Odmieta fľašku. Pijú vaše bábätká z hrnčeka?

martina46
11. júl 2008

by ma to zaujimalo. z hrnceka, co samo tecie.

wali
11. júl 2008

martina, my sme rovno skocili na hrncek, lebo maly nikdy nemal dudlik ani flasku nechcel, tak som vyskusala ten hrncek s naustkom a to bolo bez problemov. potom neskor uz nechcel ani ten, pije teraz z klasickeho hrnceka bez toho naustku alebo sa mu velmi paci ta flaska od jupika, co sa da ten vrchnacik povytiahnut - dzus vzdy vypijem ja a jemu tam nalejem cajik (to beriem na cesty). no a takto to striedame, len aby som do neho dostala nejake tekutiny.

marorlinko
11. júl 2008

skus poharik so slamkou, urcite by sa mu to zapacilo, moj ten poharik zboznuje, lebo ten bez slamky velmi rad nemal,ale so slamkou je to lahsie na pitie aj lepsie.

martina46
autor
11. júl 2008

ja som myslela ale mlieko. vodicku mi pila ako tak (asi 5ml!!!) s avent kuzelneho s makkym naustkom, ale mlieko ak nie z flasky, ako inac? mala ma iba 7 mesiacov, na slamku je este mala. cumel iby hryzie, tiez ten avent, ale z toho aspon nieco cucla.

maca793
11. júl 2008

mne pije mlieko z pohára so slamkou, je to pre malú zábava a pre mňa robota navyše 😉 😀

martina46
autor
12. júl 2008

maca, ale mala je uz tiez vacsia....

elize
12. júl 2008

marti vyskusaj to. Ja som pocula, ze niektore deti nechcu klasicku flasku s cumlikom a idu rovno na ten hrncek s naustkom. Je pravda, ze som to pocula pri piti inych tekutin nez mlieko. Ale podla mna je to jedno. Tekutina ako tekutina - nie? Ozaj tvoja Tanicka odmietala mliecko, vsak? Ako je to teraz? Zlepsilo sa to? Odkedy sme my presli na tuhu stravu neviem do Maxika dostat mlieko skoro vobec. Tak sme na kasickach a zaciname aj s jogurtmi. No a oklamem ho tak, ze do mlieka rozmixujem par piskotov, aj to zabera - obcas 😅

martina46
autor
12. júl 2008

elize, nie sme na tom lepsie, kojim malu po troskach, ale aspon pribera a aj v noci v spanku, lebo nechce ani vodu. pasujeme sa aj s prikrmami, ale pomalicky sa to zlepsuje, nieco do nej vzdy narvem. ak by som uz nemohla kojit, musime rozmyslat nad poharikom asi. uz som myslela, ze s kojenim je koniec, ale nejako sme sa zas pohli dopredu- par hodin sa mi nechcelo spustit mlieko, ale uz je to ok.

elize
12. júl 2008

marti to si riadna bojovnicka 😉 ja som s kojenim sekla ☹ teraz toho trosku lutujem, ja som uz nemala kam davat to naodsavane mlieko. Mrazak preplneny, Maxik stale mlieko odmietal. A nebolo ho zase tolko aby sa oplatilo davat ho do banky.

eva4444
12. júl 2008

matka moj petrik je z tych nepijucich babetiek, a ako som pred mesiacom dokojila zrazu zacal carovne pit, aj si sam donesie poharik ked chce. ale mliecko nepije vobec, ani UM, ani kravske, ani ochutene, ani teple ani studene ani z poharika proste 0 bodov. tak davame jogurty a semtam mliecnu kasu 😝

elize
12. júl 2008

evi a je Petrik zdravy? Mna vsetci strasia, ze mliecko potrebuje a ze bude casto chory. Inac sme na tom presne ako vy 😝

martina46
autor
12. júl 2008

no dievcata, to mame ale starosti........ ☹

elize, a UM ti Maxik neodmietol?

eva4444, snad to bude aj u nas ok 😉

martina46
autor
12. júl 2008

elize,
este som zabudla pripisat. viem, vsetci strasia, ze mlieko musi babo pit, ale ked vidi, kolko babatiek proste zrazu mlieko ani za svet a ziadne, tak ja neviem, ved to snad nebude take strasne.

