Odmietanie čaju trojmesačným synom

misinka0611
24. nov 2017

Milé mamičky prosím poraďte mi.
Mám skoro 3 mesačného syna kt. je na UM. Začínam rozmýšľať nad zavádzaním príkrmov, samozrejme este mi ich nejdem dávať, ale rozmýšľam v rovine co zaobstarať na ne, aký postup zvoliť, odkedy atd. a mam jeden menší problém.

Ako som sa docitala, pri zavádzaní príkrmov treba dávať aj tekutiny, lenže moj synček nema rad čaj. Ledva doňho dostanem 30 ml. fenykloveho ked nekaká dlhšie a aj to sa natrapim. Neobľubuje ani ovocný. Mam Hipp Bio, cajiky bez cukru. Co mam robit ? Mam mu pri príkrmoch dávať čaj s cukrom? Ako to riešiť? Prosim poraďte, som prvorodička a nechcem nic pokaziť. Nemam sa ani koho opýtať, mamu nemam a priateľova mama ta silou mocou uz teraz doňho chcela dávať vodu s cukrom rovno s prikrmami.. 😔 Ledva som ju s tou vodou zastavila 🙄

Ďakujem ❤

lavieenrose
24. nov 2017

cistu vodu a k prikrmom by ti mala povedat pediatricka na PORADNI,preto je to poradna...a moje dieta nechcelo pit veeelmi dlho...lenze ona bola kojena

misinka0611
autor
24. nov 2017

@lavieenrose Ani tu Lucku nechce. Tu som dávala ako prvú, potom ze skúsim čaj a ani to a ked už tak pár krát potiahne z flasky a ako si uvedomí ze to nie je mlieko tak plač a odmietanie. Dehydrovaný nie je podľa ocikanych plienok, len ked prídu prikrmy a nebude chcieť tak neviem co s nim, trápiť ho nechcem ale ani nechcem aby mu tekutiny chýbali, su dost dôležité ☹

lavieenrose
24. nov 2017

@misinka0611 tekutiny ma z mlieka a ked tak skus mu davat na lyzicke len aby si zvykol na chut.....no hold ked to do neho nedostanes tak smola...nebude dehydrovany...sice male babatka co su na umelom mlieku by mali pit aj vodu..ale to sa lahko povie lebo ked dieta nechce tak to vypluje...v tych granulovanych cajoch neviem presne v ktorej znacke je maltodextrin namiesto cukru..to ma aj v mlieku..ale tie su od 4 mes.myslim..

janinah
24. nov 2017

skús mu do tej vody dať máličko z toho mlieka čo zarábaš,len kvôli chuti

doloresmk
24. nov 2017

suhlasim s vyssie spomenutym, cistu vodicku, hoci len po kvapkach na zaciatok, ono to pride, ze bude pekne pit. To s tou cukrovou vodou ozaj otrasny napad, dobre, ze ste to zastavila.

misinka0611
autor
24. nov 2017

@janinah to ma ani nenapadlo, ďakujem skúsim 🙂

biba12
24. nov 2017

Ja som čaj nedávala vôbec, iba keď boli chorí. Len čistú vodu. A pili. Alebo potom neskôr odštavené ovocie...Inak len vodu. A môžem povedať, že super, pretože zuby majú dobré, bez kazov 🙂 A to keď počúvam niektoré mamy okolo, že deti majú pokazené zúbky...hrôza

misinka0611
autor
24. nov 2017

@doloresmk Ostala som ako obarená ked mi to povedala. Po tomto sa u nej ho aj bojím nechať samého. Ona nie je zla, len co sa týka jej vnukov, nerešpektuje ich mami. Videla som to aj na jej prvom vnukovi, pomaly 1. na základnej škole dávala mu kakao z FLasky, jeho mama ho oducala a ona este dlho po tom ked tam nebola mu dávala s tym ze bude to naše tajomstvo a mamička sa to nedozvie, negovala jej výchovu 🙄

misinka0611
autor
24. nov 2017

@biba12 Vodu som skúšala ako prvú a to este horší rev 😪

janickacrazy
24. nov 2017

@misinka0611 Mne moj doteraz čaj nechce a to má už 2 roky, naozaj to nie je nutné. Treba dávať vodu, po lyžičkách, on si časom zvykne, neboj sa. Teraz má dosť tekutín z mlieka, to sa neboj. Potom, ked budeš dávať príkrmy, tak možeš urobiť taký redší príkrm, proste pridáš vodu donho, ked ti nebude chcieť piť vodu z fľaše, ja som to tiež tak robila. Aj ovocie samo o sebe obsahuje veľa vody. Hlavne si ho neuč na ten cukor.

adalea
24. nov 2017

@misinka0611 len nie cukrovú vodu. Moja tiež nechcela piť nič. Keď sa naučila na lyžičku, tak som jej dávala vodu lyžičkou. Riedila som aj výživy, aj iné príkrmy, tak som do nej tú vodu nejako dostala.

