Používame cookies. Viac informácií tu. OK
martinas30
4. nov 2011

@luciferkax ja mam 9 mesacnu dcerku a samej jej davam do ruky asi od 7 mesiacov,urcite sme zacinali pomalicky len sme skusali a ked odhryzla velky kus vybrali sme von,teraz jej davam do rucky vsetko co moze a ked si nahodou velky kus odhryzne tak ho sama vypluje vonku a sietku pouzivame asi od pol roka,je to super vec podla mna,sa jej to pacilo ze si sama moze sat stavu z ovocia 🙂a ked ta ma tvrdsie ovocie tak si este aj masiruje dasienka

luciferkax
autor
4. nov 2011

@martinas30 a to cez tú sieťku ide len šťava, alebo si to "rozhryzie" na kašičku, alebo pôjdu aj celé kúsky, ak potiahne?on má totižto už štyri zuby 🙂

nae
4. nov 2011

@luciferkax Skus zacat s kukuricnymi chrumkami (nesolenymi), tie sa v ustach rychlo rozpustaju a nauci sa tak pekne hryzkat. Doporucujem pridavat do stravy postupne male hrudky, postupne sa to urcite nauci a bude ich tolerovat. Inak jedlo na ohryzanie som davala tusim od 7. mesiaca a bez problemov, ale ja som prikrmy nikdy nemixovala na kasu, ale od zaciatku akurat pasirovala a nechavala aj nejake hrudky.
A ta sietka na ovocie je podla mna dost sialenost (a tahac penazi) a pripada mi to nechutne ocucavat nejaku umelinu, ved si to vyskusat cucat jablko cez silonky 😀

martinas30
4. nov 2011

@luciferkax nasa zubky nema este ale ta sietka je dost husta spon co mame my a ide jej cez to len stava,,,neviem ci by to dokazal rozhryznut....treba vyskusat,a uvidis ci sa mu to pacit bude alebo nie

martinas30
4. nov 2011

@luciferkax tak uz mas dva nazory na sietku,,,vzdy to tak je pri kazdej teme

magali
4. nov 2011

dievcata a to kde sa da ta sietka kupit?

luciferkax
autor
4. nov 2011

@nae ja som tiež skúšala od začiatku len pučiť vidličkou na kašu, ale stále ho naťahovalo z tho , mal už sedem mesiacov a stále nejedol, tak som mixovla a vpohode papá 🙂 do ovocia ked mu dávam keksík, tak ho už nemixujem, ale keby si videla, čo robí za grimasy, ked má kúsok 😒 😒 😒

luciferkax
autor
4. nov 2011

@nae a sieťku som dostala ako dar, preto sa pýtam, ako sa používa 🙂 hm, bleeeeeeee, cez silonku 😀 😀 😀

nae
4. nov 2011

@luciferkax to chce cas, musi si zvyknut, chrustik, asi to bude riadny gurman 🙂 Piskoty si mu skusala davat na take ocuckavanie do ruky? Alebo tie chrumky su fakt dobre. A starsi s tym nemal problem? Neboj, ked bude v puberte, budes pred nim s jedlom utekat 🙂 Drzim palce.

mandragora22
4. nov 2011

@luciferkax sietku nepoznam, mixovala som do 15.mesiaca zivota, ale este aj dnes (takmer 21 mesiacov) nedavam do ruky. aspon nie cele kusy, lebo mala ma tendenciu si to cele napchat do ust a navyse je hyperaktivna, ja ju velakrat krmim dokonca "za behu", skakania apod., takze ustipkavam iba drobne kusky, pre pripad, zeby jej zabehlo, nech sa neudusi 😉
rozok jej uz do ruky dam bez strachu, z neho si odstipkava. ale piskotu by narvala urcite celu - uz sa nam to tak stalo, dokonca aj so zabehnutim, no poviem ti, mala som co robit, trieskala som ju po chrbte ako o zivot, az kym piskota nevyletela von 😕 😕 😅 takze som opatrna. kazde dieta je ine, ale ked maleho natahuje a stale mixujes, neriskuj tym, ze "mu das do ruky", ine je, ked dieta bez problemov "pohryzie", ci uz zubami alebo dasnami, ked papa hrudky apod.

