Odmietanie mliečka 3 mesačným dievčatkom

cherry1981
8. aug 2012

Prosím poraďte mi som zúfala a každé krmeie mojej dcérky j pre mňa utrpenie a stres ☹ ☹
Mam 3 mesacné dievčatko jeto zlaté usmievavé dievčatko len ma trápi jej papanie.
Od narodenia jej mliečko odsávam uz teraz aj dokrmujeme nutrilonom.
Prsnik mi nikdy nechytila a ked chytila tak si pocuckala a spala, tak som to začala riešit odsavanim a krmenim z flasky.
Krásne papala asi prvý mesiac. Ale už asi 2 mesiace sa trápime deň noc ☹ ☹
Pije tych 100 130ml mliecka, ale pije aj hodinu az hodinu a pol, proste si cucka , potom sa zatne a 20 minut nic nepotiahne, iba sa s cumlikom
hrá, už sme mali aj také stavy, ze bola schopná nejesť aj 5 hodín iba revala a revala tak mi bolo poradené ju zavinúť do plienky, a tak som to
robila, vždy pred papaním som ju zavnula do plienky, a pustila k tomu aj šum z rádia a krásne začala papať, a teraz už ani to nepomaha ☹ ☹
Proste sa zatne a nepotiahne ani v polospánku ani v spánku vobec ☹ ☹ ☹ Som už zúfala, lekarka mi neporadila, iba ,že sa nikdy nestretla, aby dojča odmietalo,
mliečko. Skúšala som aj striekačku, jej dávat, ale to bol len plač a vyplúvanie ☹ ☹ ☹

mandarinkadarinka
8. aug 2012

mozno ma skryty reflux alebo ju boli brusko. skus jej davat papat, aby mala hlavicku vyssie a ak jej davas Nutrilon, oslad ho glukopurom. ak ju boli brusko, pridaj jej probitika napr. Dophilus, nam velmi pomohli od 2 mesiaca. Neviem, ci nie je problem vo flaske, dobra je avent c. 2, kde su 2 dierky, mozno sa jej nechce tahat. vela stastia

cherry1981
autor
8. aug 2012

@mandarinkadarinka dakujem probiotika berieme flasku a cumlik mame 2 mam kedze avent cumel mi vobec nechytila ☹ V brusku to nebude no nic musime sa len trapit dalej.

babajaga
8. aug 2012

@cherry1981 ahoj,ak dokrmujes,skus ine mliecko...nas tiez nechcel nutrilon,zmenila som sunar,ten miluje...

maslenka47
8. aug 2012

nas maly bol tiez taky, najlepsie aby bola cely den flasa v puse. daj jej len tolko mlieka, co vypije za pol hodinu - resp jej po pol hodine mlieko zober. A na cuckanie daj cistu prevarenu vodu alebo caj. Alebo daj cumlik. Mozno sa len chce s niecim hrat v puse, ak je mala "cuckavy" typ, tak si velmi nepomozes.

cherry1981
autor
8. aug 2012

@babajaga
@maslenka47 Mlieckom to nieje, kedze doteraz ho pila vzdy aspon v takom polospanku , ona ako keby hodila strajk, ze nebudem jest a trap sa somnou 😀 Ona to mliecko vravim pije aj hodinu ked jej ho zoberem po pol hodine vypije mozno 40ml a to je malo ☹ Snad sa to zmeni prikrmamy, inak robi to aj na mojom mliecku nie len na nutrilone, takze vravim nutrilonom to nebude ☹

cherry1981
autor
8. aug 2012

@maslenka47 A ako si to riesila? Tiez Ti toto robil maly? Alebo papal pekne? Cajik ona praveze pekne pije to robi len pri mliecku 😒 A je jedno ci UM alebo MM (ja jej odsavam)

katkavv
8. aug 2012

@cherry1981 ahoj, mne to robil maly cca od 2 mesiacov, nebol kojeny, bol na UM, mlieko nechcel, bola som zufala, davala som mu ho len ked spal, cize furt stres... zacali sme skor prikrmami asi od 4 mesiaca, potom jogurty od 5-6 mesiaca, mlieko mu stale nechuti ale papa kase, jogurty, nude mat 2 roky a vizera ako 3,5 chlapcek, je to narocne ale treba vydrzat a postupne stres zmizne ked zacne jest prikrmy a kase, drz sa

katkavv
8. aug 2012

@cherry1981 a este som chcela, menili sme mlieka, flase, cumle, polohy, nic nezaberalo... boli dni ked nepil nic 10hodin, bola som zufala, v strese, ale tie prikrmi pomohli ... ;)

cherry1981
autor
8. aug 2012

@katkavv Jeeej dakujem Ti aj u nas ja keby nasej nedam je schopna nejest ☹ Dufam, ze sa to prikrmamy zmeni za dva tyzdne a 1 den budeme mat 4 mesiace tak planujem aj ja zacat ved predsa papat musi Ja neviem co to tie deticky takto vymyslaju ☹ ☹ Uz som si aj poplakala a presne kazde krmenie je pre mna stres az mi zaludok zviera ked ideme papat 😒 A malinky Ti pekne priberal?