maca793
12. júl 2008

maminy, včera som si vypočula nechtiac rozhovor mamičiek. deti im prestali piť mlieko a sú z toho smutné,. poznám viac žien a kamarátok, čo im deti nechcú mlieko a ani jogurty či pudingy. je to hrozné.

elize
13. júl 2008

mne Max nechce ani UM. Nerozumiem tomu, niekedy vypije bez problemov, inokedy vypluva ... kto sa v nom ma vyznat. Mozno skusa ci nedostane nieco ine, pretoze prikrmy mu neuveritelne chutia. Na obed je schopny zjest plny hlboky tanier a este otvara pusinu - pazros malinky 😀 No a kasicky miluje. Mozno preto ma neuveritelnych 8200g (porodna vaha bola 1950g) 😀

martina46
autor
13. júl 2008

Maca, nechápem to. No ale asi to bolo vždy tak ☹
Elize, ty žiješ takýmto nočným životom 😉 😀
No, ešteže ti Maxík spapá aspoň kašičky, musíme veriť, že sa to zlepší 🙂
Fíha, a fakt máte krásnu váhu 🙂
Mne sa v noci strašne zle spúšťalo mlieko, teraz sa mi ani nespustilo z ľavého. Už to teda vyzerá na fľašu. Držte nám palce, ide boj. Fľaše, poháre, lyžičky...☹

denisocka
13. júl 2008

maťa,včera sme boli na trhoch a maly sa spotil tak som mu išla dať cicu a ani za fras nechcel piť,bojovali sme ako ty s tankou -potom si vravím,možno fakt nie je po 2 hodinách horučas hladny,tak mu dám z TT hrnčeka aspon vodu,tak toto u vôbec nie.ked vidi hrnček-falšku tak hysáky.tak som hrnček otvorila,nech sa napije akože normálne,po troške.tak to aj vizerao že pije,ale cely bol mokry a potom mu tak zabehlo,že som skoro kriesila,teda seba od strachu 😀

takže ja som zas zufala že žiadnu vodu do neho nedostanem,neviem ako to urobiť,možno len vodu nechce, teda ani fenikl.čaj -neviem čo ešte ine mu dať.poháriky a flašky denne vyberám a prelievam vodu a skušam a skušam,večer umyjem ,odložím,zaprisahám sa že už ich nevyberiem ( a ddnes už za smám 2 vybrate) a ráno zas odznova 😒

martina46
autor
13. júl 2008

Deniska, ale keď máš mlieka dosť a po príkrmoch ešte aj dokojuješ, tak by som to neriešila 😉

martina46
autor
13. júl 2008

Hej, a už mi malá nepije vodu ani z toho avent slávneho, čo zo začiatku vyzeralo nádejne, trochu pososala. Včera som skusila dať z takého zeleného hrnčeka z ikea, lebo raz z toho trochu vodu pila, ale lialo sa vedľa a iba z toho kašľala ☹
No idem zarobiť mlieko do fľaše a skúsim jej dať pred spaním.

elize
13. júl 2008

marti nejako som nemohla spat. Doma vsetci veselo odfukovali, zobudila som sa na smad a nie a nie zaspat. Maxik ma sopliky a s kazdym jeho zachrapcanim som bola hore, ale on sladko spinkal dalej 😀

Som nevedela, ze ti nechce pit aj ostatne tekutiny? Ja som vyskusala vsetky mozne caje a nakoniec mu zachutil od Hipp jablkovo medunkovy. Fuj je hnusnyyyy 😝 ale ked mu chuti. No a este aj ovocne stavy od Hipp jablkovo hroznova, riedim ju s vodou, pretoze je moc sladka. Ale u vas bude zrejme iny problem, hrnceky a flasky. Neskusala si jej dat zo striekacky? Ja viem, je uz na to velka, ale ako inak do nej dostat v tychto teplach tekutiny?
A kolko vazi Tanicka?