luciferkax
autor
4. nov 2011

@nae Ked on neocuckáva, on hryzie. Vopchá celé do úst a odhryzne... Chrumky som neskúšala, ale asi skúsim, len musím trafiť na tie dobré, lebo niektoré sú ako z gumy .) Uf, starší bol tvrdý oriešok, mixovala som mu do 30 mesiacov, ani pri nom som nezačínala mixovaným, len on mal strach z kúskov, nezniesol v puse nič "celé", lenže on bol extrémny nedonosenec, vraj je to častý problém takýchto detí. No naučil sa hrýzť, asi v priebehu týždna 🙂 Terazaj rezen zhrýže celý 🙂

nae
4. nov 2011

@luciferkax Do tej sietky sa strci napr. kus jablka, hrusky, zevraj aj pecivo sa da (bueee 🙂, zatvori sa to a da sa to stoplovi do ruky za ten drziak a on cuca a cuca a cuca a stale tecie len stava alebo sliny a tuhe ostava v sietke. By ma porazilo, keby ma tak niekto krmil 😀

luciferkax
autor
4. nov 2011

@mandragora22 no pri staršom som bola riadne opatrná, on sa dusil zo všetkým, od dračika, chlieb až po jablko, dusil sa pravidelne, ja som zažívala šoky a on asi ešte vačšie... ale naučil sa jesť , v pohode 🙂
Mna len zarážajú tie detičky, čo hrýžu všetko zaradom, jeho rovesníci 🙂 a on len kašičky 😉

anjelicek26
4. nov 2011

No od 5 mesiacov maval uz ovocie v tom cumli, od 8 mesiacov sa krmi vylucne sam kuskami. Vylucila som tvrde veci ako jablka, cim by sa mohol drhnut, inak v poriadku nebol problem.

luciferkax
autor
4. nov 2011

@nae to asi nebude "od hladu" krmenie 🙂 to kým by "vycucal" celý obed, už by mal aj olovrant jesť 😀 😀 😀 ale čo ja viem, na také sedenie a zabavenie v kočíku to môže byť dobrá vec , aby aspon chvílku obsedel :

mandragora22
4. nov 2011

@luciferkax hm, ktovie, do kedy ti takto bude papat? poznam v okoli deti, ktore pomaly hryzli ako polrocne a poznam deti, ktore boli este starsie ako nasa (aj 3-rocne) a stale sa mixovalo. toto nie je o neschopnosti matky, to je o individualite dietata. ja som tiez najprv chcela skusit len vidlickou popucene, ale natahovalo ju, dokonca si zgrcla, no a tomu som chcela predist, kedze tesne pred prikrmami sme v podstate vyhrali boj s refluxom, konecne prestala grcat vdaka UM-AR-ku a zrazu prisiel prikrm, ja som popucila vidlickou a ona sa zgrcala, tak dakujem pekne, zacala som mixovat a tak to trvalo az do 15 mesiacov. potom vsak samotna zvedavost ju nutila brat do ruky a skusat aj hrudky. potom tu uz bol (a je) iba moj strach o jej zahrdusenie, ale inak pohoda. uz si vie aj prekaslat 😉

ludka77
4. nov 2011

presne ako píše @anjelicek26 od 5 mesiaca mala v tom jane cucátku ovocie, od 6 už žmolila sama dlhé piškótky a vlastne teraz už papá skoro všetko sama (2roky 3 mesiace) Mne sa skôr malá dusila sponkou do vláskou, ktorú si napchala do pusy a glgla ako jedlom )(verte skoro ma vtedy trafilo ani neviem kde som zobrala toľko sily tak pohotovo reagovať 🙂 )

