Tiez nezavrhujem konzervovanu stravu-Hipp, pretoze je to vhodne na cestovanie (vzdy dobre uzavrete a sterilizovane), ale som aj za cerstvu varenu stravu. Nas maly chce papat vsetko co jeme my a hlavne co je tatino. Minule sa isiel zblaznit, pretoze tata mal udenu slaninu a on chcel tiez. To som vsak nedovolila a klamali sme ho tak, ze mal kusky chlebika natrete maslom a tata mu na to polozil platok slaninky a ked to daval malemu tak mu sikovne tu slaninku vzal. Tak mu to aspon vonalo. 😉