cherry1981
autor
8. aug 2012

@katkavv flase cumle polohy to uz mame tiez za sebou

sofia2008
8. aug 2012

@cherry1981 my sme prekonali to iste, nasa do roka pila mlieko vylucne v spanku, odporucila by som okamzite zrusit Nutrilon, je to najhnusejsie UM na trhu, skus dat Hami alebo Sunar..a inak ti neporadim nic, len pevne nervy, my sme si uzili do roka..

sofia2008
8. aug 2012

@cherry1981 poznam ten stres okolo krmenia, tiez sme mali cumle Mam, tie su naj, Avent cumle nechce skoro nijake dieta, nasa tiez bola schopna nejesj aj 5h, lekarka len hlavou krutila, priberali sme od toho 4m po 400g za mesiac, aspon nieco

katkavv
8. aug 2012

@cherry1981 tiez sme nakoniec ostali pri mliecku hami, teraz pije tiez v spanku iba vecer ale mlieko nestle bifidus ale to je az od 1.roka...
mne maly v pohode priberal ked bol malicky, ale bolo to iba mojou trpezlivostou s cielom dostat donho mlieko 🙂 hehe, bolo to tazke ale zvladli sme to ;)

luciannka83
8. aug 2012

cherry1981-y s-e na to- boli tiež tak. Pi každom- jedení so- -myslela že infarkt chytím. Párkrát cucol a hotovo. Tiež so- mlieko odriekavala a dokrmovala nutrilono-. reval od toho že je hladný a jesť nechcel. - ohla so urobiť čokoľvek.poto- so- zistila, že ho -musí- uspať do polospánku a tak -i fľašu vypil. Alebo dať -u vypiť koľko vypije, uspať ho a keď sa zobudí dať -u znova. Fľaša -musí byť stále k dispozícií aby ani nestihol -myslieť, že chce robiť niečo iné ako jesť. Keď -i nevypije na jeden šup to čo -á, tak -u skúša- núkať tak často ako to ide, a do ďalšieho kr-enia fľašu vypije, aj keď po 40tke. V noci, chvála bohu ten problém ne-á-e. Keď so- ešte dojčila, tak so to obila tak, že parkrát cucol prsník z ktorého neťahal a poto- rýchlo fľaša na pár cucov. A dookola, ký- sa nazblázniš 😒 . Do konca tretieho -mesiaca -i vypil -max. 120-l. V pohode priberá. Doktorka povedala, že , že dieťa vie koľko -á vypiť. Nap. až teraz -i dopil 180-l od rána,... zabije- sa? ☹ A v prvo- rade sa teba ukľudniť, lebo dieťa to cíti a to poto- už nevypije vôbec nič. Vlastná skúsenosť.

cherry1981
autor
8. aug 2012

@katkavv
@luciannka83
@sofia2008 Dakujem Vam rásne aspon, že som v tom neni sama 😒 je to velmi stresujuce, ale aj ja robim co mozem a krmim ju podchvilkou mam pocit, ze nas den sa toci iba okolo mliecka, ale tak co narobim. zvladli ine, zvladneme aj my 🙂 Ja len dufam, ze prikrmamy sa to zmeni mam obavy aby mi toto nerobila este aj pri príkrmoch to uz by bolo asi na odstrel 😀
A este mi napiste, ci prikrmy Vase deticky pekne papaju od zaciatku dakujem Vám 🙂

sofia2008
8. aug 2012

@cherry1981 prikrmy nam krasne papala od zaciatku, kym sa ine maminy trapili, nasa jedla s lyzickou super 🙂 viem, ze mas pocit, ze sa cely den toci len okolo mlieka, ale raz sa to skonci 🙂 este jej skus dat urobit test, ci nema intoleranciu laktozy

cherry1981
autor
8. aug 2012

@sofia2008 Dakujem krasne za povzbudenie 🙂