misinka0611
autor
24. nov 2017

@janickacrazy Ďakujem 🙂 Nebudem to teda zatial siliť 🙂

nika898
24. nov 2017

@misinka0611 myslim si ze sa nemas coho bat. Cukor mu teraz este urcite nedavaj do nicoho. Ponukaj mu vodicku ked bude papat prikrmy. Podla mna ty teraz odmieta vodu/caj lebo mu staci tekutina co ma z mliecka ked pridu prikrmy a bude spadny zacne pit. A k tym 30ml je to bohate dost. Moj 19 mesacny syn niekedy cez den nevypije ani 150ml vody. Neboj ked bude smadny bude pit 🙂

misinka0611
autor
24. nov 2017

@nika898 Ďakujem 🙂 Asi sa zbytočne obávam , prvé bábätko, neskúsená som. Ja sa kľudne potrápim s tym len nechcem trápiť jeho 😓 Ale upokojili ste ma všetky. Asi to bude fakt tym ze mu to nechýba, lebo papa a priberá akurat. Na poradniach je chvalený 🙂

majkaska
24. nov 2017

@misinka0611 fenyklovy caj nieje vhodny pre male deti. aj ked je casto jednou zo zloziek. sposobuje bolesti, a negativne vplyva na nervovu sustavu. skusaj cistu vodu. a caj s cukrom urcite nie

babatkoo
24. nov 2017

Moj syn odmietal pit vsetko okrem mlieka. Presne ako pises ty. Skusala som vodu, vodu sladenu glukopurom, caje sladene aj ciste. Nula bodov. Do 1 roka som bojovala s nim bojovala aby aspon cistu vodu vypil. Ak vypil 2 deci za cely den jasala som stastim. Dnes ma 30 mesiacov a nezmenil sa. Iba voda cista.

1988majka
24. nov 2017

@misinka0611 mozem ti poradit stranku co jedia zdrave deti alebo fb skupinu co jedi zdrave deti. 🙂 Detom sa odporuca cista voda. Caj len pri chorobe. Cukor do roka vobec ani v caji ani v nicom (treba davat pozor aj na kupovane vyzivy a podobne. Casto je tam len 60%ovocia .

sisaka
24. nov 2017

@biba12 ja mám opačnú skúsenosť. Syn nechcel nikdy piť vodu, tak som mu riedila džúsy s vodou, vo veku 4 rokov mal 4 kazy, zubár mi povedal, že to ma z ovocnych stiav. Okamžite som prestala kupovať džúsy, od vtedy prešlo už takmer 6 rokov a syn nemá ani jeden kaz.

katarinamarkova
24. nov 2017

@misinka0611 čistú vodu.

katarinamarkova
24. nov 2017

@misinka0611 mlieko.

asia83
24. nov 2017

Treba dávať to, čo si dieťa pýta. To potrebuje. Určite treba núkať, no stačí aj dojčenská voda. Naša doteraz čaje nemusí, iba vodu. Mala tri mesiace práve v lete, aj dojčená aj Sunar, no napiť sa ani za nič. Skúšali sme stále, zrazu udreli 35-ky a napila sa, lebo jednoducho jej telo tú vodu potrebovalo. Netreba sa riadiť tabuľkami, inými matkami a inými deťmi. Každé dieťa je iné, absolútne si nezaťažujte myseľ tým, čo by "malo", ale tým, čo potrebuje. Ono dieťa sa prejaví nespokojnosťou a plačom, ak nie je "v pohode" a niečo potrebuje. Ak je kľudný, napapaný, prebalený, netreba to siliť. Skúšať núkať môžete, to nebude na škodu.

elanor
24. nov 2017

hlavne klidek a nohy v teple 🙂
ziadne sladene hlavne, ani dzusy a podobne somariny.
Skusaj ponukat cistu vodu, aspon trosku. aj ked len glg si da, na ochutnanie, osviezenie. Na zaciatok staci.
Okrem toho, ked zacnes s prikrmami, aj tak toho vela este nepoje, len jednu - dve lyzicky a bude sa treba dopapat normal UM, ako predtym. Az neskor zje viac, a teda UM dopapavat po prikrme bude treba menej a menej az niektore papania UM cez den zrusis uplne. To UM mu od smedu bude zatial stacit.
Ved sa staci zamysliet- s cim zarabat to UM? hmmmm, zeby s vodou? 😉 takze neboj, tej ma zatial dost 😉
Hlavne ho nenut na silu. Ponukaj, ale nenut na silu.
Teraz je aj tak chladno, a pit mimo mlieka mu aj preto nechuti, resp, sa neziada. Neboj, dockaj do jari ci leta, ked ostane horuco, to uz hadam aj tie prikrmy bude pekne papat, uvidi akomu mu cista voda zachuti, ked zisti jake je to paradne sa v tom horku osviezit a napit cistej vody 😉

mala_katie
24. nov 2017

@babatkoo za celý deň 2 deci vody do roka? Gratulujem.. Ste prvá, koho poznám, kto dal tak veľa 😀 ja som bola happy aj za deci, ak vôbec..