martina46
autor
13. júl 2008

elize, toto som uz niekde citala, ze dieta tiez chcelo iba ten hnusny hipp 😝 😀
ale aspon to. ja som len vodu zatial a jeden druh caju. nechcem velmi sladke davat. no uvidim casom. ona si obcas da 2-3 lyzicky, predvcerom dokonca 4!!! 😀
striekacku som dnes po dlhsom case skusila a nic. vsetko to vypluje, akokolvek jej to do toho priam hrdielka striekneme. manzel sa smial, ze ona ho dokaze nejako hermeticky uzavriet a koniec 😀 😒
vazi pekne 8400, to nie je problem, snazila som sa ju vykrmovat castym nukanim a v ospalosti. dnes extremne malo vypila ale cika dost. ako keby nic 🙂
tak sa ale spolieham, ze snad by sa sama seba nevyhladovala.

martina46
autor
13. júl 2008

juj, ale maxik je uz neuveritelne velky a KRASNY 😵
tot to bolo nedavno, co si na teme kramare pisala, ako sa narodil 🙂

zuzka99
14. júl 2008

no baby ja sa pridávam, moj malý tiež pije len hnusný granulovaný čaj od Hipp, teda mne chutí tiež, aj mu ho potajomky vyžieram tie granulky, ale je hrozne sladký. iné tekutiny do neho nedostanem, okrem mlieka a v tých horučavách som musela. ked chcem aby sa trochu napil, musím mu dať Hipp

martina46
autor
14. júl 2008

ZEBY SOM SKUSILA HNUSNY HIPP?
V akom pomere to miesate, aby vam to pili a bolo to co najmenej sladke?

zuzka99
14. júl 2008

ja davam jednu čaj. lyžičku tak na 120 ml vody

biela
14. júl 2008

mne nepije ani z hrnčeka, ani z fľašky, iba obhrýza ten náustok, resp.cumeľ... tak som skúsila normálne z detského pohárika a chlipká a má z toho náramnú zábavu.

elize
14. júl 2008

Veru, strasne rychlo to leti, o chvilu pojdu do skolky

Co sa tyka miesania cajika, tak pisu, ze sa ma dat 1,5 lyzicky na 100ml, ja davam 1 lyzicku. Inac dnes som kupila Avent zazracny hrncek, som zvedava ci je naozaj zazracny, inak idem reklamovat 😀 Chcem drobca naucit len na tu flasu s naustkom. 😀

Biela to vazne ti uz tak krasne pije z detskeho poharika? No ja si asi este pockam 😝

Marti Tanicka je uz velika slecna, je velmi krasna. Na to ze velmi nechce papat ma krasnu vahu 😀 ma fakt velmi starostlivu maminu 😉

digysa
15. júl 2008

Ja len dufam, ze nehovorite o kravskom mlieku, ktore sa moze detom dat az od 1 roka.
Ja mam tiez problem, ale moja mala je este mensia. Ma iba 4 mesiace a neviem, ako ju mam naucit pit z flasky. Strasne place. Mlieka mam dost, kojim ju v pohode, ale kedze nechce z nicoho pit, tak to musim byt s nou 24hodin v kuse, lebo ju nemoze nikto nakrmit.
Vie mi niekto poradit, ako ju mam naucit na flasku?

zade
15. júl 2008

digysa - skus vacsiu dierku, nech jej mliecko tecie rychlejsie a bude musiet hltat. Alebo to nechaj tak a uzivaj si ju...

my sme si na hrncek zvykli celkom rychlo, len z kuzelneho od aventu pit velmi nechce, skor tie obycajne.

denisocka
15. júl 2008

veru veru,nie je zazračny,nám spôsobuje hysáky ☹

annag
15. júl 2008

Digysa, hlavne ju neuč na fľašku, ak chceš úspešne pokračovať v dojčení. Radšej dávaj striekačkou (tá čo býva pri detských sirupčekoch) alebo lyžičkou alebo z pohárika. Dojčenie a prítomnosť mamičky je do 6 mesiacov "údel matky" 😀 a odchádzať od bábätka treba len v nevyhnutných prípadoch. Moja rada, vydrž ešte tie dva mesiace ak sa dá 😉 . Dojčené bábätká si ťažko zvykajú na iný pôsob príjmu tekutín a trvá im to niekedy až do roka, kým akceptujú niečo iné ako prsíčko. Na fľašu je podobne ako na cumlík zbytočne bábo zvykať, keďže okolo roka by už tieto dve veci vlastne vôbec nemalo poznať. Potom sa stáva, že bábo nastupuje do škôlky aj s fľašou aj s cumľom a s krivými a pokazenými zúbkami.