hajanka
4. nov 2011

Nasa zabka ma 7m a uz nejaky ten mesiac (mozno aj viac) si sama papka jablcko (taky vacsi mesiacik), vie si tymi dvoma zubkami vyhryzkat 🙂 alebo baby susienky, mrkvicku, kukuricne chrumky,... pekne rychlo sa naucila, ze to musi dasienkami pozuvkat 🙂

mandragora22
4. nov 2011

@ludka77 jeezis, a co si s nou potom robila? 😕 😕

ludka77
4. nov 2011

@hajanka nám prvý zúbok vyšiel až v 8 mesiaci 🙂 tak žužlala všetko ďasienkami. Dokonca z pečenej buchty ako 6 mesačná vycula povidlá 🙂)) a srdce mi nedovolilo jej tú buchtu vydrapnúť 🙂)))) keď už nebol lekvár tak ju zahodila sama 🙂

martinas30
4. nov 2011

@luciferkax to cucatko nieje na papanie olovratu alebo obedu,urcite nieje ani na chleba,je to na ovocie a neprirovnala by som to k silonke,skus vysterilizovat tu sietku z cucatka vo vriacej vode a skus to so silonkou co z nej ostane

ludka77
4. nov 2011

@mandragora22 najhoršie bolo, že som sa odbehla vycikať a keď som sa vrátila už sa dusila (úplne jej zmodreli ústočka) jediné čo ma v tej chvíli napadlo tak bolo že som ju chytila dole hlavou a pobúchala jej po chrbátiku a triasla s ňou, normálne potom tú sponku "vygrcla" obalenú akoby slinami ale riadne lepivými. Hrozné ešte teraz keď si na to spomeniem sa trasiem. Keď som ju obriadila grcaničku umyla a uložila ju medzi hračky tak som ja aj ozelenela aj ofialovela a strašne som sa rozplakala. 😢
Bola to taká menšia pukačka asi 2cm veľká a keď ju vyvrátila tak bola rozopnutá, keď si predstavím čo sa mohlo stať :(

hajanka
4. nov 2011

@luciferkax vyskusaj tie detske baby susienky od Nestle, dobre chutia (ako Bebe keksy), vyborne sa drzia v detskej rucke, ale su velmi tvrde (schvalne) a v puse sa dost rychlo rozpustia, takze aj keby sa mu podarilo odhryznut kusok, tak sa mu v puse rozmoci.

hajanka
4. nov 2011

@ludka77 paneboze

ludka77
4. nov 2011

@luciferkax fakt je to cucátko úžasné, naša z toho milovala mango, nestíhala som jej ho tam dopĺňať 🙂)

luciferkax
autor
4. nov 2011

@hajanka nestlé, to sú tie macíky? neviem, mne sa zdali tvrdé a le aj dosť dlho sa rozpúštali.. navyše boli "pripečené" 🙂

ludka77
4. nov 2011

@hajanka strašné ja viem, fakt to bol len moment čo som zbehla na wc :(( som myslela že bude ďalej čítať knižku :( ale kde zobral tú sponočku to neviem, musela byť niekde zatúlaná. Odvtedy chodila so mnou aj na wc 🙂) a doteraz sme také nerozlučné, že najradšej by aj na tom wc-ku bola so mnou 🙂

luciferkax
autor
4. nov 2011

@ludka77 a envadí, ked má môj už zuby? Dva hore, dva dole, nerozhryzie sa to? A to ovocie, napr. banán, dá sa? alebo len také šťavnaté, broskyna, mango, jablko? alebo čo ešte?

hajanka
4. nov 2011

@luciferkax nie nie, to su take tvarovo dlhsie akoby piskoty (vies tie dlhe piskoty, tak tak isto vyzeraju tvarovo), su od Nestle.

mandragora22
4. nov 2011

@ludka77 super si to zvladla 😉

a baby, dajte nejaky link na ten cumel, ci o com tu tocite, lebo moja okrem jablka s bananom (aj to kruti nosom), nechce o inom ani pocut, mozno by aspon stavu pocucala

Tu začni písať odpoveď...

Odošli